» »

Varno odstranjevanje USB-ključa

Varno odstranjevanje USB-ključa

djordjevic ::

Zdravo!

Eno vprašanje za znalce. Kupil sem Sandiskov ključek Contour Extreme 8 GB. Ker je primarni namen predvajanje video datek na hd playerju, sem ga sformatiral na ntfs, da lahko kopiram datoteke večje od 4gb. Ob tem me je sistem opozoril, da je treba vedno varno odstraniti ključ, da ne pride do izgube podatkov. Aja, moj sistem je XP sp3. Zaenkrat mi niti enkrat ni pustilo ključa varno odstranit, čeprav sem na videz zaprl vse programe, ki bi lahko dostopali do ključa. Je kakšna možnost, da ugotovim, zakaj ga ne pusti odstraniti, ali moram ročno zapirati programe, da vidim, katero teslo se ga drži kot pijanec plota? Hvala za pomoč.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Eh, dokler imaš gor samo filme, je odveč komplicirati. Počakaš, da neha ledica na ključku utripat in ga potegneš ven. Jaz to počnem ves čas in še nisem nič izgubil. V najslabšem primeru pa pač še enkrat DL:-)

O.

djordjevic ::

Aha, torej ne morem sfižit ključa? :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tr0n ::

Fajn je ze, ce prej ejectas zadevo oz. safely removas in sele potem, ko je softwarsko izkljucen, ga se rocno ven potegnes.

Velikokrat se ne bo verjetno zgodilo nic, se pa lahko kdaj kaj zmrda.

bluefish ::

S samim ključkom ne bo nič narobe. Sicer v teoriji pride do nihanja napetosti, kar lahko vpliva na življenjsko dobo, vendar pa nič drastičnega.
Lahko poskusiš tudi v My Computer z desno klikniti na ključek in izbereš Eject.

misek ::

Odprte datoteke se da včasih videti s programom Process Explorer. Uporabiš search funkcijo in vpišeš g:\ (oz. črko pogona ključka), pa ti prikaže odprte datoteke in program.

Pyr0Beast ::

Edina stvar do katere lahko pride je, da se datotecni sistem na kljucku malce zmede, ker ciperaj ne gre v -Shutdown- mode ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

djordjevic ::

misek: Hvala, bom probal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

imagodei ::

Pri nas v službi se je sodelavcu 2x usul računalnik, ko je vlekel ključek ven brez "Safely remove"... Prvič je mislil, da je naključje, drugič je pa povezal.

Pa ni bilo zdej to takoj eno za drugim. Vmes je 100x potegnil ključ ven brez problema, pa tudi pred prvim incidentom že tudi mnogokrat. Po drugem "vsulu" se pa precej bolj izogiba temu.
- Hoc est qui sumus -

djordjevic ::

imagodei: Saj temu bi se tudi jaz rad izognil, zato pa sprašujem.

misek: Ne vem, ali sem jaz nor, ampak search funkcije ne najdem. Tam je samo neki find za iskanje handlov, kar najbrž ni prava stvar.
No grave is deep enough to keep us in chains.

imagodei ::

djordjevic: Saj zato pa povem... ;)

Kaj pa Unlocker? Bi to kaj pomagalo?
- Hoc est qui sumus -

djordjevic ::

Ekola, prvič ga je uspelo varno odstranit. Bo pa zgleda kar tista find funkcija prava. Za H ni našel nič, za C, recimo, pa zilijon procesov. Skratka, očitno je to the way to go. Hvala vsem za pomoč. Če še kdo napiše kaj koristnega, pa kajpak nikoli ne škodi. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

kixs ::

Uporabite tale programcek. USB Disk Ejector Meni je odlicen nadomestek za "Safely remove hardware" ;)

Web je trenutno DOWN, pocakajte, da bo spet UP.

djordjevic ::

Sem poskusil že prej, pa je bil sajt na tleh.
No grave is deep enough to keep us in chains.

luky ::

USB Disk Ejector je kar vredu programček.
luky!

bate ::

Kolikor sem jaz brskal po nastavitvah lahko navaden usb ključ, torej brez raznega softwera gor, v xp nastaviš na quick removal ali high performance. Prva nastavitev pomeni da ne rabiš klikat nič in sam vlečeš ven, ko neha pisat, drugi primer pa da klikaš safely remove.
Nastavitve najdeš pod usb ključ->properties->policies

Upam da kaj pomaga

djordjevic ::

Vem to. Zdaj, po defaultu je nastavljeno na quick removal. V sandiskovem tutorialu za formatiranje na ntfs mi je pisalo, da moraš tam najprej nastaviti na optimum performance, potem pa pustiti tako. Se pravi, da pri nfts formatu ne sme biti nastavljeno na quick removal. Kaj pa vem. Sem medtem potegnil dol disk-ejector. Bo najbrž s tistim kar lepo šlo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ender ::

Ko ključek enkrat sformatiraš na NTFS, ga lahko potem spet nastaviš na Quick removal. Drugače pa ne ključka vleči ven (če ni nastavljeno na Quick removal), ker se bo sicer prej ali slej pokvaril datotečni sistem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

7h3_1 ::

Ja, jst sm s svojim klučkom delu tko-tko kdaj sm ga odstranu kdaj pa ne. Odkar se mi je enkrat sesu cel klučk pa kr lepo vedno uporablam Safely remove hardware :D. Pač k se ti enkrat sesuje ugotoviš da je lažji ga vedno varno odstrant kot pa potem iskat vse podatke. :)

djordjevic ::

Se mi zdi, da eni malo površno berete. :) Temo sem odprl ravno zato, ker sem imel neke začetne težave in me je zanimalo, kako DOSEČI, da bom ključek lahko vselej iztaknil šele po tem, ko odkljukam 'safely remove hardware'. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varno odstranjevanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
153693 (2356) darkkk
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202242 (1860) MrStein
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62104 (1975) klemen1
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194100 (3657) muzičar
»

Safely remove USB ključ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121447 (1252) HerrBaron

Več podobnih tem