» »

Resnična resničnost, 17.11.2008: Avtorske pravice

Resnična resničnost, 17.11.2008: Avtorske pravice

Slo-Tech - V svetu informacijskih in digitalnih tehnologij se le težko izognemo problemu zaščite in spoštovanja avtorjev, njihovega dela in pravic. A do kod naj te pravice sežejo in ali je avtorjem, predvsem pa tržnim strategom res v interesu popolnoma zajeziti ilegalno širjenje vsebin? Različne poglede bomo predstavili skozi prizmo strokovnjakov, aktivistov in tudi umetnikov. Polž se bo izgubljal v svetu nerazumljivih uporabniških licenc, Jure bo predstavil prednosti odprte kode, Kaja pa se je lotila prosto dostopnih licenc CC. Igre bodo tokrat v znamenju Abandonware-a, postregli pa bomo tudi z novicami. RR bo na sporedu v ponedeljek, 17. novembra na drugem programu TV Slovenija ob 22:15. Ponovitev bo v torek ob 13:05.



Vabljeni k ogledu!

25 komentarjev

Kron ::

DJ MartiNi ::

Televizijo bolj malo gledam. RR in kak prenos košarke, drugega pa ne. Očitno televizije sploh ne bom več gledal. Evrolige itak ne prenašajo. Zdaj naj bi pa še RR ukinili.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Byla ::

Torej ne bo vec te lepe spice? :(
www.thirdframestudios.com

Redorange ::

dela ::

Res škoda. Sem gledal skoraj vsakič, ko sem videl novico na s-t. Se strinjam s komentarji na vesti - oddajo bi lahko prestavili na vest.si (če bi bilo možno) - lepo bi se podala k ostalim oddajam.

techfreak :) ::

Edini razlog za obisk RTVSLO.si je bil ogled te oddaje iz video arhiva. Zdaj pa očitno te strani ne bom obiskoval.

Mi je kar malo žal za oddajo ... drugače pa RTV SLO ima vedno slabši spored itd. in zaradi tega ga na televiziji nimam že nekaj mesecev ...

Drugače pa komaj čakam, da bom lahko jutri gledal to oddajo. :P

Tero ::

Samo meni nekaj ni jasno. V sloveniji imamo tako zelo kupovane računalniške revije. V povprečju smo slovenci zelo veliki uporabniki tehnologije(mobiteli, laptopi itd...) A ne moremo pa imeti ENE tv oddaje iz tega področja?

Žalostno.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Poldi112 ::

Sazas je res en smrad, me veseli da je bilo to malo v pozornosti.

Sami tipi licenc creative commons ne vem če koga zanimajo, sam sem težko sledil oz. nisem.

Igre - hudo. Flashback v stare čase. S tem da ko sem jaz enkrat hotel eno staro igrati nisem imel zvoka. Igra hoče da izbereš zvočno kartico - kaj tam narediš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Spc ::

Zgleda, da ima RTVSlo rajši piramido, ki traja celo uro kot pa 20 min izobraževalno oddajo - res žalostno.
Kaj se pa SAZAS-a tiče pa opažam, da zadnje čase prav diktirajo kaj se bo sukalo na tvjih / radijih .. in ker zgleda SAZAS pokriva "adrijo" pa imamo potem take "adrija" programe kot so recimo MTV adrija, ki vrti samo slovensko/bosansko/hrvaško itd itd glasbo da nas poneumlja.
POPTV pa tak z njihovo kmetijo in brezveznimi oddajami.

:\ :'(
 

poweroff ::

Hoteli ste imeti Grimsa - pa ga imate.

Škoda za eno boljših oddaj na RTV...
sudo poweroff

boss-tech ::

Res je žalostno da v Sloveniji ne bo ene prave računalniške oddaje... zgleda da bomo morali samo cajtnge kupvat... itak na nacionalki vrtijo same neke dolgočasne oddaje k jih itak skor nben ne gleda...
http://tovornik.info

fiction ::

RIP RR.

Poldi112: Meni je bilo tisto glede CC licenc zanimivo.

BigWhale ::

Igra hoče da izbereš zvočno kartico - kaj tam narediš?


Poldi! Ja kaj le? v AUTOEXEC.BAT mors dat SET BLASTER=A220 I5 D1 H1 T4 pol pa izberes sound blaster!

:>

rasta ::

Meni se zdi, da oddaja tipa Resnična Resničnost sploh nima pravega občinstva na televiziji. Sploh še kdo danes preuči TV spored in si nastavi opomnik za zanimive oddaje? Se ne vklopi televizije takrat, ko je potrebno na najlažji način zabiti nekaj ur časa?
Po mojem mnenju bi oddaja bolj spadala na kakšno tako stran, kot je vest.si. Škoda je edino denarja, ki ga je dobila ekipa za ustvarjanje oddaje ...

Gregor P ::

... dobro meni oddaja sicer nikoli ni bila všeč, zdela se mi je tako vsiljeno umetna (kakor večina RTV produkcije), je pa vseeno škoda, da smo izgubili še to; namesto da bi še izboljšali koncept, ali kaj podobnega:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

poweroff ::

Ah, dajte no, boste dobili pa še eno oddajo "Na zdravje", še kakšno limonado z Jonasom, malce višji RTV prispevek pa večerno kramljanje z Grimsom.

Pa bo takoj izboljšan program... >:D
sudo poweroff

opeter ::

Ah, dajte no, boste dobili pa še eno oddajo "Na zdravje", še kakšno limonado z Jonasom, malce višji RTV prispevek pa večerno kramljanje z Grimsom.

Pa bo takoj izboljšan program... >:D


Ja to rabimo.
Pa morda še četrti program RTV Slovenije, ki pa bi prenašala zvok in sliko iz...

žalostno, da ne bo več RR. Edina oddaja, katero sem v zadnjih dveh letih redno spremljal na RTVSlo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Matthai, sej ce je Jasna lepo oblecena je Na Zdravje cist gledljiva oddaja! :>

gzibret ::

Na RTVSLO hočemo Kmetijo! In to takoj po Dnevniku.

V glavnem, meni na splošno primankuje takšniih bolj izobraževalnih oddaj. Včasih je bilo polno nekih dokumentarcev in podobnega, danes pa ne najdeš dobesedno nič, razen ene svetle izjeme na RTVSLO2 v nedeljo zvečer.

Na splošno primankuje naravoslovnih in tehničnih vsebin, ne samo računalništva.

In poteza, da RTV ukinja RR je še en korak do prave kmetije non stop :(
Vse je za neki dobr!

Senitel ::

1M € letno gre za izobraževalni program, pa vem samo za RR (torej za 5% proračuna)?

opeter ::

1M € letno gre za izobraževalni program, pa vem samo za RR (torej za 5% proračuna)?


Seveda, če pa izobražujejo kader.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Na splošno primankuje naravoslovnih in tehničnih vsebin, ne samo računalništva.
Zakaj pa misliš da so Discovery Channel, Animal Planet, National Geographic Channel, Discovery Science, Discovery World, Discovery Civilisation?
Še več jih je.
Zakaj bi tehnične vsebine selili na RTV, če so lahko na posebnih kanalih?


In poteza, da RTV ukinja RR je še en korak do prave kmetije non stop :(

Ne razumem kako lahko ima sploh kaj gledanosti ta RTV ...8-O Pa še manj jo bo.

poweroff ::

Matthai, sej ce je Jasna lepo oblecena je Na Zdravje cist gledljiva oddaja! :>

Misliš - slečena? >:D
sudo poweroff

WarpedGone ::

>> V glavnem, meni na splošno primankuje takšniih bolj izobraževalnih oddaj.

Naj dvigne roko tisti, ki je v RR zvedel kaj novega.
Aha, tišina, lepo ...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Warped, pricakovati, da bo kdo tukaj na tem forumu zvedel kaj novega v racunalniski oddaji, ki se vrti enkrat na mesec, oziroma kasneje enkrat na 14 dni je malo utopicno.

Sem pa preprican, da je kak malo manj vesc z racunalniki izvedel marsikaj zanimivega.

Recimo, nek kmet, ki kmetuje ze 20 let in ima 30 hektarjev obdelovalnih povrsin in pet traktorjev bo tezko kaj novega izvedel v oddaji Ljudje in zemlja. Tebe, ki si pa ravnokar prestihal svoj prvi vrticek, bodo pa naucili kolobarjenja.

Get it?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Identifikacija varnostnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18729174 (23745) krneki0001
»

Nokia in Windows Phone sta zgodovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5420532 (17747) Gorky
»

Popularnost copyleft licenc upada

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
84357 (3350) Poldi112
»

PSPP v zadnjem letu doživel precejšen razvoj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126743 (5938) lukanium
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242684 (1926) gokky

Več podobnih tem