» »

Windows vista --- velik 16gb ? WTF

Windows vista --- velik 16gb ? WTF

loler ::




imam probelm saj je velikost windowsow neverjetno velika in ne vem kaj naj naredim (format odpade)
prosim če mi lahko pomagate
  • spremenil: loler ()

misek ::

Pojdi v Windows direktorij in poglej, kateri poddirektoriji so največji.
Pred kratkim je šef imel Windows XP "velike" 40GB! V enem direktoriju so bile namreč neke čudne datoteke, ki so ostale od inštalacij.

Gapi ::

Sooči se z realnostjo. Big fat operating system. Pa še neuporaben je. Nima ne offica ne uporabnih programov. Linux ima z polno inštalacijo med 4 gb in 6 gb. In dobiš zravn in office in miljon uporabnih programov. Windows vista ultimate porabi pri sveži inštalaciji tm okol 12 Gb. Seveda z večino opcij in SP1.

misek ::

Gapi, npr. OpenOffice ni ravno neki biser za uporabo Word datotek. Prej ali slej naletiš na probleme in se potem ukvarjaš s formatiranjem ali s čim podobnim, namesto da bi dopolnil neki dokument. Ki ga moraš poslati npr. državni upravi. Tam te pa bodo zignorirali s slabim dokumentom.
Sicer pa loler nima problema z Linuxom ampak Windowsi. Pa še ta njegov problem se da odpraviti.

krho ::

Čisto nič ni narobe. Uporabljaš x64, kar pomeni, da imaš gor 32 in 64 bitne knjižnice... Pri meni je sicer vse skupaj manjše za slab GB...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mijav7 ::

Moja vista pa zasede 18 GB.
Dokler vse dela, se ne sekiram. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mijav7 ()

OrkAA ::

Ja, moj windows folder na visti je velik 30GB. Kar je prdec proti 750GB prostora, ki ga imam. Zakaj bi se sekiral?

loler ::

ja se ni to probelm sm usak dan so večji, ko sm formatirav so bli okol 5gb pol so pa kr naraščal...

pa nim lih nevem kok placa na pcju....

Tilen ::

Namizje=mapa windows. Check.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gapi ::

Temp direkorij anyone

blackbfm ::

Sooči se z realnostjo. Big fat operating system. Pa še neuporaben je. Nima ne offica ne uporabnih programov. Linux ima z polno inštalacijo med 4 gb in 6 gb. In dobiš zravn in office in miljon uporabnih programov. Windows vista ultimate porabi pri sveži inštalaciji tm okol 12 Gb. Seveda z večino opcij in SP1.


Men je symbian na telefonu odpiru word datoteke pa tut mel je dost uporabnih programov. Zakaj linux rab 4gb če pa symbian pokuri manj kot 100 mega z vsem?

d0rK ::

Dam roko v ogenj da vecino teh 16GB zasede mapa WinSxS. Ce ti primankuje placa na sistemski particiji jo lahka premaknes.


Ampak ti zadevo odsvetujem. Velik pacanja.

Matej_K ::

Tako kot praviš, meni od 19GB zaseda mapa winsxs celih 10GB...ka je tu notri? :\
... .. .

imagodei ::

Ako v Windows mapi vidite direktorije, ki se začnejo s $NTUninstall ali $NTServicePack, gre za backupe fajlov, ki jih zamenjajo Windows Update popravki. Če nimate nekih problemov z mašino, jih kamot zbrišete.

Da bi se tega sicer nabralo 40GB, kar malo dvomim, nekaj pa gotovo odpade na te popravke.

Drugače pa, desni klik na Disk C: (oz. disk, kjer so inštalirana Polkna) - > Zavihek Splošno - > Očisti Disk. Pokljukaj vse Temporary opcije, nikakor pa ne obkljukaj možnosti Stisnite stare datoteke.
- Hoc est qui sumus -

d0rK ::

Sam ti tezko razlozim, je pa dobro razlozeno tukaj.

kixs ::

Hmm... meni c:\windows zasede 3.8GB - TinyVista ;)

PS:
Instalirano julija 2007.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft varčuje s prostorom pri varnostnih kopijah registra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
319463 (7279) d4vid
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314185 (10535) Ziga Dolhar
»

Windows Vista - prostor particije?!

Oddelek: Operacijski sistemi
172778 (2491) Veron
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284844 (4234) Tr0n
»

Winse zamenat z Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
181522 (1218) whatson

Več podobnih tem