» »

Windows Vista - prostor particije?!

Windows Vista - prostor particije?!

libreus ::

Pozdravljeni,

Zanima me koliko prostora potrebujem za "clean install", da ima WIndows Vista svojo particijo in ostale programe kar ni od windowsa na drugem disku. Nekaj sem bral da rabi okoli 20Gb.

Naredil sem sledeče:
C: 20GB
D: 278GB
Ustvaril sem program files na d: disku tako da imam ločeno od c: diska kjer je Windows OS.


Zanima me ali ima windows dovolj prostora za brezhibno delovanje?

Hvala za odgovore,
-Gregor

nicjasno ::

Vec kot dovolj. Dokler ne bos na c zacel kaj shranjevat. Ce mas C samo za sistem, j tak prevelik.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

libreus ::

Če definiramo:
Koliko potrebujem prostora za delovanje -> prostih GB ?
ker imam zdaj še 2GB fraj.. ne vem kako, amapak nekateri programi naložijo nekatere datoteke samodejno na c: kljub temu da jim določim direktorij na d:program files/..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

ender ::

Visto Ultimate x64 imam nameščeno nekaj tednov na 64GB particiji, zraven je še Office 2007 Home&Student, VMWare 6.5 in nekaj malega drugih programov. Prostora na disku je še 28GB, s tem da pagefile zaseda 8GB. Sam Windows imenik je 14GB, Program Files (x86) pa 6GB. Jaz na tvojem mestu nikakor ne bi Visti namenil manj kot 40GB, raje več.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

LuGi ::

20 Maš več kot dovolj
Windows imenik zasede 10Gb in ne 14Gb.. vsaj na 32Bitnem sistemu =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

ender ::

Pri Visti moraš paziti še na nekaj: Program Files in Program Files (x86) (na 64-bitnem sistemu) sta t.i. varni področji, in določeni programi ne bodo pravilno delovali, če niso nameščeni v enega od teh imenikov (programi ne morejo dobiti določenih privilegijev, če niso zagnani iz varnega področja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

libreus ::

jaz pri inštalaciji programov, iger samo zamenjam d: namesto c:, tako da ni problem v tem da ne bi imelo določenih privilegij. Imam izkušnje tudi iz preteklosti s tem..

zanima me če ima vista dovolj 3,5GB za "dihat" :) in če ni to dovolj, a se da povečat primarni disk z OS na njem samem, ker pod disk management imam funkcijo expand onemogočeno.

hvala..

ender ::

Problem nastane ravno če narediš to, ker Vista programu ne bo dovolila določenih funkcij (res pa je, da določeni starejši programi začnejo delovati, ker Program Files na drugih diskih niso zaščiteni).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

libreus ::

anyone else?

bluefish ::

3,5GB je za samo Visto načeloma dovolj (govorimo seveda o prostoru, ki ti je na tej particiji še ostal po namestitvi). Je pa veliko odvisno od tega, kaj dodatnega imaš vklopljeno. System Restore požre kar veliko placa, enako Indexing Service. Poleg vsega moraš nekaj prostora računati tudi, le uporabljaš hibernacijo, ki porabi najmanj toliko prostora, kot imaš RAM-a. Spet nekaj zasede Page File,...
Skratka, na tvojem mestu bi Visti dodelil več prostora.
Če Extend opcija ne deluje, potem uporabi kakšen program za opravilo z diskom (PartitionMagic,...).

ender ::

Hibernacija tako ali tako ne deluje, če imaš 4GB ali več RAMa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

libreus ::

sm povečal s partition magic..

now it's cool! 30 GB po moje dovolj :)

blackbfm ::

Za resno delo najmanj 50gb. Če nimaš nič kaj posebnega naloženo pa če si edini uporabnik na računalniku potem se da verjetno z manj nekako prit skoz. No jaz sem 2x sformatiral vse skup in na novo delu particije ker sem sprva hotu bit preveč ekonomičen :D

Mirč ::


blackbfm ::

Hja to velja za svežo instalacijo. Razni popravki, sistem restore, application data itd pa potem nardijo svoje.

Pesimist ::

Fora je da trenutna Vista 64 z SP1 in zadnjemescnimi integiranimi updejti predlaga 38GB free diska. Jaz ga mam samo 35GB ker pred par updejti je blo to rekomendano. Trenutno mam 22GB free pa nimam nic ekrstra namesceno razen Nero, Openoffice. To je vse od vecjih ki so omembe vredni. Medtem mam tudi Sawp file kompletno izkloplen in zbrisan. Tak da ce se pa mas to pa se dodatnih 8Gb zasede in bi bilo 14GB free se samo. Imam tudi oni skrivni temp folder v C:\Users\Sawyer\AppData\Local\Tempp spraznjen sej programi kot Nero znajo postiti do 700Mb nesnage noter brez da zbrisejo in windows cleaner ga iz neznanega razloga nevidi niti.
Sistem restore tudi ne uporablam.

Potem so pa spet doloceni programi kot SupeR codec converter ki prav ta temp skivni uporabla za zacasni storage pri konvertiranju movijev. Zato sem namrec tudi odkril ta folder ker je ta codec v njega nalagal stvari. Pol pa kar hitro zmanjka ce kaki DVD ali HD zacnes konvertirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

cukl ::

jaz sem jim dal 150gb prostora. imam pa gor windows, vsi programi, ki jih rabim, dokumente in slike, pa mi je še ostalo 47gb prostora. 20gb je premalo.
tudi s 4gb in več dela hibernacija. verjetno si dal čiščenje diska in si odstranil datoteko za hibernacijo.

Veron ::

meni osebno je tudi 20 premalo, imam vista + programe pa mi vse zadeve že preko 25gb, prostega je še samo nekje med 12-15gb. je pa res da system restore veliko zasede (tudi po 4-6gb) + vse dokumente in fajle imam na drugih particijah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ssd disk pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
151461 (1049) JohnCole
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479417 (8512) cookyx
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181497 (1126) bukev
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284834 (4224) Tr0n
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311875 (1436) alum

Več podobnih tem