» »

več LCD monitrojev +1 računalnik

več LCD monitrojev +1 računalnik

debitel ::

Na en računalnik bi rad priklopil 4 monitorje, vsi 4 so LCD 24 inčni z DVI priklopom. Kakšne so moje opcije, kakšno grafo potrebujem, koliko spomina, kakšen nasvet prosim.

Hvala

Senitel ::

Dve normalni grafi. Pri ATI-ju se mi zdi jih boš lahko zvezal v CrossFire, pri NV pa nevem če so driverji že poštimal to. Če jih ne vežeš v CF/SLI tako ali tako ne bo problemov.

debitel ::

ja, kaj pa osnovna plišča. A mora bit 2* pcie 16 al 2*pcie 8. Ker se glih ne spoznam v nulo na te stvari.

ZuPk0 ::

more bit 2x pci-e x 16 !

Zheegec ::

Morata biti fizična 16x, ampak tudi če ob priključku dveh grafičnih delujeta na 8x (ampak to velja samo za CF/SLI) je OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kitewing ::

Potrebuješ sledečo grafiko: http://www.nakupi.net/izdelek_Matrox-QI...

debitel ::

A mi lahko kdo predlaga kakšno takšno plato, pa da nebi bla glih 400 eur?

debitel ::

Potrebuješ sledečo grafiko: http://www.nakupi.net/izdelek_Matrox-QI...


Tale grafa ima premajhno resoulicjo. Moje 24ke so vse 1900*1200.

Še kakšen namig. Hvala!

Senitel ::

Rabiš plato, ki ima dva fizična PCI Express 16x slota, ali dela na 8x ali 4x nima veze, dokler lahko dve grafi stlačiš v kišto. Tako da kakšen Asus P5Q PRO je čisto dovolj.

debitel ::

Ok to sem našel. Grafo bi pa tako brez ventilatorja, ker manj ropota zadeva. Trenutno imam nvidia geforce 8600GT. KAkšen predlog, morda ATI?

Kaj pomeni da daš grafične v CF/SLI?

Senitel ::

Združevanje dveh ali več grafičnih (isti GPU) v eno virtualno.

debitel ::

Aha, ne to ne potrebujem. Rabim samo, da mi poganjata 4 monitorje.

xardas222 ::

rabis rabis ker nimas kam priklopit 4 monitorje na 1 grafo, kvecemu 2 ce pa imas 2 npr 8600gt(ene majo možnisti sli), jih povezes priklopis monitorje in to je to

Zheegec ::

xardas222 - preberi malo, za kaj se gre. On bi imel 4 monitorje, torej rabi 2 grafični, ampak ne v SLI/CF, je dosti lažje, če je brez tega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

debitel ::

točno tako. $ monitorje, pa ne v SLI. nekaj takega kot GT8600 t hladilnim rebrom in ne ventilatorjem, ne igram igric, rabim za delat.

tec ::

Cist vseeno katere dve das skupaj. Jaz imam ze leta 3 monitorje, pa sem mel skupaj razne proizvajalce. Prvo agp + pci, potem pa pcie 1x + pcie 16x, pa vse dela bp. Sedaj imam matrox g550 na pcie 1x in neko poceni atijevo na pcie 16x. Rabim samo za delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

debitel ::

Gut, to je vse kar sem rabil. Katero plato in kakšne kartice. Hvala vsem za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

SLi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
445345044 (147765) SureNot
»

LGA-775 se drži dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6313090 (11929) MrStein
»

Dve graficne na pcie 1x

Oddelek: Strojna oprema
5826 (731) DJ MartiNi
»

agp > pcie

Oddelek: Strojna oprema
111845 (1528) tec
»

modanje ultra d v sli d

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291509 (1051) sirotka

Več podobnih tem