» »

modanje ultra d v sli d

modanje ultra d v sli d

Jan987 ::

A mi lohk en opiše modanje prve plošče v drugo (seveda je proizvajalec DFI) in kajpotrebujem za to in koliko me to stane.

Suli ::

Odkrito povedano ti povem, da se ne splača modat. 1. zato, ker zgubiš garancijo in 2. zato ker SLI brez mostička je le 5% pohitritev.

Jan987 ::

aha. To se polj definitivno ne splača. sam zakaj ma pa pol ultra d 2*pci express 14x vodilo?

Suli ::

Nisem prepričan, ampak na strani je omenjena nekakšna druga povezava in ne SLI.:8)

GUFY ::

Tukaj imaš link pa si sam poglej kako se to naredi. Za ta poseg potrebuješ prevodno pasto in mirno roko.

Dr_M ::

2. zato ker SLI brez mostička je le 5% pohitritev.

a se hecas, al si se zmotu? pohitritev je 10-50%. cist tko iz glave ti povem. pa mal poglej teste, predn se ksno neumnost reces.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SrBo ::

Se strinjam !
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

profii ::

pa kupš en rablen mostičk od koga k ga ne rab...

Jan987 ::

a lohk sam se zvem zakaj sta gor 2*pcie16x

igor0203 ::

Za ta poseg potrebuješ prevodno pasto in mirno roko.


ni nujno, jst sm to opravil kr s svinčnikom. SLI bridge se pa v funtechu dobi za 3000 SIT, ker sem jim poslal mail. ;)

Dami ::

a lohk sam se zvem zakaj sta gor 2*pcie16x

Zato kr lahk das noter 2 neodvisni grafi, sam to ne bo SLI. Pač če rabis 4 monitorje pride zadeva prav. In nista oba slota 16x. Zgorni dela na 16x spodni pa na 2x. Če pa prestavis jumperje v "SLI" mode bota pa oba na 8x delala.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MEDENA ::

jep pa tudi če ne dela 2x16 ampak samo 2x8 ni take izgube......

SrBo ::

Drugače pa pustmo malenkosti ki so včasih zelo pomembne pri clockingih! Važno je da deljuje ! :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

RPG ::

Kaj potem se sploh splača jo zmodati v SLI če uporabljaš sam eno grafično, se v bistvu sploh kej pozna na hitrosti med SLI in navadno Ultra-D?

Jan987 ::

ne

sirotka ::

funtech včasih celo šenka...če plato tam kupiš:) Drugače pa kdo omenja 5% pohitritev...ti si smešn

igor0203 ::

Če ne boš uporabljal SLIja, se ne splača modat, še sploh če maš te novejše revizije, k majo gor zalit uno povezavo.

@sirotka: kaj ti v funtechu šenkajo? mene je Peter tkoj k mi je dal plato, spraševal če jo bom kaj zmodu pa mi je reku da se te revizije k jo mam jst da komot modat itd. :D
Pa ko sem jo na servis nesel, sploh nisem nč odstranu moda, pa se je pol samo smeju k sm jo pršu iskat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

sirotka ::

ja bridge šenkajo:) Drugač pa ja, mod ne rabiš dol dajat, dfi celo priznava oz. dovoljuje menjavo termalke. Modat pa se splača že zato, ker je tako prekleto enostavno. Jaz sem mel na moji epoxy pasto, pa sem jo zdrgnil in je vredu:)

eDDi ::

ja DFI dovoljuje ja... serivser na PC Hand pa ne dovoljuje nič s to plato, niti dejansko navijat ne smeš.

GUFY ::

Tudi jaz sem modal mojo plato v SLI pa nisem opazil nikakršne pohitritve. Tako, da če ne misliš uporabljati dveh kartic v SLI načinu ne boš pridobil nič. Je pa v tem testu lahko prebral kakšna je pohitritev z in kakšna brez SLI mostička.

Mi je pa plata nekaj nagajala in sem jo nesel na servis v PC hand, seveda sem prej odstranil SLI mod. Pa me je naslednji dan poklical "serviser" in me vprašal, če sem plato kaj navijal nakar sem ga vprašal, če mi lahko pove kako se navija plata? Seveda je bil malo zmeden in je kar malo zatrokiral. Razložil sem mu da sem naviljal proc in pa ram plate pa da jaz ne znam naviti in bi bil zelo vesel njegove pomoči, če mi razloži kako se to dela. Začel je nekaj jamrati in mi seveda ni znal odgovoriti na moje vprašanje. Po strokovnem pregledu so ugotovili, da z mojo plati ni nič narobe in mi jo vrnili.

sirotka ::

heh, to je ista fora, k men k je gigabytka crknla in me kličejo iz lj, da je prklopu na testno ploščo(??), ki naj bi pokazala, da je plata crknla zarad moje napake in sicer nekga stika:) Sm ga nadru in pol so mi clo poslal na dom novo plato z novo škatlo>:D

RPG ::

ka pa vem kero verzijo plate mam, oz. če mam to ko se da modat, drgač sm jo pa nabvu v avstriji pri Pelugi...

sirotka ::

piše ti...pr men piše to tam na usb portih na nalepki, pri enih pa zraven pcie slotov

WhiteWolf ::

A je se kaksna druga metoda za modanje razen svinčnika? Svinčnik in selotejp ne vem, ce bo to večno.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

sirotka ::

ja, prevodno pasto nucaš...samo najprej daj svinčnik gor...pa sprobej vse, potem pa prevodno pasto

WhiteWolf ::

Ka arctic silver 5 je prevodna ali ne. Ker mi vsak drugače pravi.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

igor0203 ::

Zakaj prevodno pasto? Jst sm s svinčnikom naredu in je vse BP delalo.

sirotka ::

as5 je prevodna pod nekimi posebnimi pogoji?!?... Nared s svičnikom pa je mer...smd spajkalc tud ni slaba stvar...

RPG ::

Ja mam neko nalepko oz. jih je več na usb-jih...samo kaj natančno more gor na nalepki pisat...ker pr men so sam neke cifre... Pa še eno vprašanje imam kero grafično z čipom 6600 gt se najbolj splača kupt?

sirotka ::

ado, al pa kj podobnga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFInf4 Ultra-D ..SLI mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151526 (1108) XS!D3
»

DFI Ultra@SLI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61062 (970) igor0203
»

EL prevodna pasta

Oddelek: Navijanje
161453 (1122) Soldier
»

Duron - Morgan odklepanje

Oddelek: Navijanje
71183 (1043) kalcek16
»

Odklenjeni XP-ji?

Oddelek: Navijanje
281759 (1071) Sergio

Več podobnih tem