» »

Težave okoli Routerja - Kje je Problem

Težave okoli Routerja - Kje je Problem

Kekec ::

Torej v hiši sem si napeljal omrežje uporabil sem cat 6 kable


V spodnjem nadstropju imam vdsl2 modem (T2) in potem imam internet speljan v zgornje nadstropje in problem je v tem če kabel iz komunikacijske vtičnice vklopim direktno v računalnik vse deluje brez problema hitrosti take kot sem naročil pingi ok, če pa isti kabel vklopim v router (Linkysys wrt54g ali Linksys BEFSR81) pa mi upload drastično pade iz 512 kb na 10-100kb če pingam kakšne strežnike dobim izgubljene pakete obnaša se kot da bi povezava padala in mi ni jasno kje tiči problem router je deloval na stari lokaciji tudi nastavitve sem pravilno vpisal (če nebi bile potem sploh nebi delal internet). Probal sem na različnih računalnikih zamenjal kabel med routerjem in računalnikom tako da enostavno ne vem v čem je problem.
Celotna napeljava izgleda takole od omarice do računalnika:

 Shema

Shema



Za vsak koristen nasvet bi bil zelo hvaležen.
lp

Zako ::

izgelda, da je nekaj narobe z routerjem. Znane in velike težave ima predvsem Liksys WRT54G; probaj še kak tretji router ali pa enostavno kar switch (mašinam moraš potem dodelit IPje).

Sam sm imel zelo podobne težave, pa sm zamenjal switch in zadeva dela zdaj že 8 let, kot treba.

LP
Zako je zakon!!!

Kekec ::

Lahko še probam tretji router čeprav bi bilo to čudno da je prej deloval 5 let brez problema kar na enkrat pa bi se mu sfuzlalo, pa ta drug router da bi imel isti problem čeprav je drug model.

tempoFlow ::

A je mogoče, da si kako parico narobe povezal in deluje zato pač na nižji hitrosti - oziroma na ruterju avtomatsko znižuje hitrost?

Pyr0Beast ::

Kako si pa peljal Cat6 kable ? Iz vticnice do vticnice ali celo nekje uspel dobiti konektorje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kekec ::

Če bi bilo kaj narobe zvezano potem ko priklopim v računalnik direkt mimo routerja nebi smelo delati brez problema ali pač? Imam paket 4mb/512kb in speedtest.net pokaze v redu hitrost ko pa grem preko routerja pa pade na tla.
Kable sem vezal tako da so parice na obeh vtičnicah na istem mestu tudi če preklopim na kabl tester gredo lucke lepo od 1 pa do 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

Pyr0Beast ::

Po kerem standardu si sel vezati ?

.. stvar je taka, da ni vseeno kako parice vezes zaradi presluhov in motenj, posledicno paketki padajo kot za stavo.



Poceni cable tester ti bo javil da je vse v redu, ker sploh ne seze v visokofrekvencno obmocje. Dober tester (ranga 1kE in vec pa ti take napake celo pokaze.

Sam sem iskal konektorje za cat6 FTP in jih nisem nasel, tako da gre stvar edino od ene vticnice do druge :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kekec ::

Vezal sem po B shemi na kable v stenah pa sem dal na koncih komunikacijske vtičnice "Ekonomik" ki ima dva vtiča.

Pyr0Beast ::

Potem je s nacinom vezave zgleda vse v redu.

Je varianta da router povezes samo z racunalnikom in ga nato pingas ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

Evo povezav dva računalnika na router pinganje routerja brez problema, pinganje drugega računalnika brez problema ... nič več mi ni jasno

Pyr0Beast ::

hmm, potem je z local-delom vse v redu, zunanji pa povzroca tezave.
Da preklopis v kateri drug port na modemu se stvar ne spremeni ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kekec ::

Port sicer nisem priklopil, pridem malo težje do modema to bom danes, sem pa naredil drugačen test, najprej sem v spodnje nadstropje nesel računalnik in ga preko te napeljave ki vodi v zgornje nadstropje povezal na router in VSE DELA, potem pa sem še router nesel dol in povezal modem z routerjem in nato računalnik na router in DELA ... to ne moreš verjet nevem ali bi obsojal to napeljavo v zgornje nadstropje ali ne ... nevem zakaj dela v primeru lokalne mreže, sam internet ki pride po tej napeljavi pa odpove, kaj se razlikuje? Internet in intranet oba uporabljata isti protokol iste kable kaj bi imel internet več v paketih kar bi se lahko izgubljalo pa vendarle tudi ta deluje če ga v zgornjem nadstropju povežem direktno v računalnik torej je nekje narobe v povezavi modem (povezava v zg. nadstropje) router. To je spet ena tista za glave razbijat težava.

Pyr0Beast ::

Ah ja, ze veckrat dokazano da strom ne tece navzgor. Podobno tezavo sem imel z zvocnikom, kateri je, ko sem ga dvignil na polico, utihnil [:D] [:D]

Mogoce bi posodobitev FirmWare-a pomagala. Lahko pa izklopis in router in modem, prizges router, pocakas da se postavi, nato proizges se modem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1783557835 (1743) PrimozR
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10424392 (9354) Daniel
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516492 (2847) Senitel
»

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
305564 (4779) Invictus
»

Mreža in vezava kablov

Oddelek: Omrežja in internet
73221 (3027) BoRDaH

Več podobnih tem