» »

nakup fotoaparata

nakup fotoaparata

rs1975 ::

prosil bi vas za nasvet glede nakupa fotoaparata. fotoaparat se bo uporabljal za bolj za družinske zadeve, kakšen izlet v gore, dopust,... želel bi, da ima optičnega zooma najmanj 7x. še cena: max 300 EUR.
- za popolni kompaktni fotič sem se ogrel za Olympusa mju 1010 do 1040 - niti ne vem, kakšne so razlike med njimi.
- prav tako sem oko vrgel tudi na tiste z malo več zooma: Olympus SP-560 ali pa kakšnen Canon SX 110.

kaj mislite o mojem izboru? bi prišel še kateri drugi fotoaparat v poštev?

Tomas 33 ::

Poglej proti Canonu S5 IS (malenkost dražji). Kar se pa tiče SX110 - imam SX100 (zamenjali za umrlega S1 IS) in je podn od fotoaparata tako da SX 110 verjetno ni kaj boljši.

rapvirus ::

Sony H50 tud mislm da se dobi za okrog 300€

TOP ::

Jaz mam Olympusa SP-560 in sem super zadovoljen,dela res odlične slike edino slabost ma,ker je počasen.Canona S5 jaz ga nebi vzel je zastarel in težak,rajši potem Sony.Kar se tiče SX 110 je pa res kot je napisal tomas 33.

DonMatejo ::

NE kupuj SX110... podnevi je ql, ponoči pa... :S

aljazh ::

Canon Powershot S5 IS ni več dobavljiv, dobiš ga samo še tam, kjer ga imajo na zalogi. Njegova naslednika sta Powershot SX10 in Powershot SX1 (slednji je čez 500€, ker snema tudi HD video).

Powershot SX110 je sicer kar soliden aparat. Glede šuma je pa itak pri skoraj vseh kompaktih tako, da so vrednosti nad 400 ISO praktično neuporabne. Edino kar mene moti pri SX110 je objektiv, ki se začne šele pri 35 milimetrih (preračunano na 35mm format). Powershot SX10 in SX1 imata objektiv, ki se začne pri 28 milimetrih (preračunano na 35mm format).

Mogoče poglej še Nikon Coolpix P80. Ima 18x zoom objektiv, ki se začne pri 28 milimetrih. Glede ergonomije in upravljanja mi je osebno bolj všeč kot S5 IS. Fotografije tudi dela dobre. Edino zunanjega fleša ne moreš priklopiti in pa med snemanjem videa lahko uporabljaš samo digitalni zoom.

rs1975 ::

hvala za odgovore. torej Canon SX 110 odpade. kaj pa Fujifilm Finepix S1000fd?

antonija ::

Kaj pomeni "7x opticni zoom"? Cisto iz fizikalnega stalisca... oz. primerjavo z goriscnimi razdaljami na leica formatu senzorja/filma.

ZUa opise in mnenja pa kar na http://dpreview.com/
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

aljazh ::

7-kratni zoom pomeni, da je najdaljša goriščna razdalja sedemkratnik najkrajše. Nima veze, ali gre za 35-mm (Leica) format ali pa za manjše slikovno tipalo.

Lahko imaš zoom od 28 do 166 milimetrov ali od 35 do 245 milimetrov - v obeh primerih je 7-kratni. Zato takšno navajanje "zooma" uporabljajo samo marketingarji, ker dejansko ne pove skoraj nič.

Če te zanima dejanski razpon goriščne razdalje, je treba vedno gledati milimetre. Pri Full Frame DSLR-jih so ti enaki kot pri analognem 35-mm (Leica) formatu, drugod pa je treba na objektivu navedene milimetre množiti s crop faktorjem slikovnega tipala. Crop faktor dobimo iz razmerja velikosti konkretnega tipala v primerjavi z velikostjo Full Frame (35-mm, Leica) tipala.

Pri tem, ko prepračunavaš goriščno razdaljo na 35-mm (Leica) format, moraš upoštevati, da so številčne vrednosti sicer enake, perspektiva in globinska ostrina objektiva pa ne.

antonija ::

7-kratni zoom pomeni, da je najdaljša goriščna razdalja sedemkratnik najkrajše. Nima veze, ali gre za 35-mm (Leica) format ali pa za manjše slikovno tipalo.


Da ni slucajno kaksna fora da tale "zoom faktor" ni linearen z goriscno razdaljo, in da je koncno razmerje med najkrajso in najdaljso goriscnico manjse kot pa "zoom faktor"?

Nikoli mi ni blo jasno kako si lahko ljudje pri nakupu kot enega od kriterijev postavijo "zoom faktor"... ce noben sploh ne ve kaj naj bi ta stevilka pomenila (se pa vsem priblizno sanja kaj to je).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

rs1975 ::

kaj pa Sony DSC-H10?

jype ::

antonija> Nikoli mi ni blo jasno kako si lahko ljudje pri nakupu kot enega od kriterijev postavijo "zoom faktor"... ce noben sploh ne ve kaj naj bi ta stevilka pomenila (se pa vsem priblizno sanja kaj to je).

Večina bi od fotoaparata rada "normalno" in "sedemkrat povečano" fotografijo. Temu bi rekli 7x zoom.

Mi je pa vedno nerodno in požrem slino, ko kaj fotografiram s 300mm objektivom, pa me vprašajo, kolk ma zooma. "Nič." "Nič?" "Nič."

rs1975 ::

kaj res nima nihče nobenega mnenja o Sony-ju?

BozidarB ::

Tomas 33@
Tudi sam spremljam to temo in me zanima ker fotoaparat v temu rangu predlagas. sem prebrau teste za sx110 pa so povsod rekl da je dobr in da dela dobre slike (nimam pojma kaksen je in kako slika). tukej ni govora o profesionalni rabi nad 500€ če jst prv zastopm. zakaj pa je sploh sx110 slaba izbira? al so vsi fotoaparati zate pod 400€ slaba izbira? ker sx110 stane lepo 220€ kar sploh ni velik za to kar dobis (tako pravijo ostali).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari objektivi doživljajo drugo pomlad (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6316756 (14732) Jst
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023823 (18674) schurda
»

Canon razvil tipalo s 120 megapiksli

Oddelek: Novice / Ostale najave
227476 (6342) GeRo
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511837 (5505) JayKay
»

Nočno slikanje z fotoaparatom CanonS5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
517511 (6620) BigWhale

Več podobnih tem