» »

wireless lan

wireless lan

Dangsteer ::

Lep pozdrav!

Zanima me kako bi lahko sosed koristil moj wireless,oddaljen je približno 150m.Moj trenutni signal zazna,vendar zelo slabo in se ne more povezati.imam netgear wgt624,sosed je pa zdaj dobil linksysa wrt54gl.
Zdaj me pa zanima kako (če sploh) lahko povežem ta dva routerja,..
Upam da nisem preveč zakompliciral :D

Hvala za odgovore in lp
Ne da se mi več pisat kakšno mašino imam :)

ttommy ::

A v ta namen,da bi se povezal na tvoj wireless,je kupil router??
Gamer

Dangsteer ::

ne,routerja ni kupil,ampak ga je dobil zastonj,zdaj me pa zanima če se zadevi lahko povežeta da bi še on mel net.
Ne da se mi več pisat kakšno mašino imam :)

trnvpeti ::

usmerjena antena
yagi

Tomas 33 ::

Za 150 m bo po moje dovolj 7db antena na obeh straneh, pa signal na maksimum (če je vidna linija brez dreves in stavb vmes).

Tilen ::

Če je možno (okoliščin ne poznam) je na tako razdaljo UTP (SFTP) tudi uporaben in precej bolj zanesljiv od WIFI-ja. Ne vem pa če lahko ravno kopaš tam kjer bi šel ta link :8) . Druga možnost na takšni razdalji za zanesljivo delovanje je pa že bila omenjena - yagi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dangsteer ::

Kabel ne pride ne v poštev (asfalt).Se pravi da bi problem rešila z nakupom antene.
Moram gledati še na kaj ali samo na db pri antenah?
Ne da se mi več pisat kakšno mašino imam :)

WamPIRe- ::

Gledati moraš, da konektor paše na tvoj oz. njegov router. Seveda pa moraš tudi nastavit routerja. tvojega kot host, njegovega pa da se poveže na host.

Spajky ::

Oba ruterčka na okensko polico nasproti in nastavit wifi mode na 802.11b_Only; tvojega v AP mode, njegovega v client mode (bo moral bit povezan on žično z njim, če ne more njegov delat tudi v hybrid načinu WDS+client, mogoče z alter.firmWare) ... ne rabiš nobenih dodatnih anten, če bo njegov povezan žično s kompom, lahko drugo antenco dol odšraufa celo ali jo obrne vodoravno ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548688 (879) Lonsarg

Ojačanje sosedovega signala (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508167 (7009) mtosev
»

Wireless WIFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
208122 (7361) hodor
»

Deljenje WIFI povezave - razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
154045 (3576) Spajky
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710320 (9279) Skyman

Več podobnih tem