» »

Geslo za Ganymede 822+ iz Volje

Geslo za Ganymede 822+ iz Volje

Disablez ::

Is there someone who can tell the user and password for accessing this router ? And not, is not user/user, nor las6... nor ov4... . Volja doesn't feel like letting it go.
  • spremenilo: Disablez ()

OmegaBlue ::

You could just write in English, the text above is unreadable.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

amigo_no1 ::

Try to reset it.

Disablez ::

To je prvo, kar sem poskusil :) Pa ne dela. Zdi se, kot da so spremenili "factory default config" , tako da ima njihovo geslo namesto Iskratelovo.
This is the first thing I tried :) But it doesn't work, seems that they changed the factory defaults/firmware so that it has their pass, instead of Iskratel's default, even after a reset.

rebro ::

Živijo!

Pa kaj je res tako težko razkriti Admin geslo za Ganymede822p? Pod user uporabnika me normalno spusti not, samo ne morem nastavljat firewall-a, zato bi rad admin pass. Če je težko povedat preko javnega foruma, naj mi nekdo napiše pod zasebno, če ve pass!

Hvala! ... LP

amigo_no1 ::

Kaj pa če pokličeš na Voljo ?

Klemenn ::

heh...sam odgovor iz iskre je prišel, da oni pač zaradi pogodbe in dogovora z voljo ne razkrivajo kako dostopati do tega ''modema'' itd....oz sploh ne dajejo kakršnihkoli informacij :)

rebro ::

Aja, sem pozabil napisat, sem na Siolu...

r5r ::

Mislim, da je vmestnik onemogočen oziroma vsaj meni ni uspelo dobiti niti IP naslova naprave. :8)
And it makes me wonder.

Spock83 ::

A je to poleg modema tudi switch ali celo router?

Seveda mislim na 822+ model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

rebro ::

je tudi router...če ne verjameš, si preberi na strani 23 pod 2. točko... KLIK...samo težava je, da zato potrebuješ admin geslo, ki pa ga na Siolu ne izdajo...DAMN

LP

Spock83 ::

Hm... samo če malo naprej prebereš piše, da lahko dostopaš in sicer je
user name: user
password: user

Kaj naj bi to pomenilo? Kot user imaš samo par možnosti dodatnih nastavitev? Nimaš pa vklopljenega firewall oz. router del, ki je dosegljiv samo adminu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

BlueRunner ::

Zgodba z admin. geslom za G. 822+ pri SiOL-u (za Voljo pač ne vem) je čisto enostavna. SiOL ima svoje omrežje postavljeno tako, da npr. tvoja mula ne "povozi" tvojega telefona, in, da tvoj TV ne vpliva na tvoje torrente. To so naredili tako, da mora tudi modem, ki je pri stranki, nekaj vedeti o tem omrežju. Druga stvar pa je to, da SiOL svojim uporabnikom vsake toliko (oziroma po potrebi) zamenja tudi SW v modemu, česar seveda ne more narediti brez ustreznih pravic na taistem modemu. To pomeni, da imajo modemi, ki jih dobiš pri SiOL-u, nastavljeno neko geslo, ki ga izven SiOL-a (in Iskratela) verjetno ne ve nihče, saj bi potem lahko ta oseba po mili volji dostopala do vseh modemov, kjerkoli se ti pač nahajajo. Konec koncev, koliko ljudi pa spremeni privzeto geslo na tisti škatlici, kjer se notri internet skriva?

Seveda to pomeni, da SiOL lastniku modema (konec koncev si ga kupil in je tvoj) omejuje polno izkoriščanje. Tega ne dela kar tako iz principa, temveč zato, da ima čim manj dela z vsemi uporabniki, minus tistih nekaj, kot je rebro, ki bi pač radi nekoliko več. Kot lastnik naprave imaš seveda pravico od SiOL-a zahtevati poln dostop in nadzor naprave, kar ti SiOL (če si dovolj korekten in vztrajen - urejeni papirji tukaj delajo čudeže) tudi naredi. Sicer ti ne da gesla, ki ga uporabljajo oni, temveč ti to geslo spremenijo, nato ti pa sporočijo spremenjenega. Hakeljc pa je v temu, da tu to naredijo šele potem, ko podpišeš aneks k pogodbi, s katerim se strinjaš, da ti SiOL več ne more nuditi polne podpore pri uporabi njegovih storitev. Kar pomeni, da bodo nadgradnje SW, pravilne nastavitve, odzivi na spremembe v omrežju, pravilne nastavitve QoS, ... postale izključno tvoj problem in problem tvojih pogovorov z proizvajalcem naprave (Iskratel).

Praktično to pomeni, da s svojo težavo pokličeš na 080-1000, tam pa ti potem, ko jim boš povedal svoje uporabniško ime, ne bodo več predlagali niti resetirajte modem... ker je modem sedaj pač izključno tvoj problem in tvoja odgovornost. Ker "odklenjenega" modema verjetno ne boš samo gledal, temveč boš kakšno stvar tudi spremenil, se ti lahko zgodi, da boš spremenil tudi kakšno stvar, ki je ni dobro spremeniti. Najhuje pa je to, da bo ta težava zahtevala resno pomoč kakšnega tehnika in ne samo operaterja na HD. Malo prej pa si podpisal tisti hudičev aneks, kjer piše, da ti SiOL ni dolžan pri takšnih težavah niti najmanj pomagati.

Končen rezultat je tako ta, da si sicer postal "gospodar" svoje lastnine, odrekel pa si se določenim ugodnostim, ki ti jih ISP daje v ozadju v zameno za tvojo odpoved nadzoru. Osnovni dostop do medmrežja (paket Solo) ti bo verjetno delal bolj ali manj OK, glede telefonije in TV-ja, pa se boš lahko pri prvi spremembi v omrežju, ki je SiOL ne bo mogel ponastaviti na tvojem modemu, gladko obrisal pod nosom... aha, pa v aneksu piše, da od SiOL-a več ne moreš pričakovati pomoči glede tega modema.

Končen zaključek je pač ta, da SiOL nudi storitve za tisto množico, ki ne ve niti tega, kaj je to IP naslov, in ki misli, da se vsi naslovi začno z "www". Če hočeš malo bolj geek-friendly ISP, ga boš v Sloveniji zaman iskal. Na eni strani imaš Telekom in njegove partnerske dostope, kjer so zadeve še bolj toge, na drugi strani pa imaš T-2, kjer pa modem itak ni tvoj, da ti bi kdo pustil, da se z njim igraš. Morda bodo nekega dne spisani standardi kakšen je edin "pravilen" način za imeplemetacijo triple-play omrežja, pa bodo potem imeli vsi ISP-ji narejeno vse po istem kopitu, proizvajalci modemov pa ravno tako. Morda se bo nekje v prihodnosti pojavil kakšen standard, ki bo povedal kako lahko ISP pokonfigurira določene nastavitve v tvojem modemu, ne da bi rabil poln dostop do naprave, hkrati pa boš na svoji napravi sam svoj "gospodar". Tistega dne bodo tvoje želje uresničljive, do takrat pa hudičevo dobro premisli kaj si bolj želiš: tisto geslo, ali pa nekoga, ki mu lahko težiš, če ti kaj ne dela.

amigo_no1 ::

Vsak pošten router ima možnost shranjevanja trenutnih nastavitev v fajl , tako da nimaš kaj za*ebati.

Ve kdo kako je pri Amisu ?
Pri modemu Thomson 780 wl je nadležno prevsem to , da ne moreš v wifi nastavitvah nastavljati mac filtriranja.
Po resetiranju na default nastavitve (z majhnim gumbom zadaj) se ne zgodi nič pretresljivega in modem še vedno dela (seveda se zbrišejo nastavitve wifija in port_forwarding-a)

Možnosti shranjevanja trenutnih nastavitev (na Thomsonu) v fajl v primeru , da si prijavljen kot "user"/"user" pa seveda tudi ni :\ .

Spock83 ::

Ma za moje pojme je najbolje modem pustiti pri miru in si nabaviti ločen in boljši router.

Disablez ::

If by "renouncing to their help" it's meant renouncing to the help from the same guys who took 29 days to put an analog phone line, and another 29 for adsl, and in both cases they had to come twice because they didn't do it correctly -and it took me 10 calls on each time to convince them-, damn good I want to renounce to it! :)

I understand, that, due to the new duo / triple_play offers (VOIP+IP TV+ADSL) config is more complex, and a headache if you had to explain it to someone who only knows how to use Messenger. But, if the config is stored as a factory-default... The greatest problem would be hitting the reset button for 10 secs if you screw up. (Unless I feel like flashing the router with new firmware, but in Iskratel's case I think it's a secret of State. )
I've been always able to play with the routers they sent me or put my own... being able to see the IPTV signal through a computer, or whatever I feel like. Illiterate users just have to reset the router, and put a CD that uploads the config to the router without much of a hassle. But OK, Slovenia ISPs are not so geek-friendly, as you well said. -Or better said, "learn-to-do-things-yourself-instead-of-paying-a-tech"-friendly. What's SO geek on wanting to configure a device you PAID for by force (100€ / a 24 mo contract) , anyway?-

In any case... given that I wont get the user/pass... and brute-force cracking it would take some years -apart that good boys don't do those things- ... anyone knows the VPI/VCI / protocol (1, 32, RFC xxxx Bridged Vc-Mux, probably) of Volja connection ?
Cannot read them from Ganymede cause I don't have the password. Guess that they're the same from Siol, given that I do not have unbundled access , but would prefer to have them for sure. And no, I don't like the idea of having Ganymede + switch/AP/Ethernet router, when I have another router that can do everything I need without plugging 20 devices in serial.

BlueRunner ::

The answer is that YOU WILL GET user/pass by sending a polite request in writing, together with a friendly reminder that you do actualy own the item in question. You can leave the implications of that remainder to them - they are smart enough to understand its subtler meaning, without the need for you to be blunt about it.

The point is that you will then be completely on your own from there on. Somebody might help you, but nobody will be obliged to do so any more. After all, there is a difference between waiting 29 days for assistance and permanently giving up the possibility of any assistance.

'FireSTORM' ::

rebro
probaj z telnet
user user
in lahko nastavlaš vse..
sicer pa kaj boš tu nastavlal firewall?
modem naj je modem
če pa maš več računalnikov pa nabavi router...
Those penguins.... They sure aint normal....

Disablez ::

What I say is, if I have access to something, I can fix it, if I know how. If not, I'm depending of the mood of the technicians.

Have tried formal letters, faxes, emails, flesh and bones, some time has past after I last wrote, as you can see.
But to questions like, "I have my own ADSL router and I want to use it instead of yours, can you tell me X config data", I get robot-answers like "For that, you have to disconnect the function of DSL of your router and plug it after our modem" (is a DSL router, not a Ethernet one)... or even "You cannot use Linux with our (Ethernet) router"

But I guess I'll have to keep trying... maybe with next fax they'll have a good day.

|ViPeR| ::

Mogoče kdo pozna geslo za dostop do telekomovih Ganymede822p?
Sam imam Amis, ampak je modem baje od telekoma. User/user dostop ne deluje.

LP
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

Being cool ::

Js mam siolov modem pa me zanima, če se da z dostopom user/user razdeliti povezavo na dva računalnika tako, da bi mel vsak npr. od 4 mb po 2 mb downstreama.
salata

Disablez ::

Well, it's good to feel safe in the arms of the technicians...
Internet went to hell one month ago, and even if I explain them like to a child, how to fix the problem, they seem to be plain retarded, apart from a bunch of liars.
Telekom guys on their own, either they are in the Croatian coast for months, they admit they don't know much bout computers, or they don't feel like helping, instead they spend their time talking about how in the good old times they were able to go to eat before.
And the only technician who dared to help, and temporally resolved the problem by .-oh surprise- actually listening to me and doing what I told him to, was told by his superiors to stop helping cause he's jumping the protocols by directly helping me.

So, given that their "help" gives me more a mafia feeling than "being helped" one, and while I wait for they to send me the 3rd router (that is exactly the same than the other two) for the second time (apparently the postman failed to find our address, even if we know him and that day he didnt have any package... they seem to have no problem in sending the bill to the exact same address, though)... I beg again.... a je kdo, ki pozna geslo za this piece-of-fracking-shit?

(And no, they definitely don't want to give it... seems formal letters don't arrive, you know how mail can be sooooo unreliable these days...)

theoneman ::

ja jst sm to probu pa sm pršu "not" sm kere ukaze pa lahk uporablaš u telnetu kr k sm dal ? in mi jih je nek spisal jih ne znam uporablat:(

simnov ::

jaz imam siolov 822+ in vpišem 192.168.1.1 in nič ne najde.

dukenukem ::

sm probal na tem modemu in mi odpre nastavitve ,mam pa amis

theoneman ::

jaz imam siolov 822+ in vpišem 192.168.1.1 in nič ne najde.


isto jst:D sm jst sm spremenu ip od modema pa mi ne zagrab piše mi en ip pa povežem pa ne dela:S



TOM

Tilen ::

jaz imam siolov 822+ in vpišem 192.168.1.1 in nič ne najde.

Katei IP ti javlja, da je default gateway v "ipconfig /all" ? Poveži se nanj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 najbolj razširjen v Švici, Slovenija ni slaba

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3111769 (8999) Bakunin
»

Nov članek: "All your firmware are belong to us" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
13815926 (12766) arrigo
»

connecting own dialling router to siol adsl

Oddelek: Omrežja in internet
92139 (2035) enis
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161498 (1297) Yohan del Sud
»

Iščem alternativo vuduju

Oddelek: Kaj kupiti
121725 (1489) Arthur

Več podobnih tem