» »

Ojačanje sosedovega signala

Ojačanje sosedovega signala

«
1
2

stanislavp ::

Ali mogoče veste, če bi si s tem wifi boosterjem kaj ojačal sosedov signal, ki mu ga 'kradem'. Signal trenutno je in ni.

Link

https://www.bigbang.si/mrezna-oprema/oj...

Hvala vsem za odgovore.
  • zaklenil: Mavrik ()

Excavator ::

Rabil bi dostop do njegovega routerja..ker deluje preko WPS in mora kliknit en gumb

AC_DC ::

stanislavp
Potrebuješ usmerjeno anteno.

Ficko123
Pozabil zamenjati račun ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

RokX ::

Vprašanje. Nekateri ojačevalci ne rabijo WPS.

Ravno včeraj sem se z enim linksysovim samo povezal na glavni router in je on poskrbel za vse ostalo. On v bistvu samo preusmerja pakete naprej.

Geslo omrežja (če ga ima) pa še vedno rabiš :P
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Mravlek ::

Če ni omrežje zaščiteno - minuta dela da nastaviš.
Usmerjene antene mogoče ne rabiš, glej da ga namestiš čim bližje sosedovemu routerju, lahko da je v vidnem območju, potem toliko bolje.


Pa en kupuj za 60€, kupi za 30€ ali pa si jo pri kom sposodi in stestiraj.
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Excavator ::

AC_DC je izjavil:

stanislavp
Potrebuješ usmerjeno anteno.

Ficko123
Pozabil zamenjati račun ?


Ne razumem?

stanislavp ::

Hvala za odgovore. Sosed nima zaščite z geslom, tako da sem trenutno 'varen'. Kakšen router uporablja ne vem - niti ne morem pogledati, če ima Wps gumb.

A mi lahko prosim pošljete link, kaj naj kupim? Zdaj sem v dilemi ali ta wifi ojačevalec, ali neko antena. Skratka, prosim za link, ki bo preverjeno močnejši signal za vsaj 10 ali več procentov!

Hvala se enkrat. Jaz se o teh stvareh ne znajdem, samo net bi mu 'kradel' enkrat na mesec, ko pridem domov:-)

Phantomeye ::

stanislavp je izjavil:

Hvala za odgovore. Sosed nima zaščite z geslom, tako da sem trenutno 'varen'. Kakšen router uporablja ne vem - niti ne morem pogledati, če ima Wps gumb.

A mi lahko prosim pošljete link, kaj naj kupim? Zdaj sem v dilemi ali ta wifi ojačevalec, ali neko antena. Skratka, prosim za link, ki bo preverjeno močnejši signal za vsaj 10 ali več procentov!

Hvala se enkrat. Jaz se o teh stvareh ne znajdem, samo net bi mu 'kradel' enkrat na mesec, ko pridem domov:-)


vtipkaj 192.168.1.1 ali 192.168.1.100, ali pac nekaj od tega, v brskalnik pa ti mogoce pokaze za ker router gre.

kaj pa ce poklices soseda, pa mu poves, da ni dobro, da nima gesla na routerju, pa mu predlagaj, da mu ga nastaviš. Potem pa izkoristis ta trenutek, da pripraviš vse potrebno. mogoče bo pa celo s tabo delil geslo.

Letalec ::

Tale router https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik... meni nese vsaj 150m iz ene hiše v drugo. Naložiš gor DD-WRT (precej enostavno) in samo na tem svojem routerju nastaviš repeater mode. Oz lahko naprej oddaja celo tvoj lasten wi-fi, ki ga lahko zaščitiš (da se ne bo cela vas šlepala na tem sosedu)

stanislavp ::

Jaz imam razdaljo do soseda cca 40 metrov... Če prav razumem,moram tudi jaz kupiti router (ne ojačevalca signala), kljub temu, da mu signal kradem in routar že ima v osnovi sosed?

Ali mi lahko prosim napišeš navodila,kako ta DD WRT nainstalira, kje dobim install verzijo... oz pošlješ kakšen link s podrobnimi navodili.

Hvala!

AC_DC ::

Tako kot povsod drugje pri komunikaciji morata biti primerno "močna" sprejemnik in oddajnik !
Nič ti ne pomaga da ima AP 1W moči, če client ne more javiti AP nazaj da je povezan.

Letalec
Prodajajo WR1043ND v4 ?

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl...
4.x Qualcomm Atheros QCA9563@750MHz 64MB (ram) 16MB (flash)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Machete ::

A se ne bi z njim 'uradno' pogovoril, pa si delita naročnino in namontirata od 'wsat' trgovine antence tako kot se zagre pa je? Se zmenita za hitrost in stroške pa je win win. Tako si pa wifiparazit, pa še en dan ti da gor password pa se lahko slikaš. Plus v USA naprmer v nekaterih državah je tako početje kaznivo :) Kako je pa pri nas pa ne vem. Jaz tako recimo pošiljam net na 150 M oddaljeno lokacijo in vleče na routerju2 s polno mojo hitrostjo (ali pa 90% paketne brzine cca).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Za priklop enega routerja na rabiü dd-wrt. Vsak router to zmore.

Bi bilo pa fer da se mu pove. Mogoče bi celo skupaj kupila boljši paket, če ti nimaš možnosti.

/offtopic

Ne vem zakaj se folk v blokih ne more zmenit za en internet dostop. Malo mreže po blokih, naročnino za TV bi si pa vsak sam plačal. Ampak dvomim da bi ISPji to podpirali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

stanislavp ::

S sosedom se ne da nič zmeniti. Želi polovico naročnine, jaz pa njegov net rabim največ 2 dni v mesecu, ko pridem domov.nisem nor. Srečo imam, da je cepec in da ne ve, da nima gesla za wifi.

P.S. Sosed je star 70 let - čudak:-)

Kaj torej kupim? Še vedno lahko to potem prodam, če nekako izve, da nima gesla in si ga nastavi.

AC_DC ::

Kaj imaš sedaj od opreme ?

jtothek ::

stanislavp je izjavil:

S sosedom se ne da nič zmeniti. Želi polovico naročnine, jaz pa njegov net rabim največ 2 dni v mesecu, ko pridem domov.nisem nor. Srečo imam, da je cepec in da ne ve, da nima gesla za wifi.

P.S. Sosed je star 70 let - čudak:-)

Kaj torej kupim? Še vedno lahko to potem prodam, če nekako izve, da nima gesla in si ga nastavi.


Stari, ni treba zdaj enega 70 letnega tipa zmerjet z čudakom in idiotom, da ne ve kako zaklent WIFI, potem pa ojavit post na internetu in vprašat kako lahko bolj učinkovito njegov internet kradeš.

Nima glih nekega moralnega zmagovalca pri vaju dveh.

stanislavp ::

Od opreme nimam sedaj nič. En laptop star par let.

Zame je čudak, če želi 20 eur na mesec! (on plačuje 40eur) za dva dni. Ponudil sem mu 10 eur na mesec (ima več kot dovolj) in noče. Sicer se z nobenim v naselju ne razume in toži drugega soseda za 2 cm2 zemlje, tako da ne bi o moralcu...

Opkow ::

Vzameš instant internet, usb dongle, pa imaš net za 1 evro na dan. Če praviš da ga rabiš samo 2x na mesec, boš mesečno plačal točno 2 evra.

Tuš je imel to včasih. Sedaj Telemach, če ima še vedno, ne vem.
Sem pa ziher, da ima še kdo drug podobno varianto.

kixs ::

Ce rabis samo zase, potem kupi eno eksterno wifi kartico.

Recimo nekaj taksnega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
https://www.conrad.si/WLAN-USB-adapter-...

Ce imas zdaj tezave s povezavo, ti bo s tole slo boljse. Preverjeno na notebooku, kjer vlece dosti boljse od vgrajenega wifija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Invictus ::

Če je stari tak težak, potem si kupi najcenejši router in se priklopi na njegov wifi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Z routerjem bo spet podaljsal in potencialno delil signal s kaksnim drugim sosedom.

stanislavp ::

Instant internet ne pride v poštev, ker snanem dnevno z neta več 10GB...

Prosom samo za preverjen link kaj naj kupim? Meni zdaj pripenjate različne stvari in sem izgubljen. :-)

Machete ::

Hehe, samo dvakrat na mesec.. Pa takrat 100GB. =]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

kixs je izjavil:

Z routerjem bo spet podaljsal in potencialno delil signal s kaksnim drugim sosedom.

Ne bo, ker na svoji strani narediš svoj, zaščiteni WLAN.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stanislavp ::

Očitno ste tudi v štručkoti izgubljeni kot jaz:-)

Invictus ::

Ne, nismo, to se ti samo zdi zaradi tvojega neznanja.

http://thebestwirelessinternet.com/seco...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stanislavp ::

Kako, da ne. Vsak demantira izjavo drugega.
Vse kar potrebujem je link, kar moram kupiti, da bo signal preverjeno ojačan za vsaj 10%. Detalji me ne zanimajo:-) .

Trenutno še sedaj ne vem, ali kupi wifi ojačevalec in kateri oz. router in kateri?

BigWhale ::

To kar pocnes je vsaj prekrsek, ce ze ne kaznivo dejanje.

Stvari si bos najlazje uredil tako, da bos poklical kaksnega internetnega ponudnika in povedal, da zelis imeti dostop do interneta. Ce ti ne bodo hoteli dati dostopa za samo dva dni na mesec, bos moral pac placati, neverjetno, kar cel mesec.

mtosev ::

Od kdaj je prekršek se povezati na unsecure wireless?
Jaz sn tudi sosedov internet uporabljal, ker je pač bil unlocked. Na zatečku sn celo mislil, da je to wifi od nekega podjetja. Sosed je čez nekaj časa dal gor geslo in to je to, drugi sosed pa je na ruterju imel default oz empty geslo pa sn mu lepo v ruter prišo. Haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kunigunda ::

mtosev je izjavil:

Od kdaj je prekršek se povezati na unsecure wireless?
Jaz sn tudi sosedov internet uporabljal, ker je pač bil unlocked. Na zatečku sn celo mislil, da je to wifi od nekega podjetja. Sosed je čez nekaj časa dal gor geslo in to je to, drugi sosed pa je na ruterju imel default oz empty geslo pa sn mu lepo v ruter prišo. Haha

V bistvu je podobn kot cigan ki ti pride v garazo, ker je pac nisi mel zaklenjene :)

mtosev ::

Ni isto, ker cigan kot ga ti imenuješ ti bo verjeto kaj spizdil. Pri netu pa ne moreš nič ukrasti, samo lahko net upočasniš. Če pa si gor ko sosed ni gor pa je izguba 0%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stanislavp ::

Mene zanima samo posredovan link in druga postranska diskusija me ne zanima:-)

mihec87 ::

Rešitev je več, za ustrezno rešitev je dobro razumeti še kaj več, kot naročat z linka da ne bo razočaranje..

Invictus ::

stanislavp je izjavil:


Trenutno še sedaj ne vem, ali kupi wifi ojačevalec in kateri oz. router in kateri?

Imaš dovolj odgovorov.

Samo preberi si jih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stanislavp ::

Sem si prebral in sem v dilemi. Naj eden prosim napiše prednosti in slabosti routerja im wifi ojačevalca in zraven prilepi še najboljši link za oba?

Invictus ::

Invictus je izjavil:

Če je stari tak težak, potem si kupi najcenejši router in se priklopi na njegov wifi.

Evo, tole... Kaj tukaj ni jasno? Skupaj z ...

Invictus je izjavil:


http://thebestwirelessinternet.com/seco...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

stanislavp ::

OK. Kupim najcenejši router za 20 eur....

St235 ::

mtosev je izjavil:

Ni isto, ker cigan kot ga ti imenuješ ti bo verjeto kaj spizdil. Pri netu pa ne moreš nič ukrasti, samo lahko net upočasniš. Če pa si gor ko sosed ni gor pa je izguba 0%.


torej ni nič narobe, če vstopim v tvoje stanovanje in ga uporabljam ko te ni, dokler ne delam škode? Svašta pička rodi samo para neče.

Spc ::

kunigunda je izjavil:

V bistvu je podobn kot cigan ki ti pride v garazo, ker je pac nisi mel zaklenjene :)

Ne, to pa res niti podobno ni.
To je isto ko da bi sosedova hruška padla na tvoj vrt, ti bi jo pa pojedel, ker je NA TVOJEM VRTU
:)

Sosedov signal je tudi odklenjen v TVOJI HIŠI in z tem nisi nič vdiral v njihovo "hišo".
 

stanislavp ::

Ok. Bom kupil najcenejši router za 20 eur..

flyko ::

Poročaj, če bo zadovoljivo delovalo, tudi sam rabim nekaj podobnega - za ojačanje signala v avtodomu, včasih prav internet prav pride tudi na dopustu. Sem razmišljal samo o ojačevalcu, zavzame manj prostora in verjetno bi služil namenu.

Spc ::

flyko je izjavil:

Poročaj, če bo zadovoljivo delovalo, tudi sam rabim nekaj podobnega - za ojačanje signala v avtodomu, včasih prav internet prav pride tudi na dopustu. Sem razmišljal samo o ojačevalcu, zavzame manj prostora in verjetno bi služil namenu.

Prijatelj si je kupil posebej ojačevalnik in seveda ni skoraj nič ojačalo.
Zato jaz vedno priporočam router z dd-wrtjem, ker deluje zadeva 300% boljše kot namenski ojačevalniki, plus tega so namenski ojačevalniki 100x dražji.
 

mtosev ::

St235 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ni isto, ker cigan kot ga ti imenuješ ti bo verjeto kaj spizdil. Pri netu pa ne moreš nič ukrasti, samo lahko net upočasniš. Če pa si gor ko sosed ni gor pa je izguba 0%.


torej ni nič narobe, če vstopim v tvoje stanovanje in ga uporabljam ko te ni, dokler ne delam škode? Svašta pička rodi samo para neče.
primerjava fail. Ti vstopaš v stanovanje, pri internetu je tako, da je dostopen v moji hiši in pač, če je brez gesla zame pomeni, da nekdo dopušča uporabo, ker drugače bi imel net zaklenjen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Pravzaprav bi lahko sosedov wifi gledal kot vdor v tvojo privatno sfero, ker ti onesnažuje spekter ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spc ::

Invictus je izjavil:

Pravzaprav bi lahko sosedov wifi gledal kot vdor v tvojo privatno sfero, ker ti onesnažuje spekter ;).

Točno tako.
 

jtothek ::

Invictus je izjavil:

Pravzaprav bi lahko sosedov wifi gledal kot vdor v tvojo privatno sfero, ker ti onesnažuje spekter ;).


Približno tako kot bi se trakulja pritoževala, da ma človek pregosto sranje.

BigWhale ::

Spc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pravzaprav bi lahko sosedov wifi gledal kot vdor v tvojo privatno sfero, ker ti onesnažuje spekter ;).

Točno tako.


A to se namerno delate debile?

KZ-1

Napad na informacijski sistem, 221. člen

(1) Kdor neupravičeno vstopi ali vdre v informacijski sistem ali kdor neupravičeno prestreže podatek ob nejavnem prenosu v informacijski sistem ali iz njega, se kaznuje z zaporom do enega leta.

Torej, ce ti sosed ne da dovoljenja in ti njegov wireless vseeno uporabljas, te lahko komot prijavi.

mtosev ::

Neupravičeno zame pomeni, če ima sosed wifi zaklenjen.
Meni pa tudi sosedje hodijo po wifiju. Ta isti sosed pri katerem sem jaz uporabljal internet je sedaj na mojem wifiju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mavrik ::

To kar počneš je KD po KZ-1 kot je polinkal BW. Pejte o tem bluzit kam drugam.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413056 (2253) candy58
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326545 (5007) nurse013
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010431 (8758) Yacked2
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416734 (14228) Vanadium

Več podobnih tem