» »

Linksys WRT54GL firmware

Linksys WRT54GL firmware

lebang1 ::

Živijo,
pravkar sem postal lastnik dveh linksys routerjev.
Pa bi rabil malo pomoči.
Kako in predvsem kateri nov firmware naj naložim gor, da bo zadeva čimbolje delala.
In sicer bom enega priključil na modem, drugega bo imel pa sosed,ki je brez interneta in nanj preko kabla priklopljen računalnik,
ker je še veliko razdalje vmes bosta bili še 2 yagi anteni.
Pa še kako naj nastavim v nastavitvah?

Hvala za vso pomoč.

lp

Karlos ::

Namesti DDWRT, pa še navodila za povezavo dveh routerjev http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

dela ::

Poleg DD-WRT imaš na izbiro tudi Tomato, jaz sem imel s sosedom narejeno takole:



nastavil sem po tem vodiču.

lebang1 ::

Hvala za nasvete,
kaj je sedaj bolše DDWRT ali Tomato ??

Če ima še kdo kakšen predlog pa kar na plano z njim. :)

lp

Steinkauz ::

Tomato je mal bolj simpl(pa tut ddwrt ni raketna znanost)
Jst mam na mreži 5ih bajt in 15ih kompov na glavnem routerje tomato, na ostalih pa kr original ker so itak samo access pointi.
Sem poštimal QOS, tako da torenti in ostali šmoren dobi max 75% povezave in vse dela BP že par let.
Resetiram zelo redko(1-5 na leto)

lebang1 ::

Kako pa je razlika pri signalu od originalnega in ostalimi,
nekaj sem slišal da se da povečat moč...?

ToniT ::

Včasih sem imel Tomato firmware na linksys-ih, potem pa sem vse zamenjal s ddwrt. Navodila za vezavo ti je podal Karlos. Moč wirellesa lahko povečaš, vendar ne pretiravaj. Neka srednja vrednost bo čisto OK (okrog 84mW).
Če imaš probleme s povezavo, rajši zamenjaj anteno, pa tudi Spaykijeve pogruntavščine pomagajo.

VidKo ::

Če si začetnik, ti priporočam Tomato. DD-WRT ponuja preveč možnosti in se hitro izgubiš. Tomato ti omogoča to, kar si želiš. Pri Tomatoju, kot tudi pri DD-WRT lahko povečaš moč, vendar je priporočljivo uporabit aktivno hlajenje.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

alpha1 ::

Imam Linksys WRT54GL tomato pa me zanima kako bi lahko omogočil wireless?

VidKo ::

alpha1: zavihek Basic - - Network - Wireless - odkljukaš Enable Wireless
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

alpha1 ::

To je vse ali še moram kaj v nadzorni plošči naredit?

bluefish ::

Nastavi zaščito.

lebang1 ::

No, hvala za vsa pojasnila, bom v prihodnjih dneh to vse preizkušal in še napišem če mi kaj ne bo jasno.
@ToniT, kaj si mislil s tem: "pa tudi Spaykijeve pogruntavščine pomagajo" ?

lp

WildChild ::

Moje izkušnje glede različnih firmware -ov na Linksys wrt54gl. Testiral sem pa pred približno 2 leti. Ker je v mreži približn 15 študentov in ker so torrenti pač nuja sem sprobaval QoS na Tomato, dd-wrt, openwrt in xwrt, ki je ubistvu openwrt samo da ima x. Najprej sem sprobaval na dd-wrt -> router se je čist preveč obremenil... že če je samo en user prižgal torrente pa je bilo manj kot 100 povezav...
Nato sem sprobal xwrt -> router se je malo manj obremenil ampak vseeno okoli 90% cpu usage...
openwrt -> enako kot xwrt dal sem ga gor zato, ker ne potrebujem X -a za konfiguracijo QoS...
Tomato -> super dela/l še vedno je nameščen s tem, da redno posodobaljam firmware, ko pride nova različica. Izkušnje: router še vedno ne poklekne tudi ob zelo zelo veliko število torrent povezav :) Internet super dela, razen če Telemach kej zafura :P Resetiram router samo takrat, ko ima Telemach težave. V glavnm, Tomato je/bil najboljša izbira pred 2 leti in še vedno dela hitr ko strela.
in da mood

VidKo ::

Glede QoS je pa takole. Če imajo vsi klienti nameščen Windows operacijski sistem, priporočam programčič cFosSpeed, ki dejansko dela to kar oglašuje. Navkljub polni obremenitvi s p2p programi (uTorrent, eMule...) je brskanje po spletu še vedno tekoče in pa nizki pingi za multiplayer. Žal je program plačljiv.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

lebang1 ::

Juhej,
uspelo mi je naložiti paradižnik (tomato) in nastavit da deluje.
Najprej me je presenetil njegov preprost izgled, pa saj so funkcije tiste ki so važne.
Povezano imam kot na slikci zgoraj.
Tukaj bi pa uprašal kako nastavit security tako da se bo lahko na wireless povezal le drugi router z svojim mac naslovom?

Sedaj imam oba routerja v isti sobi, čakam še anteni in bom potem upal da bo na kar veliki razdalji to delovalo.
In me zanima kako nastavim nastavitve da izstisnim iz njega čimveč in bo povezava čimbolje delovala, tukaj je veliko nastavitev za katere ne vem kaj delajo.

Še enkrat hvala za vso pomoč.

lp

PARTyZAN ::

Ja, UI Tomata bi lahko bil za zgled ostalim izdelovalcem costum firmwareov. Je preprost, čeprav ima ogromno funkcij.

rejven ::

če hočeš imet čimvečji domet in neboš prenašal večjih datotek prek wifija nastavi "b only" ( če imaš hitrost neta pod 10Mb/s) Povečaš lahko tudo moč odajanja ( transmit power ) .

Spajky ::

lebang1 je izjavil:

...kako nastavim nastavitve da izstisnim iz njega čimveč in bo povezava čimbolje delovala, tukaj je veliko nastavitev za katere ne vem kaj delajo...
glede na screenshot nasvet (v oklepaju na tvoji strani ruter; brez na njegovi strani ruter):

- basic rate : oba 2Mbit
- beacon interval: oba 2000
- distance (ACK timing) : oba na dejansko zračno razdaljo v m med antenama na strehi ...
- frame burst: oba Enable
- max clients: lahko (1)
- transmision rate: (B-Only, 11Mbit ali 5,5Mbit); B-Only, 2Mbit
- moč zmanjšaj v glavnem pri tebi na najmanšo BP delujočo v dežju/snegu, če imata močnejše zunanje antene oba; NE povečevat !!!

on bo imel potem net 11Mbit/2Mbit (min. dejanski prenos 1MB dol/ 250kB gor); Všaltaj še omejitev QOS, na obeh nekje, da ti ne zafloda tvoj UL s torrent linki ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nUUb ::

Nevem zakaj bi rabil aktivno hlajenje če povečaš transmit power (TX) iz 71mW na 251mW. Aktivno bi rabil v primeru nekaj Watt TX moči. Linksys WRT54GL deluje na 8W max 10min (5min testirano) z ventilatorjem. Drugače pa na 251mW ASUSov router (ena antena) nese cca 150m (cca -80dBm signala). 251mW daš lahko brez skrbi. Kaj več pa tako ali tako ni zdravo. Jaz imam moja dva routerja 1 meter od glave 0,5W skupaj oddajne moči :D
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Spajky ::

Hardversko nemodificiran Linksys WRT54GL nikakor ne navijat preko 80mW !
(+3dB za nevtralizirat izgube na kablu do antene); več se v glavnem samo poslabša razmerje signal/šum in v bistvu nisi kaj dosti naredil !!! >:D

Sploh pa kake antene bodo vezane na obeh straneh in preko koliko kakega kabla in koliko bo razdalja med obema zunanjima antenama? Kakšen I-Net priključek pa je v osnovi (brzina) ? ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

lebang1 ::

aha,
antene bodo te, kabel pa tale (2x6m), oddaljenost 800m.

Spajky ::

Izgube bodo ene 4dB zaradi kablov in konektorjev, torej ti ostane na vsaki strani še 20dB oz.TL 40dB na linku. Kar je za 800m ogromno! Ne rabiš tako velikih in močnih anten, posebej ne za 11Mbit (B-Only)

Zadosti bi ble celo dve Panel samo 13dBi z malce več kabla, pa na koncu priključek za na LinkSys-a (vsi ostali ruterčki imajo drugačne Rsma priključke), kar pri naročilu omeni!. Uvrh glave panelke s 16dBi !!!

Pa še boš verjetno lahko dal manj kot defolt TX moč na ruterčkih! In prihranil prostora in denarja malce ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

lebang1 ::

Hvala za nasvete pri signalu,
čeprav sta vmes še 2 drevesi in ni vidne točke, kar zadevo nekoliko spremeni.
Bom poskušal ko dobim anteno (naročil sem tudi prave konektorje), pa takrat sporočim kako nese.

Pri nastavitvah sem skoraj pri koncu, zanima me pa ena pomembna zadeva:
Prvi računalnik je na prvem routerju (ip 192.168.1.100), kako se povežem na drugi računalnik ki je na drugem routerju (ip 192.168.0.100) ??

lp

lebang1 ::

Nebi noben vedel odgovorit na moje zadnjo vprašanje?

Kako povežem PC 1 in 3 skupaj da vidim deljene datoteke v mreži??



lp

Skyman ::

Lep pozdrav!

Trenutno si lastim wrt54gl in imam ddwrt firmware trenutni build 13064(recomended) mislil sm dati novejsi firmware katerega priporocate hvala

nobeden ne ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Bananovec ::

ToniT je izjavil:

Včasih sem imel Tomato firmware na linksys-ih, potem pa sem vse zamenjal s ddwrt. Navodila za vezavo ti je podal Karlos. Moč wirellesa lahko povečaš, vendar ne pretiravaj. Neka srednja vrednost bo čisto OK (okrog 84mW).
Če imaš probleme s povezavo, rajši zamenjaj anteno, pa tudi Spaykijeve pogruntavščine pomagajo.


Imam že dve leti nastavljeno okrog 125mW in še sedaj dela router kot nov. Sem imel tudi 210mW kaki teden pa ni bilo isto nič narobe. Sem pogledal sedaj, da imam Transmit Power na 145mW in to že okrog 4 mesce.
IMO Je ta router ena über mašina.
Sem bral, da je priporočljiv Transmit Power okrog 125mW. Za tisti Wireless Channel pa sem jaz izbral kar šestega. Sem pa bral, da so priporočljiv 6, 11 in 13. Po mojem mnenju pa se tu splača eksperimentiranje. Boš hitro videl, kateri ti odgovarja.
BTW: Sem čisti nub, kar se tega tiče.

Skyman je izjavil:

Lep pozdrav!

Trenutno si lastim wrt54gl in imam ddwrt firmware trenutni build 13064(recomended) mislil sm dati novejsi firmware katerega priporocate hvala

nobeden ne ve?

Moje mnenje: ČE ti vse dela tako kot mora, potem pusti tako kot je.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

dela vcas zelo solidno ni treba tud kaksnih 2 mesca resetat k ga pa prime ga pa tud loh vseke 14dni reset naredis kaj priporocate v tej situaciji imam ddwrt firmware trenutni build 13064(recomended) so pa 2 verzije se novejse updata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516314 (2669) Senitel
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173529 (3086) mat xxl
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143115 (2775) luky
»

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Oddelek: Omrežja in internet
252041 (1811) Tilen
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273823 (3275) Pyr0Beast

Več podobnih tem