» »

Vračanje (od)rabljenih računalnikov trgovinam

Vračanje (od)rabljenih računalnikov trgovinam

In Extremis ::

Zanima me naslednje:

Ali so računalniške trgovine dolžne brezplačno jemati odrabljene računalnike oz. računalniške komponente za nadaljno reciklažo. Torej nekako tako, kakor to počnejo bencinski servisi z avtomobilskimi baterijami.

Če to drži, potem me zanima v katerem pravilniku je to določeno.

Hvala.

Pyr0Beast ::

Da, če pri njih kupiš novega so dolžne sprejeti staro blago .. drugače pa po njihovi volji.

Sicer jih pa lahko podariš komu, kateri ravno nima veliko denarja za kaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Ne verjamem da je kje zapisano da so dolžni prevzet karkoli, pe čeprav si mašino tam kupil.

Drugo je če se za to zmeniš že pred nakupom, ampak še vedno lahko ostaneš bos, recimo firma gre v stečaj ti pa 3 kamijone robe za odpis.

Utk ::

Piše piše. Vsaka trgovina, ki proda več kot tolk pa tolk ton (pa niti ne tk dost) robe, mora imet to. Ali pa dogovorjeno z nekim podjetjem, ki to dela za njih.

Pyr0Beast ::

Uhm. ..

Proizvajalci, uvozniki in distributerji električne in elektronske opreme morajo brezplačno prevzeti odpadno opremo od uporabnikov. Pravilnik, ki je začel veljati z novim letom določa, da lahko končni uporabnik distributerju odda odpadno opremo, če ustreza dobavljeni opremi. To pomeni, da sodi v isti razred opreme in po številu ustreza številu dobavljenih kosov. Poleg tega ne sme biti poškodovana ali razstavljena tako, da je ni mogoče prenašati ali prevažati na enak način kot novo in ne sme ogrožati zdravja delavcev, zaposlenih pri distributerju. Trgovci, ki morajo opremo prevzeti od gospodinjstev, in drugi zavezanci morajo poskrbeti za prevzem in zbiranje odpadne opreme ter za njeno predelavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

In Extremis ::

@Pyr0Beast:
10x :) Točno tole sem iskal.

Pyr0Beast ::

Np :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosp ::

@Pyr0Beast: Samo tole bi še vprašal, od kod si vzel ta citat?

Pyr0Beast ::

Rtv-Slo

Drugače je stvar v uradnem listu slovenije Klik-PDF

Stran 10892 / Št. 107 / 17. 10. 2006

IV člen
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosp ::

@Pyr0Beast: E, to je to, hvala! Samo za primer, če me bo trgovec kdaj vprašal, kje to piše, da ne bom zgubljen. Koristna info.

Lp.

opeter ::

Ampak ali se to dejansko dela? Mislim je že kdo tako "zamenjal" strojno orepmo - staro za novo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Šimpanz ::

Jaz še nisem slišal da bi imel kdo problem z tem. Ko smo mi kupovali nov pralni stroj v Harvey Normanu so nam brez problema odpeljali starega, ravno tako hladilnik v Merkurju.
Za IT opremo ne mora biti drugače. Trgovine to itak nič ne stane, samo prostor za skladiščenje je treba najti. Enkrat na mesec pa pridejo robo iskat predelovalci elektronske in el. opreme.

opeter ::

Ja za pralni stro je OK, tudi mi smo zamenjali starega Gorenja za novega, BP. Ampak sprašujem striktno za računalniško opremo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Šimpanz ::

Gre za isto stvar- odpadno elektronsko in električno opremo, zato veljajo ista pravila.

Ziga Dolhar ::

Grr, clovek vas sprasuje, kako je v praksi s tem, ne kaksna so 'pravila'.
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

Računalniško opremo je najbolje prodati (magari za pra fičnikov) in ne zamenjati za novo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

lahko končni uporabnik distributerju odda odpadno opremo, če ustreza dobavljeni opremi. To pomeni, da sodi v isti razred opreme in po številu ustreza številu dobavljenih kosov.

Tukaj jaz vidim en ČE.
Vsako pravilo se lahko razlaga na več načinov, ampak jaz iz tega razumem, da trgovec sprejme nazaj samo tiste predmete, ki jih je prodal. V enakem številu in enake predmete.
Torej moraš ti imeti račun, da si blago kupil pri njih, da ti ga bodo vzeli.

V praksi pa je ponavadi tako, da če ti kupiš novo robo, ti bodo staro vzeli ne glede na to kje si jo kupil. Tu gre pač za dober poslovni odnos, čeprav niso dolžni vzeti rabljene robe, ki jih nisi kupil pri njih.

Če pa starega blaga nisi kupil pri njih, niti nisi ravnokar kupil novega blaga pri njih pa lahko kar pozabiš, da ti bo kdo vzel tvoj krš.

V nasprotnem primeru imaš ti lahko eno majhno prodajalno računalnikov pa ti nekdo vsak dan pripelje cel tovornjak odpadnih računalnikov, ki naj bi jih ti kar prevzel. Tako pač ne gre.

Odstranjevanje odpadkov je vsak dan dražje in nekje (marsikje) so odvoz odpadkov ravno letos podražili tudi za neverjetnih 600 % :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvoz starega aparata (ob nakupu novega)

Oddelek: Pomoč in nasveti
154139 (3288) reeves
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8030303 (21629) technolog
»

Zelena energija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11721747 (19504) Pyr0Beast
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309920 (6949) Spock83
»

Rad bi odprl svoje podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516772 (5305) Pyr0Beast

Več podobnih tem