» »

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

««
24 / 25
»»

c00L3r ::

Kolikor se spomni sem pri flasanju potreboval neki modemdriver (al nekaj takega) kaj če flasham z tem http://www.modaco.com/content/i900-gene... rabim tudi to? pa to je wm 6.5 jaz pa imam 6.1 to je vredu tak??


lp,
borut

Priporočljivo je namestit ta modem driver. Dobiš ga preprosto tako, da v Google vtikaš Samsung modem driver 1. link :)

_borci ::

Ravokar flashal, brez problemov, nisem še sprabal kakšen je rom a fleshanje je uspelo :D

chrush ::

Zanima me, če je kdo na omniji uporabil kakšen program za remote control (daljinec za tv) in mu je delovalo. Ali je možno, da bi delovala za T-2 (STB)?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Dr_M ::

In kako bi ti to izvedel brez IR?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chrush ::

No go. Sem si snel nek program remote control, ki pa je namenjen oddaljenem dostopu na računalnik. Sem pa pomislil tudi, da bi se dalo uporabljati kot daljinec, ampak pozabil sem na dejstvo da nima ir vmesnika. Ima mogoče Omnia II ir?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Dr_M ::

Od teh novejsih WM telefonov nima noben. Ne samsung, ne HTC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chrush ::

Škoda. Me pa zanima ena stvar glede posodobitve romov. Prebral sem na modaco forumu, da je potrebna obvezna uporaba winxp os. Takrat ko je bilo to napisano, še ni bilo win7 v uporabi. Ali je še vedno priporočeno imeti winxp ali lahko delam to na 7-ki.?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Dr_M ::

Nevem, nisem se nikjer zasledil tega podatka. Tudi probal se nisem, nevem ce upam :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PINki ::

Jaz sem iz Viste in iz W7 flashal pa je delalo bp

c00L3r ::

Jaz sem iz Viste in iz W7 flashal pa je delalo bp

Ja, samo po katerem postopku?

chrush ::

Sem že našel odgovor. Pod windows 7 ali visti se namešča preko virtualnega sistema.
Steps used for updating under VMWare for Windows Vista (32bit & 64bit) / Windows 7 (32bit & 64bit).
The tutorial is taken from my friend shokka9. Thank you baw$

If you don't know what VMware is, take a look at VMware @ Wikipedia for more information.

Things you'll need on Vista:
o VMware Workstation (latest will work)
o Microsoft Windows XP CD or .ISO image and the serial key
o 2gb of free disk space

Safety Tips before starting:
o Use the ones that mentioned for Windows XP.
o Make sure you turn off the USB on the Windows Mobile Device Center.
How-to disable it. Go to Windows Mobile Device Center:
o Mobile Settings -> Connection Settings -> Untick "Allow USB Connections".
o After flashing tick it back.

Let's start:
o First install VMware's Workstation. You can get a trial version at http://www.vmware.com/
o If you have an .ISO image of your Windows XP CD on your hard disk like I do, you won't need the CD, otherwise you'll need it. If you don't have the image, put the CD into your CD/DVD-ROM.
o Run the workstation.
o Go to FILE -> NEW -> VIRTUAL MACHINE and choose TYPICAL. On the next tab select the source from where you want to install a virtual Windows XP operating system (CD or image).
o On the next tab, press next. When the dialog appears, choose YES.
o Now enter a name for your virtual XP machine and choose a location where you want to save the machine - it's good to have at least 2gb of free space!
o On the nex tab, I've chosen 2.5gb. I think that's enough, if you wish only to flash your ROM. You can choose to install the machine to a single file or splitted. I've chosen single.
o On the next tab, click Customize Hardware button and select "USB Controller". Make sure High-Speed USB 2.0 and Auto connect USB devices are checked. Press OK, then press FINISH.
o Maybe you'll get a warning from VMware but don't bother, just skip it.
o The Windows installation process should follow. The installation took on my PC for about 25min.
o When the setup has finished, you can normally run and use Windows XP via WMware.
o Update your XP machine via Windows Update, reboot and start flashing.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrush ()

Betelgeuse ::

mene zanima kje d f*** se sklopi CB Msg k mi gre ze precej na k*** k dobim po 50 sporocil na dan k se dost okol vozim

c00L3r ::

mene zanima kje d f*** se sklopi CB Msg k mi gre ze precej na k*** k dobim po 50 sporocil na dan k se dost okol vozim

Kaj?

Dr_M ::

CB Msg ti posilja omrezje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Betelgeuse ::

ja
in me zanima kje se to sklopi
k uklopu sm sam, k sm mislu da mi bo kazal mesta tam kjer mi kaze SI vodafone, ne pa da mi bo sporocila teral
no uklopu sem ko sem mel spb mobile shell gor, potem mi je pretekla verzija in v samsungovem menuju tega nisem vec dobil
zdaj sem si spb registriral pa se vedno ne dobim :P

EDIT
sem dobil
ce koga zanima pa je po settings>personal>phone>more>CB Message

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Mene pa zanima kje bi se dal čim bolj ugodn dobit touch panel pr nas (tujina odpade) ?
#brezpodpisa

c00L3r ::

Mene pa zanima kje bi se dal čim bolj ugodn dobit touch panel pr nas (tujina odpade) ?

Na Bolhi se prodaja za 45€. Meni pa so ga že 2x pod garancijo menjali pri ram2. Lahko pri njih vprašaš za ceno. V tujini pa se dobi za bistveno nižjo ceno.

hojnikb ::

Zgleda da bo tale opcija z bolho še najbolš.
#brezpodpisa

stenc55 ::

Zdravo
Ali mi zna kdo povedat, kako naj rešim en problem. Namreč, ko hočem praskati po Internetu, zadeva deluje samo če imam 3G povezavo, v nobenem drugem primeru noče dati nič od sebe. Probal sem mu dopovedati naj dela na WAP, pa noče. Ne potrebujem ne vem kakšne povezave, samo da bi dostopal do prometnih informacij, nič drugega. Tisti "cannot connect, dismiss" na vsake 10km mi gre rahlo na živce.
Omrežje Simobil.
lp

tiranus2 ::

stenc55 je izjavil:

Zdravo
Ali mi zna kdo povedat, kako naj rešim en problem. Namreč, ko hočem praskati po Internetu, zadeva deluje samo če imam 3G povezavo, v nobenem drugem primeru noče dati nič od sebe. Probal sem mu dopovedati naj dela na WAP, pa noče. Ne potrebujem ne vem kakšne povezave, samo da bi dostopal do prometnih informacij, nič drugega. Tisti "cannot connect, dismiss" na vsake 10km mi gre rahlo na živce.
Omrežje Simobil.
lp



tega 3g ne mores unicit tut men ne dela

Scorpia ::

Simobil res zadnje čase heca pri temu telefonu, sem mislil da je telefon kriv, sam t2 dela normalno tudi če je zelo slab signal. Simobil pa ima v tistem delu precej boljši umts signal, pa ne dela. Rešujem pa tako da izklopim prek menija phone off, pa nazaj uklopim. Nokia pa se lepo poveže pri simobilu, omnia pa očitno ne mara kej preveč simobilovo omrežje.
////

Hitman113 ::

JacqueS
Kje si najdel Heroes of Might and magic?
Mi daš prosim link

eurora ::

Imam samsung omnia pro b7330.Mi lahko kdo pove postopek kako nastavit gps?lp

HWX25 ::

A mi lahko kdo pove kaj morm nardit da mi shranjuje podatke ki jih dobim prek bluetoot v my storage. Sm že razne programe probu pa mi še vedno ne dela.

vlaj ::

Pozdrav!

Imam sledeč problem, danes zjutraj pogledam na Telefon in vidim neko sporočilo. Nemorem iti v start, menu.. skratka nič. Lahko ga samo prižgem ali ugasnem, nariktam zvok. Drugo negre!
Piše mi pa to:

this concludes the beta test of this software release thank you very much for your time and effort in helping make this a great product for our costumers to obtain a newer release or further information, please revisit the web site that you used to obtain your current beta release?

Ve kdo kaj morem naredit.. nekaj dni zatem pa mi je javljajo da bo ta verzija potekla.
Če ga povežem preko USB na rač. mi ga pa na rač. nezazna. Pomojem trebam novi ROM, ampak ga nevem naložit, ker sploh v nastavitve nemorem pogledat.

cucolino ::

Dragi moj, bog pomagaj, ce ti je javljalo da bo poteklo, in nisi reagiral.
Imas svoje teme in shell-e gor? (svoj menu in namize)? Zna bit, da ti je poteklo vse skupaj, in rabis UNISTALL... pomoje ti je izkljucilo touch screen driverje...

Resetiraj masino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()

vlaj ::

Nemorem iti v start ne v menu. vse kar lahko je to da tam zgoraj pogledam če sem povezan v kako omrežje, nastavim zvok ali pa pogledam uro. drugo ne gre.

hojnikb ::

Hardresetaj po teg navodilih:
1. Poke the soft reset hole beside your power button(Poke and Release)
2. Press and hold the Call and Cancel Button together(Do it immediately after Step 1)
3. Do not release Call and Cancel button, the Samsung Omnia Screen Appear
4. The Reset Screen will appear as below
#brezpodpisa

joze28 ::

Je že kdo "namestil" eduroam na omnio i900?

cucolino ::

vlaj, mislil sem kot je napisal hojnikb.
Anyway, lahko posljes na mail ali nekam kratek video odkar ga vklopis dalje, da bi videl kaj tocno naredi?


P.s. kot sem rekel, disable-an mas touch screen driver.


Joze28: Ravno prejsnji teden sem dobil uporabniske podatke za eduroam, v ponedeljek pa sem ugotovil, da se zadeve ocitno ne da urihtati na omnii, na racunalniku lahko LE z drugim clientom, saj je ta klient postal placljiv. Ravo jutri imam v planu poklicat na arnes, da mi povedo, kako in kaj je zadevo mogoce zrihtati, tako da ti porocam jutri kaj bom (ce sploh) zvedel, ali, upam da, urihtal.

L.p.

SuperKobeD ::

Eduroam na Omniji dala, preverjeno!

-Namesti si klienta ki je na linku... http://www.fileden.com/files/2008/5/14/...
-certifikat najdeš tukaj... ftp://ftp.arnes.si/software/eduroam/ (samo prenesi arnes_eduroam_ca.cer na telefon, klikni ta fajl in certifikat bo nameščen)
-kar se pa tiče nastavitev se pa ne spomnim točno. Vem da sem se moral kar nekaj časa igrati da sem pogruntau :)
Mislim da mora bit v wi-fi nastavitvah neki tazga...
Authentication: WPA2, Data Encryption: TKIP, EAP type: SecureW2 TTLS (to je klient).
Potem kliknš na propertis da prideš v samega klienta, greš pod nastavi, certificates in tam dodaš certifikat, v User Account oknu dodaš uporabniško ime in geslo. V meniju napredno pa se mi zdi da moraš obkljukat drugi okenček.

No mal se poigrajte z nastavitvami dela pa sigurno!
[With the lights out]

cucolino ::

Zivjo
Sem govoril z njimi, pa so mi rekli da si klienta zal moram priskrbeti sam, v nasprotnem primeru mi ne upajo pomagati, ces da je storitev tako ali tako brezplacna in mi niso dolzni priskrbeti manjkajocih programov...
Kakorkoli, sizzlaXL HVALA ti za klienta.
Navodila za namestitev so drugace tukaj, in to stestirana prav na OMNII i900.
http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/e...

Se enkrat, hvala za klienta, danes bom zadevo instaliral ter nastelal, jutri, ko sprobam eduroam omrezje pa sporocim o rezultatih. :)

L.p.

Kakorkoli, je mogoce kdo resil tezavo Samsung omnia i900 imenik-posiljanje sporocil ??

cucolino ::

Se nekaj: Mam samo jaz ta problem, ali...
Ko dam na telefon tisti certifikat, kot si rekel, sizzlaXL, mi ga lepo instalira, potem tudi med certifikati prikaze, ni pa ga na seznamu certifikatov v Wi-Fi settings (tam, ko mas pod Securew2 ttls properties/add certificate). Vse root certifikate prikaze, tega od arnesa pa ne.
Ve kdo za kaj se gre??

cucolino ::

Ok, resil. Sem sel po postopku, ki je opisan tukaj: http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/e...

Tukaj je se rootcert.cab file, kateri bi oral delovati tudi ostalim. :)

http://datoteka.si/file/2655/rootcert-c...

L.p.

vlaj ::

Še vedno nisem uspel rešit problema, hard reset sploh ne dela. Ga prižgem vse do te napake ko se ustavi in ne gre več naprej, z palčico dregnem reset ter hitro stisnem obe tipki in nič vse se zaganja naprej. Bom dal video gor.

hojnikb ::

Fuč touch mogoče ?
#brezpodpisa

vlaj ::

To pa nemore biti!!

tiranus2 ::

kok stane nov touch panel

vlaj je izjavil:

To pa nemore biti!!



ja lahko je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiranus2 ()

cucolino ::

ma ni touch crknu. V tem primeru windows javi pomankljivo strojno opremo ter manjkajočo napravo za vnos. Če freezne alpa crkuje, je po veliki verjetnosti fuč rom, ce mas pa nesreco, kasn drug kos telefona notr-fizicno...

Anyway, glede Eduroam-a...
Ziv se mi ne poveze na njihove routerje bijatch, ma kdo iste bleme??

hojnikb ::

Je slučajno kdo že naročil touch za Omnio tule ?
Cena je ker solidna, sam mene bol zanima če stvar dela tak ko more..
#brezpodpisa

dean07 ::

Pozdravljeni
Zanima me kje na omniji lahko pogledam koliko podatkov
je bilo prenešenih iz interneta(koliko kb sem prenesel
iz interneta).Nikjer ne najdem tega, al sploh nemoreš pogledat tega.

lp

N-E-O ::

Zanima me, če je možno z Omnio spremljati Mobilno TV na Planetu?
Namreč ob prenosu TV predvajalnika mi javi to:
Vaš mobilnik ne podpira izbrane vsebine. Pridite v najbližji Mobitelov center in pomagali vam bomo pri izbiri novega mobilnega telefona.


Verjetno obstaja kakšen drug namenski program za to?
Follow the white rabbit.

bkopri ::

lp.kako naj svojo omnio spravim na tovarniške nast.naredil sem že hardreset,pa je kar enako. rad bi mel tisti originalni meni. bi bil hvaležen,če bi mi kdo pomagal

lp. borut

hojnikb ::

flešaj kak winmo 6.1 untouched rom pa bo isto ko prej..
#brezpodpisa

bkopri ::

aha,kje ga pa dobim,a bom lahko to sam naredil

Jure! ::

Zdravo!
Sem lastnik Omnie i900 in imam sledeč problem: Telefon mi zelo rad prekinja povezavo, velikokrat se zgodi da s sogovorcem sploh ne morem govorit. V normalnem stanju mi telefon kaže poln signal, ko pa sprejmem klic mi ga zbije skoraj na 0, tako da ko hočem s kom govorit morem it na nek odprt prostor. Je to kakšna napaka v nastavitvah al je kar najbolje da ga odnesem na servis?
LP

Dr_M ::

Operater?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jure! ::

Si Mobil (Orto u nulo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure! ()

Meizu ::

Isto je delalo tudi meni. Rešitev - kupil nokio E52 in pozabil na omnio.

Edit: Sem SiMobil user.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Jure! ::

Na začetku sm mislu da je problem v operaterju, saj se je problem pojavil ko sem prešel iz Orto smart na orto v nulo, samo če dam sim kartico v starega LGja, dela normalno. A je res edina rešitev da ga zamenjam? :(
««
24 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269276 (174037) clix
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912784 (6525) Destroyers
»

Windows Mobile 6.5 na Omnia i900

Oddelek: Operacijski sistemi
51035 (1001) hojnikb
»

samsung omnia SGH-i900

Oddelek: Mobilne tehnologije
191924 (1643) SuperKobeD
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877436 (6144) krneki0001

Več podobnih tem