» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
24 / 27
»»

martincek1 ::

Si jo na začetku imel default ali je bilo treba vtipkat kaj v stilu *820*# da se je pokazala? Just saiyan :D

Matic1 ::

A ni blo #634#?

martincek1 ::

Številka je izmišljena. Služi samo kot primer.

jizzer ::

KtMw ::

jizzer, hvala za pomoč, stvar je taka: po nadgradnji se mi je aplikacija izbrisala. Ko sem pa včeraj preko kode ##634# spet vstopil v servisni meni, se mi je aplikacija spet pojavila tudi kot ikona "Diagnosis". Sem edini?
LP

martincek1 ::

Jaz pa nisem pomagal? :D

Glede vprašanja: tudi na začetku nisi imel aplikacije, ampak si vtipkal kodo, da si prišel do nje. Samo verjento se ne spomniš več... v glavnem naredil si isto stvar že 2x :D

Tilen ::

8773 je že uradno na telefonih? Zanima me, če ste preko Zune dobili tudi Samsung update?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

8773 je že uradno na telefonih? Zanima me, če ste preko Zune dobili tudi Samsung update?

Ni še 8773, sem pa dobil danes 8112. Je že Tango? Ker je pisalo, da bo več možnosti za MMS-e in urejanje kontaktov na SIM.
 Samsung Omnia 7 - posodobitev 8112

Samsung Omnia 7 - posodobitev 8112

Tilen ::

Ja, v MMS lahko sedaj dodajam ringtone ali video. Kontaktov na SIM pa žal nimam. Trenutno čakam le še Samsung update, katerega bi rad naredil preko Zune, da ne bi ročno namestil napačnega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Kaj pa prinese Samsungova posodobitev? Nov firmware in posledično boljše delovanje naprave?

Malajlo ::

GLihkar posodablja.
Bolj me zanima, kaj je *Includes many quality improvemnets ;((

Tilen ::

Ne najdem release notes. Zna se pojavit wifi hotspot, če nimaš že odklenjenega telefona.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Malajlo ::

Telefon imam odklenjen že skoraj od začetka, pa nikjer nisem opazil hotspota. Razen če misliš tisto žongliranje z rootkitom in xmlji

Tilen ::

Ne vem, tudi jaz nimam (čisto) odklenjenega. Sem pa na XDA videl, da imajo hotspot na Omniah 7. Je pa tudi Nokia dobila 27. junija to posodobitev in wifi hotspot.

OEM Updates :

http://forum.xda-developers.com/showpos...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

V bistvu imam sedaj na Omnii 7 verzijo 8773, ko pogledam pod about v nastavitvah. :)

Dodana so nova ozadja in sicer naslednja: http://tehnik.mobitel.si/wp7-nova-uradn...

Nekaj novih možnosti je v nastavitvah pod applications -> messaging.

V MMS sporočila se lahko doda več elementov (npr. več slik), ni več omejitve samo na enega.

Intenet Sharinga ni. To pa je bolj ali manj vse.

Tilen ::

Nisi dobil OEM update oz. imaš FW 2424.11.11.2 ali novejši?


Edit :
Zdaj pa res več ne vem.

Version: 2424.11.11.2
Author: Samsung
Category: ROM Update
Language: English
Release Date: July 03, 2012
File Time: Jul 3, 12 13:00:49
File Views: 1981 views

Jaz imam 11.2, brez da bi posodobil na zadnji Samsung OEM.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Firmware revision number: 2424.11.11.2

Kakšen update, če pa ne OEM? :|

Kako pa to, da imajo Lumie več jezikov uporabniškega vmesnika? Je to odvisno od proizvajalca za katere se odloči?

Tilen ::

Saj ima Omnia 7 tudi. Podpora je odvisna od operaterja. Klik. Razloženo je na WDC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Že, ampak Lumia kupljena pri istem operaterju, kot moja Omnia 7 ima več jezikov že prednamščenih. Čisto tako informativno me zanima.

Po tisti metodi, pa verjetno ni ravno uradno dodajanje jezikov ali pač?

Pa slovenščino lahko potem vseeno pričakujemo, če bo v 7.8?

Mitja358 ::

SLO_Matej je izjavil:

No, sedaj pa te lahko razočaram, da nova baterija ni odpravila težave, saj se mi je Omnia 7 med uporabo pravkar ugasnila in vnovično zagnala. :'(


Pri meni pa je že kak teden mir, prejšnji teden na morju pa je bil mučen.

P.S. Pravkar posodablja na 8773. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

martincek1 ::

Par stvari me zanima. Prebral sem celotno temo, sem bil recim otud cel čas aktiven v pogovoru in drugih forumih, pa vseeno:

1) Enkrat sem zasledil, da se pri hard resetu na telefonu ene stvari ohranijo. Me mora kaj skrbeti pri nakupu rabljenega telefona ali samo resetiram in bo kot iz trgovine?
2) Chevron unlock še vedno deluje? Ga lahko kupim in telefon odklenem?
3) Koliko vam na upgradanem telefonu zdrži baterija? (povejte še par podatkov recimo starost baterije itd)
4) SIM lahko vpliva, če je stara recimo 3 leta? Kupim novo?
5) Ko bo kupovanje v Slo. omogočeno, bom kupoval aplikacije, sedaj še ne. Nastavim SLO ali UK phone? Predvsem me zanima glede trenutnih aplikacij, bom na SLO še vedno prikrajšan?
6) Kako vem če je bil rabljen telefon rootan/odklenjen?

Kupujem rabljeno Omnio 7 in me zanimajo še zadnji detajli. Če kdo prodaja, naj sporoči. :)

Bor H ::

1) sam resetiraj in to bi mogl bit to
2) ne deluje več (edit: deluje sam kupt ga ne morš)
4) naj ne bi, itak pametni telefoni skorej ne uporabljajo sima
5) če hočeš kdaj kupovat na SLO marketu pol se takoj registriraj na SLO, drugač boš mogu pol spet resetirat telefon da boš šaltal na drug market, je pa nekaj aplikacij manj ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Tilen ::

1) Enkrat sem zasledil, da se pri hard resetu na telefonu ene stvari ohranijo. Me mora kaj skrbeti pri nakupu rabljenega telefona ali samo resetiram in bo kot iz trgovine?


Reset + nov ID in to je to.

2) Chevron unlock še vedno deluje? Ga lahko kupim in telefon odklenem?


Ne.

3) Koliko vam na upgradanem telefonu zdrži baterija? (povejte še par podatkov recimo starost baterije itd)


Estimated time remaining : 15 hours
Time since last charge : 2 days 7 hours

3 dni torej, ob zmerni uporabi. Starost več kot 1 leto.

4) SIM lahko vpliva, če je stara recimo 3 leta? Kupim novo?


Imam zelo staro SIM, tko da tole pomoje ne vpliva.

Predvsem me zanima glede trenutnih aplikacij, bom na SLO še vedno prikrajšan?


Ne moreš vedet. Lahko pa vedno narediš factory default in spremeniš državo.

6) Kako vem če je bil rabljen telefon rootan/odklenjen?


Rootan, kaj je to? >:D

Vsi telefoni bi morali biti odklenjeni privzeto s strani operaterja. Če niso, greš do operaterja in ti brezplačno odklenejo na vsa omrežja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

martincek1 ::

Ne.


Torej se trenutno ne da naložiti nobene home-brewed aplikacije na telefon?

Rootan, kaj je to?


Recimo da bi uporabnik nalagal druge ROMe na telefon.. to sem mislil.

Bor H ::

Mislm da tega ne morš ugotovit.
Custom aplikacije se da samo z uradnih unlockom pa mislim da so neki s custom ROMi mutili, original ROMa pa ne boš prepričal v to.

Matic1 ::

Tilen je izjavil:


3) Koliko vam na upgradanem telefonu zdrži baterija? (povejte še par podatkov recimo starost baterije itd)


Estimated time remaining : 15 hours
Time since last charge : 2 days 7 hours

3 dni torej, ob zmerni uporabi. Starost več kot 1 leto.


Wow...to so moje mokre sanje. :D

Moja omnia Stara dobro leto pa pol
Estimated time remaining : 3 hours
Time since last charge : 1 day 9 hours

Pa ga včeri dejansko nič skoraj nisem uporabljal. Drugače se prebijem čez dan, če malce več posurfam in telefoniram. Večinoma sem na GSM omrežju ko se hodim okrog, razen če kaj surfam ali mam tethering vklopljen pol imam 3G. Res pa da imam vklopljeno skoraj vse (BT, WiFI, Data, Notification pri parih aplikacijah...) razen Push maila (imam pa 15 min interval naštiman).

Tilen ::

Zanimivo, da so takšne razlike. Verjetno je "problem" v tem, da jaz ne koristim toliko 3G in sem večinoma le na wifi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

Ma jaz večinoma ne koristim 3G. Vseeno se mi zdi, da mi grozno slabo dela baterija. Zadnjič sem sicer uporabil un app Battery discharger al neki takega. In je dejansko bilo 2, 3 dni boljše. Potem pa spet. Sej pravim jaz, če krenem zgodaj na teren - 6, 7 zjutraj, se glih za glih čez dan prebijem. Torej vračanje med 22 in 24 ponoči.

martincek1 ::

Okej, jutri bom kupil ta telefon.

- Res ni možno narediti posodobitev OTA? Prodajalec je rekel, da nikoli ni posodabljal telefona, meni bi pa prav prišlo, če bi bil telefon takoj v polnem teku po nakupu, brez da nalagam Zune...

- rekel je, da je bil telefon kupljen konec 2011 na Telekomu Slovenija, račun in garancijski list ima. Zdaj sem malo zmeden... bo delal na Simobil kartici? V primeru uveljaitve garancije velja kot za vse ostale samsunge, kupljene pri Mobitelu, Simobilu... (ne vem v kater koš naj dam TS, je to kar mobitel?) :|

Malajlo ::

telefoni ne smejo biti zaklenjeni na operaterja. Če je zaklenjen, potem rešeši pri zaklepalcu. In jim j.... mater, če ne uredijo takoj.

martincek1 ::

Trenutno si Omnio 7 lastim 5 dni... zaenkrat navdušen nad telefonom, sploh ker sem preskočil iz Symbiana na Nokii 5800 :)

Stvari, ki me motijo:
- naložil Battery Discharger, izpraznil telefon in ga napolnil do 100%... trenutno ob majhni uporabi kaže: since last charge: 13h, estimated time remaining: 8h, battery life: 88% #lol
- telefon je kvalitetno zgrajen, ampak kadarkoli ga kam odložima ali rahlo zatresem v roki nekako zavibrira celotno ohišje.. ni pa to pravo vibriranje, težko razložim
- privzet iskalnik bi nastavil google pa pač ne gre .. upam da bom lahko odklenil telefon in to nastavil čimprej :)
- po kliku na search gumb se ne prikaže tisti značilni zaslon moile binga, kjer bi lahko med drugim recimo slikal qr kode.. vse sem poizkusil, enostavno ne gre
- signal 3G proti moji 5800ki lovi zelo slabo (max 3/5 črtic) tam kjer se nahajam.. razen če ima OS drugačne kriterije, ampak dvomim...
- settings->system .. iz tega menija se ne da na live tiles odložiti nobene stvari, pa čeprav bi prišlo zelo prav.. recimo location, wifi, network, battery saver, brightness
- še vedno je za celoten telefon skupna glasnost mobilnika... sem mislil da je bilo to že popravljeno s kakšno posodobitvijo. Pa okej, ni problema, pač daš na 0/30 in desno klikneš ring+vibrate, tako da se glasba ne sliši, če pa kdo kliče, pa lepo zvoni. Ampak NE... vseeno samo vibrira! WTF je point te funkcije potem?

Tilen ::

- naložil Battery Discharger, izpraznil telefon in ga napolnil do 100%... trenutno ob majhni uporabi kaže: since last charge: 13h, estimated time remaining: 8h, battery life: 88% lol


Zakaj si sploh to delal?

- privzet iskalnik bi nastavil google pa pač ne gre .. upam da bom lahko odklenil telefon in to nastavil čimprej :)


Odpres google in izberes v options pin to start. Naslednjic se ti bo brskalnik ob kliku na ta novi tile odprl privzeto na Googlovi strani.

- po kliku na search gumb se ne prikaže tisti značilni zaslon moile binga, kjer bi lahko med drugim recimo slikal qr kode.. vse sem poizkusil, enostavno ne gre


Nisi izbral prave države.

- settings->system .. iz tega menija se ne da na live tiles odložiti nobene stvari, pa čeprav bi prišlo zelo prav.. recimo location, wifi, network, battery saver, brightness


Iz marketa nalozi ConnectivityShortcuts in dodaj live tile.

Pa okej, ni problema, pač daš na 0/30 in desno klikneš ring+vibrate, tako da se glasba ne sliši, če pa kdo kliče, pa lepo zvoni. Ampak NE... vseeno samo vibrira! WTF je point te funkcije potem?


Saj ti zvoni. Z glasnostjo nič. Kot si že ugotovil, zaenkrat glasnost deluje na nivoju sistema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

martincek1 ::

tilen> Zakaj si sploh to delal?

Ker je to priporočljivo na vsake toliko, da se baterijo kalibrira. Pa se ni niti približno.

tilen> Odpres google in izberes v options pin to start.

Nah, to je lame in grdo.

tilen> Nisi izbral prave države.

Sem. UK

tilen> Iz marketa nalozi ConnectivityShortcuts in dodaj live tile.

Mah... potrebujem še locations, battery saver in brightness :)

Tilen ::

Ker je to priporočljivo na vsake toliko, da se baterijo kalibrira. Pa se ni niti približno.


Jaz delujem po načelu If it ain't broke, don't fix it in nimam nobenih težav z baterijo.

Sem. UK


Pod settings spremeni location na on/off.

Nah, to je lame in grdo.


Pol pa nič.

Mah... potrebujem še locations, battery saver in brightness :)


Malce pobrskaj za derivati. Tole je že zelo star app.


edit:

Nekaj sem našel. WP Shortcut Tiles, Battery Saver

- Live tiles for key battery saving features
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

martincek1 ::

- ampak imaš telefon od začetka... jaz sem kupil rabjenega in nisem vedel kaj je prejšnji uporabnik z njim počel
- on/off, nikoli ne dela pravilno :(
- ...
- nič pametnega... prvi program je grd + deluje samo cellular(locations ne vrže v nastavitve ampak kar nekam), drugi se grši pa zelo počasi deluje :) škoda no, ker je potrebno met tri grde aplikacije na telefonu za eno preprosto opravilo :P

mihco ::

Ko je ravno ta tema ozivljena...
Ve kdo za kaksno ok aplikacijo za remote control XBMC-a?

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

- telefon je kvalitetno zgrajen, ampak kadarkoli ga kam odložima ali rahlo zatresem v roki nekako zavibrira celotno ohišje.. ni pa to pravo vibriranje, težko razložim

Mislim da vem kaj misliš. To je pri zaslonu, verjetno toucscreen membrana ali kaj takega. Ni nič narobe, se pojavlja pri večini telefonov z velikimi na dotik občutljivimi kapacitivnimi zasloni.

martincek1 je izjavil:

- privzet iskalnik bi nastavil google pa pač ne gre .. upam da bom lahko odklenil telefon in to nastavil čimprej :)

Lahko pa si namestiš uradno Google aplikacijo: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

martincek1 je izjavil:

- še vedno je za celoten telefon skupna glasnost mobilnika... sem mislil da je bilo to že popravljeno s kakšno posodobitvijo. Pa okej, ni problema, pač daš na 0/30 in desno klikneš ring+vibrate, tako da se glasba ne sliši, če pa kdo kliče, pa lepo zvoni. Ampak NE... vseeno samo vibrira! WTF je point te funkcije potem?

Windows Phone ima eno nastavitev glasnosti za vse.

  • XX/30 in ring+vibrate = telefon bo oddajal nastavljeno glasnost zvoka za vse, tudi klice in pri slednjih poleg še vibriral

  • XX/30 in vibrate = telefon bo oddajal nastavljeno glasnost zvoka za vse, razen pri klicih bo le vibriral, brez melodije zvonjenja

  • 00/30 in ring+vibrate = sistemska glasnost je izklopljena, zato bo ob klicu vseeno samo vibriral

  • 00/30 in vibrate = telefon ne bo pri nobenem opravilu oddajal zvoka, pri klicih bo samo vibriral, tako kot zgoraj

  • lahko pa v nastavitvah opcijo Vibrate tudi izklopiš in ko boš dal na 00/30 ne bo ne vibriral, ne zvonil



mihco je izjavil:

Ko je ravno ta tema ozivljena...
Ve kdo za kaksno ok aplikacijo za remote control XBMC-a?

PC Remote, ki omogoča še mnogo več. :)

Zgodovina sprememb…

mihco ::

SLO_Matej je izjavil:


mihco je izjavil:

Ko je ravno ta tema ozivljena...
Ve kdo za kaksno ok aplikacijo za remote control XBMC-a?

PC Remote, ki omogoča še mnogo več. :)

Required*:
Windows Phone 7.5 or higher ?

Ups...zanima me za Omnia i900 (prva!) in windows mobile 6.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

SLO_Matej ::

mihco je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:


mihco je izjavil:

Ko je ravno ta tema ozivljena...
Ve kdo za kaksno ok aplikacijo za remote control XBMC-a?

PC Remote, ki omogoča še mnogo več. :)

Required*:
Windows Phone 7.5 or higher ?

Ups...zanima me za Omnia i900 (prva!) in windows mobile 6.1

Tukaj je debata sicer o Omnii 7 z novim Windows Phone OS. Microsoft je opustil Windows Mobile in tako tržnice z aplikacijami zanj ni več.

Master Chief ::

Za vse, ki imate odklenjene telefone preko Chevrona, le ta je postal discontiuned, to pomeni, da plaikacije, ki ste jih namestili preko deployerjev ne bodo več delovale.

Zanima me, kakšen je najenostavnekši način uradnega nakupa aplikacij če nimaš nobene kreditne oz debetne karte razen Visa Elecrton in običajne bančne kartice?

destiny ::

Neugodno, kakšne so pa druge variante odklepanja telefona, razen dev naročnina in pa prosjačenje na MS-ju?

clix ::

nalaganje custom rom-a ali windowbreak.

Tilen ::

A uraden Chevron je dejansko že onemogočen? Meni aplikacije namreč še vedno delujejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cooper ::

Tilen, ko boš prvič naredil sinhronizacijo z Zune, naj bi se vse skup zaklenilo.

Tilen ::

Katastrofa. Imaš prav. Sem se čudil, kaj to dela ene spremembe ob sinhronizaciji. Predvidevam, da je naredilo par sprememb v registru. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

destiny ::

Edina travniška aplikacija, ki sem jo uporabljal, je bila Navignon. A se da Omnio nekako prepričat da bi naložil Nokia maps brez odklenjenega telefona?

destiny ::

Pa še to.. za windowbreak berem da je možen le do Tangota. OS verzija na moji omnii je že 8773.. kar pomeni Tango. A se to da kljub temu kej poštimat?

martincek1 ::

Kaj pa uradni odklep za študente?

_Dormage_ ::

Deluje odklep brez težav.

martincek1 ::

Na telefonu se ne da pogledati, kdaj je bila fotografija narejena? Đizs.
««
24 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421027 (18382) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520683 (17358) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612585 (10742) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem