» »

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik

1
2
»

telexdell ::

Po parih tednih uporabe so se mi začele pojavljat prve težave. V 110-ko sem vgradil WD Green 1TB HD. Torenti so ves čas laufali. Zadnjih nakaj dni se mi PopCorn kar obesi. To pomeni da ga ne morem ne prižgat, ne vgašat, ne po omrežju dostopat do njega. Če ga vgasnem na stikalu in ponovno prižgem dela kakšnih pol ure in po tem spet enako. Enkrat sem ga ugasnil in pustil 24 ur, po tem je delal bistveno dlje ampak, ko se je segrel (pregrel) je spet zablokiral. Ohišje in hladilnik na čipu sta zelo topli, disk prav tako. Sem z neta snel program za zmanjševanje hitrosti diska ampak nič ni pomagalo. A je že kdo imel podobne tezave in kako jih je odpravil?

LP

Ker domnevam, da so popcorn v mrežnem delu obnaša podobno kot moj router WL-500gp lahko poskusiš interpretirati mojo izkušnjo. Po stalnem obešanju, pregrevanju USB diska in neaktivnosti downloada sem izključil FTP strežnik in blokiral možnost pinganja roterja preko neta. Od takrat deluje WEB server in torrenti brez problema.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Scit ::


Ker domnevam, da so popcorn v mrežnem delu obnaša podobno kot moj router WL-500gp lahko poskusiš interpretirati mojo izkušnjo. Po stalnem obešanju, pregrevanju USB diska in neaktivnosti downloada sem izključil FTP strežnik in blokiral možnost pinganja roterja preko neta. Od takrat deluje WEB server in torrenti brez problema.


Izklopil sem vse servise razen Sambe (da lahko čez omrežje dostopam, do datotek) in torenta. Za torent imam vklopljeno omejitev uploada na 80kB. Uporabljan transmission 1.51. Čez vikend se bom poskušal pozabavat z uklapljanjem in izklapljanjem različnih opcij.

LP

madmitch ::

Nekdo je omenil SiolTV prek popcorna. Se da kaj več izvedeti, kako to gre?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Z1g1smund ::



Izklopil sem vse servise razen Sambe (da lahko čez omrežje dostopam, do datotek) in torenta. Za torent imam vklopljeno omejitev uploada na 80kB. Uporabljan transmission 1.51. Čez vikend se bom poskušal pozabavat z uklapljanjem in izklapljanjem različnih opcij.

LP


In, je kakšna razlika? Tudi sam imam podobne probleme. Sicer imam HDX-1000 ampak imam gor firmware od Popcorna in se mi tudi obeša. Sicer še nisem ugotovil točno kdaj. Nisem čisto 100% ampak sumim, da takrat ko bi moral zalaufat kakšen nov torrent. Če dodam kakšen torrent in se mal zmede in začne s tistim "veryfing" potem ko pride do 100% in bi moral začeti loudat zamrzne (vsaj se mi zdi da takrat). Se mi pa to na začetku ni dogajalo, je pa res, da sem naložil kar nekaj aplikacij in da se niso vse naložile čisto pravilno. Namen ga imam sformatirati in ponovno naložiti samo tiste aplikacije, ki jih res rabim in pri katerih vem da ni bilo problemov z nameščanjem.
Aja, notri imam pa seagater baracuda 1,5 TB.

Aja pa bom izkoristil možnost in še nekaj vprašal. Podnapisi so mi skoz delal brez problema, zdej so pa kar naenkrat na sredini ekrana, namesto da bi bili spodaj kot so bili do sedaj. Nisem siguren kako je prišlo do tega mam pa filing da od zadnjič, ko sem ga nesel h kolegu in smo gledali filme na "klasičnem" TV-ju. Preveril sem tudi nastavitev videa in je v redu pa tudi v podnapisih, kjer lahko spreminjaš lego sem poskusil spreminjati ampak so v najnižji legi še vedno na sredini ekrana, ne glede na to kateri film gledam.

Lp

LexLuthor ::



Izklopil sem vse servise razen Sambe (da lahko čez omrežje dostopam, do datotek) in torenta. Za torent imam vklopljeno omejitev uploada na 80kB. Uporabljan transmission 1.51. Čez vikend se bom poskušal pozabavat z uklapljanjem in izklapljanjem različnih opcij.

LP


In, je kakšna razlika? Tudi sam imam podobne probleme. Sicer imam HDX-1000 ampak imam gor firmware od Popcorna in se mi tudi obeša. Sicer še nisem ugotovil točno kdaj. Nisem čisto 100% ampak sumim, da takrat ko bi moral zalaufat kakšen nov torrent. Če dodam kakšen torrent in se mal zmede in začne s tistim "veryfing" potem ko pride do 100% in bi moral začeti loudat zamrzne (vsaj se mi zdi da takrat). Se mi pa to na začetku ni dogajalo, je pa res, da sem naložil kar nekaj aplikacij in da se niso vse naložile čisto pravilno. Namen ga imam sformatirati in ponovno naložiti samo tiste aplikacije, ki jih res rabim in pri katerih vem da ni bilo problemov z nameščanjem.
Aja, notri imam pa seagater baracuda 1,5 TB.

Aja pa bom izkoristil možnost in še nekaj vprašal. Podnapisi so mi skoz delal brez problema, zdej so pa kar naenkrat na sredini ekrana, namesto da bi bili spodaj kot so bili do sedaj. Nisem siguren kako je prišlo do tega mam pa filing da od zadnjič, ko sem ga nesel h kolegu in smo gledali filme na "klasičnem" TV-ju. Preveril sem tudi nastavitev videa in je v redu pa tudi v podnapisih, kjer lahko spreminjaš lego sem poskusil spreminjati ampak so v najnižji legi še vedno na sredini ekrana, ne glede na to kateri film gledam.

Lp


Poskusi naložiti prejšnjo FW verzijo, če bodo kake razlike

Scit ::



In, je kakšna razlika? Tudi sam imam podobne probleme. Sicer imam HDX-1000 ampak imam gor firmware od Popcorna in se mi tudi obeša. Sicer še nisem ugotovil točno kdaj. Nisem čisto 100% ampak sumim, da takrat ko bi moral zalaufat kakšen nov torrent. Če dodam kakšen torrent in se mal zmede in začne s tistim "veryfing" potem ko pride do 100% in bi moral začeti loudat zamrzne (vsaj se mi zdi da takrat)...
Lp


Do zgoraj opisanega problema je prišlo, ko sem PCH nadgradil na Transmission 1.51. Po tem sem veliko bral in iskal po tujih forumih in na koncu našel rešitev na naslednjem forumu:

http://www.networkedmediatank.com/showt...

Opis je v postu 885 ampak predlagam, da prebereš in prejšnje in vse nadaljnje poste. Skratka, izbrisal sem vse torrente, naredil downgrade Transmissiona na 1.42, po tem nazaj upgrade na 1.51 in počasi dodajal torente. Šele, ko je enega začel seedat sem dodal naslednjega. Od takrat dela normalno. Najverjetne je prvi upgrade napačno šel skozi in zablokiral PCH

LP

LexLuthor ::

jaz sem imel pri A-100 velike probleme, torrent sploh ni startal, potem sem kompletno downgradal...

All ::

Nagradno vprašanje...

kako spremenit ext2 v ext3?

Scit ::

Ponovni format hard diska. Glede na to, da je to linux format mogoče obstaja kakšno orodje, ki ne pobriše podatkov ampak ga jaz ne poznam.

LP

Tarzan ::

Seveda je možno. Ne vem kako ima to popcorn hour urejeno, za navodila pa lahko pogooglaš. Zadevo se lahko uredi s tune2fs (tune2fs -j /dev/XXXY).

kotnikd3 ::

torej...110 model bere DVD oz. video_ts datoteke?

Scit ::

Seveda je možno. Ne vem kako ima to popcorn hour urejeno, za navodila pa lahko pogooglaš. Zadevo se lahko uredi s tune2fs (tune2fs -j /dev/XXXY).


Tarzan, če uporabiš to orodje kaj je s podatki? Ali jih ohrani ali povozi?

LP

Scit ::

torej...110 model bere DVD oz. video_ts datoteke?

Ja PCH se v tem primeru obnaša enako kot DVD predvajalnik. Lahko izbiraš podnapise, jezik, se premikaš med chapterji itd...

LP

kotnikd3 ::

pa lahko nanj priklopiš fizično DVD enoto?

SasoS ::

@Scit: tune2fs ne povozi podatkov. Sploh pa je edina razlika med ext2 in ext3 journal in tune2fs -j samo doda journal.

zavajon ::

Ali zmore tale Popcorn predvajati audio image fajle?
Direktno, brez da jih je treba mountat na CD.

jype ::

madmitch> Nekdo je omenil SiolTV prek popcorna. Se da kaj več izvedeti, kako to gre?

Mene tudi zanima kakšen način, ki omogoča uporabo daljinskega upravljalnika.

RauL ::

Vprašanje ... sem tik pred nakupom PCH 110 in me zanima če je obvezno dokupiti še Sata II disk? ker imam v lasti zunanji disk Wd my book 500gb, bi vse skupaj "laufal" samo preko njega. Hvala vnaprej LP .

plavko61 ::

Vprašanje ... sem tik pred nakupom PCH 110 in me zanima če je obvezno dokupiti še Sata II disk? ker imam v lasti zunanji disk Wd my book 500gb, bi vse skupaj "laufal" samo preko njega. Hvala vnaprej LP .


Jaz sem bil v enaki situaciji, vendar me moti glasnost diska zato gledam vse preko mreže. Torej daj tvoj USB disk na PC, priklopi Popcorn v mrežo in pozabi na SATA disk.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

gregyk ::

Vprašanje ... sem tik pred nakupom PCH 110 in me zanima če je obvezno dokupiti še Sata II disk? ker imam v lasti zunanji disk Wd my book 500gb, bi vse skupaj "laufal" samo preko njega. Hvala vnaprej LP .


Jaz sem bil v enaki situaciji, vendar me moti glasnost diska zato gledam vse preko mreže. Torej daj tvoj USB disk na PC, priklopi Popcorn v mrežo in pozabi na SATA disk.


Glasnost? Hm ... jaz vgrajenega diska (WD Green 750Gb) ne slišim popolnoma nič, pošteno povedano. Edino mogoče malo klikne ko potrdiš v menijih kako stvar, pri gledanju filma je pa praktično neslišen.

plavko61 ::

Vprašanje ... sem tik pred nakupom PCH 110 in me zanima če je obvezno dokupiti še Sata II disk? ker imam v lasti zunanji disk Wd my book 500gb, bi vse skupaj "laufal" samo preko njega. Hvala vnaprej LP .


Jaz sem bil v enaki situaciji, vendar me moti glasnost diska zato gledam vse preko mreže. Torej daj tvoj USB disk na PC, priklopi Popcorn v mrežo in pozabi na SATA disk.


Glasnost? Hm ... jaz vgrajenega diska (WD Green 750Gb) ne slišim popolnoma nič, pošteno povedano. Edino mogoče malo klikne ko potrdiš v menijih kako stvar, pri gledanju filma je pa praktično neslišen.


Ja če imaš v sobi PC in živiš zraven glasne ulice. :)
Jaz pač nameravam kupiti Gigabitni NAS z Torrent klientom ali pa da se pocenijo SSD diski 1TB.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

IVo ::

Popcorn lahko dela tudi samo z vstavljenim USB ključem...

ufm ::

Imam PopCorn, pa ne vem, če se da pogledati navadno spletno stran - katerokoli.

Še eno vprašanje za PopCorn Hour. Zakaj ni istočasno signala v HDMI in v rumeni vtičnici CVBS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ufm ()

davtro10 ::

jype je izjavil:

madmitch> Nekdo je omenil SiolTV prek popcorna. Se da kaj več izvedeti, kako to gre?

Mene tudi zanima kakšen način, ki omogoča uporabo daljinskega upravljalnika.



Več na tej strani. Preverjeno deluje. Osebno na HDX-u.
http://slo-tech.com/forum/t308274/1349

LexLuthor ::

Za obešanje popcorna zna biti kriv disk, če je večji od 1 TB. Izgleda da ima popcorn probleme s tem občasno...
www.pasice.si

LuGi ::

ufm je izjavil:

Imam PopCorn, pa ne vem, če se da pogledati navadno spletno stran - katerokoli.

Še eno vprašanje za PopCorn Hour. Zakaj ni istočasno signala v HDMI in v rumeni vtičnici CVBS?


Samo en signal..ne mores uporabljati oba na enkrat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popcorn Time ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4816440 (7259) KTr1sk
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253814 (67906) dope1337
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538753 (6013) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951963 (44347) vrossi46
»

Prosim za pomoč pri postavitvi HDTV okolja

Oddelek: Zvok in slika
433661 (2472) Okapi

Več podobnih tem