» »

ali je avast in firewall dovolj ?

ali je avast in firewall dovolj ?

sulaco ::

Pozdravljeni,
pravkar sem si sestavil računalnik, nov OS, naložil avast, vključil firewall v OS in firewall v routerju........v firefoxu imam vklopljen NoScript.....
Ali je to dovolj dobra zaščita za "današnje" potrebe po zaščiti pred virusi, črvi,trojanci,key loggerji.....(še kaj obstaja?)

Včasih potegnem kakšen film iz travnika, včasih dobim kakšen mail, predvsem pa vse počnem po pameti, ampak saj veste:"Nikoli ne veš?"

P.S. Ne bi pa rad imel 6 raličnih antixy programov stalno vklopljenih!!

Hvala za pomoč, LP

BlueRunner ::

Potrebna je še dobra mera nezaupanja in rahle paranoje:
- Windows Update je vedno delujoč
- Ne poganjaj programov, ki ti obljubljajo prenos slik, filmov, albumov (trojanski konji PRESS).
- Razmisli kaj hoče požarni zid/antivirus od tebe, preden klikneš OK.
- Prepričaj se, da ti datoteko pošilja tvoj prijatelj in ne zlonareren črv, ki deluje na računalniku tvojega prijatelja.
- Če se računalnik začne čudno obnašati, najprej pomisli na najslabšo možnost. Ukrepaj tej varianti primerno.

Na svetu ga ni požarnega zidu, ki te bo zaščitil pred vsemi stvarmi in ga ni protivirusnega programa, ki bo prestregel vse viruse. Vse to ni nič vredno, če si misliš, da si varen in zaradi tega izklopiš dobro staro "zdravo pamet".

sulaco ::

Bluerunner točno to že upoštevam in dosedaj nisem imel nobenih problemov, avast je enkrat keymaker najdu, toje bilo pa vse. Seveda računalnik redno "vzdržujem"=brisanje bedarij, skeniranje z avastom, defrag, update,.....

Ted ::

Imam tudi avasta, FW pa kar od routerja. Drugače pa so problem kaki zahrbtni črvi. Sem mel že take, da ni pomagalo drugega kot nanovo naložiti sistem. Zato imam za vsak slučaj vedno pri roki backup image. Nazadnje mi jo je zagodel črv, ki je avast odstranil. Prav tako je onemogočil inštalacijo vsakega antivirusnika, ki mi je padel na pamet. Ko sem PC poskusil zagnati v safe modu se je pojavil BSOD... Skratka, zajebano :) . V takih primerih je hitreje in manj boleče nanovo nasneti image, takoj zatem pa spucati comp. Pri tem je zelo dober še Anti-Malware.
Mah...

sulaco ::

Ted kako pa narediš backup image???
Od kje si pa dobil črva??
Anti-malvare, kaj točno pa dela in ali je zastonj??

Kaj pa menite o spyware search and destroy ?? Je uporaben?? Meni je samo zaustavljal prejšni računalnik..........

jan01 ::

Poleg avasta samo še odlični superantispyware free in občasno skeniraj.

Ted ::

Backup narediš s programčkom Acronis True Image. Super zadeva, arhiviraš celoten disk na katerem imaš sistem, ponavadi je to c: . Narediš še boot cd in ko se zgodi kaj neprijetnega vstaviš boot cd in slediš navodilom. Na drugi particiji imaš shranjen backup image in zadevo ponovno naložiš.
Kako to izgleda? Recimo da maš sistem tako nastavljen kot ti ustreza. Vse malenkosti. No vse to ti Acronis shrani, od cookijev v brskalniku do datotek. Preprosto backupiraš c: in je to to.

Tale Anti Malware pa je bil edini, ki se je uspel znebiti nadležnega virusa oz. mallware-a Antivirus 2008.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

sulaco ::

suma sumarum: avast + firewall je torej za previdnega računalničarja dovolj?

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

bluefish ::

za uporabnika, ki ve, kaj dela, je zadosti že win firewall. Sam osebno uporabljam le tega poleg tistega v routerju in v zadnjih nekaj letih še nisem fasal virusa ali druge škodljive kode.
Če pa želiš biti siguren, potem bo avast OK.

BaRtMaN ::

Ko smo že pri avastu, a še komu javlja, da je našel rootkit v slovarjih ASP32 (polica.exe)?

bluefish ::

če imaš crack, potem ja.

krneki0001 ::

Pozdravljeni,
pravkar sem si sestavil računalnik, nov OS, naložil avast, vključil firewall v OS in firewall v routerju........v firefoxu imam vklopljen NoScript.....
Ali je to dovolj dobra zaščita za "današnje" potrebe po zaščiti pred virusi, črvi,trojanci,key loggerji.....(še kaj obstaja?)

Včasih potegnem kakšen film iz travnika, včasih dobim kakšen mail, predvsem pa vse počnem po pameti, ampak saj veste:"Nikoli ne veš?"

P.S. Ne bi pa rad imel 6 raličnih antixy programov stalno vklopljenih!!

Hvala za pomoč, LP


NE!
Avast je letel sedaj dol iz mašin pri parih kolegih, ker ko so dal gor aviro free, je le ta našla po par virusov, ki so bili prej avastu neznani.
Sam uporabljam že več kot leto dni (bo pomoje 2 leti) aviro free, search and destroy, ter defender od viste in firewall od viste. V tem času še nisem dobil virusa ali spywera, če nisem sam tako hotel (pač kaki programčki vsebujejo tudi virus, pa se ga da lepo zablokirat, ali pa veš, da v visti ne deluje tist virus in ga spustiš na računalnik).

satfinder ::

Rečeno bilo tole:
"Ko smo že pri avastu, a še komu javlja, da je našel rootkit v slovarjih ASP32 (polica.exe)?
če imaš crack, potem ja."
"... pač kaki programčki vsebujejo tudi virus, pa se ga da lepo zablokirat, ali pa veš, da v visti ne deluje tist virus in ga spustiš na računalnik..."
Malware, sumljive aplikacije se poganja, inštalira v peskovniku v sandboxie.
V sandboxie se jih inštalira, da ne pridejo v register realni na trdem disku [zna pa kdaj kak malwere bypasat/zablokirat sandboxie; čeprav zeeelooo redko].-)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

bluefish ::

tale sandboxie je videti prav zanimiv in vreden preizkusa. Je vsekakor bolj enostaven, kot pa vsakično poganjanje virtualne mašine. Kljub vsemu pa bi bilo fino, če bi obstajala še kakšna bolj Lite varianta.

krneki0001 ::

satfinder, s search&destroj lahko blokiraš vsak vpis v registry. In potem te za vsak vpis ali spremembo v registry-ju vpraša, če dovoliš vpis ali spremembo. Ko ne dovoliš, se zadeva ne zapiše in je vse v redu.

Sandbox pa imam skupaj s honeypotom napedenan že kako leto in pol. Sej sem tut tukaj na forumu malo pisal o tem, samo nobenega ne zanima. Navdušil me je pa za honeypot prav Brane Vasiljevič iz Hic-salte (www.hic-salta.com), ki se ukvarja s temi zadevami, ko sem bil na njegovem predavanju na NT konferenci leta 2007. Letos je imel pa na drugo temo predavanje na NT2008, ampak je bilo tudi zanimivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621765 (20503) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359628 (45428) d4vid
»

Avira kot virus označila samo sebe

Oddelek: Novice / Varnost
4310858 (7385) Kiborg
»

Antivirus, ki je "ugoden" (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
515697 (4245) zmaki

Več podobnih tem