» »

Antivirus, ki je "ugoden"

Antivirus, ki je "ugoden"

«
1
2

libreus ::

Hei,
Zanima me kaj mi svetujete.
Rabim en antivirus ki je "ugoden" za moj sistem (porabi malo spomina).
Zanima me še kak firewall ali celo AV in firewall skupaj.

hvala za vaš nasvet!
lp,
Gregor

krho ::

Kaj je narobe s Avast Home edition, ki je brezplačan za domače uporabnike?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

libreus ::

ok, in firewall?
vseeno kateri ali mora biti kompaktibilen?


hvala,
lp

Matri[X] ::

Comodo.

nonenone ::

mogoče zone alarm, lp

jan01 ::

nod32 + nod32 fix v2.2 (ja, je legalno)

'FireSTORM' ::

nod je vse drugo prej kot ugoden...

http://www.freebyte.com/antivirus/#scan...
"ugodni" AVji
in "ugodni" FWji:
http://www.freebyte.com/antivirus/#free...
Those penguins.... They sure aint normal....

gruntfürmich ::

bitdefender 8 je free. pa če imaš siol adsl dobiš bitdefender 9 oz. 10 za 2€. pa avg ima tudi free varianto. z bitdefenderjem (9) sem fulll zadovoljen.
firewall pa je free zone alarm. samo če imaš dosti trafica na emule (recimo - moja izkušnja) gre full po spominu in procesorju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

clothes ::

Glede firewalla mi nekaj ni jasno.

Ce mam na ruterju vklopljen firewall, ali naj tega iz windows tudi vklopim?

Je to bolje, slabse ali vseeno? Al bi moral se kaj tretjega gor dat da bo cool?


LP

Daedalus ::

Če maš na routerju firewall, ti onega na računalu ni treba vklapljat. Edino, če te daje paranoja, pa ne zaupaš komu na lastni mreži.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gruntfürmich ::

jaz imam vse firewalle ugasnjene, ker mi gredo na živce. ti pa kakor hočeš.
venda pa se dobi bitdefender, ki ima firewall v sebi, najdražji pa ima praktično vse. bitdefenderja ti favoriziram, ker je res fini in tudi po testih zelo visoko vedno ocenjen (najboljši).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cokolesnik ::

@gruntfurmich in ostali:

Če imaš SiOL ADSL je Bitdefender brezplačen in ne z doplačilom, kot navajaš. Doplačilo velja le za tiste, ki SiOL uporabljajo za klicni dostop in druge storitve, ne pa za ADSL. Trenutno svojim uporabnikom ponujajo varnostni paket, ki vključuje Bitdefender 10. Varnostni paket, kot tudi registracijski ključ uporabnik pridobi prek servisnih strani http://servis.siol.net .
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

libreus ::

bitdefender 10 sem imel, sam porabi dosti spomina..
"ugoden" sem rekel za zahtevo.. 0:)

Bi enega ki ne vzame oz. pobira dosti spomina.
Kakšna ideja?


lp

gruntfürmich ::

točno, čokolešnik. sem že pozabil, res je brezplačen. jaz sem še potem enega naročil, in se mi zdi da je 500 sit na mesec. ker pa sem drugega naročil mesec prad iztekom pogodbe, me je stal samo ~500 sit :D .
bitdefender (9) v idle stanju ne porabi skoraj ničesar. ko pa skenira, pa ti našopa procesor, vendar pri X2 mi ni nikoli čez 50%, tko da se mi zdi zelo uredu kar se porabe cpu-ja tiče. glede spomina pa mi glih zdaj kaže največjo porabo nekje 100mega v task manegerju. jaz govorim o 9 (devetki). še nisem prešel na 10.!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cokolesnik ::

Pri porabi sistemskih sredstev se mi zdi optimalen NOD32, in priporočim ga vsem s počasnimi mlinčki, tistim, ki nimajo SiOL ADSL ali tistim, ki so nezadovoljni z ostalimi antivirusniki (tudi Bitdefender marsikateri računalnik ne prenaša najbolje). Od požarnih zidov bi v primeru "zrele" uporabe interneta moral zadostovati že router in/ali Windows XP/Vista/2003 požarni zid.

Uporabnike varnostnega paketa pri SiOLu bi želel le opozoriti, da lahko pride do konflikta, če denimo danes registrirate svoj ključ in ga vnašate v starejšo verzijo Bitdefenderja, kot je trenutno - v času izdelave ključa, na voljo prek varnostnega paketa.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

še pohvala na račun bitdefenderja: imam serial od siola za 9.(devetko). pol pa sem kontaktiral na bitdefender, pa so mi omogočli, da lahko serial registriram za 10.antivir-plus. nice
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Penderecki ::

"ugoden" je ESET Smart Security 3.0.128.0 Beta 1a.
Klik

shakalzulu ::

men se zdi normalno da dober program porabi neki resursov. za noda vsi pravjo da nc ne ponuca, sam k pa dela mi pa komp ful bl mele k pa pri ostalih. varnostni paket men zakon laufa, sam bi blo bols, ce bi mel Internet security verzijo.

a mogoce kdo ve, koliko stane internet security? a mamo siolovci kej popusta?

lp

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

nonenone ::

norton360 ima vse in je licenca za tri mašine, sploh se ne opazi da je inštaliran, lp

gruntfürmich ::

ja, siolovci imate definitivno popust, ker se je siol odločil, da bo zato ker je draga naročnina dal za svoje uporabnike kar najboljšo zaščito, zato tudi dobiš bitdef. internet security. pa ne enega. kar dva zastonj!:D :D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Snegec ::

Mene do sedaj še ni prepričal ne BitDefender, ne NOD32, niti ne Symantecovo sranje.

Prvi in tretji pobirata veliko preveč sistemskih sredstev (naj si bodi med samim pregledovanjem ali že samo posodabljanjem). Zgodilo se mi je že tudi, da je bil na PCjih strank nameščen BitDefender10, ki se je lepo zaciklal in buffal zasedenost procesorja na 100% za 3-4 ure. Ali pa Symantec, ki se tepe sam s sabo, ko se zažene dvakrat (sam od sebe).

Sam uporabljam AVG Free Edition 7.5 (Anti-Virus) in AVG Free Edition Anti-Spyware ter imam firewall na routerju. Nisem imel virusa že zadnje 2 leti in pol.

Je pa nekej za povedat. SIOL je treba pohvalit, ker preko svojega E-mail strežnika ne spušča preveč črvov in virusov, ter da ne klikam besno vsakega linka, ki ga kaki cepec na IRCu pejsta v kanal.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

kriko1 ::

Kaj nekaj pravite da je siolov varnostni paket zastonj, glede na to da je naročnina višja.
Varnostni paket stane 2.50 EUR mesečno.

opeter ::

Jaz pa sem kupil F-Prot familiy license (sicer je za 5 računalnikov) in ga uporabljam jaz, oče in sestra (ne dveh namiznikih in enem notesniku). Vse skupaj pa je stalo 25 EUR-ov.
Zame je novi F-Prot več, kot dovolj. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Klemzz ::

nope, ena licenca ti pripada če maš solo, duo, trio :\

kriko1 ::

ne, sedaj sem šel na servis.siol.net, naročanje varnostnega paketa in lepo piše cena (imam solo).

Klemzz ::

En (1) varnostni paket * je na voljo brezplačno uporabnikom paketov Solo, Duo, Duo študent in Trio, lahko pa ga naročijo tudi vsi ostali uporabniki internetnih storitev Telekoma Slovenije.

kriko1 ::

Ja, to tudi meni napiše dokler ne grem naročat:

Klemzz ::

pa kaj si nepismen? piše: Če varnostni paket ni vključen v vaš naročniški paket...je pač pridobitev licence 2.50€/mesec :\

kriko1 ::

Torej ni zastonj, je 2.5 € na mesec.

Klemzz ::

pa kaj se ti norca delaš? če maš paket solo je zaston, to razumeš ne, tist je pa opozorilo za tiste k nimajo solo/duo/trio paketa da jih pride 2.50€ na mesec...

kriko1 ::

Ok, sem opazu sedaj.

gruntfürmich ::

hehe, snegec neki šimfa bitdefenderja, ima pa avg free, ki praktično ne zazna virusov pri skeniranju, čeprav obstajajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shakalzulu ::

jst sam to vem, da k sm dal gor varnostni paket, je najdu en kup stvari. od takrt mi komp ne steka vec. ok , res je ko bitdefender dela pozre vec kot nod32 kadar ne dela :). jst mam rajs program k vem da dela, k neki kr se dela da dela. poglejtesi pa malo ocene, pa vam bo jasno, da je varnostni paket res super.

Snegec ::

poglejtesi pa malo ocene, pa vam bo jasno, da je varnostni paket res super.


Zanimivo, da vsaka firma ki nekaj oglašuje, oglašuje da je njihov izdelek najboljšejši z odličnimi rezultati ;)

Moje izkušnje z BitDefenderjem so slabe. ZELO slabe. AVG Free je na mojem računalu že ene 3 leta, pa nimam nobenih težav z virusi. Prav nobenih.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

gruntfürmich ::

snegec: sem imel avg pred 2 letoma, in ti povem, da ne zazna virusov pri skeniranju. to je za popizdit. zberi si par virusov, pa jih poskeniraj. boš videl koliko se ti jih bo izmuznilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Snegec ::

Čakej? Zberem naj si par virusov? Čemu?? Jest imam anti-virusni program, da mi 90% nesnage zazna in spuca predno naredi kakorkoli škode.

In da, včeraj sem iz gole zabave pregledal oba svoja diska še z Kasperskim, BitDefenderjem in Symantecovim sranjem in prišel do iste ugotovitve kot mi jo je dal AVG - virus free. Pa imam samo AVG gor.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

opeter ::

Snegec, če uporbljaš več antivirusov hkrati se ti posamično izničijo. Isto bi bilo, kot da ne bi imel nič nameščeno. Ne pozabi: olvejs juz onli vaaaan antivajrus!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mirkuma ::

Alvira Antivir Personal Edition Classic + Comodo Firewall! Delata teamsko 1A! Priporočam to kombinacijo, cena: free če te ne moti občasen pop-up ob posodobitvi Alvire AV, sistemsko nezahtevno na P4 2.41GHz/512MB RAM.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

gruntfürmich ::

ja, snegec, sj nič ne rečem. samo povem ti svoje izkušnje izpred 2 let. avg mi ni zaznal veliko virusov, katere mi jih je kaspersky in bitdefender. zato sem prešaltal na bitdefender, ker z avg-jem nisem bil siguren, če lahko odpiram datoteke. lahko ti jaz pošljem par virusov, pa jih poskeniraš:D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Priporočam še odličen, a free sandboxie. Z njim res lahko odpiraš in zaganjaš čisto vse. Le izbereš(pri exe) run sandboxed. Lahko si narediš še bljižnice do programov, da vedno zaženeš v sandboxu(npr: D:\PROGRAMI\Sandboxie\Start.exe D:\PROGRAMI\Mozilla Firefox\firefox.exe //pot taka, ki jo seveda imate vi. Še ikonco na bljižnici zamenjaš in se sploh ne zavedaš, da vse poganjaš skozi sandboxie...

Snegec ::

Snegec, če uporbljaš več antivirusov hkrati se ti posamično izničijo. Isto bi bilo, kot da ne bi imel nič nameščeno. Ne pozabi: olvejs juz onli vaaaan antivajrus!


Dej no dej, ne tople vode izumljat.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

shakalzulu ::

pa a ste tupi malo...pa kdo ti bo zastonj dal nekaj kar drugi prodajajo. ne klatite bedarij...men je vseeno kaj kdo preferira, kr so izbire odvisne od preferenc posameznika, ne pa rect, da vam free edition dela isto kot neki kr se kupi. tud ce vam dajo zastonj cevape to pac pomen da niso svezi, ne pa da je kuhar ful ok.


snegec...pa kaj ti to argumentiras lohk??

Snegec ::

Ja lahko.

AVG je za KONČNE UPORABNIKE (FIZIČNE OSEBE, NE PRAVNE) zastonj.

Za vse ostalo, bussines, corporate itd imaš na voljo plačljivo licenco z malce več funkcijami, ki pa niso ODERUŠKE kot recimo Panda Antivirus, ki ti v preizkusni različici sicer najde virus, ampak za čiščenje ti enostavno ponudi nakup licence.

Ko si že ravno omenil plačljive AV programe. Koliko uporabnikov po Sloveniji (končnih, fizičnih oseb) pa pravzaprav ima licenco kupljeno za Anti-Virusni program? Tko al tko imate vsi pokrekane verzije BitDefenderjev, Nod-ov, AVG-jev, Nortonov in Kasperskyih itd.

Zakaj? Ker tudi za dobro stvar niste pripravljeni plačat.
Tako, da je vsakakršen argument s strani uporabnika brez kupljene licence - kako zastonjski antivirusni programi niso vredni počenega groša - popolnoma brezpredmeten.

Tko da, please take a can of STFU.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

matter ::

Jst mam ActiveVirusShield.
Free in powered by kaspersky.

lp,
Andrej
Grem basket pa bom neloke metal

opeter ::

tud ce vam dajo zastonj cevape to pac pomen da niso svezi, ne pa da je kuhar ful ok.


Pa ti si f*knjen. Če bi vsi tako razmišljali, bi bila že polovica naše ljube deželice mrtva. Vsaj če kalkuliram, da koliko raznoraznih takih in drugačnih prireditev je bilo nekoč, pa tudi danes. In takrat se je peklo. Ja, peklo se je in to celo brezplačno. In ljudje so se nažrli.

Sicer pa sem na službeni računalnik kolegice ravnokar namestil ClamWin in deluje odlično (našel nekaj HudobnihKodTM)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Good Guy ::

AVAST FTW

free and very good
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

'FireSTORM' ::

ClamAV r0x ja :)
Ga uporabljam že kar nekaj časa za AV in Milter na serverju :)

Edit: Avast, daj ne me basat z tem...najjačo sranje od vseh posranih AVjev...
Puncin brat je imel Avasta gor ker mu njegov računalniški mojster to tišči pod nos in računalnik mu je štekal kot stara kanta(in ne zarad AVja, ok v enem pogledu zaradi AV)
Iz računalnika sem to zbrisal, dal gor BD 9, našel miljone virusov ki jih Avast niti ni povohal...
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

BD 10 je ful buggy, morda prešaltam na 9, če mi bo dopizdlo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dzinks63 ::

:)) Sam uporabljam Comodo AntiVirus 2.0 je full FREE SOFTWARE – NO LICENSE FEES EVER in do sedaj sem zadovoljen z njim.

Vanadium ::

Jaz uporabljam sophos 6.5.1 orginal (firma časti) pa me zanima je zakaj ta antivirus?? sem kar zadovoljen drgač, mal pokuri rama in proca pa že par smetja je zaznal pa pobrisal 0:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620616 (19354) mat xxl
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514667 (13052) opeter
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499192 (8139) bluefish

Najboljši antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
226193 (3666) krneki0001
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619349 (8145) fitipaldi

Več podobnih tem