» »

aerodinamika in avionika

aerodinamika in avionika

Gh0st ::

Hellow!

A se mogoče kdo ukvarja s aerodinamiko in avioniko?
mene te stvari zdej ful zanimajo, pa bi rad zvedu če kdo pozna kakšne odlične strani ki te stvari bolj natančno opisujejo?

Če sem bolj specifičen...ima kdo manual od igre Falcon 4.0?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)
  • premaknil: Primoz ()

jamiroq ::

jaz imam manual od Falcona 4 (pa še od nekaterih drugih simulacij:D )

kaj točno bi rad vedel?

drugače je pa precej stvari (o aerodinamiki) na Googlu;)

Predator ::

tist od falcona ni manual ampak knjiga dimenzija biblije >:D

bral sem jo ene 4 ure pa nisem čez prišel, mogoče ker je bila v nemščini ker v sloveniji takrat špila nisem mogel dobit

Gh0st ::

JamiroQ:
Ej nimaš pojma kok sm jest cel svet okrog obrnu da sm ga najdu!:D

Ful me zanima kaj piše o avioniki, se pravi A-A in A-G radar modes. Pa se mi zdi da piše tudi neki o navigaciji in aerodinamiki...

A GA PRODAŠ?:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gorenc ::

hehe Boeinga vprasaj! svoj cas sem igral F/A 18 od janes, sedaj pa samo se civilne avione in peregrine jet v fly2!

jamiroq ::

lol:D ne prodam, ne... (no za ene 10-15k bi ga..:D ;) ) - poglej, če majo kaj rabljenega v Mantisu...

drugače pa je kar nekaj zadev pokritih v manualu od F4SP2; dobiš tu nekje (mislim, da pod downloads).

Gh0st ::

:'( :(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

GhOst: iz manuala od iger se ne moreš naučit nič... nekaj, tako približno, kar ti pa verjetno ne bo zadostovalo, če te zadeve zares zanimajo...
Zato ti priporočam, da si nekje nabaviš/sposodiš/izsiliš knjigo Jadralno letalstvo. Zadeva ima okoli 400 strani (se mi je ne da it odpirat pa gledat), notri je pa opisano vse, kar rabiš za začetek.
Uživaj v aviaciji 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Hvala ti!
Še kakšen naslov? Bolj tehničen?

Nazadnje sem bral Avionics handbook in Introduction to Airborne Radar second edition. Zlo fajn zadeva!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

Če si pripravljen za svoje zadovoljstvo odšteti malo več denarja, potem ti priporočam, da si naročiš kakšno revijo od KEY Publishing... tp je ta založba, ki izdaja AirForces Monthly, Pilot today, Airliner, US Pilot... to so izredno kvalitetne revije, ampak žal imajo tudi visoko ceno, tam nekje 20-24 jurjev na leto... so pa to 90 stranske bukvice, mesečno :)).
Drugače pa kakšen TIM pride zelo prav (vsaj osnov se naučiš), potem pač nadgrajuj svoje znanje... če boš najprej detajlno spoznal glass cockpit in nato prešaltat na navadnega, se ne boš znašel, obratno pa se verjetno bi... :).
Skratka, začni iz nule. Potem ti bo veliko bolj jasno.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Ej res ti hvala stari!

Sej drgač mam neki pojma o sami teoriji aerodinamike. Imam en računalniški program, ki računa vzgon na določeni obliki krila. Moraš met! ZAdeva je lahko plug-in za 3D-Max ali Rhinoceros in samo lepo narišeš poljubno obliko krila, potem določiš leading kote, wing roote, elevone, predkrilca zakrilca, jih ukriviš za 10, 20 , 25, 32, 50 in 60 stopinj in vse skupaj spraviš v wind tunnel. Zelo zelo huda zadeva, samo moraš imeti kar nekaj pojma o stvareh, drugače ti nič ne pomaga. Program je res profesionalen..

Kar se tiče TIM-a... v osnovni šoli sem hodu na modelarski krožek in sem biu naročen na to revijo. S kolegom sva nardila raketo TIM mk3, malce izboljšano, ki je letela okoli 25m u luft (za prvič zelo dober rezultat). Potem sem naredu tud jadralca, 1.5m čez krila, s celotnim krožkom pa smo u teamu nardil jadralca s premerom kril 3.8m in ga spustil iz enga hriba. Mel je pomožni nitroglicerinski motorček (1.2 w) in radijsko vodenje... dobro je letel, dokler ni profesor zgrešu termični steber pa je šlo vse u k###.:'(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Jackal ::

Nitroglicerinski motorček???8-O
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Gh0st ::

Ampak ne v stilu The fast and the furious.

Motorček daje velik moči, ampak zlo hitr izbugi ves fuel, tko da je pripraven samo za kakšne večje korekcije v letenju ali pa pristajanje...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

GhOst: dej link, da si ga vunpotegnem... i wanna have that !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Proggy?
klik!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Brane2 ::

Ghost:

Mel je pomožni nitroglicerinski motorček (1.2 w)


Lahko kaj več poveš o tem motorju ? Kje bi našel kaj podatkov o tem ?
Sem pokukal preko gooogla pa ne najdem ničesar...


Tnx

Boeing ::

Brane: verjetno ni bil nitroglicerinski, pač pa na metanol/nitrometan mešanico. Motorje takih kubatur izdeluje precej firm, najbolj znana je Cox Model Engines.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Brane2:
O tem motorju jest nevem kej dost, ker je profesor prinesu primerek iz avstrije. Firma je pa tista, ki izdeluje tudi radijske kontrolnike in servo motorčke -- Graupner. Zgradba je zlo podobna tistemu motorčku iz CO2, le da je malce večji, težji, ima dvojni izpuh in nekakšen prekat za dodatno izgorevanje (vsaj tko je pisal na manualu). Kej več ti ne bi znal povedat. Baje je bila to nekakšna študija...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

GhOst: probaj zrihtat, če še ma ta motor... bi me zanimalo pogledati ga in malo preštudirati...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Ej zlo težko stari, sej pravm da je blo to u osnovni šoli. Zdej sm pa drugi letnik...unga profesorja tuda baje ni več.. nimam več stikov z osnovno šolo
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Brane2 ::


unga profesorja tuda baje ni več..


Ni čudno, če se zajebava z nitroglicerinskimi motorji...

Mater, nisem vedu da imajo tud slovenski modelarji svoj SkunkWorks Team (higly eXperimental etc)

Gh0st ::

Ni čudno, če se zajebava z nitroglicerinskimi motorji... Ni čudno, če se zajebava z nitroglicerinskimi motorji...

Mater, nisem vedu da imajo tud slovenski modelarji svoj SkunkWorks Team (higly eXperimental etc)


LOL!!!!!:D :D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

Boeing ::

GhOst: sem počekiral arhive Gaupnerjevih novic... Zadeva je bila 6.5cc Wankolv motor in je papcala metanol/nitrometan/mineralol župco... hudo navita in draga zadeva - performanse pa take, da dol padeš...
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gh0st ::

Ej možno stari!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Falcon 4.0, Lock-On, ... moderne simulacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
756910 (4037) SLO_Robert
»

Zakaj letalo leti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
31572379 (67801) seminal
»

Šanse, da dobiš ukraden gsm nazaj.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526386 (5118) Tody
»

U.S. MIssile Defence

Oddelek: Znanost in tehnologija
402923 (2081) zaj_tam
»

rave ali punk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
695364 (4537) Gh0st

Več podobnih tem