» »

FreeBSD - Rabim pomoč !

FreeBSD - Rabim pomoč !

gorucan ::

Sem newbie v Bsdju...
zloadal sem ga že.. zdej pa ne najdem unix driverja za mojo wlan kartico, kabla nimam ker mi ga je mama prerezala... in vse to rabim ker bi rad gor zalaufal xorg 7.3 (na freebsd i386 7.0 platformi) in ne morem, če uporabm ''cd'' komando sploh prav da ne najde fajla (sem pa namestil kompletne package iz vseh treh cdjev) prek ftpja pa ga ne morm namestit ker pač nimam networka =(

zato pa zdej na mojmu gnilmu windowsu prosim vas, da mi date kakšen nasvet,
če je kakšen dobrodušnež da bi mi mal pomagal z mojim podvigom, nameravam se namreč naučit mal programirat (začel bom z html pol grem na python java pa c++)

LP

Poldi112 ::

Pa ti je vsaj kakšen unix blizu? Ker če se ti že pri "cd" ustavi potem lahko že kar takoj obupamo.

Wireless kartico imaš takšno da je podprta v freebsd?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gorucan ::

Mrežna je wireless wifilink 4965 od intela, mogu bi jo podpirat ker je v dellu notr ane...
od unixa nimam prov pojma, se pa učim pravkar...
sej sem najdu xorg guide za 5.3 mensezdi sam pol se je zalomil že ko sem hotu iz package direktorija namestit, kaj šele pol ko sem hotu prek neta. komande niso problem, najdem jih na netu, osnovno organizacijo dirov pa približno kapiram

Poldi112 ::

Xorg guide ti bolj malo pomaga, če te zanima kako namestiti wlan. Tole so preberi:
http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO885...


Man file driverja ti navadno tudi pove, katere kartice so podprte (man ath, man wi,...) in če v nobenem ne najdeš svoje ti še vedno ostane ndiswrapper.

In potem še to:
http://www.wirelessforums.org/troublesh...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gorucan ::

Hvala sem prebral ampak ne bom rabil ker sem se kabel zrihtu...
Me pa zanima kako se lahk povežem zdej na net, prek routerja - mam pa siol adsl.

ja ok grem na sysinstall pa new connection pa mrežno tapravo izberem, kaj pa pol? a ne more on to tko automatsko zaznat prek routerja tko kot eni linuksi pa polkna??? a morm res vse tiste ipje pa porte itd. vedt al je dost če napišem ip od routerja?

Poldi112 ::

http://www.freebsd.org/doc/en/books/han...
Ne mi reči da tega nisi mogel najti sam.

DHCP is supported by sysinstall. When configuring a network interface within sysinstall, the second question asked is: “Do you want to try DHCP configuration of the interface?”. Answering affirmatively will execute dhclient, and if successful, will fill in the network configuration information automatically.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464236 (27974) Prospekt
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51418 (1418) primzx
»

Router priporočilo

Oddelek: Kaj kupiti
202192 (1420) gio000

FreeBSD z ADSL kot domači router

Oddelek: Operacijski sistemi
72187 (2088) moj_nick
»

FreeBSD - nekaj newbie vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
111153 (1015) ghaefb

Več podobnih tem