» »

Sinhronizacija časa - Windows 2003

Sinhronizacija časa - Windows 2003

dronyx ::

Imam problem na windows 2003 strežniku in sicer s sinhronizcijo časa prek NTP. V enem dnevu namreč pridobi skoraj 3 minute napake po tistem, ko ročno zaženem update časa iz NTP strežnika. Je pa to "stand alone" strežnik in ni del kakšne domene.Problem takšne napake pa je v tem, da je na to vezana registracija časa, kjer pa je pomemben točen čas.

Ima kdo kakšno idejo, zakaj prihaja do tega?

Bakunin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

dronyx ::

Ja, timezone je v redu, NTP server pa sinhronizira morje strežnikov. Gledam pa tale MS KB v delu Configuring the Windows Time service to use an external time source. Samo WTF, za eno navadno sinhronizacijo časa, koliko popravkov registra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bakunin ::

kateri ntp pool pa uporabljas ? si.pool.ntp.org hopefully ?

Spc ::

 

dronyx ::

Če bo še kdo naletel na ta problem je rešitev v ključu registra:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient\SpecialPollInterval

Decimalna številka so sekunde do naslednje posodobitve in je default na 7 dni. Recimo 900 pomeni posodabljanje na 15 minut. Da pa sprememba velja, je potrebno ponovno zagnati servis w32time (net stop in potem net start).

Kako lahko pridela server takšno napako v enem dnevu pa nimam druge razlage, kot da je nekaj narobe z kvarcom (interno uro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

imagodei ::

Meni takšno napako pridela moj primary domači comp. Ampak se ne sekiram, ker ne delam na takih zadevah, ki bi bile občutljive na to. Sem pa že gledal, kaj bi bilo lahko narobe, preguglal pol neta, pa nič. Baterija je v redu, pa prej mi je eno leto sigurno delalo v redu.

Če bo kdo kaj odkril, bom hvaležen. NTP sinhronizacija pa ni rešitev, ampak obliž na rano. Ura še vedno prehiteva, samo da jo preko NTP-ja lahko stalno popravljaš. Da ne omenjam tega, da velja bonton, ki pravi, da naj sinhronizacije ne bi bile prepogoste (npr. ne več kot 1x tedensko za non-mission critical naprave).
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274414 (1141) Ledstorm
»

Windows Time Syncronization

Oddelek: Operacijski sistemi
111521 (1412) karafeka
»

Problem z uro v XPjih

Oddelek: Operacijski sistemi
101474 (1306) Tear_DR0P
»

ura v XP tiktaka prehitro

Oddelek: Operacijski sistemi
241975 (1379) Spc
»

ntp (netwrok time protocol)

Oddelek: Omrežja in internet
101804 (1650) moj_nick

Več podobnih tem