» »

RS232 povezava

RS232 povezava

primzx ::

Dobr Večer,

Imam eno vprašanje. Kako povežem Win95/98/2000 preko RS232(25 pin) na WinXP? Ali ima WinOS že kake odjemalce oz. strežnike po defoltu za take povezave?

Hvala in lp,
primzx

fiction ::

V Winsih imas HyperTerminal (lahko pa uporabljas tudi zastonjski IVT VT220).
Jaz recimo lahko dostopam preko RS323 konzole do FreeBSD masine (nastavljeno po teh navodilih
Za Linux sem nasel tole. Samo ne vem pa
kako si s tem lahko pomagas za dostop do druge Windows masine. Obstaja remote desktop, ki pa deluje preko
IP protokola in ne vem ce se da nastaviti, da bi nekako preko null modem kabla prisel do cmd.exe, ki bi se izvajal
na drugem racunalniku.

primzx ::

Tkole bo pomojem: Vzel bom 9 Pinski RS232 kabel na obeh straneh Moški, in povezal oba PCja. Zj na enem je že Odjemalec v sami programski opremi, tako, da bom za prenašanje uporabil kar Hyper Terminal od Winsov. Treba je samo nastavit pravilne odjemalske lastnostni povezave, kar jih pa lahko najdemo na netu. Če to ne rata, potem bom posamezno na obeh PCjih naložil brezplačne odjemalce in preko tega odjemal in pošiljal.

Če pa kdo kaj več ve o tem, naj pa prosim se oglasi.

Lepo nedeljo še naprej,
primzx

Spajky ::

za povezavo dveh kompov med sabo boš rabil null modem serijski kabel in pa DCC (diret cable connnection instalirat v Winsih; ne vem, če je to v winXP kje, moralo bi bit), in pol če boš prenašal podatke uporabljaš kar Explorer (šeranje map!);

hitrost bo ala ISDN (115kb/s min.= cca.14kB/s, razen če maš na obeh matičnih high speed UART čip, pa gre lahko tudi več (odvisno od obeh čipov celo do 1Mbit/s) ...

Kaki remote dostop/desktop program bi znal tudi delat preko serijskega kabla (imam enega takega-staro staro, ki pa ne dela na WinXP!). Če ne misliš uporabljat samo Telnet ali kaj podobnega v ukaz.vrstiti, probaj malo kaj popraskat po Googlu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tomay ::

Potrebuješ null modemnull modem com kabel.
Na xp nastaviš, da sprejema oddaljene povezave preko com porta: ustvari novo povezavo -> Namesti napredno povezavo -> Sprejmi prihajajoče povezave -> za navidezne povezave nisem prepričan, nastavit pa še moraš uporabnika z geslom če se prav spomnim.

Na win98 mašini pa samo dialup povezavo prek com skonfiguririaš in mora delat. Ja pa stvar obupno počasna. Prek lpt je povezava pribl. 10x hitrejša okoli 100KB/s.
Voodoo 4Ever

primzx ::

Hvala, Mislim da sem dojel:D .Hvala vsem za odgovore.

Lep preostanek večera še naprej,
primzx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RS232 problem ... nujno

Oddelek: Strojna oprema
112131 (1953) BigWhale
»

povezava pc-jev z null modem kablom

Oddelek: Omrežja in internet
141465 (1160) Andy18
»

Kako inštalirati slovenski jezik na digitalni satelitski receiver strong 4404?

Oddelek: Zvok in slika
202944 (2642) nokia6310
»

povezava preko LPT kabla (od printerja podobno)

Oddelek: Programska oprema
191330 (1129) civic_
»

eksterni usr modem - ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9948 (850) Lith

Več podobnih tem