» »

RTV katastrofa od tv programa

RTV katastrofa od tv programa

tommy boy ::

No danes sem izvedel, da v novi sezoni ne bodo prenašali niti tekme Evrolige v košarki. Iz leta v leto je ta RTV slabši in slabši in več sploh ne vem čemu plačevati 12€ na mesec? Za goveje oddaje in ponovitve raznih Marijev in ostalega sranja, ki ga je na rtvju cel kup. Aja, pozabil sem na najpomembnejšo postransko stvar v Sloveniji....seveda brez POLITIKE ne gre. Čemu imamo potem še nekakšen 3 kanal? Tako da je lažje spremljati na 2 kanalih isto sejanje(DZ). Program se konstantno slabša iz leto v leto in edino kaj znajo vedno poslat so položnice.
Ne vem kam gre ves ta denar, ampak za šport, ki ga gleda velika večina ljudi oziroma bi ga vsaj gledala če bi bil na programu. Ampak tudi tukaj jim nekje na poti zmanjka denarja za plačilo pravic prenosov. 12€ na vsako gospodinjstvo v Sloveniji pa dobimo lepo številko in mi nihče ne bo rekel, da ni denarja za nakup pravic za prenose so seje državnega zbora bolj zanimive od športa, ki ga gleda tisoče in tisoče ljudi ali pa kakšnih dokumentarnih oddaj....
Pa ni tukaj edino šport na udaru, kdo mi ve povedat kakšno oddajo, ki jo je rtv spravila na tv razen nekakšnih Marijev in Govejih oddaj za starčke??

šernk ::

piši jim na mail...sam čakam odgovor že 2 meseca.

sicer pa športa na RTV SLO je ogromno, saj prenašajo vedno plavanje, atletiko, še kakšen šah sam osebno pogrešam z njim bi res lahko zapolnili program
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Res je. Produkcije nimajo. Oddaje so prežvečene in ravno toliko da ne delajo v njih študentje z napotnico.

Predvajajo stare oddaje in dnevnike. Mislim halo? Poročila pa so kako bi rekel takšna da pač nekdo tam sedi in prebere novice z tiskovne agencije. POP tv še morda kak osebni razgovor na terenu naredi.

Odmevi so morda še kvalitetni. Nič ni narobe, če bi se sami preživljali. Ne pa da dobijo sredstva iz naročnine + predvajajo reklame.

Sram jih je lahko druga kaj naj rečem da bi zaleglo? Nič ne morem. Še naprej bo tako. Sram jih je lahko.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Zdej nismo več TV odvisniki, briga nas program. Zdej smo razvili druge odvisnosti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

icek ::

Meni pa je zanimivo gledat 18 let stara poročila.
Rider of Theli
www.air-tv.net

nejcpirc ::

Najbolj svinjsko pa je to, da plačevanje sploh ni obvezno. Izogneš se lahko plačevanju z odpovedjo RTV sprejemnika...svete naprave, ki jo človeštvo uporablja zgolj in samo za spremljanje svetih RTV Slo 1, 2 in 3...leta 2008...bruhneš od miline!

Icematxyz ::

Meni pa je zanimivo gledat 18 let stara poročila.


Zato pa obstaja internet in http://www.rtvslo.si/ arhivi.

Nikakor pa ne tekoči program. Naj dajo stare kasete pol z arhiva in jih predvajajo non-stop nadaljnih 40 let (ali koliko pač imajo metraže z arhivov) in ne bomo rabili plačati za to nič. Ker nebo stroškov.

Problem je samo ta. Oni prispevke dobijo za to da sedijo na riti. Pa če jo premaknejo ali ne. In zato sedaj gledamo stari program, ker niti ni ambicije po čem novem.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Treba se bo masivno upreti! Jaz tudi ne vem čemu dajemo 150€ na letni ravni!

12x 600. 000 gospodinjstev = 7 mio € na mesec. Fino a?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Treba se bo masivno upreti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaz tudi ne vem čemu dajemo 150€ na letni ravni !!!

12x 600.000 gospodinjstev = 7 mio € na mesec. FINO A?


sem zraven če vam rata karkoli organizirat
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

Nimam toliko organizacijske sposobnosti, ampak sem takoj zraven. Pa še kakega pravnika bi potrebovali.

Ok odjavimo TV, v stanovanje po ustavi ne more, torej preveriti ne more. Zadeva zakljućena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

BaRtMaN ::

Če je RTV državna ustanova, mi ni jasno, zakaj je potrebno zanjo plačevati ločen prispevek. Naj se strošek prenese na davek od dohodnine, seveda ustrezno zmanjšan s povprečnim številom članov enega gospodinjstva.

tommy boy ::

Treba se bo masivno upreti! Jaz tudi ne vem čemu dajemo 150€ na letni ravni!

12x 600. 000 gospodinjstev = 7 mio € na mesec. Fino a?


No sam nisem šel računat, zato me je ta podatek še toliko bolj presenetil. Mislim le kam gre teh 7 milijonov € na mesec, da o reklamah niti ne govorimo. Samo od naročnin je to 84 milijonov evrčkov. :O

Se pa tudi podpišem pod masovno upiranje. Samo nekdo naj poda idejo kako in kaj.:)

Hardstyle ::

Vem, da je nekdo že na forum pisal kako se izogniti RTV naročnini in to bi rad tudi sam naredil. Če kdo prilepi link al pa kaj.

mkonci ::

tudi jst sem podpisnik pod tem da se enkrat neha s tem brezveznim plačevanjem in podpiranjem nekja ljudi, ki delajo nič oz še malo manj kot to.
Ni mi pa nekaj jasno, če že plačujem kabelsko, na kateri je ta usren RTV, zakaj pol posebaj še RTV???
Za kabelsko plačam na mesec 9,5€ za 153 programov, od katerih je vsaj nekaj uporabnih.
Za ta kurčev rtv pa na mesec 11€, k je za en k.....

jeanmike ::

Ma ni potrebno kaj preveč iskat. Obrazec za odjavo. Izpolneš obrazec in pošlješ. Aja pa dokazila rabiš. Tu pa se je potrebno znajdet. Po navadi je ze obrazec za odjavo od kabelske dovolj.

mkonci ::

jst se kabelski ne bom odpovedal, bom pa dosti bolje živel brez RTV prispevka :)

Hardstyle ::

Ja kak je s tem, da ti oni ne smejo vstopit v stanovanje brez sodnega naloga? Je to res ali ne?

jeanmike ::

Sej pravim pač neko dokazilo potrbuješ in si za 3 leta rešen prispevka, takrat pa zadevo podaljšaš. Brez dokazil ti zadeve ne ukinejo. Probi se pozanimat kaj štejejo za dokazila. Jst sm podal le en primer.

šernk ::

jeanmike: sedaj jih pa lepo vprašaj kaj se šteje pod televizijski sprejemnik. za moje pojme je TV danes multimedijska naprava. sam sem jih vprašal glede tega 2 meseca od tega, zgleda da se je moj mail čudežno izgubil saj odgovora nisem prejel do danes.

avtoradijski sprejemnik: spet vsi avtoradiji imajo sprejemnik ugrajen serijsko, torej kdo mi bo plačal odstranitev sprejemnika??

kaj pa mobitel na katerem imam tudi radio? naj se še mobitelu odpovem?

v mojem avtu je bil radio poslušan le 1x: prvi dan ko je bil vgrajen za testiranje če deluje in to je to. od takrat naprej se vrtijo skozi le CDji.

če danes ne želiš plačevati RTV prispevka se mi zdi da moraš iti živeti nazaj v kameno dobo, saj ni problem dati tistih 10 € če bi za njih tudi kaj dobili. tako nam pa privatne televizije ob enakem številu reklam nudijo 100x boljše programe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hamax ::

> sedaj jih pa lepo vprašaj kaj se šteje pod televizijski sprejemnik. za moje pojme je TV danes multimedijska naprava. sam sem jih vprašal glede tega 2 meseca od tega, zgleda da se je moj mail čudežno izgubil saj odgovora nisem prejel do danes.

Jaz tudi se nisem prejel odgovora :D Verjetno ga tudi nikoli ne bom...
Doma nimam ne radijskega in ne televizijske sprejemnika. Imam pa t2 televizijo, ki jo gledam preko VLC-ja.
Celo avtoradia in telefona s fm sprejemnikom nimam.

Tako da sem cisto zmeden, ker ne vem, ce imam pravico odjavit rtv prispevek :D
Bom poskusil napisati se malo bolj nesramen mail. Mogoce bodo na tega odgovorili.

edit:
75. Uradni list RS, št. 75/2004 z dne 13.07.2004
II. PRIJAVA SPREJEMNIKOV

2. člen

Za radijski oziroma televizijski sprejemnik se šteje vsaka naprava, s katero je mogoč sprejem vsaj enega programa Radiotelevizije Slovenija.
Za radijski sprejemnik se šteje tudi avtoradijski sprejemnik.

Pa racunalnik? Telefon z gprsom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

OrkAA ::

Za radijski oziroma televizijski sprejemnik se šteje ____!!!!vsaka naprava!!!!____, s katero je mogoč sprejem vsaj enega programa Radiotelevizije Slovenija.


kaj točno tukaj ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

hamax ::

Če smo pikolovski.
Se pravi tudi router? Signal lahko sprejema, samo predvajati ga ne more.

aljazh ::

Vsi, ki pripombe glede kakovosti programa in višine prispevka pošiljate na @rtvslo.si, dajte te maile cc-jat še na branko.grims@dz-rs.si - tistemu, ki je obljubljal, da bo novi zakon o RTV prinesel boljši program ter da se bo prispevek sčasoma znižal.

Invictus ::

> Za radijski oziroma televizijski sprejemnik se šteje ____!!!!vsaka naprava!!!!____, s katero je mogoč sprejem vsaj enega programa Radiotelevizije Slovenija.

Če odjavite TV, pride nekdo iz RTV-ja in vam zapečati TV ali radio sprejemnik. Morate ga spustiti v stanovanje, saj ste ga z samo odjavo prosili naj se oglasi pri vas. Seveda, če nobenega sprejemnika nimate v hiši, ga popeljete skozi stanovanje (hišo), on bo naredil zapisnik in konec. Ne vem pa kako je kasneje, ali lahko pridejo na kako inšpekcijo če ste še brez sprejemnikov.

Obstaja pa druga varianta, ki bi jo morali operaterji podpirat. Preprosto bi moral obstajat paket RTV SLO, ki ga ne bi naročili. Pa nimate možnosti sprejema. Seveda če predvajate vse skupaj na LCD monitorju. Če imate TV, ste opleli. Lahko spremljate preko antene ;-).

LP I.

Rippy ::

RTV slovenija ravno najmanj gledamo/poslušamo (vsaj pri nas) ampak zakaj se ravno to plačuje? A morajo druge TV postaje plačevat RTV, da lahko delujejo oziroma a je to nekakšna "big boss" postaja v sloveniji, ker če je potem zastopim. Samo če je vse ostalo popolnoma neodvisno pol mi pa ni več logično :D.

hidetr ::

Pogrešam kakšne nadaljevanke tipa znanstvena fantastika, akcija, oz. bilo kaj zanimivega, lepo bi blo če bi dali na termin takrat ko so telenovele po akanal pa pop tv. Financiramo jih mi, pa še od reklam služijo... pa ne morejo kvalitetne vsebine predvajat... sramota

opeter ::

RTV slovenija ravno najmanj gledamo/poslušamo (vsaj pri nas) ampak zakaj se ravno to plačuje? A morajo druge TV postaje plačevat RTV, da lahko delujejo oziroma a je to nekakšna "big boss" postaja v sloveniji, ker če je potem zastopim. Samo če je vse ostalo popolnoma neodvisno pol mi pa ni več logično :D.


Ker obstaja zakon o tem, da plačujejo/mo vsi, ki imamo kakršnokoli napravo, ki lahko sprejema program RTV Slovenije, plačevali mesečni RTV prispevek.

Se pa popolnoma strinjam z vsemi, ki pravite, da bi se lahko program SLO RTV rahlo spremenil oz. vsaj osvežil. Naši bi lahko za vzor vzeli avstrijsko RTV, ali pa celo Hrvaško RTV, ki imajo pravtako solidno ponudbo komercialnih filmov in serij za širše množice.

Poglejte na primer Avstrijo... sicer tri pa polkrat večja po številu prebivalcev kot naša kura, ampak skorajda nimajo komercialne postaje, ker je enostavno ne potrebujejo. Ker program od ORF-a zapolni večino potreb. Če pa ni za povprečnega gledalca trenutno "nič zanimivega", pa lahko ta preklopi na katero od nemških državnih ali pa komercialnih postaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BaRtMaN ::

Pogrešam kakšne nadaljevanke tipa znanstvena fantastika, akcija, oz. bilo kaj zanimivega, lepo bi blo če bi dali na termin takrat ko so telenovele po akanal pa pop tv. Financiramo jih mi, pa še od reklam služijo... pa ne morejo kvalitetne vsebine predvajat... sramota

Na 2. kanalu sem videl novega Doctor Who-ja. Vsekakor ena boljših ZF nadaljevank zadnjega časa.

šernk ::

Za radijski oziroma televizijski sprejemnik se šteje ____!!!!vsaka naprava!!!!____, s katero je mogoč sprejem vsaj enega programa Radiotelevizije Slovenija.


kaj točno tukaj ni jasno?


s samim TVjem mi je žal mi še ni uspelo uloviti nobenega programa RTVja, še vedno sem zraven rabil anteno. torej TV ni ta vsaka naprava?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

joze67 ::

@šernk: pa tudi elektriko si moral dobaviti (v škatli je ni bilo)

Poslanstvo javne TV naj bi bilo prav v tem, da zapolnjuje tudi komercialno nezanimive vsebine (in zato je prav, da drage športe, ki se dobro prodajajo, prepušča komercialnim postajam, kot sta POP/A in TV3, saj lahko za to ceno pokrije par manj zanimivih disciplin), regionalno tematiko (pa ne v ta koš tlačiti polamaterskih lokalnih igralcev, proti katerim je RTVSLO bleščeč primerek profesionalizma) in druge take stvari.

Za zgled RTVSLO bi - mislim - morali jemati npr BBC in ne ÖRF - medijski prostor v sosednji deželi je precej utesnjen.

Tistih 7M€ mesečno je prispevek za politčno (!!) in komercialno neodvisnost javne TV in upanje, da bodo naši otroci v lokalnem jeziku videli kaj več kot lokalno različico resničnostnih oddaj.

Če pa praksa temu ne ustreza - in ne - pa je prav sedaj čas, da pogledaš, kaj stranke pravijo o tem, ali jih pobaraš, in se odločiš.

šernk ::

od javne TV sam pričakujem da bo vsaj največje športne dogodke predvajala, prvenstva v nogometu in košarki, saj ima največjo pokritost.

naj ti povem da smo ravno zaradi tega naročili SIOL TV letos, oče je dobesedno ponorel ko je zvedel da ne bodo prenašali evropskega v nogometu. še isti dan je šel na SIOL, zaprosit za IP tv

očitno imajo druge televizije 10x več denarja, saj dvomim da je posnetek opere dražji od pravic za prenos formule 1 in moto GP. dozdeva se mi da ima pop TV več stroškov z prenosom ene dirke F1 kot pa ima RTV stroškov s celotedenskim programom. mislim da nas sodelujoče v tej temi bolj zanima kam gre ves ta denar ki ga dobijo na pladnju. RTV ima na razpolago toliko milijonov evrov na mesec več kot vse ostale televizije, zgleda pa kot da bi bili tik pred propadom
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Sc0ut ::

kam gre ves ta denar ki ga dobijo na pladnju


Ta denar postane zelo masten in nabrekel, saj se prelevi v plače ljudi, ki so v vrhu RTV. Pa seveda ne smemo pozabiti plače za varuha pravic gledalcev TV (m. molk), pa raznih prireditev ala EMA in pa potovanja 100 članske delegacije na finale evrosonga...

Jah, če ne rabiš sam denarja ustvarjat ga porabljaš kot za šalo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

joze67 ::

Ne pozabi(te), da je športni prenos relativno enostavna zadeva. Potrebuješ pravice in komentatorja. Za prvo potrbuješ denar, za drugo šolo ali srečo (in/ali denar). In ker ima denar na komercialni TV svojega lastnika, na javni pa je, khm, javen, bo komercialna TV tako zadevo vedno izpeljala bolje (z manj stroški, bolj produktivno) kot javna TV.

Zato nima nobenega smisla, da javna TV konkurira komercialnim TV na takih področjih.

Poraba denarja s pladnja pa gre pač skladno s postavljenimi benchmarki. Ti so danes - in včeraj - politična všečnost. Ko (če) bo enkrat civilna sfera bolj razvita in ne bo vsaka dovolj dolga diskusija zapeljala v partizani:domobranci (naši:vaši) in bo Svet RTV manj političen (idealno - naj se aktivnim politikom prepove vstop vanj), bo tudi poraba drugačna.

WamPIRe- ::

A se jaz prav spomnem, da je bil o tem celo en referendum?

tommy boy ::

A se jaz prav spomnem, da je bil o tem celo en referendum?


Gremo se rajši vprašat za kaj v naši državi še ni bilo refenduma.:D

offtopic:
Mamo odlične politike, ki jih tudi tako plačujemo pa nobene koristi od njih. Lahko jih le gledamo kako si podajajo žogico odgovornosti v primeru patrija.

On topic:
Kaj šport klub je treba posebej plačat tudi če imaš že kabelsko? Ker če je, to pomeni da bi imel 3 položnice na mesec samo za televizijo ali se motim?.:|

Karaya 52 ::

Bodoči vladi bi predlagal da RTV prispevek čiprej uvrstijo med proračunske porabnike, torej ukinitev "položnic". Pa poglejte koliko % plače država pobere, vi se pa mečete na trepalnice zaradi 12€. Slovenske železnice imajo 10.000 zaposlenih... 10.000!

Utk ::

RTV pa 3000, in oboje bi treba zreducirat, za najmanj 70%.

kmetek ::

Bodoči vladi bi predlagal da RTV prispevek čiprej uvrstijo med proračunske porabnike, torej ukinitev "položnic". Pa poglejte koliko % plače država pobere, vi se pa mečete na trepalnice zaradi 12€. Slovenske železnice imajo 10.000 zaposlenih... 10.000!


ne gre se za 12€, gre se za nenormalno nekakovosten in nezanimiv program!

nejcpirc ::

Pa gre se tudi za to, da plačevanje kao ni obvezno...KAO! Lahko se plačevanju izogneš (marsikdo bi se brez najmanjšega odpora odpovedal RTVSlo bullshitu) ampak na račun vseh dejavnosti, ki so povezane s TV, radio sprejemnikom? In to leta 2008? Banda hinavska ciganska! Marš!

nejcpirc ::

Hehe, me znajo razkurit;)) Samo, da slišim za njih ;)

elToro ::

RTV slovenija ravno najmanj gledamo/poslušamo (vsaj pri nas) ampak zakaj se ravno to plačuje? A morajo druge TV postaje plačevat RTV, da lahko delujejo oziroma a je to nekakšna "big boss" postaja v sloveniji, ker če je potem zastopim. Samo če je vse ostalo popolnoma neodvisno pol mi pa ni več logično :D.


Ker obstaja zakon o tem, da plačujejo/mo vsi, ki imamo kakršnokoli napravo, ki lahko sprejema program RTV Slovenije, plačevali mesečni RTV prispevek.

Se pa popolnoma strinjam z vsemi, ki pravite, da bi se lahko program SLO RTV rahlo spremenil oz. vsaj osvežil. Naši bi lahko za vzor vzeli avstrijsko RTV, ali pa celo Hrvaško RTV, ki imajo pravtako solidno ponudbo komercialnih filmov in serij za širše množice.

Poglejte na primer Avstrijo... sicer tri pa polkrat večja po številu prebivalcev kot naša kura, ampak skorajda nimajo komercialne postaje, ker je enostavno ne potrebujejo. Ker program od ORF-a zapolni večino potreb. Če pa ni za povprečnega gledalca trenutno "nič zanimivega", pa lahko ta preklopi na katero od nemških državnih ali pa komercialnih postaj.


ORF nima prave konkurence ker jih ščiti država. Pravzaprav je kakršnakoli primerjava s sosedi brezvezna. Že HRT ima trikrat več naročnikov in s tem trikrat več denarja. Da ne govorim o RAI, ZDF, SRG.... Je pa prav vseeno kje gledamo Evroligo, Champions league ali karkoli drugega. Tuji lastniki TV3 imajo enostavno mnogo več denarja kot vse slovenske TV skupaj. Kako se je pa Kregar prigrebel do Evrolige je pa drugo vprašanje.

[SpydeR] ::

Pravice do prenosa košarkarske Eurolige si je že lani pridobil Sport Klub (glej povezavo, gre za podružnico madžarskega podjetja, ne za slovenski Šport TV). Pravice za prenos tekem Olimpije so lani prodali RTVju, ostale tekme pa so prenašali sami. Letos imajo pač v načrtu sami izvest celoten projekt.

ps.: oglejte si še Sklep o določitvi seznama najpomembnejših dogodkov.

šernk ::

Je pa prav vseeno kje gledamo Evroligo, Champions league ali karkoli drugega.


seveda da je vseeno če živiš v centru LJ. to da ima prenose neka televizija z manj kot 30% pokritostjo Slovenije je en drek vredno. sploh ker si interneta danes ne more privoščiti vsak...

kaj naj rečem stricu eden največjih ljubiteljev košarke...o računalniku se mu še sanja ne...kako bo on spremljal svoj najljubši šport in še vsi njemu podobni?? in če se ne motim televizijske hiše živijo od gledalcev, razen RTVja ki živi od socialne pomoči bi lahko rekli
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hardstyle ::

Em... računalnika ne rabi. Daj poizvedbo na Siol,Amis,T2,Telemach(UPC) in ni ga vrag, da nebi dobil IPTV. Drugač pa se verjetno ti spoznaš kaj na tehniko in mu zrihtaj kaki tuner.

mtosev ::

toplo vodo ste odkrili
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad na pametne televizorje prek prizemnega signala

Oddelek: Novice / Varnost
4913742 (10863) Okapi
»

Televizija brez televizije, možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7116430 (14269) 34054
»

Netflix prihaja v Evropo, sprva na Otok

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
329529 (8085) Jeronimo
»

T-2, SiOL IPTV in plačevanje RTV prispevka

Oddelek: Omrežja in internet
3910702 (8267) AtaStrudl
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729671 (8026) gzibret

Več podobnih tem