» »

kakšna je trenutna situacija s kablom v lj

kakšna je trenutna situacija s kablom v lj

Yohan del Sud ::

Na zadnjem računu za kabelsko tv sem dobil zanimivo a konfuzno ponudbo za kabelski internet. Spodaj je podpisan telemah, s tem da se veliko omenja tudi volja. Kdo sploh stoji za vsem? Ponudba gre nekako takole: 20000 modem, 20000 priklop, 1 mesec zastojn, 12000 sit mesečno za 512/128 priključek s stalnim ip-jem, tehnično podporo (pa ja) in nekaj malenkostmi. Rad bi gor prenenesel svoj server, ki sicer ni ravno slo-tech a vseeno med top 427 v SLO po prometu. Zdaj me pa zanima kako je s tem v praksi? Je zadeva stabilna? Sem slišal grozne govorice, predvsem za sever LJ. Kakšna je situacija na viču/vrhovcih? Dela BP?

Ahiles ::

Hahahaha na 128kbps bos mel ti server hahahahahahah to je 16KB/s predlagam da si izbijes to idejo iz glave na taki mejhni hitrosti met server za kaksno testiranje strani se pride prov ampak za popolno obratovanje strani je pa to obcutno premalo razn ce mas 1 obisk na uro pol bi se nekak slo ;) .

Yohan del Sud ::

Obiska imam 50-100 dnevno. Trenutna povezava je najet vod 128/128...
Problemov ni. Plačujem tam nekje...

PaJo ::

Ahiles: Ti pa res nias pojma glede zahtevnosti web serverja, zadeva na 128k liniji laufa cisto komot, dokler mas taksen obisk(oko 100 folka na dan), tudi vecji obisk(oko 500 na dan) gre skozi, seveda ce mas samo html datoteke, stem ko pa pri kaksnih video ali kaj podobnega stvar odpade, amapk za prezentacijo podjetja ali pa kaksen manjsi form je zadeva dovolj dobra. Zgleda da vsi gledate samo na speed in sicer na speed pri dl-janju, to pri web hostingu niam tako velikega pomena, ker je celoten html cisto navaden txt in stvar laufa komot, tako da ne mi s takimi forami da je ta hitrost premjhna.

No drugace kar se pa tice lj kabla pa nevem kak je zdaj s tem, samo koliko je videt se Volja in TM nekaj navezujeta:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ender ::

jaz sem pred dobrim mesecem dobil kabel na Telemachu, priključnina je bila 42500 SIT, mesečno je pa 7300 (uradno 512/128, vendar imam trenutno prenose do 270 kb/s; ul v edonkeyu mi je šel tudi že čez 100 kb/s - dokler nisem omejil)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049939 (7621) flipflop
»

WebHosting - rabim - nujno!

Oddelek: Omrežja in internet
151577 (1196) SLOWWWeb.net
»

telemach kabelski internet vs. adsl (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
544686 (3584) Uporabnik
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382360 (1498) [t502]
»

telemach zakon

Oddelek: Omrežja in internet
312887 (2037) hatch

Več podobnih tem