» »

Trdi disk 500GB

Trdi disk 500GB

r0b3rt ::

prosil bi za pomoč pri nakupu diska in sicer se odločam med
Western Digital in
Seagate

predvsem me znima če se ful pozna razlika med 16 in 32MB cache-a

tilinho20 ::

32 MB cache-a ti bo zelo koristilo pri krajših nalagalnih časih!
Sicer pa je to čisto odvisno od diska. Ne moreš 100% reči da bo trdi disk z 16 MB hitrejši od 32 MB. Ampak v teoriji je 32 MB disk hirejši od 16 MB. Najbolje je da pogledaš teste trdih diskov.

Volta ::

Vsekakor se ti splača kupiti Seagata, saj ima 32mb cashe-ja ter NCQ :D

kixs ::

Kaksni odgovori :\ Predvsem pa kaksno vprasanje? :\

Disk (ali katera druga komponenta) se kupuje glede na tvoje prioritete!

Disk ima lahko naslednje lastnosti:

- hitrost prenosa
- dostopni cas
- oddajanje tolpote
- oddajanje vibracij
- glasnost ob nedelovanju glave
- glasnost ob delovanju glave
- cena
- garancija

Ko si enkrat na jasnem kaj ti je pomembno in kaj ne, sele potem gres iskat kaj bos kupil!

Na koncu je vedno kompromis.

Razlike (realne) za normalnega uporabnika so minimalne in odloci se predvsem glede CENE in GARANCIJE.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

eVro ::

Cache ne pomeni nič oz. 16 MB je dovolj (potrjeno z veliko testi).
NCQ pa ne prinese niti malo izboljšanja v single user načinu uporabe.

Priporočam WD.

r0b3rt ::

višjo prioriteto imata glasnost in dostopnost. do predkratkim sem prisegal na wd-ja, ko pa je koleku zadeva prenehal delovati sem postal v dvomih... zanima me kako je z zadevo Cache RAID Edt YS... za seagate sem pa slišal da so glasne zadeve, kar pa zna biti moteče, ima pa prednost da ima 32MB cache-a, zato me zanimajo vaši predlogi, govorice držijo, kakšne so vaše izkušnje s tema dvema firmama...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

kixs ::

Vse kar si slisal je RES :D

Odvisno kaj delas.

Najtisji: WD Green Power in Samsung T166.
Tih: WD AAKS, Samsung F1
Glasen: Seagate - VSI, razen ene serije pred leti (res tiha, ampak danasnji najtisji so bolj tihi)

Hitrost diskov je predvsem odvisna kaj delas. Za zapisovanje velikih datotek potrebujes hitre sekvencne prenose (Samsung F1, Seagate 7200.11). Ce malo to malo ono... potem Seagate odpade, se vedno je najboljis F1 in pribliza se WD AAKS.

V realnem svetu je pa tako, da tiste sekunde ali dve ne bos opazil (zadnjic sem se igral z AAM na WD AAKS 500GB in sem cel teden imel na pocasi - nisem opazil) 8-O

Osebno, ce je pomembna tisina, bi vzel WD GP. Naslednji kandidat pa je Samsung F1. Potem WD AAKS.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

r0b3rt ::

kako je z zadevo Cache RAID Edt YS?

Tomson ::

kixs97: Samsung F1 je tišji od T166, sploh 320Gb platters. (modeli 320Gb, 640Gb, 1TB)

Sicer F1 320/640 še ni na tržišču, ko pa bodo bodo to sigurno best-buy diski! (se pričakujejo vsak čas)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

r0b3rt ::

in kdaj naj bi bli na voljo f1?

kixs ::

Za F1 je tezko rect. Glede na trenutne skope teste je glasnejsi od WD GP in T166, se pribliza WD AAKS-ju.

En test

Se pa baje dobi pri Lancomu - tako je zadnjic en omenil.

Da ne kdo napacno razumel... F1 je vsekakor dober nakup (najhitrejsi disk - v dolocenih operacijah in zelo tih). Tisji bodo verjetno mansji z eno in dvema ploscama.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kazamir ::

pozdravljeni

nikjer ne najdem trgovin z zgoraj omenjenimi modeli.

iščem SATA disk - pomembna je TIŠINA.

lahko kdo priporoči, kje bi se dalo dobiti tih sata disk?

ali deluje sata II disk na matični, ki je namenjena za sata?

IVo ::

Mora da dela;) .

jest10 ::

ali deluje sata II disk na matični, ki je namenjena za sata
Če nimaš kakšnega starejšega VIA ali SIS čipovja, ti bo gotovo delalo. Ozeroma, če imaš kaj od tegale: VT8237, VT8237R, VT6420, VT6421L, SIS760, SIS964, pričakuj težave>:D

IVo ::

Ne ga strašit...;)

kazamir ::

hm, ne bi rad nekaj kupil, pol pa ne bo delalo, al bo pa rač. friznil.

imam matično od FIC P4M-865PE PRO - to vem zaenkrat.

pa kdo ve, kje bi se dalo nabavit TIH SATA disk? ima kdo SATA II disk na SATA I plati?

sem bral, da je treba pazit pri nabavi diska tudi, če ti plata podpira 150/300 prenos - je kaj na tem?

Dr_M ::

Pri hitachijih se da programsko nastavit (defult je sata150), seagate ma jumper, za ostale pa nevem (mam WD tut, ampak pojma nimam ce se sploh da nastavit).
So pa WDji AAKS tako tihi, da ga 3 seagatei 7200.10 v raid0 preglasijo, pa tako hitri, da ga star hitachi T7K250 caka >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PacificBlue ::

Jaz imam tudi WD AAKS 500 gb..in ti ga lahko samo zelo toplo priporočam..imam odprto mašino in ga v bistvu ne slišim..še ventilator na procu, ki je glasen za 18 decibelov ga preglasi>:D ..verjetno si bom kupil še enega istega...

hooger ::

sam imam WD 500AAKS. Če imam vklopljen AAM je zadeva popolnoma neslišna, če pa je AAM izklopljen se zadeva sliši res zelo malo. Vse skupaj je obešeno na gumice. Imam 1 sistemsko particijo (2GB) in 3x cca 150GB particije.

še HDtest brez AAM



In HDtest z AAM

eVro ::

Za vse, ki jim je pomembna TIŠINA, priporočam WD Green Power AACS serijo. Najtišji 3,5" diski, performance pa tudi ni slab.

bluefish ::

ja, sodeč po silentpcreview so diski iz serije GP izredno tihi, poleg tega pa ne zaostajajo dosti za 7200rpm modeli.

Dr_M ::

za AAKS lahko povem, da so izjemno nezanesljivi. Od dveh 500, ki sm jih kupil, je biu edn ze takoj pokvarjen, drugi se pa tudi zelo cudno obnasa,tko da sm naredil ze backup ce slucajno do konca crkne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OZZY ::

nabavte samsunga t166 ali novega z 250gb platam.
Go with the flow.

Tomson ::

Samsungi T166 kar precej vibrirajo. Če jih imaš več v sistemu zna biti kar moteče.

Novi iz F1 serije so 334Gb platters. 250Gb so stari modeli.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

debil ::

Je že kdo preizkusil F1?

kixs ::

Je ze vse napisano, a vseeno neki bluzite...

Ozzy, Tomson:
T166 ima 166GB per platter
F1 ima 333GB per platter

Samsung nima 250GB per platter razen 2.5" 250GB diskov.

OZZY ::

ja sem zafrknu..sem o eni drugi stvari razmišljal pa sem avtomatsko napisu 250...
Go with the flow.

fizolcek ::

Po vsem kar sem prebral, ima 750GB Samsung F1 250 plate, 1GB pa 333. Tudi cena, ki je skoraj pol nižja za 750GB model, nakazuje na to.

Tomson ::

Tako je. 750Gb F1 model ima 3x250gb platter, 500gb F1 model ima 2x250Gb platter. 1TB model ima 3x334Gb platter, F1 modela ki sledita sta 334Gb ter 668Gb.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JohanP ::

Da dela NCQ je potrebno imeti vklopljen AHCI kontroler, inštaliran AHCI gonilnik in odstranjen jumper (SATAII).
Brez tega NCQ ne dela. Težava pri XP-jih je edino v tem, da moraš inštalacijo AHCI gonilnikov opraviti ob sveži inštalaciji sistema. Meni kasnejša inštalacija nikakor ne rata.

Rezultati, ki jih je objavil hooger pa so pomojem mnenju razmeroma slabi. Govorim glede na moja Seagata diska. (Avg.Read:68mb, Burst Speed:245mb, RA:12,8ms)
Glede glasnosti lahko rečem, da sta oba moja Seagate diska tiha (nista v raidu). Tih je tudi Maxtor, medtem ko je Hitachi kar precej glasen med Random Read.

kazamir ::

fantje, pustite performance, važna mi je tišina in hladen disk.

ima še kdo slabe izkušnje z AAKS serijo?
za samsung T166 ponujajo samo 12 mesecev garancije???
http://www.5pik.si/default-3200,11213.h...

kje se da nabavit samsung T166? spletna trgovina bi bla najboljš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kazamir ()

beta1 ::

T166 - www.demise.si

Sam sem kupil pred 1 mesecem dva T166 in sem zelo zadovoljen. Diska se grejeta samo do 24.C, tišina pa taka, da včasih mislim da je PC izklopljen.

kazamir ::

hvala. samo, sem malo preveril boniteto tega Demisa - slabo jim kaže. Le kaj bo ob morebitnem uveljavljanju garancije čez 3 leta??

OZZY ::

demis se mi zdi da je povezan z elektronika.si...
Go with the flow.

kmetek ::

to so vsi mutibariči :)

pegaso ::

Meni je pa kvaliteta in garancija na prvem mestu, zato sem kupil WD-ja 500GB ABYS RE2
Še link do URADNE STRANI

ps. TLER funkcija je po defaultu na enabled, zato uporabiš disketo in daš na disabled, potem pa se obnaša kot navaden disk :D
garancija velja do 4.2.2013 8-)

lp pegaso

r0b3rt ::

še vedno nisem kupil diska in gledam sledeče: mislim da ste o tem govorili? a se delajo norca? 750GB pod 100€

Dr_M ::

Kle sm jest uzel F1 1T in sem ga dobil :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Idrizi ::

Kupil sem Samsunga T166 500 GB (HD501LJ). Po tednu uporabe opažam, da je disk res tih, mi pa povzroča vibracije, tako da je slišati "brundanje" iz računalnika, ki se ponavlja na 2 sekundi.
Sem mislil, da je s čim v resonanci, pa kaže, da tudi v roki vibrira. vibracije ni samo slišati, amapak se občutijo in se prek sank prenašajo na celo ohišje računalnika. Mašino Siemens Scenic P imam staro 2 leti z Samsungom 80 GB (SP0812C) in je novi disk glasnejši od starega diska in ventilatorja napajalnika.

Sicer pa je disk tih, tudi dokaj hladen 30 st. C; v primerjavi s starim 80 GB- 45 st. C

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem diskom? Ali so vibracije običajne ali je disk za reklamirati?
Kakšna nasvet kako izolirati disk?

Tomson ::

Samsungi so znani kot tihi in hitri diski, vendar ZELO vibrirajo, najbolj od vseh. Zdaj glede na ohišje in način pritrditve se vibracije razlikujejo, če pa želiš vibracije čisto izničit bo treba disk obesit na gumice, kar pa ni najbolj praktično če se ohišje veliko prestavlja, prenaša.
Druga varianta pa je QuietDrive, ki tudi kar precej pomaga tako pri eliminiranju vibracij kot tudi pri stišanju diska ....
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tr0n ::

WD for life!

Ted ::

Ko privijačiš disk daj vmes gumijaste distančnike. Moj Samsung verjetno tudi vibrira a mam masovno ohišje in tega ne opazim.
Mah...

Idrizi ::

Bom poskusil še z gumijastimi distančniki, ali pa ga obesiti na elastiko v 5,25 režo.

Če diska nimam vstavljenega (na sankah) v kišti in ga držim v roki ali izven, to brundanje izgine. Zgleda mi, kot da vibracije ujamejo in seštevanje mi daje brundanje mašine v taktu 2. sekund.

hvala za pomoč, če kakšno rešitev odkrijem, javim.

Dr_M ::

Tr0n: WD je za moje pojme najslabsa firma za diske. Mam pa trenutno Hitachije, Seagate-e, WD in Samsunga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

Lepo da si napisal "za tvoje pojme". :)

jest10 ::

To je itak bolj kot ne odvisno od sreče. Meni recimo 4 WD diski delujejo brez najmanjših težav, od tega 2 že več let. Eden 40GB WD ima pa crknjene ležaje in cvili kot prašič med klanjem, samo kot prenosni disk je še uporaben:P
Edini disk, ki mi je delno odpovedal(nekaj slabih sektorjev) je 20GB Quantum

Tr0n ::

WDje uporabljam ze hmm, skoraj 10 let? Nobenih problemov what so ever.

Deflector ::

Jaz imam še starega Quantum Fireball LCT20 in WD1200JB, pa mi ta WD občasno dela težave, ko v njem naenkrat nekaj klikne, nato pa sistem zmrzne in ob resetiranju ga bios ne zazna več, potrebno je računalnik ugasniti in ga ponovno prižgati. Včasih se to dogaja dnevno, včasih pa tudi po par tednov brez težav in to dela od kar sem ga kupil.

Sedaj počasi iščem nekaj novega, pa sem ostal v dilemi med Samsungom 1TB in WD navadnim ali Green Power serije, rad pa imam tišino in dokaj solidno hitrost

bluefish ::

imam dva WD-ja že kar nekaj let, pa ni nobenih težav. Imam pa očitno srečo s tovrstnimi rečmi, saj je tudi IBM Deskstar, eden izmed tiste serije, ki naj bi se na veliko kvarila, zdržal do konca.

Deflector ::

Zanimivo iz Tomshardware:

purchased the Samsung F1 1TB OEM model from Newegg for $280 USD. Using HUTIL from Samsung, it reports that the Maintenance Cylinder is bad. I've RMA'd and gotten a 2nd one with the same problem.

Multiple people have reported to have 2-3 drives with this issue. Nobody has reported having a passing HUTIL test yet. Anybody here have one that passes the Self Test (does not Erase data)?

I only ran HUTIL because my first drive had issues formating that would result in BSOD but once formated, it appeared to run fine. The 2nd drive formated normally without problems but also has the error in HUTIL.

I know that it is normal for HDDs to have some surface defects and these are normally reallocated to the Maintenance Cylinder. The question is, if this drive does not have one, or at least not a functional one, what happens? Does the cluster/sector get marked as bad, data moved, and you just lose space? Or are you liable to have the OS try to write on the bad sector(s) again?

I worry because this I do plan to fill the drive with at least 700 GB of data right off the bat. Samsung hasn't gotten back to me by email & their phone support knew absolutely nothing about the product or HDDs in general. At this point, I'm 98% positive if I RMA for a replacement, it will have the same problem with the M.C. So it's either let it slide or get a Seagate - though, even discounting the speed difference, on paper, I like everything about the Samsung better.

Both drives report Reads of 90-96 MB/sec in HDTach 3.0.4.0 in both Short & Long Test though in case anybody
was wondering.

Edit: Za to naj bi bila kriva starejša verzija programa Hutil, novejša naj nebi pokazala napak

http://www.newegg.com/Product/ProductRe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534188 (14338) xyxyxyxy
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910279 (6452) kmetek
»

Tih trdi disk za domači strežnik, morda najraje 2.5" notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
191992 (1683) Fizikalko
»

Nakup 500 gb diska

Oddelek: Kaj kupiti
171618 (1147) Kibby
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272128 (1447) urosh

Več podobnih tem