» »

Izkoriščanje tujih delavcev v Sloveniji

Izkoriščanje tujih delavcev v Sloveniji

«
1
2

poweroff ::

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/ob...

Mislim, da je zadeva več kot zgovorna.
sudo poweroff

#000000 ::

Ah njih ne izkoriščajo slovenska podjetja, oz. jih izkoriščajo le posredno. Denar namreč prvo dobijo gazde ki niti en ni slovenec po rodu, šele ko odbijejo kolikor se jim zazdi, dobijo plačo tisti ki so ga zaslužili.
Tko da se oni izkoriščajo med seboj, gazda najnoviji merčedes, unim jadnikoma pa nit za čevlje ne ostane.

Nej kdo pogleda na parkplac od kerga koli samskega doma ali objekta kjer živijo tuji delavci, videl bo kr dobr vozni park.

Karaya 52 ::

Seveda jih izkoriščajo in potem se hvalijo s 120 letno delovno dobo. Da je v gradbeništvu največ dela na črno pa ni potrebno dodatno razlagati in vedno bolj se mi dozdeva, da je to v interesu države.

#000000 ::

No v bistvu jih ne izkoriščajo, ker oni v recimo bosni sploh nebi mel kej za delat, drugo kje naj recimo SCT dobi gradbenih delavcev, s slovenskim državljanstvom, za plačo 800 evrov na mesec ?

Te ljudi ropajo njihovi šefi, vsak mora plačat bivanje, vizo, ipd. no ja naša podjetja bi brez te delovne sile že zdavnaj propadla. Verjetno stanje drugje v evropi ni bistveno drugačno, tam majo pa poljake in čehe, no sej jih mamo tud pr nas, samo prevladujejo pa iz bivše juge.

bluefish ::

Vegrad za delavce nima nobenih posrednikov, ker jih "rekrutirajo" neposredno, pa so delavci daleč od tega, da bi imeli 800€ plače.

Utk ::

Ja kaj pa misliš. Pa naredi ti gradbeno podjetje, zaposli Slovence ali tujce, ni pomembno, daj jim takšno plačo, da jih ne boš "izkoriščal", pa probaj preživet pol leta. Ne gre. Vsa podjetja morajo delat enako, drugače takoj propadejo. Če bi kdo rad kaj spremenil, mora spremenit pri vseh naenkrat.

mojsterleo ::

jaz poznam enega modela iz kosova (đakovice), stanuje pri bratu, v mercatorju pa ze nekaj let po pogodbi nalaga police, za kar dobi okrog 500 EUR na mesec. na leto nabere toliko denarja, da gre potem poleti za 2 meseca na kosovo na pocitnice. njegov drugi brat je zaposlen kot ucitelj na kosovu, dobi placo 100 EUR. placa policaja pa je tam dol 200 EUR, s tem ad dejansko nosis glavo naprodaj.

tko da zgodbe so razlicne.. je pa res da je v gradbenistvu guzva, ker mas delavce iz balkana, zadnje case pa je tudi veliko slovakov.

gumby ::

Gnili kapitalizem pač... prvih 30 kriterijev pri izbiri nečesa je cena, pri delavcih ni nič drugače.
my brain hurts

Karaya 52 ::

CrniE; za začetek bi bilo dovolj da bi gradbena podjetja pri zaposlovanju spoštovala zakonodajo. Samo to. Če tega ne zmorejo, je prav da propadejo. Kolikor mi je znano smo zaenkrat še pravna država. Očitno zgolj na deklarativni ravni.

solatko ::

Karaya 52 - V kateri državi pa ti živiš?

Mercier ::

Eh, pravna država moj ... Tole je bolj podobno suženjstvu. Tam nekje, no. In država tega ne bi smela dovoljevat. Gledal sem enkrat na TV neke evropske štorije o štirih (treh?) poljskih construction workerjih na Irskem. Tipi niso bili zadovoljni z delom ali plačilom in so se odločili pogledat, kaj jim ponuja konkurenčni sindikat. Tam jim je tip razložil pogoje: koliko dajo njim, koliko največ delajo, koliko se plača za kakšno delo ... in so se podpisali. Živeli so v najeti hiši (lepi hiši, po naših kriterijih vsaj), nabavili avto, hodili na pivo, gledali fuzbal, skratka, zelo solidno so živeli za gastarbajerje. OK, Poljaki so v EU, je drugače, tole sem pisal zgolj za ilustracijo, kako spodobna država uredi panogo, kjer dela soliden procent ljudi od vseh, ki nekaj brcamo. Dvomim, da bi lahko tam tako maso folka obvladovali, praktično, trgovci s sužnji.

MadMax ::

Upam, da naša "pravna" država tudi poskrbi za gastarbajtarje.
Ampak še prej pa naj poskrbi za domorodce.

Itak je "pravna" le na papirju in v navednicah...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BluPhenix ::

No v bistvu jih ne izkoriščajo, ker oni v recimo bosni sploh nebi mel kej za delat, drugo kje naj recimo SCT dobi gradbenih delavcev, s slovenskim državljanstvom, za plačo 800 evrov na mesec ?


Lol. Delajo po min. 10-12 ur na dan (nekje je norma 14), dobijo pa plače za recimo 8 ur na dan, potem jim od tega trgajo še hrano, sobo, itd. Seveda se jih izkorišča, ampak to ne od danes, to se že kar dolgo vleče.

Tu v članku so omenjeni samo zidarji, ampak niso samo zidarji, so še parketarji, tesarji, štromarji ipd. Veliko sem na objektih v zadnjih gradbenih fazah, ampak malokdaj v teh panogah srečam slovenca. PA ne si mislit kaj dosti, tam kjer srečam slovenca ne dela nič boljše od "uvoženih", prej slabše in nalašč nabija nadure z mešanjem lufta.

tam majo pa poljake in čehe, no sej jih mamo tud pr nas, samo prevladujejo pa iz bivše juge.


Še dobro, ker poljaki in čehi delajo slabše kot iz bivše juge, pa še razumeš se težje z njimi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ja kaj pa misliš. Pa naredi ti gradbeno podjetje, zaposli Slovence ali tujce, ni pomembno, daj jim takšno plačo, da jih ne boš "izkoriščal", pa probaj preživet pol leta. Ne gre. Vsa podjetja morajo delat enako, drugače takoj propadejo. Če bi kdo rad kaj spremenil, mora spremenit pri vseh naenkrat.
Vrjemi mi, da zadeva lavfa ter se hvali predvsem s kvaliteto izdelave gradbenih del. Podjetja v okolici lepo propadajo, saj jim delovna sila beži k boljšemu delodajalcu, ker imajo tam vsaj spodobne plače če ne drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mercier ::

Saj problem ni plača. Če bi bile plače večje ali delo manj zahtevno, ne bi bilo uvažanja. Plačano pač tole nikakor ne bo več. Problem je vse ostalo.

poweroff ::

Kdor pravi, da te delavce izkoriščajo le "gazde" se moti. Nezakonito nabijanje nadur ni maslo "gazd", pač pa gradbenih podjetij. Slabi bivanjski pogoji tudi niso maslo "gazd", pač pa podjetja, ki upravlja s "samskim domom".

In največji problem so inšpekcije, ki teh ljudi ne zaščitijo.
sudo poweroff

AndrejS ::

Če jim ne bi tako pasalo bi se že vrnili domov, ali pa šli kam drugam. Saj niso tukaj zaprti !

#000000 ::

Ma sej ne stanujejo samo po samskih domovih, vsak ki ima malo večjo nepremičnino jih ima notri. Samo v Mostah vem za 3 take objekte. In ni kriv lastnik nepremičnine, niti delodajalec, ampak gazda, ker on jim je našel bivališče in ga njemu tudi plačujejo. No ne vem ampak tko mi je bilo rečeno.

poweroff ::

Če jim ne bi tako pasalo bi se že vrnili domov, ali pa šli kam drugam. Saj niso tukaj zaprti !

OK, ko bo recesija hujša, pa boš ostal brez službe (ali pa tvoji starši, ker sklepam, da sam v življenju še nisi resno delal) me zanima če boš šel lahko drugam.

Sprejel boš vsako službo in vsako ponižanje, samo da boš lahko delal.
sudo poweroff

jukoz ::

Treba se je zavedati, da so to samo ljudje. Ki hočejo preživet. In ker je bila situacija taka kot je bila, se niso mogli šolati, ali pa pač niso sposobni se šolati. In delajo z rokami. To še ne pomeni da so ničvredni.

Glede tistih pa, ki pravijo naj gredo domov in podobno. Pejte vi malo pogledat kako je na Balkanu. Pa ne mislim zdej da pejte pogledat kako je za novo leto v Beogradu al pa v guči. Pejte pogledat Zenico. Al pa Tetovo. Al pa Kosovsko Mitrovico...
Pol boste vidli da nimajo kam it... In vse kar si ti ljudje želijo je neko normalno življenje, s službo in plačo...
Kako bi vam zdelo, če bi bila brezposelnost 40%, plačo bi meli 200EUR (povprečno), življenski stroški bi bli pa 500EUR na mesec? Kako bi živeli?

T0RN4D0 ::

Hja, če bi bli delovni pogoji in plače dobre, bi ta dela opravljali slovenci. Tako jih pa opravlja tisti, kateremu se to pač zdi dobra služba, oziroma najboljša kar jo lahko dobi. Je že res da jih najbrž nategnejo kjer se da, ampak sej nas vse. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

poweroff ::

Problem je v tem,d a imao zakonodajo, ki prepoveduje tako izkoriščanje. Zakaj pa zakonodaja ne velja za te delavce?

Zakaj ti delavci pač delajo brez ustrezne zaščite in se potem kdo ubije? A Slovencev je škoda, njih pa ni, ker so pač "Bosanci"?

Pa daj malo razmišljaj no.
sudo poweroff

Utk ::

Saj Slovence tudi izkoriščejo. Nadure, manj plače, itd. Čeprav ne piše v časopisih.

poweroff ::

Aja? Poznaš take primere?

Si poklical inšpekcijo?
sudo poweroff

Utk ::

Aja? Poznaš take primere?

Si poklical inšpekcijo?

Povej kaj jim naj rečem pa bom. Kaj pa naj najde tam inšpekcija? Bo štopala en mesec kolk časa je nekdo na šihtu? Če se tist ne oglasi, ki se mu to dogaja, ne more nihče nič. Tist se pa ne bo oglasil. Tujec ali pa Slovenec. No, tujec se bo najbrž še prej oglasil.

mtosev ::

@matthai

Kje ti zivis? v Sloveniji? verjetno ne..., ker bi vedo da se v Sloveniji stvari pod preprogo pometejo.

Vem za katastrofalne razmere v zdravstvenem domu in se vse lepo pod preprogo pomete.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T0RN4D0 ::

Zakonadaja ki se je ne izvršuje je bolj malo vredna. In slovenija je krasen primer neizvrševanja zakonodaje. Pa tudi drugje niso kaj boljši, če bi bili bi ti ljudje delali drugje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

balkanec ::

Upam, da naša "pravna" država tudi poskrbi za gastarbajtarje.
Ampak še prej pa naj poskrbi za domorodce.


Me prav zanima kateri domorodec bo sel delat 250 ur na gradbisce za 400 evrov na mesec. Mi lahko ti pokazes katerega?
Ti si ziher pozigalec !!!

poweroff ::

Hja, če ne morete navesti konkretnega primera kjer gre za kršitev delovne zakonodaje, potem sklepam, da nakladate. ali še huje - ščitite kršilce zakonodaje.

Poleg tega me zanima konkreten primer, kjer slovenski delavci dobijo zanič malico in spijo v luknjah.


Če misliš, da gre za kršitev najprej pokličeš lokalni sindikat, nato pa še inšpekcijo in poveš zakaj se ti zdi da gre za kršitev in naj potem oni ugotovijo točno kateri člen zakona se krši. Ali pa naj jasno povedo, da "nič ne morejo", pa potem ta odgovor prilimaj semle.
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Me prav zanima kateri domorodec bo sel delat 250 ur na gradbisce za 400 evrov na mesec. Mi lahko ti pokazes katerega?
Si slučajno že slišal za neplačano OBVEZNO prakso v šolah, katera traja 3 mesece po 8 ur na dan ?
Mnogi ne dobijo niti fičnika, nekdo drug pa mastno služi ...

Delovne razmere za fizične radnike so katastrofalne. Lahko se spotaknemo samo ob zaščito delavcev pa napišemo poglavje o tem, kako delodajalec skorajda namenoma skriva, da je za delo potrebna ustrezna zaščita. Če ti te zaščite nimaš in se poškoduješ pri delu, si si po zakonu to sam kriv, če bi imel ustrezno zaščito je za nesrečo kriv in odgovoren delodajalec.
Pa naš slavni viadukt, kjer je umrlo kar nekaj delavcev pri gradnji, mnogo jih je ostalo trajnih invalidov ? Mene to spominja prej na stari Egipt kot pa na sodobno socialno državo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Če ni dokazov, bluzimo, jasno. Ampak dokazov ni, jih ne more bit, niti jih ne bo. Torej je vse super in krasno. Krasno potem.

poweroff ::

Bluzite ali pa podpirate kršitve.

Ker si tako glasen, da se tuji delavci prej pritožujejo (v članku piše sicer ravno nasprotno), bi sklepal, da boš lahko kaj storil za slovenske delavce in dokazal kakšno kršitev.

Ampak očitno ne zmoreš.
sudo poweroff

root987 ::

Osebno pa vem za primer ko je delodajalec povišel delovni čas (se pa zdaj ne spomnem ali so bile te nadure plačane ali ne), pa je potem tudi moral plačati kazen zaradi tega.

Je pa morda razlog v tem, da v njem dela večinoma "domača" delovna sila, ki je rade volje poklicala inšpekcijo. Morda je čas, da se tudi tuji delovni sili začne delit letake z brezplačno telefonsko številko inšpektorata?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

poweroff ::

Ja, ne bi bilo švoh. Da nam tujci izborijo pravice, ki si jih sami ne znamo.
sudo poweroff

Utk ::

Bluzite ali pa podpirate kršitve.

Ker si tako glasen, da se tuji delavci prej pritožujejo (v članku piše sicer ravno nasprotno), bi sklepal, da boš lahko kaj storil za slovenske delavce in dokazal kakšno kršitev.

Ampak očitno ne zmoreš.

Če jaz bluzim ali ne, zato realnost ni nič drugačna. Realnost pa je, da ti živiš v Jugoslaviji, ali pa na Marsu. V članku pa lahko piše karkoli. Če sam ne veš nič več kot tolk, potem žalostno.
Zadnjič je dohtar iz KC na dnevniku povedal, da dela ne vem kolk ur, krši vse zakone itd. Je zato zdaj kaj drugač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

Bluzite ali pa podpirate kršitve.

Ker si tako glasen, da se tuji delavci prej pritožujejo (v članku piše sicer ravno nasprotno), bi sklepal, da boš lahko kaj storil za slovenske delavce in dokazal kakšno kršitev.

Ampak očitno ne zmoreš.


kaj zdaj ti ne verjameš? da se s slo. delavci dela grdo ali s tujimi?

za slo nisem siguren da bi jim kdo upal preveč grozit, za tuje pa sem 99,99% da jim večina gazd.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BluPhenix ::

Zadnjič je dohtar iz KC na dnevniku povedal, da dela ne vem kolk ur, krši vse zakone itd. Je zato zdaj kaj drugač?


Ampak dohtar dobi vse tisto kar dela viška plačano, medtem kot pa nekdo na gradbišču ne.

Hja, če bi bli delovni pogoji in plače dobre, bi ta dela opravljali slovenci. Tako jih pa opravlja tisti, kateremu se to pač zdi dobra služba, oziroma najboljša kar jo lahko dobi. Je že res da jih najbrž nategnejo kjer se da, ampak sej nas vse.


Ja, dream on. To so prenizkotna dela za slovence. JA to je to, njih nategnejo vsepovsod kjer se da in tudi tam kjer se nekako ne da, jim že uspe. To kar tebe delodajalec lahko nateguje ni primerljivo s tem, kako lahko te delavce nategujejo. Razumeš on če se karkoli pritoži lahko zgubi službo naslednji dan in gre direkt domov. Nobenih odpravnin ali pa kaj podobnega. Torej delaj kot ti mi rečemo ali pa spokaj. Pravice do ugovora nimaš. PA če mi zdej rečeš, da imaš tudi ti tako službo je res žalostno in sočustvujem tudi s tabo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

USS Liberty ::

Ti ljudje so res izkoriščani in bi jih morali bolje plačati, je pa res, da se jim pa očitno v Bosni še slabše godi, da sami pristajajo na tako slabo plačilo in slabe bivanjske razmere v Sloveniji.Par dni nazaj sem bral, da je v Bosni 46% brezposlenih in zato jim je na žalost edina izbira 500 evrov v Sloveniji, ali pa 200 evrov oz. še bolj verjetno, nič evrov v Bosni...

Imamo pa v Sloveniji tudi dosti naših ljudi, ki slabo živijo, pa mediji bolj malo o tem govorijo. Ko neko Slovenko mati samohranilko vržejo na cesto, ker je ostala brez službe in ne more plačati najemnine, bo redkokateri medij o tem poročal. Če pa gre pa za kakšno krivico, ki se pri nas slučajno zgodi neslovencu, pa takoj članki v Dnevniku in novice na POP TV...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

BluPhenix ::

Če pa gre pa za kakšno krivico, ki se pri nas slučajno zgodi neslovencu, pa takoj članki v Dnevniku in novice na POP TV...


Ja no malo krivično si to napisal. NE gre se za enega človeka, ki ga je nekdo enkrat izkoristil, ampak se gre za par tisoč ljudi, ki jih na tak način izkoriščajo že par let. Je malo razlike, se ti ne zdi? PA dolgo časa je to rabilo, da je prišlo ven, sedaj pa ko je zunaj itak vsi glodajo kost. NA koncu bo kost oglodana, ti uvoženi delavci pa v istem dreku.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Utk ::

Sej, če bi jaz tu to napisal pred 5 leti, bi dobil nazaj naj kličem inšpekcije in ne vem koga. Pa inšpekcije to vejo, kaj pa mislite. Tako kot vejo, da izkoriščajo tudi Slovence. Pa kaj naj? Ko zaprejo tovarno je pa še večji jok in stok.

Ted ::

Tole z delavci iz vzhodne evrope, ki v zahodni EU delajo za mizerno plačilo je sramota za celotno Evropsko Unijo. In pol se gremo da smo boljši od ZDA, klinac smo. Legalizirali smo 2 vrsti državljanov, prvo bogato in drugo revno. Prva živi na račun druge. In druga ko pride delat na zahod zaradi posredniških poslov - agencij ne dosega niti minimalne plače, ki jih drugače zahtevajo kolektivne pogodbe in zakoni. Toliko o skupnem trgu dela... Jebeš tako socialno pravičnost.
Mah...

luli ::

Mathai
Zakaj pa si ti tako glasen. Pa ti potem prijavi te nemogoče razmere!

Gradbišča so več ali manj vsa enaka. Ti povem za par lokacij, kjer delajo, ti pa stopi do njih in jim povej, da boš jim pomagal tako, da boš poklcal inšpekcijo, ki bo denarno kaznovala delodajalca, njih pa peljala do meje (večina brez delovnih dovoljenj).

T0RN4D0 ::

Minimalne plače že dosegajo. Samo plačujejo najemnino. A vam plačuje delodajalec najemnino in elektriko? Mogoče kdo plačuje previsoko najemnino, samo še vedno se lahko preseli kam drugam. In bo kmalu ugotovil da da ne bo prišel bolje skozi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

KAM se boš preselil ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Minimalne plače že dosegajo.


Minimalno plačo dobi gazda, ki si nato vzame akontacijo, nato pa še odbije hrano in posteljo. Tako da minimalne plače ne dobijo, ker ima gazda provizijo. Tornado, koliko ti sploh poznaš situacijo in koliko se zmišljuješ sproti?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Valvoline ::

Zarad tega še vedno imamo folka ki dela za 400e ali manj na mesec.
Če bi tujce pospravil ven v enem letu bi se plača dvignila na 1000e min. Domač zidar npr bo dobu najmanj 2000e,ne pa 700e zako k zdaj.
Pol pa se čudijo zakaj so tehnične šole in naravoslovni faksi slabo ali nič zasedeni,določeni pred zaprtjem.

Matek ::

Mogoče kdo plačuje previsoko najemnino, samo še vedno se lahko preseli kam drugam. In bo kmalu ugotovil da da ne bo prišel bolje skozi.

Ne se hecat, v članku navajajo, da se jim jemlje 120-150 EUR za bivanje. Študentje plačujemo podobne (in pogosto tudi nižje) zneske za najemnine v povsem sprejemljivih zasebnih stanovanjih s hladilniki, pralnimi stroji in okni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

BluPhenix ::

Zarad tega še vedno imamo folka ki dela za 400e ali manj na mesec.
Če bi tujce pospravil ven v enem letu bi se plača dvignila na 1000e min. Domač zidar npr bo dobu najmanj 2000e,ne pa 700e zako k zdaj.
Pol pa se čudijo zakaj so tehnične šole in naravoslovni faksi slabo ali nič zasedeni,določeni pred zaprtjem.


wow 101 ekonomije, tako se razmišlja, vsem 2k€ minimalne plače, pa bomo vsi živeli kot lordi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Valvoline ::

K ne bo bosancev,šiptarjev in podobnih bodi 100% ziher da vsaj v gradbeništvu ne bo manjše plače kot 2000e. 100%. To ni višja matematika,to je dejstvo.
Edit:
Boljše enemu Slovenskemu delavcu plača 2000e in njegov zaslužek bo zapravil tu v Sloveniji,kot pa 4x tujcev po 500e kater denar bo šel ven iz Slovenije.

Zgodovina sprememb…

gumby ::

K ne bo bosancev,šiptarjev in podobnih bodi 100% ziher da vsaj v gradbeništvu ne bo manjše plače kot 2000e. 100%. To ni višja matematika,to je dejstvo.
Edit:
Boljše enemu Slovenskemu delavcu plača 2000e in njegov zaslužek bo zapravil tu v Sloveniji,kot pa 4x tujcev po 500e kater denar bo šel ven iz Slovenije.

Sedaj samo še investitorjem razloži, da bo objekt pač 4x dražji in si zmagal
my brain hurts
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija vabi delavce iz Filipinov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18919046 (14919) PrihajaNodi

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321200 (17927) BigWhale
»

janša uvaja malo delo #2 - tokrat s kredibilnimi viri (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8517742 (15462) BlueRunner
»

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26988511 (72395) gruntfürmich

Več podobnih tem