» »

Reševanje vojaka Viste

««
7 / 10
»»

MrStein ::

DejanL15:
V Windowsu ponavadi ni napak, ampak če so jih odpravijo.

S temle se ne bi strinjal. Omejil se bom kar na KB. Koliko se jih konča z "This is by design" (beri: ne bomo popravili) ali "This will be fixed once in the future".

Recimo urejevalnik VI je en primer. Ima takšne ukaze, ki se jih moraš nekaj dni učiti.

Ajoj, to pa si na mino stopil.
Vi je obstajal preden si se ti (in tvoji starši) rodili, in bo obstajal še po tvojih vnukih.
To je eden rekdih programov, ki delajo vedno in povsod. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McAjvar ::

@McAjvar: Gonilniki so zastojn, hardware pa ima isto ceno, ne glede u kakem okolju ga boš uporabljal.

Menda res. Zakaj je pa potem pred časom, ko sem založil CD z gonilniki za SB Audigy, Creative zahteval, naj mu plačam, da lahko dobim delujoče gonilnike?

Kar pa se repozitorijev tiče, si lahko načeloma vsak program snameš z domače strani avtorjev in si ga namestiš. Ali pa uporabiš namestitev iz repozitorijev. Nič te ne ovira pri izbiri. S tem, da imam pri večini raje repozitorije, ker zraven pridejo posodobitve, nič več mi ni treba izgubljati čas in preverjati za novimi verzijami (to omenjam, ker nekateri, kot sami pravijo, rajši poslušajo rast trave, kot pa počnejo kaj drugega). In iskanje po repozitorijih je mnogo priročnejše, kot ročno iskanje programja vsepovsod, ker imaš glavne stvari lepo zbrane na enem mestu.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Matrin ::

Ta tema že kar kliče po zaključku.

Meni je pa prav všeč, da linux ni bolj popularen in uporabljan kot je. Za žrtvovanje kakšnega software-a, malce kompatabilnosti, najnovejših iger (to danes sploh ni pravo žrtvovanje :P) dobim varen sistem (kakeršen koli je motiv, nobenden se ne bo preveč zafrkaval pisat malware za linux), ki ga ni potrebno preveč vzdrževat, ki zapolni moje potrebe. Ko se bo pokazalo, da bom res potreboval kaj drugega, bom pa to tudi vzel.

techfreak :) ::

Matrin: tudi Windows je varen in ga ni potrebno preveč vzdrževati. Poleg tega ti ni potrebno žrtvovati softwarea-a in kompatibilnosti.
Pa njegova prednost je, da lahko programiraš v kakšen jeziku lažjem od C++ (recimo C#). Zato zelo veliko podjetij uporablja Windows, saj imajo vse aplikacije narejene v C#/VB.

jype ::

DejanL15> Pa njegova prednost je, da lahko programiraš v kakšen jeziku lažjem od C++

Če kaj, potem je to prednost Linuxa, ne pa Windows.

Ker v Linuxu lahko programiraš v C#, ali pravzaprav v kateremkoli drugem jeziku, v Windows je pa to malce težje, predvsem pa bistveno dražje.

darkolord ::

Zakaj bi pa bilo dražje?

jype ::

darkolord> Zakaj bi pa bilo dražje?

Ker je treba kupit Windows.

Utk ::

Ja pri ceni računalnika 1000 evrov in ceni programerja 2000 na mesec, je pa to res jaki strošek. Pa še potem imaš komu prodat, če je narejeno za windows.

arjan_t ::

maš še večim za prodat če je cross-platform

Matrin ::

O tem v čem je lažje programirat imajo ljudje različne predstave. Js bi rekel da je python precej enostaven, in je na linuxu odlično podprt. C# mi sploh ni preveč všeč, je c++ na amfetaminih. Naj naredijo nek sposoben objektni jezik, ne pa da poskušajo kopirat c sintakso.

Windows mi niti približno ni deloval tako dobro kot linux. Tudi uporabniška izkušnja je bila večinoma slaba. Sistem je v mojih rokah degradiral v 3 mesecih do stopnje, ki bi se večini zdela neuporabna. Vse je bilo razmetano.

Pač stvar izkušnje, res pa da sem na linuxu postal veliko naprednejši uporabnik, kot pa prej na windowsih, kjer sem bil razvajan.

Utk ::

Jaz imam na enem računalniku 3 leta pa pol stare XP-je gor, seveda posodobljene, na enem drugem računalniku pa še eno leto več. Ne vem kaj nekateri delate.

BigWhale ::

Malo reporta "s terena" : poskusil instalirat zadnji ubuntu. Totalna odpoved že po par minutah. Detajli tule.


Men tud Viste ni uspel instalirat na moj notebook. Je rekla nej dam nit Driver CD. Pa ni povedala za kaj.

Utk ::

Ampak Vista je drek, linux pa super, torej pomagaj človeku. Ali nimaš pojma?

CoolBits ::

Joj kakšne debate :)
Os je samo OS... torej podlaga za poganjanje programov, ki jih potrebujemo...
Za brskanje po spletu je recimo firefox, dela dobro tako na win kot linux in osx... programira se lahko na vseh OS-ih...
Največja razlika med OS-i, ki jo js vidim je v igrah in virusih.
Drugače pa uporabljam OSX in odkar ga imam dejansko tudi kaj ustvarim, v bistvu ga niti ne opazim med delom...
Vsakemu tisto kar mu paše pač, je pa računalnik z OS-om naprava... brez njega pa sam kup elektronike pa katerkoli sistem je gor.

jype ::

CrniE> Ampak Vista je drek, linux pa super, torej pomagaj človeku. Ali nimaš pojma?

Očitno ti nimaš pojma. Opensource business model temelji na softveru, ki je zastonj, in supportu, ki ni zastonj.

BigWhale ::

Ja pri ceni računalnika 1000 evrov in ceni programerja 2000 na mesec, je pa to res jaki strošek. Pa še potem imaš komu prodat, če je narejeno za windows.


No, moras upostevati se ceno Visual Studia recimo. Ce delas DB aplikacijo se ceno DB streznika... Pa se marsikaj.

MrStein ::

Ziga Dolhar:
Namen je v koncnem produktu - preigrani igri in psiholoskem uzitku ob tem, izdelani seminarski nalogi, najdeni informaciji.

"Končno nekdo, ki ve zakaj se tu gre." - zelo popačen citat iz filma Mortal Kombat ;)

PS: Če že omenjate BT in kako lahko ga je uporabit, a lahko kdo povzame v par stavkih za Ubuntu ?
Sem vtaknil USB BT adapter, na vrhu desktopa se pojavi BT ikonica, dalje pa je tema.
Rad bi prenesel par fotk z telefona (je zraven na mizi in ima vkloljen BT).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Recimo urejevalnik VI je en primer. Ima takšne ukaze, ki se jih moraš nekaj dni učiti.

Ajoj, to pa si na mino stopil.
Vi je obstajal preden si se ti (in tvoji starši) rodili, in bo obstajal še po tvojih vnukih.
To je eden rekdih programov, ki delajo vedno in povsod. [;)]


Epic! :)))

darkolord ::

Očitno ti nimaš pojma. Opensource business model temelji na softveru, ki je zastonj, in supportu, ki ni zastonj.

Torej že v osnovi temelji na tem, da softver ne dela najbolje :)

No, moras upostevati se ceno Visual Studia recimo. Ce delas DB aplikacijo se ceno DB streznika...

Visual Studio Express je brezplačen, prav tako Sql Server Express.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Vlady ::

Ampak Vista je drek, linux pa super, torej pomagaj človeku. Ali nimaš pojma?

Nima pojma, zato se pa izmika. >:D Tako kot vedno. Išče napake v tujih postih, sam pa ne zna niti kake rešitve najdt, kaj šele kake pomoči komu ponudit. Po drugi strani pa oglašuje nekaj, kar še sam zna komaj uporabljati. To mi je znano od tistih prodajalcev sesalcev, ki so hodili od vrat do vrat. Vse je znal povedat, samo potem skup sestact je bil pa problem. Isto maš tle maherja. Vse ti zna povedat, ampak kako se pa kako težavo odpravi ali kje se najde rešitev je pa mrzu.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

hamax ::

Mrstein: Klikni na ikonco od BT in vklopi sprejemanje datotek, ali pa posnami Bluetooth File Sharing, ki ga imas med paketki.

BigWhale ::

Vlady, jest nisem tukaj zato, da vam resitve iscem. Sem zato, da se grem flamewar... Ce imas pa kak problem, sem ti pa na voljo, poslji zasebno sporocilo. Moja tarifa je 150EUR na zaceto uro.

Matevžk ::

Rad bi prenesel par fotk z telefona (je zraven na mizi in ima vkloljen BT).

Eksplicitno moraš zagnati aplikacijo za sprejem datotek. Na pamet ti ne znam povedat, kje v menujih se nahaja, ampak mislim, da ima od BT ikonico. Potem, če se ne motim zdaj z glave, boš s telefona lahko poslal, pri čemer se bosta še uparila tako, da boš na telefonu vtipkal neko kodo, na Ubuntuju se ti bo pa pojavil balonček, v katerega boš vtipkal to kodo - in bosta uparjena. (Govorim iz glave.)
lp, Matevžk

jype ::

darkolord> Torej že v osnovi temelji na tem, da softver ne dela najbolje :)

Pri Windows je pa support broken, pa še softver je polomljen, čeprav je plačljiv.

MrStein ::

hamax:
Mrstein: Klikni na ikonco od BT

Se ne zgodi nič.
Pri dvokliku tudi ne.
Edino desni klik odpre menu z elementi: Preferences, Send File..., Browse Device...
Tazadnje odpre en dialog, ampak prazen (ne čisto, le tabela z napravami je prazna).

Sicer ne bi rad poslal fajl z telefona, ampak brskal po vseh fajlih.

PS: Ročno pošiljanje s telefona tudi ne gre, pravi da ne najde nobenih BT naprav. (na PC dam BT opcijo "Visible" oz. "Temporarily visible"; hecno, vsakič ko odprem Prefernces je nazaj na Invisible)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Utk ::

CrniE> Ampak Vista je drek, linux pa super, torej pomagaj človeku. Ali nimaš pojma?

Očitno ti nimaš pojma. Opensource business model temelji na softveru, ki je zastonj, in supportu, ki ni zastonj.


Ampak software ni vreden niti te zastonj cene, zakaj bi verjel, da je support kaj boljši?

jype ::

CrniE> Ampak software ni vreden niti te zastonj cene

Tvoja ocena je napačna. Mnogi ta softver uporabljamo in ga ne bi zamenjali za bistveno dražji softver, ker je tisti drugi softver slabši.

Poldi112 ::

>Ampak software ni vreden niti te zastonj cene, zakaj bi verjel, da je support kaj boljši?

Ne rabiš. Ti kar pojej modro tabletko (pa ne viagre).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Enostavno vprašanje, če je vredno se ubadat z linuxom, zakaj je trzni delez tako majhen? Tudi tam ga ni, kjer bi res lahko bil. Recimo gostilni je čisto vseeno na čem laufa program za račune, pa imajo večinoma windowse. Magari 98 še. Tudi tajnice se bi dalo prepričat, da tipkajo v OpenOfficu v Linuxu, tudi če se bi malo upirale. Pa se nihče ne trudi. Niti na majhnih firmah, kjer bi tudi ta prihranek nekaj pomenil. No, sej kakšen primer se najde, ampak ni jih dost. In nekateri grejo tudi potem nazaj.

techfreak :) ::

V bistvu je razlog, da trenutno ne uporabljam Linuxa v tem, da ne podpira big screen funkcije oz. mi je še ni uspelo urediti. Brez te funkcije brezveze, da OS sploh obstaja.

Ni velikega tržnega deleža zaradi tega, ker veliko ljudi ne pozna drugega kot Windows.
Prodajajo prenosnike z Linuxom, vendar potem uporabniki hočejo, da jim namestijo XPje, ker se pač ne znajdejo z Linuxom.

hamax ::

Dejan: Big screen = extended desktop?

Utk ::

hja Dejan, ampak zakaj podjetja, ki delajo recimo internet strani, večinoma delajo na windowsih. Pa bi komot v linuxih php in html pisali. Da ne govorimo kolk bi prišparali z gimpom namesto photoshopa. Tudi "programer" se noben ne bi dost pritozeval, če ga bi ze kdo kaj vprašal. Tudi če rabijo MSSQL, je to itak na enem posebnem serverju ponavadi.

hamax ::

Ogromno web developerjev je na linuxu... Ce ne zaradi drugega pa zato, ker je poganjanje serverjev na win masini nocna mora.
Sicer lahko vsak popravek preveris na oddaljeni masini, ampak je to zamudno in nesmiselno.

Utk ::

No, jaz take firme še nisem videl.

jype ::

CrniE> Recimo gostilni je čisto vseeno na čem laufa program za račune, pa imajo večinoma windowse.

To ne drži.

CrniE> hja Dejan, ampak zakaj podjetja, ki delajo recimo internet strani, večinoma delajo na windowsih.

To ne drži.

CrniE> Enostavno vprašanje, če je vredno se ubadat z linuxom, zakaj je trzni delez tako majhen?

Tržni delež Linuxa še zdaleč ni majhen, je pa možno, da se tebi tako zdi:

http://arstechnica.com/news.ars/post/20080104-evaluating-prospects-for-linux-growth-in-2008.html> Linux holds 13.3 percent of the global smartphone market, which puts it ahead of the Windows, BlackBerry, and Palm operating systems. In China, where the smartphone market is huge and growing at an extremely rapid pace, Linux is used on 30 percent of all smartphone handsets.

http://arstechnica.com/news.ars/post/20080104-evaluating-prospects-for-linux-growth-in-2008.html> The open-source software movement is, of course, much broader than the Linux operating system. An IDC study from 2006 described open source as "the most significant all-encompassing and long-term trend that the software industry has seen since the early 1980s" and found that over 70 percent of all developers are leveraging open-source software. It's very likely that this trend of open-source adoption will continue in 2008.

BTW, Java became GPL this year, and Nokia is opening up Symbian soon.

So, please, could we dispense with the bull?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

--- ::

Ogromno web developerjev je na linuxu... Ce ne zaradi drugega pa zato, ker je poganjanje serverjev na win masini nocna mora.
Sicer lahko vsak popravek preveris na oddaljeni masini, ampak je to zamudno in nesmiselno.


Pokaš izjave stoletja, prvič tvoja statistika o web developerjih je zanimiva, drugič pa da ne bomo začeli kakega OT o win serverju 2008,apache,PHP rula etc. V zadnjem stavku si pa verjetno želiš da bi lahko napisal da je še plačjivo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: --- ()

hamax ::

> prvič tvoja statistika o web developerjih je zanimiva
Statistika? Jaz nisem uporabil besede večina(kot jo je CrniE), ampak besedo veliko. To pa zato, ker, ocitno za razliko od CrniEja, jaz teh podatkov nimam.
> win serverju 2008
Na workstation masini? ok.
> V zadnjem stavku si pa verjetno želiš da bi lahko napisal da je še plačjivo.
Sicer ni brezplacno, ampak je cena zanemarljiva, zato sem to izpustil.

Utk ::

Poznam podjetje, ki ima verzijo programa za račune za linux in za windows, in vem v kakšnem razmerju jih prodajajo. Ampak brez veze, vi veste, da jih ogromno uporablja linux. Morda celo 30 procentov, v kakšnem segmentu. Kako naj temu oporekam, če sem rekel da je večina na windowsih. Samo vi morate nekaj kontra napisat, tudi če ne napišete nič, kar bi blo v nasprotju.

techfreak :) ::

Poglejte si big desktop funkcijo na Ubuntu 8.04:


Na VGA monitor (desno) mi vrže gnome vrstici (jaz hočem to imeti na LVDS), kjer bi na LVDS monitorju (levo) lahko bila zgornja gnome vrstica je nek zmazek.

In nikjer na internetu ne piše, kako nastaviti LVDS kot privzeti/primarni in VGA kot sekundarni zaslon.

bluefish ::

Na workstation masini? ok.

Zakaj pa ne? Imam ga nameščenega in prilagojenega za tovrstna "domača" opravila.

jype ::

CrniE> Poznam podjetje, ki ima verzijo programa za račune za linux in za windows, in vem v kakšnem razmerju jih prodajajo.

Ja, jaz tudi poznam tako podjetje. Na vsakih 100 Linux blagajn prodajo eno Windows. Ali manj.

CrniE> Kako naj temu oporekam, če sem rekel da je večina na windowsih.

Kdo je to, večina? Večina uporablja Google za iskanje in Google poganjajo Linux strežniki. Torej je večina tudi na Linuxu, če hoče, ali pa če noče.

Enako velja za največjo štacuno na svetu - Amazon.

camx ::

Kdo je to, večina? Večina uporablja Google za iskanje in Google poganjajo Linux strežniki. Torej je večina tudi na Linuxu, če hoče, ali pa če noče.


Tukaj pravijo drugače:
Google is said to be using a variant of BSD, which is a Unix system. BSD, like Unix, is written in C / C++ mainly. The distributed crawling and caching of data should be applications built on the operating-system, and are supposed to be written in C / C++[10] because scripts are too slow for the purpose. Google is also said to be using Python[11]. Other Google applications, like Gmail and Google Earth uses AJAX[12], according to developers.


edit:
No če je tvoj vir zaneslivejši, potem mislim, da lahko komot vidva popravita članek, tako da ne bo Wikipedija širila napačnih informacij.
To da je BSD tudi open source pa tukaj nima nobene veze - govoril si o Linux in ne o open source-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

jype ::

No, jaz bom kar zaupal svojemu viru, ki v Googlu dela, seveda pa je tudi BSD več kot očitno open source.

Mimogrede, v "References" od Wiki članka, ki si ga linkal, je povezava na http://www.uwtv.org/programs/displayevent.aspx?rID=2879. Naslov članka je "The Google Linux Cluster", nadalje pa piše o "Google's Linux cluster currently processes over 150 million queries a day, searching a multi-terabyte web index for every query with an average response time of less than a quarter of a second, with near-100% uptime."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

No Can Do ::

hamax:
Mrstein: Klikni na ikonco od BT

Se ne zgodi nič.
Pri dvokliku tudi ne.
Edino desni klik odpre menu z elementi: Preferences, Send File..., Browse Device...
Tazadnje odpre en dialog, ampak prazen (ne čisto, le tabela z napravami je prazna).

Sicer ne bi rad poslal fajl z telefona, ampak brskal po vseh fajlih.

PS: Ročno pošiljanje s telefona tudi ne gre, pravi da ne najde nobenih BT naprav. (na PC dam BT opcijo "Visible" oz. "Temporarily visible"; hecno, vsakič ko odprem Prefernces je nazaj na Invisible)




dodaš svoj telefon in nato ga še pair-aš in lahko pošiljaš
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Sem naredil še eno primerjavo (HP Compaq nx6110, 1,5 GHz Intel Celeron M, 512MB ram, Intel integrirana grafična).

Windows Vista (z izklopljenim Aerotom) in pri razširjenjem namizju (extended desktop) šteka že predvajanje enega divx filma (VLC).

Ubuntu 8.04 + Compiz Fusion in pri big desktop (extended desktop) normalno predvaja 3 divx filme naenkrat (VLC).

Windows XP in pri razširjenem namizju normalno predvaja 1 divx film (pri drugemu začne štekati).

V tem primeru pač Linux zmaga. :D

jype ::

DejanL15> V tem primeru pač Linux zmaga.

Linux zmaga v vseh primerih, samo ma sovražna propaganda tolk velik budget, da potem zgleda kot da ne!

techfreak :) ::

jype: ne v vseh. ;)

Saj sem nekaj postov višje napisal, da pri razširjenem desktopu ne moreš izbrati kateri je primarni zaslon.

MrStein ::

jype:
So, please, could we dispense with the bull?

Tako je !
Napiši procent Windows v gostilnah in jih utišaj !
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arjan_t ::

Saj sem nekaj postov višje napisal, da pri razširjenem desktopu ne moreš izbrati kateri je primarni zaslon.


intel driver ima nastavljen zunanji zaslon kot primarni

jype ::

MrStein> Napiši procent Windows v gostilnah in jih utišaj !

Od kje naj pa jaz vem, kakšen je?

Ena od mojih strank vsak mesec inštalira 100 mašin z Linuxom in jih proda kot blagajne.

Pa občasno tudi kakšno Windows mašino, ker stranka potrebuje Windows zaradi kakšnih drugih razlogov, se razume.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138488 (8488) borchi
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174015 (3230) darkolord
»

3D na dlančnikih

Oddelek: Novice / Windows Mobile
124741 (4076) BoBi
»

Lindows spet zlorablja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172681 (2681) MasterMind
»

Intelovi štirje T-ji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82682 (2682) Dr_M

Več podobnih tem