» »

Reševanje vojaka Viste

««
5 / 10
»»

CoolBits ::

Win xp/vista pač nista namenjena kot linux ali mac , je pa res da bo prej windows imel vse kar imata linux ter mac kot pa obratno.

O tole pa nebo držalo. OSX je imel precej funkcij že kar lep čas nazaj,ki so komaj v visti vgrajene... (spotlight, expose, pospešeno namizje in še bi našteval...) Da ne govorimo o prihajajočih funkcijah openCL, grand central.... ki bojo v windows komaj čez par let mogoče na OSX pa še letos :)

stuff ::

O tole pa nebo držalo. OSX je imel precej funkcij že kar lep čas nazaj,ki so komaj v visti vgrajene... (spotlight, expose, pospešeno namizje in še bi našteval...) Da ne govorimo o prihajajočih funkcijah openCL, grand central.... ki bojo v windows komaj čez par let mogoče na OSX pa še letos :)

A da nebo ?

No pa se vrnemo nazaj ko je bil še win95 ----> še pišem naprej ?
Nebom trdil da ni Ms pokradu neke zadeve, ker nebi bilo pošteno, kdo pa jih sedaj krade (ali malo spremeni je pa vsem znano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuff ()

CoolBits ::

Ko je bil win 95 je bil Mac OS 7,6 ---> pišem še naprej :)
Pred win98 je bil že Mac OS 8... še naprej? :)

Operating systems timeline @ Wikipedia

Utk ::

Ja no povej kdo krade MS-ju?
MS je napovedal en kup stvari že za XP-je, pa jih še zdej ni niti v Visti. Če so Jabolčniki to naredili že leta 2003, niso nič "ukradli". Saj so vse ideje stare in znane, ne mislit da je kaj bistveno novega, samo nekaterim jih uspe uresničit, drugim pa ne.

stuff ::

hahahahha najboljs smesen mi je pa tole :) OSX je zacel prihajat v veljavo nevem 5 let nazaj mogoc , pa ne zato ker ga ni bilo mogoce kupiti ampak ker je bil neuporaben kot je se danes ! HVALA!
Dej tajnici OSX ter WIN oziroma LINUX ! Ter mi razlozi kako bo. Šminke na osih me pa nezanimajo preveč , važna mi je funkcionalnost =). Hvala!

darkolord ::

Ja no povej kdo krade MS-ju?

Če misliš jemlje ideje, vsi po malem.

stuff ::

a no povej kdo krade MS-ju?

Retardiranci osx & linuxa. Kot pa je vsem znano se pa linux & osx pribljižujejo windows in ne obratno. To je vsaj moje mnenje.

p.s. Me pa zanima kje ste se prvič srečal z os-im. Linux ? OSX ? Windows ? =)

Jst sem se ze dos 5.0 ter windows 3.1 , probal tudi linux ter osx , zaenkrat me še nista prepričala!

Utk ::

darklord, povej en primer. Samo en.

CoolBits ::

Se opravičujem za OT...
Čudno... ko je pa par mojih znancev sprobalo osx so rekli, da je windows retardiran proti temu... pa ne sam nekateri ampak vsi do sedaj, ki sem jim predstavil ta sistem in priporočal nakup appla.

Ampak Mojave eksperiment je isto kot Ariel eksperiment... :)

stuff ::

Se opravičujem za OT...
Čudno... ko je pa par mojih znancev sprobalo osx so rekli, da je windows retardiran proti temu... pa ne sam nekateri ampak vsi do sedaj, ki sem jim predstavil ta sistem in priporočal nakup appla.


Probati in uporabljati je velika razlika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CoolBits ::

Ja sej zato zdej uporabljajo :)

stuff ::

Ja sej zato zdej uporabljajo :)

Tako kot bojo zdej visto =)

Hvala za besede!

roli ::

Pa ne me hecat no! Sam sem dolgo uporabljal windows (kot prvi OS je bil win 95) in potem sem nekoč kmalu po izidu Win XP prešaltal na linux, tam sem vstrajal kake pol leta dokler nisem prišel nazaj na win XP in potem kmalu spet šel nazaj na linux - tokrat kar za dve leti bi rekel (verjetno več) - hkrati sem včasih uporabljal tudi XP. Potem pa sem imel počasi dovolj saj je bil sistem že star in je imel zanič podporo za USB 2.0... Takrat je ven prišla Vista, ki sem jo testiral ampak ne kaj dosti uporabljal. Po nakupu prenosnika (več kot pol leta po izdaji Viste) sem pač gor namestil Visto in jo uporabljal na njem do kaka dva meseca nazaj (na ostalih računalnik je bil XP in linux). Stvar je delovala prepočasi za moje pojme in, ker računalnika nisem uporabljal samo jaz ampak tudi drgui družinski člani je bil kmalu nastlan z "sranjem". Zato sem na tisti laptop namestil Mandriva Linux 2008, sebi pa sem februarja 2008 privoščil nakup Maca z OSX 10.5.

In takrat je šlo vse na bolje - nič več zajebavanja z svežimi gonilniki in nepodprto strojno opremo, hitro delovanje, nič spyware in ostale zajede, vsi programi, ki jih potrebujem, da ne omenjam nekaj bolj kot ne neuporabnih zadev, ki malo olajšajo življenje za računalnikom... In sedaj sem še vedno na istem sistemu nameščenim takrat, ki dela enako hitro kot februarja. Tako, da mene je Mac prepričal in zaradi mene lahko kdorkoli poveličuje Visto v nebo - meni je pač OSX bolj všeč in pika. Ker konce koncev kater sistem bo kdo uporabljal je stvar uporabnika.
http://www.r00li.com

MrStein ::

LordPero:
Sicer pa imaš tudi uradni 30 day trial.

Kje ?
To je že drugič omenjeno in že drugič vprašam: Kje ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

nič več zajebavanja z svežimi gonilniki in nepodprto strojno opremo

Aha, tam pač takoj obupaš, ko ti stvar ne dela?

roli ::

v linuxu naprimer moras gonilnike za grafiko namestit iz konzole. Ali pa jo moras uporabit, da zazenes instaler. Po zagonu pa niioli nisem mogel takoj v graficni nacin. V osx za ves sistemski hardware poskrbi sam. Za vse osralo pa tudi nisem rabil nic namescat - je delalo po priklopu. Tako, da sam nisem posnel se nobenega driverja.
http://www.r00li.com

darkolord ::

No, samo za info, za precej stvari se ne dobi driverjev za OS X. Recimo kakšni HP skenerji in tiskalniki, Xerox tiskalniki, ... V najboljšem primeru take stvari delujejo z uporabo driverjev za sorodne naprave.

stuff ::

Za vse osralo pa tudi nisem rabil nic namescat - je delalo po priklopu. Tako, da sam nisem posnel se nobenega driverja.

Potem pa mi naistaliri osx na radeona 7500 =) dokler bo os podpiral samo en hw in samo za njega delal gonilnike mi ga lahka ..... =)

Upam da ti grafa crkne, pa brez zamere!

kriko1 ::

Upam da ti grafa crkne, pa brez zamere!

stuff: ne bit tako nevoščljiv, če ljudem dela, no ;)

techfreak :) ::

Na treh računalnikih mi ni uspelo urediti, da bi lahko uporabljal razširjeno namizje (notranji + zunanji zaslon) na Linuxu.
Prvi je imel Intel integrirano grafično, drugi je imel ati radeon 9550, tretji pa ati radeon xpress 1100.

Torej je to ena funkcija, za katero sem porabil več dni in mi po vseh težav ni uspelo urediti. Pa sem delal v konzoli, v grafičnem načinu itd. Nikjer mi ni uspelo.

stuff ::

Upam da ti grafa crkne, pa brez zamere!


stuff: ne bit tako nevoščljiv, če ljudem dela, no ;)

Mercedesa si tut ne kupis ce da ne mores vzdrzevat =) peljat se je pa super =)

roli ::

Zakaj naj bi mi grafa crknila?

Drugače pa HP all in one dela (HP PSC 1315) prav tako Lexmarkov Laser (E120), WD Mybook z NTFS, Wacomova Bamboo grafična tablica, Logitechov MX1000 (ni uradnih gonilnikov je pa programček, ki poskrbi za to)...

EDIT: Drugače pa na vsakem sistemu je nekaj HW, ki ne dela pa naj bo to Linux, Windows ali pa OSX. Tako kot nekaterim ne dela na linuxu TV kartica nekaterim ne dela nek tiskalmik na OSX - tako pač je. Meni vse dela in sem zadovoljen, ko pa kaj ne bo delalo se bomo pa drugače menili. Vem kako je stanje na linuxu saj za mojo grafiko (na enem od PCjev) še vedno niso porihtali gonilnikov in na njej ventilator ruži s polno hitrostjo. Pa seveda sem takrat o tem obvestil ATI.:O Sicer je sedaj že kake pol leta odkar sem nazadnje poizkusil vendar bi rekel, dani še nič novega. Ker sem prej tudi imel pol leta ta problem.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

stuff ::

ni uradnih gonilnikov je pa programček, ki poskrbi za to)...

Spet moreš nekaj iskat!! Pa ja dela vse ko instaliraš ? =)
Govor kot je in ne kot se ti zdi =)

roli ::

Heh a na linuxu pa so vsi gonilniki? Pa delajo vsi gumbi? Delajo ampak moraš tudi nekaj iskat...

Ne originalnih gonilnikov za mojo miško ni (pa za to je kriv Logitech ne Apple) ampak dela pa - Vsaj kolešček (tudi levo-desno) in glavna dva gumba - ostali gumbi delajo ampak jih ne moreš nastavljat. Pa tisti program ni gonilnik je samo program, ki omogoča nastavljanje gumbov.

Drugače mi pa še vedno ni jasno kam meriš s tole grafično?
http://www.r00li.com

Vlady ::

Na treh računalnikih mi ni uspelo urediti, da bi lahko uporabljal razširjeno namizje (notranji + zunanji zaslon) na Linuxu.
Prvi je imel Intel integrirano grafično, drugi je imel ati radeon 9550, tretji pa ati radeon xpress 1100.

Torej je to ena funkcija, za katero sem porabil več dni in mi po vseh težav ni uspelo urediti. Pa sem delal v konzoli, v grafičnem načinu itd. Nikjer mi ni uspelo.

Saj to je največji problem, potem pa se tu oglašajo veliki znalci in gwane, ki so take stvari rešli z levo roko miže v konzoli brez administratorskih pravic... Potem pa greš gledat v help, kjer itak ne piše nič pametnega ampak so notri samo eni linki in sranje ki nepomaga. Potem greš na wiki in potem imaš gor članek, ki je nepopoln in ima polno enih linkov, ki te ponavadi vržejo kar na isto stvar... Ja jupidupidu. Še najbolj enostavne stvari so zakompliciral do amena. Presenetilo me je edino to, da se recimo v ubuntuju java inštalira tako kot je treba in res ne rabiš ne konzole ne nič. Ampak! Ja spet je tu naš predragi ampak... Ampak, ko pa človek inštalira še kako verzijo jave čez ali pa kako razvojno okolje, ki uporablja javo in si doda svoj classpath poleg, pa secelotnemu sistemu stočka in java preprosto ne dela več. Isto je una fora, inštaliraš device (grafična, zvočna) in potem moraš še celotno znanost narediti, da ti dela HW pospešeno. Ja čudn če sm inštaliru driver, da nebi imel 3D pospeševanja al pa 24-bitnega zvoka!
Na koncu pa še glup datotečni sistem. Sam namen in teorija je super, ampak v praksi pa zmešnjava do amena. Nikjer ne veš kje je kaka particija, ne kaka naprava (razen cd, usb, pa še to lahko zajebeš). Glupost do amena! Zakaj preprosto niso naredili tako, da bi bil sistemsko vodilo koren in bi se potem pripenjalo gor naprave. File browser bi bil pa device browser, ki bi prikazoval samo naprave za shranjevanje. Vsak disk/particija bi bila ena mapa pripeta na korenski imenik, ne pa da lahko kar pripenjaš nekaj nekam. Potem pa vstaviš usb al pa cd, pa imaš potem tisti program, ki ti pomaga "mountat", pa ti vse skup priklop nekam u 3pm. Pol pa ugotavli kje je kaj in kako. Pa si spet v konzoli... OSX ima konzolo, pa je sploh ne rabiš. Ker vse dela preko vmesnika. UI na linuxu je kot trhla deska, nikol ne veš kdaj bo počla. Aja zamenjaš monitor, pa ti crkne UI, ker ne zna sam nastavit ene default resolucije! Ups.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

LordPero ::

Aja, nevem, ali ni blo neki rečeno da bo/je Vista zmer 30day trial če sam inštaliraš original DVD in ne vpišeš ključa? Če ni več, se opravičujem, sem govoril na pamet.

In tudi, sedaj smo končno prišli do prave debate o OSih; kako jih kdo uporablja in zakaj je komu kater boljši. Osebno imam izkušnje, da OSX ni za power userje (oz. če greš v ekstreme in šparaš z vsako milisekundo, mi ni uspelo tako hitro delati po OSu kot u Windowsih), za average/novice/point&click userje, ki 90% časa ne bodo počeli nič naprednejšega, pa mogoče je OSX prijaznejši, Linux na drugi strani je veliko širša zadeva, distribucije prirejene namenom, ... ampak spet, če bo user samo brskal po internetu in zagnal par programov (urejevalnike besedil, slik, kake profi programe), mu je praktično vseeno kak OS ima. Ne mi rečt da je razlika med OSih, ko samo klikaš po ikonah na namizju. Windowsi so najbolj razširjeni zaradi ogromno razlogov (sreča, začetna lahkota programiranja in s tem kasnejša razširjenost in podprtost, knjižice, podpora, ...), kar jih trenutno naredi najprimernejše za večino. In kakor koli argumentirano, za neukega uporabnika je potem OSX na drugem mestu & Linux na tretjem. Največja težava je cena, ampak OSX tudi ni poceni, Linux je. Zakaj potem ni na večini pingvina?
Imho, začetne težave oz. obdobje nastavljanja ni noben problem in bi moral vsak vzeti to v zakup (razen če po občutno dolgem času ni možno odpraviti napak) oz. uporabnik, ki tega ne zna, naj kdo to stori zanj -oz. če je kupljen sestavljen abak, mora tako ali tako vse delati vn iz škatle. Ko kaj dokupuješ, pa moraš tako ali tako biti pozoren, da bo delovalo na tvojem sistemu, OS pa je del tvojega sistema. In zato so Winsi tako razširjeni. Tudi, zadeva je malce bolj komplicirana, kakor da se enostavno reče, da je 'krivda' proizvajalcev; kaj je njihova ponudba je njihova odločitev, te pa sledijo tržnim načelom (po najboljših močeh managerjev seveda). Vsekakor pa je to eno izmed mnogih področij, kjer je monopol smiselna tržna struktura (mejni stroški vedno padajo z obsegom) -kar je tudi primarni razlog, zakaj Microsofta niso razbili na več majnših podjetij, no, to in politične menjave na sredini tožbe okrog IEja.
Seveda pa imamo alternativo, kot rečeno, razvijati OSe, da bodo med seboj bolj združljivi (ja, se zavedam problemov tega, ampak nekaj gibanja je že v to smer).

Vlady, perutnine kot vidim se nisi navadil, se pa strinjam, da je to najtežja alternativa za 'navadnega' uporabnika, ko bo enkrat pač hotel narediti kaj drugega kot brskati po netu, urediti par dokumentov ali zagnati en biznis program (ki je pač bil napisan za Linux).

Pa še to, za navadne userje lahko OSe našminkaš tako, da izgledajo kot praktično bilokater drug OS in se tako (površinsko gledano) tudi uporabljajo. Se pravi, razen združljivosti strojne opreme, je za povprečnega/navadnega/neukega uporabnika vseeno kaj ima. Glede zanesljivosti so pa dokaj napredovali vsi OSi in ravno tako se vsi bolj ali majn uspešno trudijo biti prijazni.
LordPero

roli ::

Osebno imam izkušnje, da OSX ni za power userje (oz. če greš v ekstreme in šparaš z vsako milisekundo, mi ni uspelo tako hitro delati po OSu kot u Windowsih), za average/novice/point&click userje, ki 90% časa ne bodo počeli nič naprednejšega, pa mogoče je OSX prijaznejši, Linux na drugi strani je veliko širša zadeva, distribucije prirejene namenom, ...

Spet je odvisno kdo je power user - in kaj mora power user delati?

Jaz gledam na OSX nekako takole - napreden je kot linux vendar primeren za vse uporabnike kot windows. Torej neka sredina med linux in windows.
http://www.r00li.com

arjan_t ::

@Vlady: sploh ne mounta kr nekam, ubuntu naprimer vse "removable devices" mounta v /media

in ker ni enako kot v win ni zato zanič

poweroff ::

Zanima me kakšni bi bili rezultati študije, kjer bi ljudem pokazali Linux in rekli da je to naslednik viste.

Verjetno bi bili vsi navdušeni.

Na koncu bi jim pa pokazali konzolo - in bi ziher začeli hvaliti kako je ta command line postal uporaben!

:-)
sudo poweroff

darkolord ::

Matthai: sej to že zdej delajo (pa tudi tak je verjetno cilj?)

RejZoR ::

Edino kar mi je bilo v osnovi izjemno všeč pri pingvinu, oz Ubuntu specifično je sam updater.
Vse lepo dodajaš, odvzemaš, samo se posodobi itd. Sej ne rečem da Windows Update ne dela isto ampak ti vseeno daje mal več svobode in nadzora (npr če se že odločiš naložit driverje iz OS vendor strani).

@Coolbits
Ne vem kaj sanjaš o tem da bo OpenCL šele čez X let na Polknih. Zadeva že zdej obstaja in se imenuje CUDA.
Bodi presenečen koliko programja obstaja zanj. Sicer je samo za NVIDIA kartice ampak vseeno. Podpora je ogromna in zmogljivost odlična. In ko bo OpenCL zunaj bo podpora hitro prišla tud na Polkna.
Samo poglej kako sta se razpasla OpenGL in OpenAL...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

darkolord ::

Sam se pa zakomplicira pri stvareh, ki niso v repositorijih...

Matrin ::

Sam se pa zakomplicira pri stvareh, ki niso v repositorijih...

Dobra rešitev bi verjetno bila če bi vsak software sam imel svoje repository. Tako bi v package maneger samo dodal naslov. Na glavni repo strani bi bile pač bolj knjižnice in tehnične stvari.

darkolord ::

Samo bi morali upravljati en kup različnih vrst paketkov - distribucije imajo različne, nekatere pa sploh ne

MrStein ::

Torej naj avtor enga SW-ja zraven, razvoja, bugfixinga, supporta in whatnot še kreira in vzdržuje repozitorije za N distrotov ? Mogoče lepa ideja, a ne bo šlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Mi lahko nekdo pove, zakaj zaboga sploh rabimo za vsako distribucijo malo drugačno verzijo programa? Sej vem, da dela tudi če malo zamešaš, ampak zmeraj pa ne. Samo res mi ni jasno kako se ne bi dalo to zrihtat.

kriko1 ::

Ni drugačna, ampak različne distribucije uporabljajo npr. drugačen prefix, drugačen podsistem za upravljanje s paketi...
Mogoče bi bilo potrebno postavit en UNIRepo? S tem da forka vsak distro samo base sistema (tako da ostanejo razlike) ter nekako skriptabilni paketi, ki namestijo stvari na mesta kakor jim aktivni package manager narekuje. Vse to je le v moji glavi zaenkrat....

darkolord ::

No, samega binarya v večini primerov ne moreš kar prenašat med različnimi distribucijami - torej nekako je drugačna :)

poweroff ::

Darko: večina softwera JE v repositoryih. To je the power of Source.
sudo poweroff

Poldi112 ::

>Mi lahko nekdo pove, zakaj zaboga sploh rabimo za vsako distribucijo malo drugačno verzijo programa?

A jih je res toliko različnih? Sploh je pa program enak, samo "installer" ima drugačen.

Podobno kot imaš verzije za win95/98 ter za 2k/xp večinoma ločene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

darkolord ::

Primer download sectionov za en produkt:

Windows
Windows x64
Linux (non RPM packages)
Linux (non RPM, Intel C/C++ compiled, glibc-2.3)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (Intel IA64)
Ubuntu 6.06 LTS (Dapper Drake)
Linux x86 generic RPM (statically linked against glibc 2.2.5)
Linux x86 generic RPM (dynamically linked)
Linux AMD64 / Intel EM64T generic RPM
Linux Intel IA64 generic RPM

techfreak :) ::

Primer download sectionov za en produkt:

Windows
Windows x64
Linux (non RPM packages)
Linux (non RPM, Intel C/C++ compiled, glibc-2.3)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (Intel IA64)
Ubuntu 6.06 LTS (Dapper Drake)
Linux x86 generic RPM (statically linked against glibc 2.2.5)
Linux x86 generic RPM (dynamically linked)
Linux AMD64 / Intel EM64T generic RPM
Linux Intel IA64 generic RPM


Saj ti lepo piše kaj je za kaj. Če pa downloadaš samo source pa lahko potem na vseh distribucijah skompajlaš.
Ampak binarne datoteke so pač različne.

Linux temelji na sourcu ne na binaryju.

Zgodovina sprememb…

Matrin ::

Če bi razvijalec vzrževal tudi repository, bi seveda bil to source in ne binary (na koncu le govorimo o odprti kodi, zato to ni problem), in bi šli verjetno po zgledu portage.

Distroti nastavijo različne zastavice gcc compilerju, zato, da spreminjajo ravnovesje kompatabilnost - performance. Fedora ima veliko paketov prevedenih na i686 arhitekturo (pa to ni edina stvar, ki lahko povzroči probleme). Zato tako preveden program ne bo nujno delal na distrotu ki prevaja na i386.

LordPero ::

@rolihandrej:
Power user, sej sm napisu u oklepaju kaj mislim (mogoče sem res mal slabo povedu), predvsem poudarek na napredni/zajebani uporabi UIja (kot recimo najboljši/najbolj izvirni quick runi pri igrah). Seveda je u tem pomenu power UI user samo en aspekt naprednega uporabnika.
Ne pa razumem, kaj si mislil, z 'da je OSX napreden kot Linux'? Ker jaz u bistvu vidim Visto kot neko srednjo vrednost (kompromis uporabnosti, naprednosti & prijaznosti), OSX na enem koncu prijaznosti (pod kar mislim, da se ti pač non stop smehlja, tudi ko kej ne dela) & Linux na drugem kot precej bolj specifično alternativo, ki ni za vsakega in preveč ljudi preveč stvari pač ne more imet z njim (like an almost hot, but weird & weirdly demanding chick).
LordPero

M@73Y ::

Iz prve roke vam povem, da kdor potrebuje računalnik samo za internet, office in musko... naj naloži UBUNTU. Sem včeraj poskusil, instalacija je bila brez problema, nobenih driverjev mi ni bilo potrebno nameščati (ne za zvočno, grafično, bluetooth, ...). Edino z namestitvijo Flash playerja sem se malo namučil ampak ker je vse razloženo na internetu sploh ni problem.
Vsebuje pa vse...in kar je najpomembneje...zastonj in legalno...hehe
Seveda ima vista in XP svoje prednosti samo za čisto osnovno delo pa lahko uporabnika zadovolji tudi linux sistem.
Lp.
..jump into psytrance tunnel..

CoolBits ::

En video za tiste ki mislite, da je vista zmogljiva :)


Nisem še videl windows-ev na 6 monitorjih kaj takega počet...

poweroff ::

Primer download sectionov za en produkt:

Windows
Windows x64
Linux (non RPM packages)
Linux (non RPM, Intel C/C++ compiled, glibc-2.3)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 3 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 4 RPM (Intel IA64)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (x86)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
Red Hat Enterprise Linux 5 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 9 RPM (Intel IA64)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (x86)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (AMD64 / Intel EM64T)
SuSE Linux Enterprise Server 10 RPM (Intel IA64)
Ubuntu 6.06 LTS (Dapper Drake)
Linux x86 generic RPM (statically linked against glibc 2.2.5)
Linux x86 generic RPM (dynamically linked)
Linux AMD64 / Intel EM64T generic RPM
Linux Intel IA64 generic RPM


Hočeš reči da je Linux prevladujoč OS? :D
sudo poweroff

Utk ::

Veš, kdaj bo Linux prevladujoč OS? Ko bo na takšnem seznamu pisalo Windows, OSX in Linux, ne nujno v tem vrstnem redu. Ne pa 30 vrst linuxa. Dokler se ne poenotijo, ne more bit uspeha.

Poldi112 ::

Na takem seznamu linux praktično nikoli ne rabiš, razen če ne gre za kakšen zaprt komercialni program. Itak ti distribucija instalira kar potrebuješ. Čeprav navadno imaš poleg tar.bz še rpm in ponekod deb. Tak seznam je prej izjema kot pravilo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

elasto_mania ::

En video za tiste ki mislite, da je vista zmogljiva :)


Nisem še videl windows-ev na 6 monitorjih kaj takega počet...


Dva videa za tiste ki mislite da je vista zmogljiva :)
6 screen(ni znal uporabit vseh efektov)
video z večino efektov
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138489 (8489) borchi
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174015 (3230) darkolord
»

3D na dlančnikih

Oddelek: Novice / Windows Mobile
124741 (4076) BoBi
»

Lindows spet zlorablja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172681 (2681) MasterMind
»

Intelovi štirje T-ji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82683 (2683) Dr_M

Več podobnih tem