» »

Reševanje vojaka Viste

««
4 / 10
»»

MrStein ::

to je expected behaviour.

Mojbog, torej je folk, ki "je vedel", da bo Vista slaba, preden je izšla, imel prav :O

(torej eni so mnenja, da je čist OK, če v novem super duper OS-u zvok šteka ?, no ja. Pol pa naj uži...va....jo v nj...em)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Meni ne šteka.

BigWhale ::

Meni je stekalo odzipovanje... Potem sem pa en shareware instaliral in je delal cist ok s tistim programom. ;>

rolih:

Razvoj za Windows je enostaven in lahek? Tee Hee Hee, si ti kdaj videl kako se je programiralo preden je bil .Net? Nekateri so delali v nekem 'cudnem pascalu' drugi so si pa z MFCjem razbijali glavo. Kaj je MFC? Nekaj kar je skoraj tako zanic kot Gnome ;>

MrStein ::

darkolord:
Meni ne šteka.

In ?
A to pomeni da se MS in pol preostalega sveta moti ? Al' kako ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Daš link?

arjan_t ::

Imaš veliko izbiro programskih jezikov in zelo enostavno .NET platformo.


in kateri aktualen jezik je na win in ga ni na drugih platgormah (rezen .net ce odstejemo mono)?

MrStein ::

darkolord:
Daš link?

Izvoli:
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=724
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matrin ::

Mamo ene bistre razvijalce tule. :D Za vsako stvar svoje orodje. Na windowsu je zdaj precej preprosto programirat (ne da je to kaj slabega), zato pa je tudi tolko zanič napihnjenega programja. Kar se tiče programiranja za gnome, pa bi mogoče dejansko lahko povedal, katero knjižnico bi uporabil. Verjetno si imel v mislih GTK+, če si moraš tako tudi povedat. S pravim orodjem je to trenutno še veliko preprostejše od .net-a, samo pravo orodje rabiš (Glade 3). Mam izkušnje z obema.

camx ::

Matrin: verjetno, če je omenu Gnome je mislu GTK in ne QT, FLTK itd. Glade 3 in programiranje pa ni glih ista stvar. Z Gladeom načičkaš UI in še par stvari, ne pa programiraš. In ja, kako je lahko to preprostejše od .NETa (Visual Studio), kjer nardiš UI in spišeš kodo v enem? Jezik je pa itak stvar okusa.

darkolord ::

MrStein: to je čisto nekaj drugega. Prenos podatkov prek mreže se upočasni, ko predvajaš zvok, nikakor pa zvok ne šteka.

Kako zadevo izklopiš, piše tukaj

roli ::

Ne ne vem kako se je pred .NETom programiralo - ampak po pravici povedano tudi ne rabim vedeti. Sicer pa kolikor vem tudi .NET ni ravno nov.

Trenutno je .NET enostaven, da bolj enostavno že skoraj ne more bit. Visual studi pa je orodje, ki je prav tako enostavno. Čeprav tudi vsaj kar se konzolnega programiranja tiče - C++ ne izgleda preveč zahteven in ta ne rabi .NET. Res pa je, da nisem neki izobraženi programer ampak se s tem ukvarjam čisto ljubiteljsko in medtem, ko je kaki Visual Basic .NET tako enostaven je Objective C za OSX nekaj kar je padlo iz nevemkje. In medtem, ko imaš za Windows dokaj veliko izbiro jezikov si tukaj bolj kot ne omejen na C (pa naj bo C, C++ ali Objective C) + nekaj ostalih jezikov za katere pa Apple nima kaj preveč uradne podpore.
http://www.r00li.com

BigWhale ::

Ne ne vem kako se je pred .NETom programiralo - ampak po pravici povedano tudi ne rabim vedeti. Sicer pa kolikor vem tudi .NET ni ravno nov.

Trenutno je ...


No, ti si izhajal iz tega, da je bilo za Windows pac lazje pisati aplikacije.

Tudi danes se clovek vprasa, ce je v resnici tako. Qt s svojim zajetnim kupom bindingov omogoca, da precej hitro razvijes v bistvu multiplatform aplikacijo z zelo malo truda.

MrStein ::

nikakor pa zvok ne šteka.

Pol je to nekaj drugega.
Na mojem drugem PC kar šteka. Je celo neki registry hack za to, samo se zdaj ne spomnim, če pomaga. (tisti PC laufa Windows 2008).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Tudi danes se clovek vprasa, ce je v resnici tako. Qt s svojim zajetnim kupom bindingov omogoca, da precej hitro razvijes v bistvu multiplatform aplikacijo z zelo malo truda.

V .NET tudi.

Matrin ::

GTK+ ima edini problem, da je na windowsu nekam okoren in počasen. Glade nadomesti tisto kar imaš v .net builder del. Enostavnješi je v tem, da ko ti konstrukcijo okna, ti tega ne več prevaja v željen jezik, ampak po novem naredi XML, ki ga potem z klicom funkcije v programu naložiš. Do vseh elementov pa potem dostopaš podobno kot v xml parserjih, z ID-ji. Izgled okna lahko zdaj spremeniš tudi po tem ko je program že preveden ( če delaš v c++), in skoraj neodvisno od pravega programiranja.

Jeziki delajo na linuxu vsi, razen nekaterih MS iznajd mogoče ne (recimo D nisemziher če dela, C# v mono za silo), sploh ker so vezani na .net platformo, ki ni zelo prenosljiva. Ibzbiraš lahko med Pascal, C++, Python, ruby, Haskell, Lisp,... Karkoli. Še celo več, ker je verjetno kar precej akademskih jezikov, ki pač niso razširjeni, in delajo zato samo na akademskem orodju (linux je bolj akademski od windowsev).

darkolord ::

Matrin: .NET ima tudi to, da imas vmesnik v XML

camx ::

GTK+ ima edini problem, da je na windowsu nekam okoren in počasen. Glade nadomesti tisto kar imaš v .net builder del. Enostavnješi je v tem, da ko ti konstrukcijo okna, ti tega ne več prevaja v željen jezik, ampak po novem naredi XML, ki ga potem z klicom funkcije v programu naložiš. Do vseh elementov pa potem dostopaš podobno kot v xml parserjih, z ID-ji. Izgled okna lahko zdaj spremeniš tudi po tem ko je program že preveden ( če delaš v c++), in skoraj neodvisno od pravega programiranja.

In kaj je tukaj enostavnejšega od delanja UIja v Visual Studiu? Nič, to da lahko kasneje urejaš UI, je pa za nekatere tudi slabost. Pa še darkolord pravi da .NET tudi to omogoča.

Jeziki delajo na linuxu vsi, razen nekaterih MS iznajd mogoče ne (recimo D nisemziher če dela, C# v mono za silo), sploh ker so vezani na .net platformo, ki ni zelo prenosljiva. Ibzbiraš lahko med Pascal, C++, Python, ruby, Haskell, Lisp,... Karkoli. Še celo več, ker je verjetno kar precej akademskih jezikov, ki pač niso razširjeni, in delajo zato samo na akademskem orodju (linux je bolj akademski od windowsev).

D ni baš MS iznajdba veš :D In dela na Linuxu ja. Sicer pa koga briga za akademska jajca? Govorimo o uporabnih jezikih (Java, C/C++, C#, VB.NET, Python, Ruby, PHP itd...), in tej v večini lavfajo na obeh platformah - izbira je le stvar okusa. Verjetno ni dosti dosti norcev, ki bi se spravli pisat program z UIjem v Lispu, Haskellu, MLju in podobnih mazohističnih jezikih.

BigWhale ::

Enostavnješi je v tem, da ko ti konstrukcijo okna, ti tega ne več prevaja v željen jezik, ampak po novem naredi XML, ki ga potem z klicom funkcije v programu naložiš. Do vseh elementov pa potem dostopaš podobno kot v xml parserjih, z ID-ji. Izgled okna lahko zdaj spremeniš tudi po tem ko je program že preveden ( če delaš v c++), in skoraj neodvisno od pravega programiranja.


Call me old-school ampak tak feature je redko prednost. Popravki v UIju so (vsaj pri meni) vecinoma taksni, da je potrebno popravljati se kodo. Pa tudi ce ne bi bili, je proces prevajanja se nekaj najmanj problematicnega. Izognes pa se tudi neljubim dogodkom, da bi ti nek uporabnik UI pofedljal. In s tem, ko je nekaj v XMLju je avtomatsko pocasneje... :D

Matrin ::

To da ima to tudi .net nisem vedel. Dobro, potem gtk+ nima nobene "prednosti". Meni je tako bolje, ker nimam veliko nepotrebne kode nastavitev, ki je tako ne bom spreminjal in me samo moti. .net je to kodo tudi zelo lepo ločil ko sem delal z njim, zato mi tam ni bil problem. V gleda 2 pa me je to zelo motilo, zato sem bil novega pristopa vesel.

PS:
Nalaganje UI-ja iz xml-ja je precej podoben css standardu za spletne strani, ki tudi upočasni, ampak loči vsebino od oblikovanja, za boljši pregled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matrin ()

darkolord ::

Enostavnješi je v tem, da ko ti konstrukcijo okna, ti tega ne več prevaja v željen jezik, ampak po novem naredi XML, ki ga potem z klicom funkcije v programu naložiš. Do vseh elementov pa potem dostopaš podobno kot v xml parserjih, z ID-ji. Izgled okna lahko zdaj spremeniš tudi po tem ko je program že preveden ( če delaš v c++), in skoraj neodvisno od pravega programiranja.


Call me old-school ampak tak feature je redko prednost. Popravki v UIju so (vsaj pri meni) vecinoma taksni, da je potrebno popravljati se kodo. Pa tudi ce ne bi bili, je proces prevajanja se nekaj najmanj problematicnega. Izognes pa se tudi neljubim dogodkom, da bi ti nek uporabnik UI pofedljal. In s tem, ko je nekaj v XMLju je avtomatsko pocasneje... :D

Primer uporabe dinamičnega loadanja so recimo skini, al pa loadanje glede na podatke, ki jih dobiš iz baze (kar je drugače precej tečno), itd...

Je pa, (pri naslednjih zadevah govorim za MSjevo zadevščino, ostalih nisem sprobal), večja prednost to, da je vmesnik ločen od kode do te mere, da designer ne potrebuje razvojnega okolja, da lahko naredi en grafični vmesnik za aplikacijo (ampak lahko recimo kar v Illustratorju to naredi). In še najpomembnejše, vmesniki lahko vsebujejo resolution independent vektorsko grafiko, ARGB color space, 2D in 3D oblike, animacije (vse s strojnim pospeševanjem), ... Skratka stvari, na katere si, ko si zamišljaš vmesnik, navadno ne bi niti upal pomisliti.

Glede performans, če ne potrebuješ ročnega popravljanja (a še vedno lahko uporabljaš dinamično loadanje), imaš lahko zadevo skompajlano v binarni obliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fiore ::

kako smo pridni, že 4 strani smo napolnili!

g-man, zelo dobro si to napisal:
Jaz sem primerek Vista haterja brez razlogov ker nisem do sedaj imel prilike se podrobneje ukvarjat z njo (2 leti na Linuxu). Vistin problem so predvsem netehnološke plati produkta, ki so uničile tehnološko plat. Monopol, politiziranje, marketinški prijemi in še kaj so verjetno ustvarili za razvijalce sistema nenormalne pogoje, v katerih ni šlo več ne naprej ne nazaj. Nazadnje je bilo treba OS izdati, ne ker bi bil dober produkt, ampak ker ga je bilo preposto treba, sedaj pa popravljajo napake za nazaj.

Vista ima nekatere stvari bolj praktično narejene, nekatere manj, večino pa se jih človek hitro navadi, če se je pripravljen učit (še vedno pa se mi zdi GNOME veliko bolj praktičen za vsakdanjo rabo). Žal se mi ne zdi smiselno vlagat mojega časa v znanje, ki se tiče produkta, ki ni prost kot je prost Linux.

Kar me moti pri Visti so seveda predvsem netehnične plati. Politika, finance in marketing so prisilili tiste najbolj nevešče uporabnike, da potegnejo kratko. Na novo delam v računalniški trgovini: neka ženska nam je iz Hoferja prinesla Gericomov """Vista Capable""" prenosnik za 400 €. Celeron Core 1.5 GHz, 512 MB DDR2. Kriminal. Jaz bi pri Zvezi potrošnikov zahteval, da prepovejo prodajo Viste na računalnikih pod neko določeno mejo. Ženska si je komajda privoščila računalnik, ki pa je z Visto praktično neuporaben. Al pa se zgodi, da pobrišejo Visto, si namestijo XP, pol pa pridejo nazaj, ker ne dobijo gonilnikov. Lohk pa jim namestim Ubuntu, ker se po moje dolgoročno vsekakor bolj splača.

Zaradi tega ne maram Microsofta ("Where do you want to go today? Not that way, buddy.") in tu se ne gre za nikakršno modno muho, kot je nekdo omenil.

mislim da bi vas polovica, če ne še več ljudi, ki tukaj tako vneto zagovarjate winse v trenutku utihnilo, če bi dejansko plačali ves nelegalen softwer ki ga uporabljate.

ni problem v tehnologiji, problem je v ideologiji.

techfreak :) ::

Glede programiranje, se mi zdi izdelava UIja preprostejša v Xcode (OS X) kot pa v MS Visual Studio.

In po mojem mnenju je celo bolje, da Apple podpira samo C++ in ne tako kot MS ko podpira neke svoje super jezike.

Vlady ::

Pred kratkim sem se tudi spomnil zakaj je za Windows platformi toliko različnih programov medtem, ko jih imata Linux in OSX precej manj (Ja jih imata dosti samo ne toliko kot pa Windows). En razlog je seveda v številu uporabnikov -verjetno tudi glavni. Drugi razlog pa je, da je programiranje za Windows platfornmo izjemno enostavno. Vsaj bolj kot za ostale platforme. Imaš veliko izbiro programskih jezikov in zelo enostavno .NET platformo. Ter dobro orodje (Visual Studio) in prav tako dobro dokumentacijo, ki ni prezapletena za razumeti.

Medtem, ko sem včeraj začel malo brskati po razvoju za OSX in seveda iPhone pa sem zagledal, da je tukaj stvar precej drugačna. Imaš seveda dokaj dobro orodje (čeprav je Visual studio boljši - predvsem bolj enostaven, da ne omenjam intelisensa) ampak si omejen na Objective C (čeprav lahko uporabljaš tudi C in C++ v mali meri). Prav tako pa je dokumentacija malo slabša in manj razumljiva začetniku. Podobno je pri Linuxu - čeprav malenkost bolje še vedno ni to to. Seveda tukaj vmes ne štejem Jave in podobnega, ki teče na vsem živem.

Podpis!!! Točno tako, to trobimo linux fanom, a jih ne gane. Pa ni samo fora vjezikih, fora je tudi v knjižnjicah. Tudi če obstaja, le te lahko uporabljaš samo v C-ju ali C++-u. Edino kar rešuje te sisteme je java.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Meni je stekalo odzipovanje... Potem sem pa en shareware instaliral in je delal cist ok s tistim programom. ;>

rolih:

Razvoj za Windows je enostaven in lahek? Tee Hee Hee, si ti kdaj videl kako se je programiralo preden je bil .Net? Nekateri so delali v nekem 'cudnem pascalu' drugi so si pa z MFCjem razbijali glavo. Kaj je MFC? Nekaj kar je skoraj tako zanic kot Gnome ;>

govorimo o sedajnosti ne o preteklosti dragi kit. Spet se vlečeš ven, ko veš da nimaš prav in si dobil en konkreten argument pod nos. Windows ima danes .NET 3.5, linux ima kaj? Mono, ki se sesuje vsakič ko narediš več operacij naenkrat in jih ne more premlet (eclipse style)? Glade 3, kjer moraš potem šezadaj spisati celotno mazohistično kodo v C-ju? Jupidupidu. To je še vedno nič.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

poweroff ::

Govorimo o sedanjosti. Linux we dolgo ni več samo konzola.
sudo poweroff

Matrin ::

Veš problem je vse kar ima linux ima tudi windows. Obratno pa ne velja. Zato ima windows vsekakor več razvojnih knjižnic in jezikov (če vzamemo torej resne). Zato prosim ne spodbijat tega kar bom zdaj naštel, ker vem, da ima to tudi windows.

Linux ima: GTK+ z Gladeom, ki dela v vsaj python-u, c++ ( ne rabiš nič v c pisat, če pa misliš da je c++ enak c-ju, potem pa še nisi videl programa v c-ju) pa verjetno še kjer drugje. Qt, ki ga ne poznam, nevem kjer vse deluje. SDL, ki ima knjižnico celo za Haskel, torej jo ima verjetno še za celo paleto drugih. OpenGl je tudi precej dobra knjižnica, mogoče mal prezahtevna za trde glave. Pyglet, pygame za python, če je kdo usmerjen v igre, sem slišal da sta vredu, nisem še poskusil. No knjižnic je še ogromno, vendar pač poznam tiste ki jih uporabljam in nekaj drugih.

Če pa že hočete, ok, v windowsih je lažje programirat. Pravzaprav lahko tam programira že vsaka opica. Pa to še ne pomeni da bo to dobro programje. Za dobrega programerja, pa tudi ne .net platforme niso prezahtevne, in so dovolj dobre, da mu ne vzamejo preveč časa.

RejZoR ::

to je expected behaviour.

Mojbog, torej je folk, ki "je vedel", da bo Vista slaba, preden je izšla, imel prav :O

(torej eni so mnenja, da je čist OK, če v novem super duper OS-u zvok šteka ?, no ja. Pol pa naj uži...va....jo v nj...em)


Aja, sej ne da je to v 99% primerov problem driverjev oz zvočne. Sam ne, dejmo rečt da Vista sux ker se zvok zatika. Debili neumni.8-O

Tud ne vem o kakšnem ruženju diska bluzite. Sestra ma laptopa s Turionom X2 1,8GHz in 2GB RAMa in Visto Home Premium pa nič ne ruži.
Sodelavka je vzela isto lappijy s turionom in samo 1GB pa Visto Home Basic in je isto delal lepo.
Ko sem testiral RC verzijo na Athlon 3200+, 1GB RAMa je tud delal dokaj lepo če pomislimo da je bil samo RC build in totalno podhranjen enojedrni proc...
Potem sem na šihtu probal še 3 laptope v prodaji s price tagom ~600-700 eur, torej neka srednja zadeva. Dela čist lepo.
Da svoje kište ne omenjam kjer Vista leti da se kar bliska...

Iz teh primerov lahko samo sklepam, da je največji problem v nespsobnosti folka in problemih znotraj same konfiguracije železnine, še najmanj je dejanskih problemov z Visto, praktično vse očitne pa so že zdavnaj popeglali.

Sploh pa mi je hecno, ko slučajno glih delam na takem področju... pride folk pa jim razlagam o železnini compa pa pridemo do OS-a pa ni bilo tud enga še da ne bi omenil "ja so mi pa rekl da je Vista slaba" oz neka izpeljanka tega.
Pol pa jim razložim da dejansko dela čist lepo pa da so bili samo driverji za grafično najbolj problematični prvih par mescev, samo da je zdej to že vse zrihtano. In še noben, ki je pri men vzel lappija ni prišel nazaj in mi reku kva si mi to prodal ker dela za en drek. Niti eden. Mel smo še ene stare sisteme na zalogi s 512MB kjer sem odsvetoval Visto, vse kar pa ima vsaj malo zmogljiv dual core proc, najmanj 1GB RAMa in kakršnokoli grafo pa je Vista čist dobra izbira.

Govorimo o sedanjosti. Linux we dolgo ni več samo konzola.


Ne, je samo konzola z lepim interfejsom z zelo omejeno funkcionalnostjo. Ko pa moraš naredit nekaj mikro malenkost naprednejšega moraš pa klofat tri kilometrske špagete v konzolo. Toliko o tem...
To je edina stvar zaradi katere se mi linux še vedno upira. Sem power user ampak da bom v letu 2008 (bliža se 09) klofal take nudle v konzolo? Ne hvala. I'll pass.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

bk8133 ::

Vlady.. za Qt pa še nisi slišal kaj.. ;)

Kar se pa programiranja tiče - bravo Matrin.. "programiranje" pač ni za vsakega, ki se zna dotakniti tipkovnice..

poweroff ::

Rejzor, bluziš, in to zelo. Povprečen uporabnik sploh ve ne, da obstaja konzola. V bistvu sem jaz pripravil tudi nek tečaj uporabe Linuxa, kjer konzole sploh ne omenjamo - vse se da naklikat.

Si pa očitno ti eden izmed tipičnih prodajalcev računalnikov. Ko jaz kupujem računalnik in želim vedeti ali bo zadeva delala z Linuxom me samo debelo gledajo ali pa začnejo nekaj bluzit (ker je očitno da so za Linux sicer slišali, vendar o njem ne vedo kaj dosti).

Saj razumem, da prodajalci in serviserji vsega pač ne morejo vedeti, ampak a je tako težko enkrat na pol leta presneti iz neta tri glavne Linux distrote in jih zagnati na parih računalnikih? Samo toliko, da človek dobi občutek kako zadeve delujejo.

In to naj bi bili neki strokovnjaki???

P. S. Ko so sodelavki v eni računalniških form prodali Asusa eeepc, je bila nastavljena angleška tipkovnica (layout). Od vseh silnih strokovnjakov v tej firmi ji niti en ni znal v meniju nastaviti slovenskega layouta. to je potem v nekaj minutah pogruntal sodelavec, ki Linuxa pred tem še ni videl.

Res, hudi strokovnjaki so v slovenskih računalniških firmah.
sudo poweroff

RejZoR ::

Eno je spremenit layout tipkovnice, drugo pa recimo naložit driverje... Kar je v Polknih samo dva klika stran je na pingvinu dve vrstici v konzoli. Sicer so avtomatski installerji ampak so prej redkost kot pravilo... oz moraš za njih zagon uporabit knzolo. Mislim wtf!? Za koji K je potem funkcija klikanja po fajlih?
Potem pa še vsi ne marajo vseh distrojev... aja, navadni uporabniki majo linux samo za maile in internet.
Sam sem pač hotel met še strojno pospešen vmesnik in mogoče celo zagnat kakšno igro.
To mi je sicer tud uspelo ampak s klofanjem po konzoli. Druge poti enostavno ni bilo.

Tipičnih prodajalcev? Bravo, čestitam ti za sposobnost presoje nekoga, ki ga niti srečal nisi. Res strašna znanost, al pa so totalno nesposobni če so te debelo gledal. Pač fukneš linux gor, kaj ma tle veze kakšen sistem je? Pri PCjih nima absolutno nobene veze (stvar malenkosti), mal zna bit problem pri lappijih dobit driverje ker majo včasih bolj gnilo podporo za pingvina, samo načeloma bi moralo isto delat brez težav.
Hardware pa itaq vseeno kakšen je dokler ima procesor, spomin in grafo sposobno pospeševat OGL.
Tipičen prodajalec heh right...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LordPero ::

LordPero:
to omenim samo ker mi folk pravi, da v Visti za isto stvar narest rabijo isto ali več časa.

Odpiranje mape v XP: sekunda ali manj
Isot v VistA: 5-10 sekund.

Ja ja Vista ni počasnejša kje pa. (o izgubi podatkov enkrat drugič)

(zanimivo kak eni nočejo sprejeti dejstva, kaki kix je Vista)


Lol :D. Nevem od kje tebi traja toliko za mapo odpret, meni maximalno odpira majn kot sekundo, npr. mapo kjer imam 2000+ do 1MB slik mi odpre u pol sekunde, ne spomnim se, da bi mi kdaj več časa karkoli (razen če seveda ne bi delal kaj drugega, npr. mel prižgano kako hudo igro in kopiral kaj po disku ali defragmentiral ali kaj takega).
Aja, če si tudi ti noob ocenjeval performance od Viste preden ti je zindeksirala in defragmentirala cel tvoj razfragmentiral disk, potem shame on you and/or your comp.
Kake podatke bi izgubil zaradi Viste tudi ne vem oz. je skoraj sigurna bila direktna tvoja krivda, Firefox tudi nevem zakaj se ti bi nalagal več kot sekundo (še na maminem laptopu, Vista & Aero (samo 2GB RAMa -je 2,5 leti star) s CPUjem fiksno downclockanim na 800MHz! se Firefox (3 plug ine & nek skin naložen, zadnja verzija FF) zažene u sekundi (cca. 5 odprtih tabov)), osebno uporabljam Opero in se 100 (to je toliko, da jih skoraj ni več ločit med sabo -tako je pri meni, ko kako zadevo raziskujem na netu oz. iščem materiale) tabov zažene u 3-4 sekundah (+ par sekund, da se naložijo vse stvari v vseh zavihkih (nekateri imajo res velike strani odprte 1MB+), slike, etc., ampak z Opero lahko že delam (nove tabe odpiram, klikam po netu) u omenjenih 3-4ih sekundah).
Kak kix pa je Vista -povej zakaj, ne samo trdit da pač je. "Mi" (kot izgleda da naš daješ v en koš tiste, ki znamo uporabljat Visto) smo povedali, kaj je narobe z Visto, ampak pravimo, da je tehnično super OS in precej precej naprednejši od XPjev.
In kot praviš, da crapware (s čimer označuješ vse, tudi uporabne programe) vpljiva na hitrost Wisow, XPjev ja, Vista je to zelo poštimala. In tudi z RAMom dela veliko bolje.

In nevem kako ti & drugi ne štekajo pointa te (sicer res stare) novice?! Ni point verodostojnost osebkov, point je, da so dokazali, da njihovo kričanje, da Vista sux, ni bilo osnovano na dejstvih temveč peer pressure, čredni nagon, ker so tako pač slišali druge govort, etc.
Ni verodostojnost problem ali sploh mnenje teh poskusnih zajčkov, point je, da so očitali neresnične probleme Visti, katerih sami sploh niso občutili. Osebkom so predstavli isti OS kot so ga kurcali, samo da pod drugim imenom & jim je že bil super.
Še tretjič, poskus/reklama ni kazala, kako osebki ocenjujejo Visto, ampak da popolnoma isti OS ocenijo različno samo na podlagi imena (kar pomeni da kurcajo Visto, zaradi tega kar so slišali, ne zaradi tega kar so doživeli oz. kar jim pamet pravi).
MS s to kampanijo ni nikoli hotel nič povedati o kvaliteti Viste!! Point je, da večina ljudi o kvaliteti sklepa samo po govoricah, preden sploh prvič vidijo Visto & to govorijo okoli. Kakor da bi jaz govoril na ves glas, da VEM, da npr. letalo F-22 nima udobnih sedežev -seveda pa v njem nisem še sedel in/ali se peljal. Razlika s to primero in Visto je, da F-22 ni produkt za mase in moje širjenje nepreverjenih govoric ne vpljiva na dobičke Boeinga.

Se pa strinjam, da nimate kaj primerjat firm u Sloveniji, kako kaj nadgrajuje OS, ker nekateri še vedno furajo tudi starejše Winse od XPjev oz. nekateri SBEji tudi celo DOS. Po svetu se itaq dogaja, da firme izbirajo na prvem mestu Windowse + tako programje, da je čim bolj združljivo (po bilo kakšnih postopkih uvoza/izvoza že) s čim več OSi.

In ja, recimo omenjeno štekanje mreže je en izmed dejanskih problemov Viste, MS to ve & je dejansko zavestno to naredil tako kot je + smatra, da 99% folka, tega ne bo nikoli opazilo (in res, nikakor ni res, da 'polovici sveta' šteka zvok, sam nisem opazil še nobenega od dveh). Če koga moti to, lahko to popravi, vsekakor pa folki iz tega delate konec sveta (ni konca sveta, niti OSa, če dvem folkom ne dela zvočna, poglejte koliko folkom ne dela koliko hardwara pod drugimi OSi).
Vista ima tudi druge probleme, ampak prav tako jih imajo tudi Linuxi & OSXi, ampak jih masa/čreda opic ne toliko potencira in jih toliko napihne, da niti niso več resnične.

Še en problem (ki sem ga samo jaz že 2× omenil) je cena Viste, ki je glede na situacijo, samo škodljiva za javno podobo MSa (seveda, če jo bi znižali, bi to pomenilo nož v hrbet tistim, ki s(m)o Visto že kupili po višji ceni).
S fioretom se (poleg cenovne politike) strinjam še v:
ni problem v tehnologiji, problem je v ideologiji.


Od prodajalcev abakov pa ne moreš pričakovati, da ti bodo znalni točno povedati za vsak kos hardwara kako deluje pod vsakim OSom. To bi bilo u perfektnem svetu, ampak temu pač ni tako. Dolžnost prodajalcev je vedeti, kaj prodajajo in kaj proizvajalec pove od določenega produkta -če na škatli piše da dela v Winsih, dela tam, če piše da dela tudi pod Linuxih, dela tudi tam, če ne pač ni nujno da. Tudi če greš kupit avto in jih vprašaš, kako bo avto deloval, če daš noter 5× močnejši motor (ali ga predelaš v podmornico) -mogoče bo ravno ta proizvajalec kaj povedal, kako je v taki določeni situaciji, mogoče pa ne, vsekakor pa en bogi prodajalec ni dolžan vedeti, kar ne piše v navodilih.
Itaq kdor kupuje stvari po nasvetih prodajalcev je navajen na natege, drugi pa itaq prej preverijo npr. podporo za hardware etc., če tega ne vidiš kot svojo dolžnost ali pa vsaj dolžnost do sebe, potem se pač prepusti prodajalcem.
LordPero

krneki0001 ::

Brez veze. Tisti ki hoče pljuvat po visti naj, če mu paše, sam jo laufam že več kot leto in pol, pa nimam nobenih problemov. Tisti, ki jih pa imajo bi pa rekel da so problemi prej zaradi exotike, ki jo imajo v svojih kištah, kot pa zaradi samega sistema. Pa reku bi da so nesposobni zadeve poštimat, ker vsak sistem (tako vinse kot linux ali VMS ali Zos) je potrebno tut mal nastavit, da laufa optimalno, ne pa samo naložit in bo kao kr vse normalno deloval.

arjan_t ::

Tudi danes se clovek vprasa, ce je v resnici tako. Qt s svojim zajetnim kupom bindingov omogoca, da precej hitro razvijes v bistvu multiplatform aplikacijo z zelo malo truda.

V .NET tudi.


a res, multiplatform v .net? (da bi bilo uporabno, mono odpade)

arjan_t ::


govorimo o sedajnosti ne o preteklosti dragi kit. Spet se vlečeš ven, ko veš da nimaš prav in si dobil en konkreten argument pod nos. Windows ima danes .NET 3.5, linux ima kaj? Mono, ki se sesuje vsakič ko narediš več operacij naenkrat in jih ne more premlet (eclipse style)? Glade 3, kjer moraš potem šezadaj spisati celotno mazohistično kodo v C-ju? Jupidupidu. To je še vedno nič.


imamo Qt z native izgledom na vseh platformah

BigWhale ::


govorimo o sedajnosti ne o preteklosti dragi kit. Spet se vlečeš ven, ko veš da nimaš prav in si dobil en konkreten argument pod nos. Windows ima danes .NET 3.5, linux ima kaj? Mono, ki se sesuje vsakič ko narediš več operacij naenkrat in jih ne more premlet (eclipse style)? Glade 3, kjer moraš potem šezadaj spisati celotno mazohistično kodo v C-ju? Jupidupidu. To je še vedno nič.


Vlady, rolih je pisal o windows na splosno, kako je bilo vedno lazje razvijati aplikacije...

Ce pa ti ne poznas Qt 4.4 je pa to tvoj problem. Verjetno je v .Net res najbrz kaj lazje napisat kako aplikacijo ampak posledicno imas tudi vec dreka na trziscu... Si kdaj pogledal povprecen shareware program? Opensourcarji delajo skropucala in jih dajejo drugim za uporabljati, shareware avtorji pa za skropucala na koncu se racunajo! ;>

poweroff ::

Eno je spremenit layout tipkovnice, drugo pa recimo naložit driverje... Kar je v Polknih samo dva klika stran je na pingvinu dve vrstici v konzoli. Sicer so avtomatski installerji ampak so prej redkost kot pravilo... oz moraš za njih zagon uporabit knzolo. Mislim wtf!? Za koji K je potem funkcija klikanja po fajlih?



S tem si pokazal svoje neznanje.

Evo, zdaj ti bom dokazal da govoriš totalne bedarije.

1. v Winsih je res treba nalagati raznorazne driverje, v Linuxu pa ne, ker so driverji že vključeni v kernel. Če niso, je treba sicer dodat kernel modul, ampak sam tega še nisem počel. Ni bilo treba.

2. Primer spreminjanja layouta v Ubuntu.
Prvi klik: Sistem - Nastavitve - Tipkovnica.
Drugi klik na zavihek Razporeditve.
Tretji klik: Dodaj.
Četrti klik: izberem razporeditev, npr. "Norveška".
Peti klik: Dodaj.
Šesti klik: izberem novo razporeditev kot privzeto
Sedmi klik: OK

Kje ti tu vidiš driverje in konzolo mi ni jasno. Si se pa s svojim "poznavanjem" Linuxa spet osmešil.
sudo poweroff

PARTyZAN ::

@RejZoR: Ja, sam pain in horror v konzoli je namestitev grafičnih gonilnikov. Tip cel video samo v konzolo klofa!

Aja, a sem pozabil omenit da moraš pri Windowsih za enak poseg iskat še primerne driverje na internetu? ;>

PlayTheGame ::

Vidim, da je bilo nekaj očitkov, češ da šimfajo(mo) Visto v glavnem taki, ki je ne uporabljamo oz. je še probali nis(m)o. No jaz sem lep čas uporabljal oba OS-a (XP sp3 in Vista sp1) pa mi Vista nikokor ni ustrezala. Ne bom rekel, da je slab OS ampak za tisto kar jaz uporabljam comp, so XP-ji (z vsemi updejti in popravki) veliko boljši. Vem, da mi morda manjka še 2 gb rama, ampak zakaj bi kupoval, če pa XP-ji pri isti količini rama šibajo kot se spodobi?! Vsakemu svoje torej; zato ne razumem tistih zagretih fanboy-ev Viste, ki jo tako vehementno zagovarjate.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

MrStein ::

LordPero:
Nevem od kje tebi traja toliko za mapo odpret, meni maximalno odpira majn kot sekundo, npr. mapo kjer imam 2000+ do 1MB slik mi odpre u pol sekunde, ne spomnim se, da bi mi kdaj več časa karkoli (razen če seveda ne bi delal kaj drugega, npr. mel prižgano kako hudo igro in kopiral kaj po disku ali defragmentiral ali kaj takega).

Ne veš ? Glej, jaz ti lahko video posnetek pošljem. Saj jaz bi tudi rad, da odpre v trenutku. Ampak ne. Kaj zdaj ? Naj lažem, da je cesarjeva obleka čudovita ? Sorry, jaz nisem taki tip.
(in ne, nič ni laufalo v ozadju, vsaj nič kar bi jaz instaliral ali pognal)

Aja, če si tudi ti noob

Sem zraven od časov, ko so še izhajale nove verzije DOS-a in preživim 10 ur dnevno za PC-jem. Argument "noob" prišparaj za koga drugega.

Kake podatke bi izgubil zaradi Viste tudi ne vem oz. je skoraj sigurna bila direktna tvoja krivda

Aja, ker sem imel zle misli, ko sem dragal in dropal ikono mape iz enega okna v drugo ?
Ali kako ? Aja, ne veš.

Firefox tudi nevem zakaj se ti bi nalagal več

Saj jaz tudi ne vem zakaj. Tak pač je.

Kak kix pa je Vista -povej zakaj, ne samo trdit da pač je

OK, se hecaš ? Če pa sem jih ravnokar naštel... :\

In kot praviš, da crapware (s čimer označuješ vse, tudi uporabne programe)

Ne, s tem označujem neuporabne programe.


Vista ima tudi druge probleme, ampak prav tako jih imajo tudi Linuxi & OSXi, ampak jih masa/čreda opic ne toliko potencira in jih toliko napihne, da niti niso več resnične.

O seveda jih, kaj ne bereš ST ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoolBits ::

Point je, da če bi tem lolekom na projektu dali linux al pa XP z drugim skinom bi lih tako rekli UAU to je pa nekaj dobrega hehe Res spominja na reklame s praški.
Niti približno niso dakazali, da je vista vredna svojega denarja... žal.

G2 ::

Ne vem kaj se tolk branite te konzole :D
konzola je vas prijatelj ne sovraznik :P
LP
G2

CoolBits ::

Dober programer je tisti, ki zna zmožnosti konzole elegantno in dobro prenest v UI!.
Za MS to težko trdim.

RejZoR ::

@Matthai in partizan

No shit sherlock, Ubuntu ja, pa še to zelo stara verzija driverjev. Ko pa sem mogu snet šoferje iz strani proizvajalca se je vse udobje hitro končalo... Tud Microsoft ponuja driverje prek Windows Update samo to ni to.
Razen če maš fetiš na stare driverje. S Creative driverji je tud blo problemov čeprav je to že štorija zase ker vemo kolk CL daje na podporo Pingvina (skoraj nič).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

poweroff ::

Odvisno o katerih driverjih je govora. Ubuntu ima tudi poseben programček za to.
sudo poweroff

Kenpachi ::

Hmja, pri meni je recimo stvar, da mi Vista sama poštima gonilnike za RAID-0, medtem, ko za XP nimam disketnika, preko katerega bi le-te naložil v WIN PE. Tako sem več ali manj stuck, so to speak :))

Pa saj se potem privadiš na Visto. Dokler mi deluje dobro, je ne bom menjal. Zaenkrat se še drži po 8 mesecih. Na drugem disku pa mi počiva Ubuntu, katerega bom kmalu zamenjal za Kubuntu, ker me zanima, kako kaj vse izgleda v KDE4.1.

Aja, pa me zanima, zakaj imate nekateri veliko pripomb čez Aero, češ da deluje počasi... Kolikor vem, sta edina taka bolj vidna featurja win+tab in transparentnost oken. Kje se potem kaže ta počasnost? Win+tab počasi šalta okna? Meni jih kar hitro (no, sploh pa te stvari ne uporabljam, je alt+tab železna srajca)...
Zaraki Kenpachi.

Vlady ::

Rejzor, bluziš, in to zelo. Povprečen uporabnik sploh ve ne, da obstaja konzola. V bistvu sem jaz pripravil tudi nek tečaj uporabe Linuxa, kjer konzole sploh ne omenjamo - vse se da naklikat.
In to naj bi bili neki strokovnjaki???

A res o gospod vsegomočni, potem mi pa naklikaj inštalacijo driverja za nvidio 7900GT SLI, pa potem pa naklikaj, da bo delovalo strojno pospeševanje, pa da bo resolucija default pač max kar monitor da, aja paše naklikaj, da bo prvzeti DVI izhod. Poleg tega pa še naklikaj driverje za logitech mx518, pa naklikaj še za tv tuner winfast TV2000XP Expert, pa potem še naklikaj, da bo vtistem debilnem programu delal zvok, pa da bo znal snemat nekam na disk. Poleg tega paše naklikaj, da bo zvok normalen na Creative SB Aufdigy Platinum (ker je zanič, zvočna je 24-bitna!), aja pa naklikaj še, da si bo kompjuter zapomnu za večno taprav classpath od jave. A bo šlo? A je žeprvi korak odpri konzolo, su, pass,...

Jaki majstor si mi ti. Brez konzole si lahko v linuxu brišeš rit na suho. Ne moreš ničesar nastavit ničesar dopovedat butastemu sistemu, ker zna pisat v fajle s privilegiranim načinom samo česi odprl le ta file iz konzole (super način) z ukazom... Super duper.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

poweroff ::

pa naklikaj še za tv tuner winfast TV2000XP Expert

Točno ta kartica je meni delala out-of-the-box.
Za ostale stvari sem pa povedal - ja, v nekaterih primerih (posebnih) je pač treba uporabiti konzolo.

Ampak ti meni raje povej kako usposobim TV kartico od Pinnacla. pod Visto. Driverjev za Visto namreč ni na njihovi strani.

Očitno je ta pinancle podobno sr**** kot creative...
sudo poweroff

LordPero ::

@CoolBits & co.:
Ne razumete novice, MS ni hotel pokazati vrednosti Viste (da je vredna svojega denarja in to), pokazati je hotel, da folk ne kurca Viste zaradi Viste temveč zaradi govoric o Visti (pa naj bo Vista dobra ali slaba). Enak case study je Škoda, se ne more več vrnit med prestižne avtomobile zaradi imidža pri ljudeh (če folk ne ve, Škoda je bila do socializma ultra prestižni avto, za Hollywood stars & stuff). Ni pa situacija primerljiva, ker Vista je top of the line, Škoda pa je nižja/srednja klasa.
In še, kdo po tvojem mnenju najbolje prenaša možnosti konzole u UI (seveda tudi čim več možnosti, ne samo en par)?

In RejZoR ima zelo prav, ko pravi, da je driverje treba jemat od proizvajalcev -razen če imaš res fetiš na stare driverje ali tako star hardware, da ti je itaq vseeno (seveda Vista zahteva boljši hardware od XPjev, kakor so tudi XPji od Win98/Me (mislim da so še bolj bili zahtevni), takrat so tudi vsi bli jezni zaradi tega). In glede tega niti ni dosti debate, kater OS je boljši & bolj podprt. Pa Vlady je ravno dodal post opisujoč probleme, s katerimi sem se zmer srečal.

@Kenpachi:
Hehe, poguglaj malo kako bi rešil problem z RAIDom u XPjih (hint: daj na CD).
Sicer pa, si me ravno spomnil, osebno imam mal fetiša na Windows Classic temo (tudi u Visti -trenutno sicer ne, ker sem dobil eno ql temo), ampak Aero je čisto uredu zadeva, nebom komentiral kako optimizirano je napisana (ker ne vem & ko npr. igram, se izklopi in ni razlike & ni pomembno), ampak deluje uredu in ogromno se da narediti iz nje (govorim o predelavah). Win+Tab mogoče res ni nevem kako uporabna zadeva za power userje (bi pa bili presenečeni, koliko začetnikov ga uporablja), sam tudi ni bistvo Aerota, je samo možnost. Glede strojne požrešnosti pa -saj ga lahko sklopite. Glede strojne požrešnosti cele Viste, meni se ne zdi velika, če (kot omenjeno prej) deluje več kot super (pač optimalno oz. enako kot sem navajen) na laptopu s CPUjem (X2) fiksno na 800MHzjih in enim ali dvega gigabajtoma pomnilnika -se pa pozna, da so diski počasnejši (npr. zagon je počasnejši, ampak ravno zato je spanje & hibernacija, ki je svetlobna leta pred XPji).
Alt+Tab rulz & v Visti je vsekakor izboljšan, samo moram enkrat pogruntat, kako se naredi, da bi bila okna še večja.

@MrStein:
Sm ti samo hotel povedati, da je nekaj pri tebi narobe, če drugim dela vse hitreje, FF se mora zagnati u sekundi, prav tako vsaka mapa na disku.
In prva defragmentacija se ti lahko vleče tudi par mesecev po inštalaciji Viste, če abak vmes ni imel dovolj časa za uredit disk(e).
In nevem zakaj si predlagal da se lažeš, jaz ti tega nisem rekel in tudi sam si potemnil mojo besedo 'nevem'.
BTW, ravno kar preverjeno, tudi na single core A64 + 3GB RAMa (DC), single disk (250GB, 12MB, na celem disku majn kot GB fraj placa :D) dela FF/Opera/vse datoteke v majn kot sekundi. Za moje pojme ni kix OSa, če tebi dela počasi & ostalim ne, razumem pa, kako lahko z OSom (ali bilokaterim programom) zgubiš živce in enostavno greš na nekaj, kar deluje zate (se pa s tem ne strinjam, zadevo je treba uredi, da dela in potem ocenjevat).
Spet, glede nooba, sem podal možnost, 'če si', če nisi, pa pač ne, se nisem pretvarjal, da te poznam (glede starosti in preživetega časa pred ekrani, pa sva si vsaj na istem, pred DOSom sem itaq večinoma samo igrce drku na Spectrumu & Atariju :)).
Firefox tudi nevem zakaj se ti bi nalagal več

Saj jaz tudi ne vem zakaj. Tak pač je.

Ja ne, ni pač tak, poskušaj odpravit napako (razen če te ne moti).
Tudi, če so crapware neuporabni programi, potem jih lahko daš dol z abaka in je use spet ql -sam pri Visti nisem zaznal, da bi kaj delal počasneje zaradi števila in narave inštaliranih programov (kot XPji in starejši Winsi), pa še če že gre kaj narobe, je Visto precej lažje popravit.
Glede izgube podatkov, lol, meni se je nekaj podobnega zdogilo pod XPji :D (večja količina podatkov & zjeban explorer). In zdi se mi, da je Vista previdnejša glede tega (tudi lepo ti da možnost preimenovanja fajlov, če jih nočeš prepisat). Pa tudi, izgubljene podatke se da popravit (Bacup and restore center) ali povrnit (razni programi). Pod Linuxi pa se mi nikoli niti ni kaj takega naredilo (čeprav overall, sem tam veliko majn časa). In če si izgubil le eno ikono, to res ni bila taka reč :).
P.S.: če si inštaliral Visto s kakega sumljivega DVDja (to je karkoli ni čisti originalni disk), je lahko tudi to krivo. Tako sem jaz imel probleme z XPji (osebno mi vedno rata uradne CDje/DVDje opraskat), če potem iščeš backup disk na netu (ali enostavno piratiziraš), poišči clean DVD, brez vseh dodatkov, SPjev, nič (še posebi pa ne scrackanih verzij) -ja vem, je zelo težko dobit. Če že moreš, crackaj pozneje & potem kupi zadevo. Sicer pa imaš tudi uradni 30 day trial. Ravno sem se spomnil -majhna možnost, ampak mogoče ti je kak driver (mobo) napačno ali generično naložilo? Kaki klicaji u Device Managerju?

Sicer pa ja, vsi se najbolj strinjamo s tem, da so vsi OSi dokaj crappy oz. da bi lahko bili veliko veliko boljši. Predvsem je traba pridit na več skupnih imenovalcev in s tem narest prehode lažje (ne mislim zamenjave, prehode da lahko isto kar si delu doma na Linuxu delaš na delu u Winsih) in podporo bolj enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

stuff ::

mislim da vse preveč bluzite! uporabljite os zato za kar je namenjen. Win xp/vista pač nista namenjena kot linux ali mac , je pa res da bo prej windows imel vse kar imata linux ter mac kot pa obratno.

Poldi112 ::

>In RejZoR ima zelo prav, ko pravi, da je driverje treba jemat od proizvajalcev -razen če imaš res fetiš na stare driverje ali tako star hardware, da ti je itaq vseeno

Večina driverjev je podprta v kernelu in bolj novi ne morejo biti. Ni to windows svet, ker moraš po instalaciji še za vsak kos hardware-a naložiti driverje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138482 (8482) borchi
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174013 (3228) darkolord
»

3D na dlančnikih

Oddelek: Novice / Windows Mobile
124739 (4074) BoBi
»

Lindows spet zlorablja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172679 (2679) MasterMind
»

Intelovi štirje T-ji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82678 (2678) Dr_M

Več podobnih tem