» »

Izšel VirtualBox 1.6.4

Izšel VirtualBox 1.6.4

Slo-Tech - Po tem, ko je SUN na začetku leta kupil nemško podjetje innotek, ki je proizvajalo program za virtualizacijo VirtualBox, so se številni odprtokodni ljubitelji virtualizacije spraševali kako se bo VirtualBox razvijal naprej ter ali bo še vedno odprtokoden in brezplačen.

SUN se odprtokodni skupnosti ni izneveril in prvo večjo izdajo smo dočakali maja, VirtualBox pa so ponudili tudi za okolje Mac in Solaris (poleg okolja Linux in Windows). Pred kratkim je izšla že različica 1.6.4, za prenos pa je na voljo preko SUN-ove spletne strani pod imenom Sun xVM VirtualBox 1.6.

Več informacij o VirtualBoxu si lahko preberete na njegovem blogu, prenos je na voljo za vse glavne Linux distribucije ter še vedno pod PUEL (Personal Use and Evaluation License) licenco.

56 komentarjev

«
1
2

Brane2 ::

Ga že mam gor. Dela več ali manj fino, le VMWAREove virtualne mašine mi ne zažene.

Oziroma, točneje rečeno, zažene jo, vendar se Win2k zaglupi še preden pride v grafičnbi način.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jamiroq ::

seamless mode je kul. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

l0g1t3ch ::

Kako se obnese v primerjavi z virtualPc in VMware server za poganjanje win XP znotraj viste 64bit.
Zanimajo me zgolj performanse in stabilnost.

moowy123 ::

A ta seamless mode dela tudi na winsih ? Nazadnje sem delal z verzijo 1.4 in takrat teh priboljškov še ni bilo...

Jst ::

Si mogoče pozabil inštalirati Guest OS additions?


--
Sicer pa imam eno vprašanje.

Host XP sp3. Guest XP sp3. Oboje 32bitno. Sedaj imam pa Visto 64 sp1 ter sem si inštaliral VBox in mi guest XPjev noče zagnati. Začne se "loading" vendar mi vrže na začetek - boot. Ima kdo kakšno idejo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BaRtMaN ::

Kar se tiče performans, sem primerjal Vbox 1.5 in VMWare Workstation 6.1 in je SuperPi 1M v VirtualBoxu izračunal decimalke kar za četrtino hitreje.
Točnih časov se ne spomnem, bilo je okoli 43 proti 60 sekund.
Poleg dejstva, da je Vbox zastonj, je zmagovalec za desktop uporabo znan. :)

karafeka ::

Tudi Vmware server in player sta zastonj.
Me pa zanima, kako je s mrežo oz. z delitvijo datotek v virtualboxu? Bral sem nekje, da ima še kar probleme na pram vmware, kjer je preprosto vse skupaj nastaviti. Zanima me predsvem host linux - guest winxp.

pint ::

Ni težav.

Oz. sigurno manj kot na VMware server, ki ga omenjaš, ta namreč ne podpira "deljivih map" (Shared folders)

BaRtMaN ::

Z deljenimi mapami sem imel težave le, ko sem jih dodal kot permanentne (stalne). Če se v hostu potem ta mapa zbriše, zna bit, da se VBox ne pusti bootat guesta. Sem se navadil dodajat transient shared folders, ki se izgubijo ob power-cyclu guesta.

mspiller ::

+ bolj odziven guest GUI naprav VirtualPC ali pa VMWare
+ updatanje aka uninstall/install brez rebootanja masine
- prejsna verzija mi je rebootala host masino, ko sem namescal OS v virtualni masini (vidim da imajo neke AMD fixe)
- backupiranje in migracija virtualnih masin iz enega diska na drugega je pain, se posebi, ce imas snapshote

lp, Matej

t909 ::

Ga že mam gor. Dela več ali manj fino, le VMWAREove virtualne mašine mi ne zažene.

Oziroma, točneje rečeno, zažene jo, vendar se Win2k zaglupi še preden pride v grafičnbi način.


RTFM, pobris agp440.sys

elasto_mania ::

jaz ga ne morem uporabljat brez da zgubim zvok

bobby ::

Ušeeeeč! Vmware mi je kul,pa dela pa tko ampak ce je opcija free soft uporabljat,pa da je se dober za povrh,pol se prestavim. Tega vboxa nisem poznal,nisem vedel,da obstaja ampak,.. Hudooo,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

hmm zanimivo!

Za test sem pognal super pi mod1.5 xs na host mašini, na guest mašini Vmware in pa guest Vbox,..

super pi 1M
Vbox je potreboval 13,3s
VmWare je potreboval 28s
guest je potreboval 30s

ok, so odstopanja recimo +-sekunda ali dve ampak Vbox je kar precej hitrejši!
zdej pa, ali sem kaj narobe delal ali pa,...

naj še kdo sproba, če se mu da,... me res zanimajo še njegovi izsledki,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

opeter ::

Ne, dejansko je VirtualBox super hiter!
Sploh če imate kakšen Intelov procesor z vgrajeno strojno VT podporo (alai Core 2 serija E4xxx, E6xxx oz. novejši).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

karafeka ::

Hej, kaj pa podpora virtualboxa reiser4 datotečnemu sistemu?

Guest (winxp) preko vmware na host reiser4 sistemu je obupno počasen. Že samo začetni prenos datotek iz cdja na disk bi trajal verjeno par ur (če bi pustil do konca), kje je še potem ostalo.
Ima vb kakšne probleme z reiser4? Ima kdo takšno konfiguracijo, pa mu normalno dela?

kriko1 ::

Verjetno je prej problem kakega I/O schedulerja, ne v VB - tukaj na ext3 dela normalno - pa niti nima veze kak fs je spodaj, ker aplikacija ne dela z njim direktno.

karafeka ::

No no, probi z reiser4. Boš potem govoril.
Je tudi nekaj komentarjev na vmware forumih.
Schedulerje sem vse tri sprobal, na uč je cfq še najhitrejši, ampak kljub temu je vmware še vedno poočasen.



Je kdo tule, ki mu vmware normalno lavfa na hostu z resier4 ?

kriko1 ::

No no, probi z reiser4. Boš potem govoril.

Hvala, nočem težav :P. Reiser can kill your wife ;)
Torej ti govoriš o vmware, ne VBox - poglej na VBox forumih. Ampak search meni o reiserju ni nobenih pribomb vrnil.

Jst ::

VirtualBox je bil hiter, še preden ga je prevzel Sun.

Sem nekaj časa nazaj delal teste. Če je bila virtualizacija tako v biosu, kot v VBox-u vključena*, potem je Sandra in pa tisti program za benchmarke, ki ga imajo na isti strani kot cpuid, vrnil enake rezultate. [edit:] Enake v Host XP, kot v Guest XP, pri testih, ki so testirale CPU. [/edit]

Testiral v Host XP, Guest XP. Razlike v CPU testih praktično ni bilo. Razlike so bile malenkostne; normalna deviacija pri testih. Niti en edstotek razlike ni bilo. VBox rulzzz!


--
*Takratni VBox je imel en bug. V nastavitvah je bil en checkbox, kjer si izbral, ali naj uporablja AMD/INTEL virtualizacijo. Checkbox je imel tri opcije: oBkljukan/oDkljukan/grayed. Meni je virtualizacija iz strani CPUja delala samo, če je bil tisti chechbox grayed. Če je bil obkljukan ali odkljukan, je bila razlika v benchmarku ~13.000 napram ~1X0.000 (Se mi zdi, da je bilo ali ~110.000 ali ~120.000). Brez virtualizacije torej desetkrat (10X) počasneje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Nerdor ::

Ali je možno poganjat guest Mac OSX na host windows xp, vista. Torej na Windowsih bi rad v virtualBoxu pognjal Mac OSX. Je izvedljivo!? Vem, da je možno na Mac OSX v virtualBoxu poganjati Windows XP, Visto. Kaj pa obratno!? >:D
... for lifetime!

Pesimist ::

Kaj v Virtual Boxu lahko 3D poganjas? spile pa to? da mas linux masino pol pa Visto al pa XP das v virtual box?

Pithlit ::

Ne.
Life is as complicated as we make it...

thezerox ::

Ne, Mac OS X-a kot guest ne moreš in ne smeš poganjati, ker je Mac OS X dovoljeno inštalirati zgolj na Maci-ih.

bobby ::

eh kaj vse je dovoljeno in kaj vse prepovedano.
Kar ni prepovedano, je dovoljeno, kar je pa prepovedano, je pa slastno :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

opeter ::

eh kaj vse je dovoljeno in kaj vse prepovedano.
Kar ni prepovedano, je dovoljeno, kar je pa prepovedano, je pa slastno :)


Problem je seveda EULA, ampak, četudi bi želel zadevo poganjati, izvoli, kdo te pa zadržuje? Rabiš le OSx86 EFI emulator in kak teden, da boš vse pogruntal, preden zalaufaš MacOS X (če ti bo sploh uspelo).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bobby ::

Ma to je bila splosna izjava,ne konkretna na eula in macosx.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Invictus ::

Ali je kdo inštaliral Mac OSX na katerokoli virtualno mašino (Vmware ali VirtualBox), licence gor ali dol ...

Brez moraliziranja prosim ...

LP I.

poweroff ::

Zadeva deluje opazno hitreje kot v prejšnjih različicah. Na žalost pa še niso odpravili buga glede priklapljanja USB diskov. Zato sem si končno vzel tistih 5 minut in zadevo porihtal.

Sharing deluje super dobro, edina zadeva, ki jo pogrešam je, da bi lahko datoteke kopiral kar preko drag-and-drop iz hosta na namizje guesta.
sudo poweroff

elasto_mania ::

Virtualbox ne inštalirat iz ubuntu add/remove ker vam bo šol zvok raje iz njegove strani

RejZoR ::

Samo res, tale VB verzija je prav nagravžno hitra (64bit verzija). XPji delajo res neverjetno hitreje, moram sprobat še Win98, mogoče bom lahko špilal kakšen starejši špil več (Screamer 2 omg omg!!!!).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

@Invictus: Da v vmware... neuporabno tudi za test, ker zadeva kuri 100% 1 jedra in ga sploh ne sprosti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Invictus ::

krho> imaš kaka navodila, ker meni ne uspe in ne uspe ...

ni problem 100% 1 CPU. Imam 2 jedra :).

LP I.

poweroff ::

elasto_mania?
Zakaj?

A ni OK, če kot sound server nastavim PulseAudio?
sudo poweroff

krho ::

@Invictus: rabiš na travnikih poiskati tisto verzijo, ki vsebuje patche za navadne PCe. Kljub 100% uporabe enega jedra se zadeva v vmware vleče kot kurja čreva.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

bobby:
super pi 1M
Vbox je potreboval 13,3s
VmWare je potreboval 28s
guest je potreboval 30s

Kaj je "guest" ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

elasto_mania ::

elasto_mania?
Zakaj?

A ni OK, če kot sound server nastavim PulseAudio?

Ne ne narobe si razumel oz sem jaz slabo rekel.
Tisti ki je priložen v ubuntu add/remove hoče da inštaraliram virtualbox-ose-guest-modules-(verzija kernala)-.....
Po reštartu sistema ni delal zvok(driverjev za zvočno ni blo niti ni bilo mogoče inštalirat)

Invictus ::

krho> imam več takih verzij, ampak nam še ni uspelo tega urediti. Razlog neznan kljub googlanju.

Pa mal off-topic: pozna kdo seznam Mac OSx compatile laptop?

LP I.

elasto_mania ::

apple?

bobby ::

Pardon: pod guest je bilo misljen gostitelj alias host. Kiks
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

MrStein ::

In pričakuješ, da ti kar tako verjamemo, da sistem v vbox dela več kot dvakrat hitreje, kot na "suho" ???? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Invictus: trenutno lahko v trgovinah najdeš naslednje laptope, ki podpirajo OS X: MacBook in MacBook Pro.

Drugače pa uporaba OS Xa drugje kot na Apple računalnikih je dovoljena samo za developerje.

VirtualBox 1.6.4 še nisem sprobal, ampak trenutno sem zelo zadovoljen z Parallels. (Res je, da ni zastonj, ampak tudi Windows, ki ga poganjaš v njem ni zastonj)

zee ::

Ravnokar sem si inštaliral Virtual Box na mojega Macbook Pro-ja. Zvirtualiziral sem Windows XP Pro in sistem deluje dosti dosti hitreje (v smislu odzivnosti), kot recimo pod VMware serverjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

manaay ::

Imam tezavo z vzpostavitvijo networka preko "Host interface".
Host: WinXP SP2, VirtualBox 1.6.4, firewall izklopljen, "VirtualBox Host interface 1" network adapter
Guest: Debian 4

Network v guest (Debian) sistemu mi dela brez problemov, ce je le ta nastavljen na NAT, nikakor pa mi ne uspe vzpostavit bridged networka v "Host Interface" nacinu. V guest sem ze probal z DHCP in staticnim IPjem pa mi ne rata. Ko je guest zagnan mi sicer na hostu napise, da je "VirtualBox Host interface 1" connected, vendar povezava v guestu ne deluje.

Je komu to uspelo s podobno konfiguracijo?

ps. VirtualBox je res hiter.. in kar cudim se kako mi lahko zre samo 30MB rama (vsaj tako je videti v Win Task Managerju) med tem, ko sem guestu dodelil 200MB in dela z cisto normalo.

techfreak :) ::

manaay: Windows laže o porabi rama. Preverjeno. (Vsaj glede VirtualBoxa)

Drugače se pa strinjam, da je boljši od prejšnjih različic.

MrStein ::

Če se prav spomnim moraš bridge na hostu sam ročno narediti. Vsaj pri prejšnjih verzijah je bilo tako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Izšel 2.0
Pa 2.0.2 tudi ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

Mmmm.... qt4 - prava izbira!
Sedaj se lepo zliva v moje KDE4 okolje.

preem ::

Ga že mam gor. Dela več ali manj fino, le VMWAREove virtualne mašine mi ne zažene.

Oziroma, točneje rečeno, zažene jo, vendar se Win2k zaglupi še preden pride v grafičnbi način.


kako točno ti to misliš, VMWareove mašine ti neče zagnat? A obstaja varjanta migriranja virtual diska iz vmware-a na Virtualbox?

namreč, jaz bi šel obratno, raje bi prešaltal na VMWare iz treh razlogov:
imam linux host in xp guest
- bluetooth dela v XP
- nokia suite upam da tudi, v virtualboxu žal ne dela :s (al je kdo zrihtal? )
- bridged networking dela out-of-the-box

drgač je pa virtualbox super.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193909 (2970) slitkx
»

virtualbox - 2 vprašanji

Oddelek: Programska oprema
141890 (1612) OmegaBlue
»

Izšel VirtualBox 2.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
285975 (3585) bluefish
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610189 (6636) kriko1
»

Sun kupil še innotek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
275072 (3762) mspiller

Več podobnih tem