» »

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Finance - Po poročanju časnika Finance, je z današnjim vpisom v register nacionalnih ponudnikov storitev mobilne telefonije, postal tretji slovenski operater mobilne telefonije Tuš mobil, ki je del skupine Tuš. Tuš mobil je odkupil koncesijo podjetja Vega (Western Wireless), ki je pred kratkim oznanilo svoj odhod s slovenskega trga mobilne telefonije. Odkup Vegine koncesije in dogovor z družbo Mobitel o uporabi njihovega omrežja omogoča, da lahko Tuš mobil s poslovanjem prične takoj.

Več v izvorni novici v Financah.

47 komentarjev

Apple ::

Hmm, torej tudi obdržijo klicno številko 070?
LP, Apple

opeter ::

Wow, vseeno bomo imeli konkurenco na trgu mobilne telefonije. Great! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen ::

Tuš mobil, pa ne me j****! Še samo čakam avtohišo Mercator in ponudnik internetnih storitev Hardi ali pa Koloniale.

Ne mors vrjet...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Tuš ne bo operater ampak samo ponudnik mobilne telefonije...
tako imamo še vedno samo 2 operaterja in, hm, štiri, pet ponudnikov (mobitel, simobil, debitel, izi, po novem še tuš... a sem še koga pozabil?)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Damjan Jagar ::

In kot imajo sedaj cenejši bencin ob nakupu pri njih, bodo tukaj talali đabe minute.
http://jagar.si

metalc ::

Pomemben partner pri Tuš mobilu je Ultra, za katero ste morali slišati vsaj v zvezi z Golobičem in domnevno korupcijo, so pa naredili med drugim tudi Moneto.

Damjan Jagar ::

Ne pozabi na TalkTrack, pa da je večinski lastnik Ultre trenutni podjetnik leta.
http://jagar.si

pino ::

XXL minute.
Najcenejse dobite pri Tusu.
Ce govorite z dvema vam tretjega damo zastonj.

Samo pri Tusu :D
LP Pino

Fuks ::

Če kupite vrednostni bon za 1000SIT s Tuš-Club kartico dobite 5 MMSov zastonj!

carota ::

Se mi zdi, kot da vam ni všeč da bomo imeli še enega ponudnika storitev... Če bo hotel preživeti, bo moral ponuditi nekaj več za isto ceno kot ostali operaterji. Kaj ni to dobro?

Lp

krho ::

Pa vsi so se nagnetli pri Mobitelu. Kot da nima že dovolj monopola. :\

edit:
Pa ne vem, če je Tuš res operater. Jaz bi ga vrgel v isti koš kot Izimobil in Debitel.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

JIM22 ::

Kaj pa vem kak bo z tušom. Da ne bo tud hiter šel stran. Jest sem lepo prešalto iz mobitela k simobilu. Me pride tud 60% al pa več cenej kot mobitel. Dober je tud zdej ko lahko obdržiš staro tel. pa si pri drugem operaterju.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Alexius Heristalski ::

V današnjem dnevniku sem prebral, da Tušmobil BO tretji operater in da je najem Mobitelovega omrežja samo začasen.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Izi ::

Agencija za pošto in elektronske komunikacije (APEK) je Tuš mobilu, ki bo uporabljal Mobitelovo omrežje, že dodelila koncesijo in vpisala v register nacionalnih ponudnikov storitev mobilne telefonije.

Jaz mislim da to nikakor ni samo začasno.

Novi mobilni operater je od Vege za nekaj deset milijonov tolarjev prevzel frekvence, poslovne prostore in del zaposlenih

Za par deset miljončkov niso kupili celotne Vege.
Za 20 do 30 milijonov dobiš komaj eno stanovanje.
Kupili so samo osnovne prostore skupaj z nekaj zaposlenimi in frekvence.

Naročniška razmerja me sploh ne zanimajo, pri predplačniških me pa zanima ali si bodo upali iti pod 29 SIT.
Za okoli 25 SIT v vsa omrežja in brez naročnine bi me znali prepričati.
Trenutno sem na Izi, je daleč najugodnejši ker precej kličem v Telekomovo omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Alexius Heristalski ::

Pisalo je v stilu, da z Mobitelom niso podpisali pogodbe o navideznem gostovanju, temveč o najemu omrežja. Kolikor sem razumel, naj bi postali običajen operater mobilne telefonije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MEDENA ::

izi je na izi hahahhahahahahahahaha.......................

carota ::

Nekaj ne razumem, zakaj bi zakupil frekvence, če se misli na Mobitelu šlepat?

Lp

neres ::

Jaz sem šel tudi na izi. Imajo zdej eno akcijo do konca maja. Nočem delat reklame, samo če koga zanima se mu splača pohitet.

minmax ::

menda nihče ne misli, da je cilj Tuša (p)ostati lastnik omrežja? Zagotovo je to preveč stran od njihovega core biznisa.

Če bodo res imeli omrežje, potem je edini logičen zaključek, da računajo, da ga bodo v treh letih lahko po donosni ceni prodali komu, ki še namerava priti na slovenski trg ali komu, ki je že pa bi mu bila to komplementarna storitev (takih je kar nekaj). Ne pa, da se bodo dolgoročno šli mobilno telefonijo. ni logike.

k0lar ::

nam se to ne zdi logično, v tujini pa je nakupovanje podjetij iz drugih branž, ki nimajo logične povezave s primarno, popolnoma normalno... če že pogledaš kako je Virgin uspel in kaj vse se je pod tem imenom danes... še malo pa bo TUŠair delal konkurenco Adriji... :D

kunigunda ::

Eno je operater (sedaj sta le dva, Mobitel in Simobil), drugo je pa ponudnik storitev (IziMobil, Debitel, TusMobil) ki izrabljajo opremo Mobitela in imajo v zakupu le
toliko in toliko stevilk znotraj mobitelovega omrezja.

ahac ::

Eno je operater (sedaj sta le dva, Mobitel in Simobil), drugo je pa ponudnik storitev (IziMobil, Debitel, TusMobil) ki izrabljajo opremo Mobitela in imajo v zakupu le toliko in toliko stevilk znotraj mobitelovega omrezja.



Če bo samo ponudnik storitev.. zakaj rabi koncesijo in svojo centralo?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kunigunda ::

Koncesijo rabi, saj je to konec koncev vrsta dovoljenja. Svoje centrale ne rabi in ne vem od kod ti ta informacija da jo bo tudi imel ...

Airskull ::

LJUBLJANA - Predvidoma še pred koncem leta bo celjski trgovec Tuš začel ponujati storitve mobilne telefonije, potem ko je Agencija za pošto in elektronske komunikacije včeraj soglašala z nakupom koncesije za opravljanje storitev mobilne telefonije in radijskih frekvenc od odhajajočega podjetja Western Wireless International (WWI), ki bo v Sloveniji le še do konca maja. "Ta koncept razvoja mobilne in sploh informacijske tehnologije nam je v Tušmobilu bistveno bliže od tistega, ki smo ga preigravali še pred kakšnim letom," pravi direktor Tušmobila Marko Fujs. Tuš je namreč še pred časom želel z Mobitelom podpisati pogodbo o navideznem gostovanju v njegovem omrežju, a si je, kot smo prvi poročali v Dnevniku, premislil in bo postal običajen operater.Zdaj je z Mobitelom podpisal pogodbo zgolj o najemu omrežja, medtem ko bo druge postopke pri upravljanju klicev izvajal sam. Po naših informacijah naj bi jim Mobitel za uporabo radijskega omrežja zaračunaval 4 tolarje za minuto za en del klica. Za celoten klic v Tuševem omrežju naj bi tako Mobitelu plačeval 8 tolarjev, za klic v Mobitelovo pa okoli 20. Tudi cena SMS naj bi jim omogočala precejšen manevrski prostor.

Vir: Dnevnik
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

ahac ::

Koncesije izi in debitel nimata in ne rabita. Tuš pa očitno hoče nekaj več.
Vega je pa pri podpisu koncesije tudi obljubila, da bo pokrila določen delež Slovenije z svojim signalom.. ni mi jasno kaj misli delat Tuš z tem, če ne bo imel svojega signala.


Airskull: Super, ravno tole sem iskal (sem že prebral prej pa zdaj nisem našel).
Ne vem kje jim bo tukaj maneverski prostor.
8 sit za klic v Tuš bodo dal Mobitelu.. torej cena klica ne bo pod 10 sit.. Simobil ima 5 sit.
20 sit bodo plačeval za klic na Mobitel.. torej spet cena ne bo pod 25 sit.. kar je spet dražje kot Simobil.

Možno je pa, da bodo svoje omrežje postavili samo po največjih krajih (nekako tako je delal tele2 na Hrvaškem), drugje se bodo pa fural na Mobitelu. To pa pride dost ceneje, kot pokrivat celo Slovenijo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Alexius Heristalski ::

O tem, kar je povedal Airskull, sem že jaz govoril, vendar mi ni uspelo najti članka na Dnevniku.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kunigunda ::

"Zdaj je z Mobitelom podpisal pogodbo zgolj o najemu omrežja, medtem ko bo druge postopke pri upravljanju klicev izvajal sam."
Kaksne postopke pri uporavljanju klicev pa bo opravljal sam ? Tarifiranje in fakturiranje. Se pravi, da bo se zmeraj virtualni operater znotraj
mobitelovega omrezja, le da jim ne bo mobitel izstavlju faktur. Isti sranje drugo... Pri dnevniku pac ne morejo vsega vedeti.

Nejc Pintar ::

Nope, ne bo virtualni operater. Le njihove oddajnike bodo imeli v najemu. Kot Vega.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

kunigunda ::

Vega ni imela v najemu oddajnikov, ampak roaming pogodbo, kar pomeni, da se je telefon lahko selil iz njihovega omrezja v mobitelovo.
To pomeni, da mora Tus nabaviti dobersen del opreme (npr tkole na oko za zacetek 20mio evrov).

frenk ::

TUŠ MOBIL: novi mobilni operater v Sloveniji
Celje, 24.05.2006

Z današnjim soglasjem Agencije za pošto in telekomunikacije RS in vpisom družbe Tuš mobil v register nacionalnih ponudnikov storitev mobilne telefonije v državi se začenja novo obdobje na področju ponudbe storitev mobilnega telefoniranja in širokega spektra spremljajočih paketov za sodobno rabo. Tuš mobil bo namreč do konca leta, ko bo začel tržiti svoje pakete mobilnega telefoniranja in spremljajočih možnosti za vse generacije, pripravil več izvirnih paketov za olajšano in razširjeno rabo mobilnikov tako v zasebnem kot v poslovnem življenju.

Na vstop v mobilno telefonijo oziroma v storitveno industrijo na področju sodobne informacijske tehnologije smo se v Skupini Tuš pripravljali že nekaj časa. V sklop temeljitih priprav na področje sodobne informacijske tehnologije sodi tudi visoka dokapitalizacija družbe Iskraemeco Kranj, ki bi tako lahko že v kratkem poleg obstoječe proizvodnje postala komunikacijski, razvojni in logistični center, pravzaprav novi steber za informacijsko tehnologijo v Skupini Tuš. Ne glede na ta prevzemni projekt pa bo podjetje Tuš mobil, ki se v Skupini Tuš ukvarja s storitvami mobilne telefonije in z mobilniki povezanimi zabavnimi ter poslovnimi storitvami, že v nekaj mesecih začelo s trženjem širokega spektra različnih storitev in paketov. Danes je namreč dobilo soglasje Agencije za pošto in telekomunikacije RS za nakup državne koncesije za opravljanje storitev mobilnega operaterja. »Gre za koncesijo, ki jo je doslej uporabljal Western Wireless International, ki te dni zaključuje svoje delovanje v Sloveniji,« pojasnjuje Marko Fujs, direktor družbe Tuš mobil. Medtem ko sta Mobitel in Simobil odkupila Western Wirelessovo infrastrukturo že pred njegovim odhodom iz Slovenije, se je Tuš mobil odločil za nakup njegove koncesije. »To nam omogoča, da lahko s poslovanjem začnemo praktično takoj, saj smo se med drugim s prvim mobilnim operaterjem v državi, Mobitelom, že tudi dogovorili za uporabo njegovega omrežja, ki je tudi najbolj razširjeno. To pomeni, da bomo že ob vstopu na trg zagotavljali storitve mobilne telefonije in drugih, na mobilne telefone vezanih ugodnosti zabavne in poslovne narave na najširšem območju Slovenije. Povsod, kjer je v Sloveniji signal mobilne telefonije, bodo naši naročniki imeli dostop do mobilnih storitev, seveda pa se hkrati vključujemo tudi v globalno izmenjavo,« dodaja direktor Marko Fujs in razkrije, da so prevzeli tudi vse drugo premoženje družbe Western Wireless International, ki je v Sloveniji ponujala storitve mobilne telefonije z imenom Vega.

»Ta koncept razvoja mobilne in sploh informacijske tehnologije nam je v Tuš mobilu bistveno bližje od tistega, ki smo ga preigravali še pred kakšnim letom. V vlogi navideznega operaterja mobilnih storitev bi namreč težko uresničevali celovit spekter predvidenih storitev in ugodnosti, ki jih pripravljamo za naše naročnike. Prav tako pa bi vanj težje vključili tudi razvojni koncept, ki je pripravljen za razširitev dejavnosti kranjskega Iskraemeca, kjer tudi želimo uresničiti poslovno in zaposlitveno ekspanzijo kot novi steber proizvodnje in storitev v Skupini Tuš,« še dodaja Marko Fujs in napove, da bodo Tuš mobilovi paketi za uporabnike pripravljeni že v nekaj mesecih.



...to piše na tuševi strani ;)

kunigunda ::

Tko kot na simobilovi pise da majo skor 100% pokritost...

kunigunda ::

Tisto, kar jim je banana d.o.o. pustila lahko vrzejo samo v smeti...

tomaz 06 ::

In tako bomo meli sam se vec Tuseve reklamne navlake po telefonih... men ze zdaj vsake tok po pomoti poslejo kaksno reklamno akcijo po sms-su.

carota ::

@tomaz 06: zakon jim prepoveduje pošiljanje reklamnih sporočil, če jim tega nisi dovolil.

kunigunda ::

Tusu se gre za marsikaj drugega kot pa za samo telefonijo...

Jux ::

Končno nova konkurenca na slovenskem trgu, trenutna ponduba pri nas je več ali manj obupna (še posebej ponudbe telefonskih aparatov) in potrebujemo nove ponudnike, da bodo cene padle še bolj.

PS: Preden kdo začne razlagat kako poceni so slovenski mobilni operaterji, naj si pogleda ponudbo v angliji. Tipična ponudba je SE K810i (ali Nokia N70) brezplačno, če se zavežeš za 18 mescev z mesečno naročnino 30-40 funtov (za kar dobiš cca 500-1000 brezplačnih minut pogovora mesečno + 500-1000 sporočil).

S tem da imaš podobne cukrčke, kot so: brezplačna nadgradnja mobilnika, za dodatnih 5 ali 10 funtov mesečno zavarovanje pred izgubo/krajo/karkoli, itd itd...

Kaj pa pri nas? Nokia N70 te pride pri mobitelu 60K sit, s tem da se vežeš za dve leti!!!!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tilen ::

Ja no 18 mesecev pa je 1 leto pa pol :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ahac ::

30-40 funtov (za kar dobiš cca 500-1000 brezplačnih minut pogovora mesečno + 500-1000 sporočil).


30 funtov ni tako malo (okrog 10k sit).
No.. res dobiš zraven "brezplačne" klice.. oz, jaz bi reku, da so klici vključeni v ceno.
Sej je imela Vega podobno. Plačal si neko vsoto in dobil določeno št. minut.
V takem primeru ni problema operaterju dat kul telefona zastonj, ker ve, da mu boš v tistem letu ali dveh dal tolk in tolk denarja.
Simobil je tudi nekaj poskušal z minimalno mesečno porabo.. pa se ni prijelo.

Trenutno dajeta Mobitel in Simobil telefone ne glede na to kolk kličeš... in z naročnino jurja na mesec si operater ne bo pokril niti stroškov, ki jih ima z subvencijo telefona.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kunigunda ::

ja, tusmobil bo pa v pralne praske daju aparate tko kot je vcasih blo...

postar_si ::

Danes je Tušmobil štartal. Mal sem gledal njihovo stran in so cene ugodne, mobilni telefoni z vezavo 24 mesecev tudi kar ugodni. Predvsem pa mi je všeč pregledna stran. Me prav zanima kakšen bo odziv uporabnikov. Koliko pa stane prehod iz enega predplačniškega paketa, k drugemu?

OldSkul ::

Ja ugodni že... kaj je pa s pokritostjo in kakovostjo storitev?

Fotr ma simobil in ima same probleme. Včasih ga sploh ne moreš priklicat, čeprav ima mobitel prižgan.

mhawky ::

Telefoni so ugodni? Preberi si mario's thing, o resnični ceni Nokie 95 za 1 EUR, pa potem govori! Ta cena velja za naročniški paket za 50 EUR in vezavo 24 mesecev, pri paketu za 5 EUR naročnine mesečno se pa cena dvigne na 499 EUR!
Težave rastejo, čim bolj se bližamo cilju. (GOETHE)
Hm... Sem torej že na cilju? --> http://globalproduct.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mhawky ()

ahac ::

Hja.. za tiste, ki veliko kličejo je telefon poceni, za ostale pa ne. Sej Tuš ni neumen, da bi šel dajat zastonj telefone folku, ki ne bo z klici nič zapravil.

ps. Jaz ne vem kaj je Slovencem padlo na glavo.
Naročnina je NAROČNINA za storitve! To NISO obroki za telefon. Operater ni je*e*a lizing hiša, ffs!
Telefona ti sploh ni treba vzet pa bo naročnina še vedno ista! Zakaj? Ker je to naročnina!

Povsod po svetu je tako, da uporabnik, ki porabi več dobi boljši telefon po nižji ceni. Ker na koncu se operaterju veliko bolj splača imet enega uporabnika, ki naredi 1000 min klicev na mesec kot 100 takih, ki naredijo 10 min na mesec.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

rini ::

Men se zdi Tušmobil ful ugoden. Avgusta sem bil pretežno v tujini, klical sem samo doma in kljub temu imel Mobitelov račun 30 €, drugače plačujem 50 € mesečno. Naročnina za paket itak je 6,5 €, klici pa 0,08763 €.

Pri Tušmobilu npr. vzamem paket Tušmobil30, dobim zastonj telefon Nokio 6300 in sem brez "naročnine". Če računam da od celote 30 € odštejem "naročnino" 6,5 €, ki jo plačujem pri mobitelu, dobim za 23,5 € = 500 minut pogovora + 300 SMS + 30 MMS (SMS, MMS ne mislim uporabljat). Minuta pogovora me stane tako le 0,047 €, kar je skoraj pol manj od Mobitela.

Prednosti naših mobilnih operaterjev:
- Mobitel ima pri Itak paketu vikend pogovore za 0,01 centa
- Simobil ima najcenejše klice znotraj lastnega omrežja, potrebno je doplačat za Paket mobilni-dodatna naročnina
- Tušmobil pa ima za vse mobilne in stacioanarne operaterje isto ceno. Npr. kolega
zamenja operaterja, obdrži številko in ti tega ne pove. Ti pa veselo kličeš dokler
te ne preseneti visok račun. (ta prednost je zame daleč najboljša)

Res je tudi, da verjetno ne bom vedno porabil vseh 500 minut pogovora, ampak raje to, kot pa da se za isti denar pogovarjam pol manj.

neres ::

Gledam malo te naročniške pakete in Tušmobil je res najcenejši, če kličeš v razna omrežja. Mobitel/Simobil naročnina se ti praktično splača samo če dosti kličeš v lastno omrežje, sicer je tudi T-2 cenejši, sploh za klice v Telekom.

Zdej neki mi ni povsem jasno pri Tušmobilu: Maš recimo paket za 10€/mesec za 100min klicev (torej po 0,10€/min). Ko porabiš teh 100min plačaš za nadaljne klice spet 0,10€/min.
Sem prav razumel ali sem se kje zmotu?
Torej zakaj bi sploh kupoval večje pakete če itak doplačaš samo kolikor porabiš, in to po isti ceni? (OK, če ne upoštevamo vštetih SMSov.)

Se morda po porabljenem bonusu tudi spremeni obračunski interval ali je ta vedno 30 sekund?

Kako ste sicer zadovoljni s Tušmobilom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

bond007 ::

Zdej neki mi ni povsem jasno pri Tušmobilu: Maš recimo paket za 10€/mesec za 100min klicev (torej po 0,10€/min). Ko porabiš teh 100min plačaš za nadaljne klice spet 0,10€/min. Sem prav razumel ali sem se kje zmotu? Torej zakaj bi sploh kupoval večje pakete če itak doplačaš samo kolikor porabiš, in to po isti ceni? (OK, če ne upoštevamo vštetih SMSov.)

Si prav razumel... res paketi TUŠ 5, 10 in 20 imajo vsi klice po 0,1€. Torej zakaj uzeti kaj več kot tuš5? Ker imaš v dražjih paketih več smsov in predvsem cenejše subvencionirane telefone in če veš da boš večino mesecev porabil več kot 5€, se pomoje splača kak dražji paket vzet. Paket 30 ali več pa itak imajo še več minut klicev, tko da pride minuto manj kot 0,1€.

Se morda po porabljenem bonusu tudi spremeni obračunski interval?

NE.

Kako ste sicer zadovoljni s Tušmobilom?

Fotr je uzel paket tuš50 in je zaenkrat zadovoljen. Vzel je telefon htc touch diamond za 1€, ki smo ga takoj naprej prodali za 400€. Signal je v 99% boljši, kot je bil prej na simobilu, računi so prej bili okol 80-100€ in ponavadi okoli 600-700 minut pogovorov. Tako, da sem najprej mislil, da bi vzel paket30 in pač doplačal minute, ampak sem potem videl ugoden telefon in vzel kar paket tuš50. ŠE DOBRO! Ker v zadnji mesec mu je od 1000 minut ostalo 39 minut - očitno tudi posledica tega, da ima tuš pol minutni interval, simobil pa po prvi minuti sekundnega! Na to je treba bit pozoren, ko izbiraš kateri paket pri tušu je primeren zate!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

neres ::

Hvala, nisem niti pomislil na različne cene telefonov glede na paket.
Torej je vedno 30sek interval. Ja, to se lahko pozna na koncu, če narediš dosti klicev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tušmobil vesolje - Plus

Oddelek: Mobilne tehnologije
243585 (2775) knesz
»

Tuš mobil?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61754 (1142) Urc
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710520 (5159) neres
»

Tuš prodaja iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
999830 (9830) Gandalfar
»

Incotel in WiMax

Oddelek: Omrežja in internet
324034 (2594) Spajky

Več podobnih tem