» »

VMWare in podobni?

VMWare in podobni?

PhotoBlaz ::

Kateri program bi uporabil za softwaresko namestitev dodatnega operacijskega sistema na že obstoječi sistem(primer VMWare in dodaten OS.).
Kateri od WMWare paketov bi najbolj ustrezal za enostavno home uporabo, oziroma kakšen drug program?

P.S. Dodaten sistem bi namreč potreboval samo zaradi printanja na starem ploterju, ki pa podpira samo XP driverje

l0g1t3ch ::

Sun virtualBox je zastonj za nekomercialno uporabo pa še zlo dobr je.

Drugac z VMWare je pa tko, workstation je plačljiv in je tudi deleč najbolši, server al pa player sta pa tud zastonj

bluefish ::

Med brezplačnimi rešitvami bi na prvo mesto nedvomno postavil VirtualBox. Sledita pa mu Vmware Server in Player.
VirtualBox in Server omogočata, da namestiš navidezen sistem in ga potem konfiguriraš po svojih željah. Za Player pa obstajajo že predpripravljene slike sistemov, ki je le mountaš v program in zaženeš. Na voljo je široka izbira za praktično vse potrebe.

jamiroq ::

za vmware player si na strani http://www.easyvmx.com tudi ustvaris svoj vm (v katerega nato sam namestis os). nima pa player taksne funkcionalnosti kot virtualbox ali vmware server (snapshoti, integracija v host os, ...). otoh pa lahko v vmware produktih poganjas 64-bitni guest, kar v virtualboxu se ni mozno.

ender ::

VirtualBox je funkcionalno zelo podoben VMWare Workstation - podpira neomejeno število snapshotov, kar ti zelo pomaga pri raznih testiranjih programov. Edino, česar ne podpira v primerjavi z VMWare je podpora za navidezni dvoprocesorski sistem, ki pa po mojih testih ne pripomore prav veliko k hitrosti.
VMWare Server ti omogoča samo en snapshot, kar zelo omeji njegovo primernost za testiranje programov.
Do pred kratkim je bila še ena prednost VMWarea podpora 64bitnim virtualnim sistemom, vendar pa VirtualBox le-te podpira od različice 2.0 naprej. Občutek imam tudi, da VirtualBox deluje bolj gladko kot pa VMWare.

VMWare Player ni preveč primeren za resno delo, razen če poganjaš samo v naprej pripravljene virtualne stroje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

opeter ::

Uporablja kdo VirtualBoxa na Macu? Hvala za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

slitkx ::

VMware Worksation je počasen za znort. Back to VirtualBox.

slitkx ::

Še tole...na prenosniku imam 4GB pomnilnika, dvojedrni procesor. Trenutno imam virtualnemu OS dodeljenih 1024 MB. Je smotrno (in za primarni sistem) varno razpoložljiv pomnilnik povečati na 2048 MB?

5er--> ::

Ti kar daj.

slitkx ::

Je imel kdo težave z izjemno neodzivnostjo VMware Workstation (ali kakega drugega VMware produkta) v OS Windows 7?
Podvojil sem razpoložljiv pomnilnik, pa ni razlike. Zažene se dokaj hitro, po nekaj minutah virtualizacije Windowos 2008 Server R2 pa popolnoma odpove. Vsak klik, premik...se izvaja po več minut.

Laptop je dvojedrnik, 4GB pomnilnika, 2GB rezerviranega za virtualca.

Invictus ::

1. Vmware player omogoča kreiranje VM mašin. Po novem.

2. Dokupi si RAM. Pozabi na VM. Več RAMa, manj praskanja po disku -> hitrejše delovanje.

Je pa odvisno kake VMje boš delal.

slitkx je izjavil:

Je imel kdo težave z izjemno neodzivnostjo VMware Workstation (ali kakega drugega VMware produkta) v OS Windows 7?
Podvojil sem razpoložljiv pomnilnik, pa ni razlike. Zažene se dokaj hitro, po nekaj minutah virtualizacije Windowos 2008 Server R2 pa popolnoma odpove. Vsak klik, premik...se izvaja po več minut.

Laptop je dvojedrnik, 4GB pomnilnika, 2GB rezerviranega za virtualca.


4 GB je premalo za virtualca. Odvisno koliko pomnilnika si dal virtualni mašini. Kateri dvojedrniki? Sam laufam serverske zadeve na i5 + 8 GB + SSD. Kot bi delal na pravem računalniku.

Če ti je VM počasen, naloži nove VmWare/VirtualBox toolse. Mi je že večkrat pohitril zadevo. Sploh če je bila virtualna mašina narejena za VmWare player ali ESX.

Vsaka različica VmWare software zahteva svojo verzijo VmWare toolsov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

slitkx ::



VMware Tools sem že namestil, omogočil sem 3D Graphics Acceleration.

slitkx ::

Evo, zdele v VirtualBox nameščam Hyper-V, pa bom videl, kako bo šlo.
Aja, pa v MsConfig sem imel nastavljeno omejitev porabe pomnilnika, sem izklopil.

slitkx ::

Še tole, morda neumno vprašanje, a vendarle.
Je Hyper-V (sedaj) samostojen OS? Ko sem imel v virtualcu nameščen Windows 2008 Server, sem imel na razpolago "role" za Hyper-V.
Sistem v sistemu? 8-O

Hyper-V podpira Active Directory?

Ok, morda mešam jabolke s hruškami (in še čem), a si želim biti na jasnem.
Hvala za odgovore.

Lp.

blackbfm ::

Je imel kdo težave z izjemno neodzivnostjo VMware Workstation (ali kakega drugega VMware produkta) v OS Windows 7?
Podvojil sem razpoložljiv pomnilnik, pa ni razlike. Zažene se dokaj hitro, po nekaj minutah virtualizacije Windowos 2008 Server R2 pa popolnoma odpove. Vsak klik, premik...se izvaja po več minut.


Sem imel podoben problem, sicer že kar nekaj let nazaj na enem starem kompu, je vmware kar naenkrat začel nenormalno štekat in se ni popravil niti po formatu. Nisem pogruntal kaj bi bil vzrok, edino kar mi zdaj pade na pamet je defekten ram.

4 GB je premalo za virtualca. Odvisno koliko pomnilnika si dal virtualni mašini. Kateri dvojedrniki? Sam laufam serverske zadeve na i5 + 8 GB + SSD. Kot bi delal na pravem računalniku.


Eh, virtualca si mel lahko na signle core z manj kot giga rama. Danes so operacijski sisitemi malenkost bolj zahtevni ja, samo še vseeno ne rabiš po 8gb in več rama no ni treba pretiravat.

Invictus ::

Za moje stvari rabim. Pač služim denar s tem in čas je denar. Oz. moja lenoba :D. Zakaj bi visel za škatlo in čakal da se nekaj naredi, če pa lahko zaključim delo kako uro ali dve prej zaradi hitrejše škatle?

Meni je prosti čas pomemben ;).

Zdaj imam virtualca ki rabi skupaj 12 GB RAMa. Tako da bom videl kako sploh laufa na moji škatli oz. laptopu ...

Tako da 8Gb preveč za virtualce ... Mogoče za privat uporabo. Drugače je to osnovni minimum. Mi je žal da takrat nisem dokupil 16 GB RAMa za laptop.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ABX ::

PhotoBlaz je izjavil:

Kateri program bi uporabil za softwaresko namestitev dodatnega operacijskega sistema na že obstoječi sistem(primer VMWare in dodaten OS.).
Kateri od WMWare paketov bi najbolj ustrezal za enostavno home uporabo, oziroma kakšen drug program?

P.S. Dodaten sistem bi namreč potreboval samo zaradi printanja na starem ploterju, ki pa podpira samo XP driverje


Slow down Johhy boy. Kakšen vmesnik ima tvoj plotter? Ni rečeno da VMWare zna simulirat lpt port ali kaj podobnega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blackbfm ::

Za plotter se splača pogledat program FlexiSign, deluje na win7, načeloma ne rabiš nobenih posebnih driverjev, podpira pa kar nekaj plotterjev oz protokolov.

Za moje stvari rabim. Pač služim denar s tem in čas je denar. Oz. moja lenoba . Zakaj bi visel za škatlo in čakal da se nekaj naredi, če pa lahko zaključim delo kako uro ali dve prej zaradi hitrejše škatle?


Mnja, če si zahteven uporabnik in služiš s tem je drugo. Ampak za neke ne-zahtevne stvari ima virutaliziran os dovolj recimo že 512mb rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Invictus ::

Za kak novejši OS rabiš kar 1 GB RAMa. Ta grafika postaja iz leto v leto bolj bogata in bolj neuporabna. Drugače pa če se učiš Linux, je dovolj tudi 128 MB RAMa in konsola :D.

Samo cene pomnilnikov do 8 GB so danes tako majhne da sploh ni za razmišljat. Celo 16 GB ta laptop stane manj kot 100 EUR.

http://geizhals.eu/?cat=ramsoddr3&xf=14...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

slitkx ::

Virtualca ženem za osebno rabo, zaenkrat toliko, da se naučim konfiguracije strežnika ter dela z AD.
Je pa sedaj na voljo vseh 4 GB pomnilnika (ko sem skenslal omejitev v MsConfig), pa upam, da bo hitreje delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual Machine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222912 (2398) sas084
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687442 (5014) Blisk
»

Izšel VMware Workstation 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4210018 (8498) MrStein
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010884 (7691) Buggy
»

virtualbox - 2 vprašanji

Oddelek: Programska oprema
141882 (1604) OmegaBlue

Več podobnih tem