» »

Kako kupiti vse za tv, kino, računalnik, surround

Kako kupiti vse za tv, kino, računalnik, surround

kinofreak ::

Lp.
Upam, da bom dobil prave informacije glede na moje želje. Že pred časom sem se odločil, da bom, ko bom velik :) , imel solidno opremo za uživanje na kavču in za računalnikom, predvsem za dokaj kvalitetno gledanje filmov (vseh formatov, tudi Divx) in tu pa tam za igranje kake igrice.
Tako doma že imam LCD TV PHILIPS 37PF9631D, zdaj pa je potrebno kupiti še pravo računalniško opremo in pravi receiver in zvočnike, zadovoljil sem se s 5.1 surround. Zdaj sem za računalnik pripravljen dati cca. 700 - 800 EUR brez monitorja, miške in tipkovnice. Ker pa se ne bi rad zaj... , pa bi rad kupil tako stvar, da bom potem lahko brez težav dokupil receiver in zvočnike. Tako bi rad, da bi imel na zvočnike od receiverja priklopljen tako TV kot tudi računalnik, obenem pa me zanima, kako bi si lahko naredil oz. že zdaj pripravil, da bi poleg tega imel lahko tudi ločene zvočnike za računalnik (npr. da lahko sam igram igrice na računalniku, moja ženska pa lahko gleda in posluša TV in me pusti pri miru). Prav tako me zanima priklop računalnika na LCD TV in receiver. LCD TV ima 2xHDMI priklop. Ali lahko priklopim računalnik s HDMI priklopom na TV za video in tudi na receiver za zvok? Katero grafično in zvočno potem rabim (ali je lahko zvočna integrirana?). Kaj pa na storim z receiverjem, na kaj moram paziti pri nakupu (priklopi z LCD ipd.?)??

Imate morda kak konkreten nasvet za konfiguracijo računalnika za približno tako ceno. Če kdo slučajno ve, ali ga morda imajo že kje v prodaji sestavljenega?

Hvala lepa

pirlo ::

Vsak receiver ima avdio in video vhode. Imaš dve možnosti priklopa. Prva je, da pelješ zvok in sliko na receiver in potem iz video izhoda na receiverju v TV. Druga pa je, da samo pelješ zvok na receiver, sliko pa direkt na TV. Glede na to, da imajo receiverji DD, DTS, ... dekoder se splača peljat zvok iz računalnika preko SP/DIF na receiver.
Pri prvi varijanti boš moral vedno vklopit receiver in nastavit profil na računalnik, če boš hotel videti sliko na TV-ju.
Jaz imam povezano na ta drugi način. Zvok preko SPDIF in sliko DVI (rač.) na HDMI (tv). Imam pa integrirano zvočno. Če je pri uporabi kakšne neintegrirane razlika v kvaliteti pa ne vem. To zanima tudi mene.

bluefish ::

verjetno bi rad računalnik uporabljal kot neke vrste medijski center?
V tem primeru se ozri za čim tišjimi komponentami.

_koki_ ::

če misliš uporabljat računalnik ter tv v istem prostoru je nesmiselno kupit še ene zvočnike za računalnik saj ne bota mogla oba vsak svoje poslušat... tako da so slušalke obvezne...
poleg tega pa mislim da bi računalniški zvočniki logitech z-5500 (sub 188W RMS, 4x sateliti 62W RMS, center 69W RMS) več kot zadovoljivo nadomestili nakup receiverja ter zvočnikov saj te nakup receiverja, zvočnikov ki jih rabiš za surround ter nakup aktivnega sub-a pride veliko več da boš dobil približno iste rezultate...
poleg tega ima vsak nov računalnik najmanj 5.1 zvočno kartico integrirano, večina boljših pa tudi 7.1, SP/DIF pri katerih lahko poljubno nastavljaš vhode ter izhode, tako da si tudi na comp lahko povežeš signal iz tv-ja in nato na zvočnike...

pravnik ::

Jaz imam podobno vprašanje. Kaka je možnost, da bi že sedaj kupil zunanji usb disk, nanj npr. posnel xxx dvd filmov, da bi jih enkrat lahko priklopil na hišni kino. A morda že obstaja kaj takega? Nekaj sem bral, da je zaenkrat prepočasen prenos podatkov prek usb-ja...

gregor ::

to kar ti rabiš je

htpc

torej gre za računlnik preoblečen (prilagojen) za dnevno sobo, splanico...

Razlike napram standardnim pc-jem so:

- oblika ohišja je prilagojena videzu avdio video komponent (receiver, player...)
- ponavadi imajo ohišja že vgrajen IR spremnik in prilozen pilot
- namenski software , ponavadi je to vista media center ali pa free alternativa media portal.

LP

Hevidi ::

Ne nujno HTPC.

Rabiš receiver s HDMI I/O... recmo Marantz SR5002 al pa Onkyo SR606.
Rabiš grafiko z integrirano zvočno in HDMI izhodom.
Rabiš HDMI in na TVju.

Potem pa takole, zvežeš HDMI OUT na grafiki s HDMI IN na receiverju. Ta ti lahko obdela in sliko in zvok, ponavadi, pa gre slika direkt naprej na TV, zvok pa se obdela...

In maš HD sliko na TVju in digital zvok na receiverju.

(dela v teoriji - ozko grlo je grafična kartica, sam to nameravam kupt v roku kkšnega meseca)

lp D
PER ASPERA AD ASTRA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265567 (3407) ninjaxx
»

Vse v TV ali v Receiver?

Oddelek: Zvok in slika
183816 (3478) Netrunner
»

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
221882 (1577) delfinus
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634061 (16832) josko674
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up

Več podobnih tem