» »

Vse v TV ali v Receiver?

Vse v TV ali v Receiver?

Netrunner ::

V kratkem si bom nabavil 5.1 ojačevalec in set zvočnikov .... Želim ojačiti moj HTPC, T-2 IPTV, ter eno Konzol .. pa mogoče še kaj...

Današnji ojačevalci imajo en kup hdmi vhodov in isto imajo TV ... pa me zanima kaj je bolje vse skupaj pritaknit na TV in iz TV na ojačevalec .. ali vse pritaknit na ojačevalec in nato en hdmi kabel na TV? ...

je kakšna razlika v priklopu med tema dvema verzijama?

Načeloma se mi zdi bolj pravilno vse skupaj peljati v ojačevalec in potem v TV .. vendar do ojač. že gre malo morje kablov :)

kakšen predlog oz komentar ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

black ice ::

Če misliš receiver uporabljati boš logično vse priklopil (če se le da) na receiver.

TOP ::

Točno tako,ker resiver potle daje komando katero sliko boš gledal na TV zvok itak da resiver.

Netrunner ::

ja to ja .. vendar bi ga uporabljal za ojačenje v obeh primerih ... četudi priklopim recimo PC na TV in iz TV na receiver bo zvok iz PCja ojačen in po potrebi dekodiran v 5.1 kaj ne?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

bukev ::

PC na tv in audio na receiver ne gre.
slika na tv bo zamujala.

Okapi ::

Vsak malo boljši receiver ima tudi nastavitev za sinhronizacijo (nastavljaš po milisekundah, dokler nista slika in zvok sinhronizirana).

Sicer pa kot so rekli - vse vire priklopiš na receiver in sliko od tam na tv. Posebej pa lahko pripelješ še zvok iz tv na receiver.

O.

borut_p ::

sam imam zvezano vse najprej na receiver, potem na tv
- t2 slika in zvok na receiver (hdmi+digital)
- comp slika in zvok na receiver (hdmi+optical)
- wii slika in zvok na receiver (rgb+stereo)
- tv zvok na receiver (optical)

potem pa en izhod hdmi slika na tv

res pa je da imaš en kup daljincev :) razmišljam o nakupu Logitech all in one remote

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Netrunner ::

Ja saj tako sem tudi jaz mislil vse na receiver in potem v tv .. samo me je zanimalo če kdo uporablja obratno vezavo in če je kak + ali - pri takem načinu.

Kar se daljinca tiče imam logitech harmony in ga zelo priporočam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

St235 ::

TV po vsej verjetnosti nima dekodiranja DD in DTS in zato sem pri več kot enem modelu že videl, da potem TV naprej spusti stereo signal. Enako postane problem, če priklopiš kakšno napravo, ki zvoka ne prenaša po HDMI ali pa, če hočeš sliko iz enega vira, zvok iz drugega.

mcgeek ::

Sam uporabljam enega od boljših Onkyo AV Receiver-jev in imam vse naprave priklopljene nanj, ker le tako pride do izraza njegova funkcija. Da ne govorim o 7.1 zvočnikih, ki jih sicer ne bi mogel uporabljati.
Tudi sam priporočam Logitech Harmony (One), ki je nepogrešljiv.
HDMI priključki v TV ti še vedno ostanejo za rezervo, če ti jih bo zmanjkalo na sprejemniku, vendar jih uporabljaj le za vire, kjer ne potrebuješ dobrega (HD) zvoka. Kot so že napisali, TV običajno ne vrača polnega signala nazaj v AV (preko optike), ampak ostane največ DD 5.1 / DTS (odvisno kako dobre/nove naprave imaš). HDMI return channel bi znal prenašati tudi bitrate - mogoče se motim...
AV spremenik (odvisno od modela) pa ti bo znal odkodirati tudi Dolby TrueHD in DTS-HD Master Audio, četudi boš imel npr. medijski predvajalnik ali blu-ray, ki tega sam ne bo znal.
Priklop naprave za predvajanje 3D slike pa priporočam preko AV sprejemnika le, če ta podpira HDMI 1.4 standard ali več, sicer se bo 3D izgubil. To se reši z direktnim priklopom v TV.

Cervantes ::

Netrunner je izjavil:

J
Kar se daljinca tiče imam logitech harmony in ga zelo priporočam.


Imel sem Logitech HarmonyOne (res super!), nakar mi je po ene pol leta crknil display.

OK, garancija laufa, nesem na servis... in nič! Da display ni crknil sam od sebe, da mi je najbrž padel na tla (?) etc etc, skratka fakof.

Potem sem malo googlal in prigooglal do tega, da Logitech displayev sploh ne zamenja in da ga ni mogoče nabaviti kot rezervni del - sploh!

Odsvetujem.

mcgeek ::

Moj pa deluje brezhibno že skoraj 5 let. Pa tudi če bi se pokvaril, takoj kupim novega (ali pa kak novejši model), ker njegova uporaba odtehta tistih cca. 150€.
Poznam pa ljudi, ki so si ga kupili in se ga potem nikoli več dotaknili, ker ga niso znali nastavit. Če veš za kaj ga imaš in ga znaš pravilno uporabljat, potem ni zamenjave.

Okapi ::

No ja, zamenjava se vedno najde;) Od univerzalcev iz Hoferja za 10 evrov do Samsung Galaxy Note 10.1 za 400 evrov ali kolikor pač že stane. Nekaj časa sem recimo kot univerzalen daljinec uporabljal Palm T3, sedaj imam pa že enih 5 let Philips SRU9600.



O.

Netrunner ::

še eno vprašanje glede receiverja .... gledam malo modele in nekateri imajo 5.1 nekateri 7.1 .... prostor mi onemogoča set 7.1 zvočnikov tako da bom si nabavil 5.1 sistem .

Glede tega imam sledeča vprašanja:

1. če imam 7.1 ojačevalec in imam samo set 5.1 zvočnikov priklopljenih .. pa da zaženem nek film ki podpira DD .. v tem primeru ojačevalec to zazna in enostavno ignorira 2 extra izhoda? ..

2. kaj pa če začenem nek film ki ima podporo 7.1 DTS ... ali ojačevalec prilagodi na 5.1 ali enostavno pač oddaja singnal tudi na izhode brez zvočnikov?

3. dosti ojačevalcev ima neke 3d simulacioje surrounda .. kaj to pomeni da mi lahko simulira 7.1 zvok na 5.1 sistemu ?

4. 5.1 postavitev zadnjih zvočnikov je bolje zadaj ali ob strani ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mcgeek ::

Netrunner je izjavil:

še eno vprašanje glede receiverja .... gledam malo modele in nekateri imajo 5.1 nekateri 7.1 .... prostor mi onemogoča set 7.1 zvočnikov tako da bom si nabavil 5.1 sistem .

Glede tega imam sledeča vprašanja:

1. če imam 7.1 ojačevalec in imam samo set 5.1 zvočnikov priklopljenih .. pa da zaženem nek film ki podpira DD .. v tem primeru ojačevalec to zazna in enostavno ignorira 2 extra izhoda? ..
2. kaj pa če začenem nek film ki ima podporo 7.1 DTS ... ali ojačevalec prilagodi na 5.1 ali enostavno pač oddaja singnal tudi na izhode brez zvočnikov?
3. dosti ojačevalcev ima neke 3d simulacioje surrounda .. kaj to pomeni da mi lahko simulira 7.1 zvok na 5.1 sistemu ?
4. 5.1 postavitev zadnjih zvočnikov je bolje zadaj ali ob strani ?


1. Načeloma da. Iz lastnih izkušenj, moj ojačevalec zazna vsak posamezen priklopljen zvočnik in temu prilagaja nastavitve.
2. Predvaja v 5.1.
3. To pomeni, da lahko na primer stereo tv poslušaš kot surround ali pa 5.1 zvok simuliraš na 7.1. Običajno ima ojačevalec zelo veliko nastaavitev, kako naj zvok predvaja - glede na signal, ki ga dobi.
4. Levi in desni surround naj bi bil od straneh, zadnji levi in desni surround pa za osebo, ki gleda tv.

Netrunner ::

mcgeek je izjavil:


4. Levi in desni surround naj bi bil od straneh, zadnji levi in desni surround pa za osebo, ki gleda tv.


se pravi kaj je v primeru 5.1 postavitve? ... center + levi desni spredaj + stereo surround zadaj? ali ima 5.1 zadaj par levo in desno in v primeru 7.1 dodaš še dva zadi ? .. ali obratno :) .. da ti da DTS še stranske zvočnike in v osnovi ima 5.1 zadaj ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Okapi ::

Netrunner ::

Zvočnike bom nabavil od Harman Kardon

Mogoče kdo ve če so kakšne bistvene razlike med serijo hkts 30 in 60 ... če se prav razumel med 30 in 35 pa med 60 in 65 je samo da ta ona z višjo št. ima wireless subwoofer ..

pa zakaj nekatere serije imajo št. 20,30,60 .. nekatere pa 4BQ ali 16WQ ??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

pa zakaj je cena hkts 16 višja kot je od hkts 20 ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384758 (1174) KTr1sk
»

Vezava zvočnikov 5.1 na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
185935 (5126) s-adi
»

receiver - pc

Oddelek: Zvok in slika
161293 (1053) stage 6
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310733 (7744) BigWhale
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142336 (1873) Zako

Več podobnih tem