» »

ISDN telefon v Amisov modem?

ISDN telefon v Amisov modem?

pirx ::

Pozdrav,

pravkar sem priklopil Amisov paket Dvojka TEL Plus (brez Telekomovega priključka) in sedaj imam samo en Amisov telefon, ostala pa sta mi dva telekomova, ki pa sta ISDN.

Zanima me, če ve kdo mogoče, ali obstaja kakšen konverter, da bi lahko priklopil vsaj še en ISDN telefon na svoj modem... Ali pa je to povsem in čisto druga tehnika in tega sploh ni mogoče narediti? :) Potem bom pač moral kupiti še en telefon za 33 EUR od Amisa.

Mimogrede, kaj naj zdaj počem s SiOLovim modemom? Ga je možno prodati, ali pa je "zaklenjen" samo na SiOL omrežja?

Hvala!

karafeka ::

Kolikor vem rabiš konverter, ki pa te pride veliko denarja. Vsekakor 10x več kot 33 €.
To je bil tudi razlog, da sem se med amisom in t-2 odločil za t-2, ker tam dobiš konverter zastonj zraven.

Glede siol modema je odvisno od pogodbe. Če si plačal za modem, potem je tvoj in lahko z njim narediš karkoli. Če ti v pogodbi piše, da je oprema last telekoma (oz. ga imaš v najemu) potem ga moraš vrniti. Po pošti boš dobil obvestilo od telekoma, da moraš po prekinitvi pogodbe poravnati vse obvetnosti do njih. Seveda ne piše, kakšne so te obveznosti. Ob vračilu je pametno, da dobiš potrdilo, da si ga vrnil (za vsak primer). Poleg modema moraš vrniti tudi spliter oz. razdelilnik adsl-isdn.

pirx ::

OK, hvala ti za odgovor.Pravkar sem preveril na SiOLu in oprema je moja... Torej leti naravnost v koš. :) ISDN telefona bom pa prodal.

Gavran ::

Če imaš Siolovega Sagema, preverjeno dela na Amisovem omrežju - le user in pass vneseš. Jaz sem ga obdržal za back-up, če mi kakšna strela odnese Amisovega.
Velja za net, za telefonijo ne vem.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

pirx ::

Hvala, zanimiv info. Sicer imam Iskratelov modem, ampak ga bom vseeno za vsak slučaj obdržal.

KTr1sk ::

je že zdaj kakšna kakšna možnost brez prevelikega plačila,če bi šel na amis da bi mi delovala ISDN prenosna telefona?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159231 (11098) kixs
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182317 (1771) crniangeo
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444544 (3336) snoopy20
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961588 (42960) OmegaBlue
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n

Več podobnih tem