» »

problem z laptopom-ekran

problem z laptopom-ekran

galop ::

ko sem prižgal laptop (compaq nx 6125) se je na ekranu pojavilo kot da bi dal vse v negativ.namesto belo je črno in tudi barve so obratne.kaj bi to lahko bilo oz kdo bi mi lahko to zrihtal.hvala in lep pozdrav

Klemenn ::

najbrž je šla lopatica od ventilatorja k hladi procesor.;((

resno.
kvečjemu če probaš nov bios, drgač pa je najbrž kje kaka napaka ki jo boš rešil z dvema stvarema :

-garancijskim popravilom (če je še)
-menjavo prenosnika

Pyr0Beast ::

Zunanji enkran lepo dela ?

Drugače drugo, kot garancija ti ne preostane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Tudi začetni zaslon od BIOS-a je takšen?

galop ::

ja ze pred biosom je obrnil v negativ,zunanji monitor dela normalno.ali pozna kdo kakšnega serviserja ki je ugoden ,za prenosnike.l.p

galop ::

kako bi lako še bios resetiral na omenjenem prenosniku?.

ant ::

mogoče je kaj narobe z inverterjem

sašon ::

Jaz imam HP NX9105 PG 693EA - še kar star laptop.

Ne vem ali je to isto ali ne, vendar sem imel nekajkrat podoben problem, le da se je pri meni slika spremenila v nekaj kar je bilo še najbolj podobno kaki ilustraciji v sepia barvi:|

No, vprašal sem tipa, ki je te zadeve rihtal in mi je rekel, da to pri HP prenosnikih ni nič nenavadnega - menda se fenta ali oslabi stik tistega flat kabla, ki povezuje spodnji del prenosnika z LCD zaslonom.

Moj laptop ni bil več v garanciji in ko sem ga vprašal koliko bi prišlo popravilo mi je odgovoril naj raje kar kupim novega, če bo vedno nagajal.

Pri sebi sem opazil, da če parkrat odprem in zaprem zaslon laptopa ta stvar izgine in potem dela lepo. No po kakem tednu vztrajnega zapiranja in odpiranja vsakič, ko se je pojavil tak zaslon je problem izginil...

Jaz sem imel še kar srečo, tebi pa svetujem, če je laptop še v garanciji, kar takoj na servis z njim...

Lp, Sašon

galop ::

v garanciji ni več,slika pa je takšna kot bi jo dal v negativ in ko ga izklopim iz napajanja na baterijo ekran začne utripati...Ali kdo ve za kakšnega serviserja za prenosnike.sumim pa da je crknil inverter.

sammy12 ::

Tukaj je en strokovnjak, ki kar obvlada zadevo.
SERVIS ELEKTRONIKE IN RAČUNALNIŠKE OPREME
ČADEŽ-ing d.o.o.
Prušnikova ulica 4
1210 LJUBLJANA - ŠENTVID
Tel 01 518 73 04 ali 041 782466

galop ::

še kateri?

galop ::

problem sem rešil sam,ker so servisi pregrešno dragi,menjava in rabljena matrika 150 eur,pri hp nov ekran cca 500 eur,diagnostični pregled 35 eur,neki drugi servis 25 eur.torej videl sem da nekdo prodaja podoben model po delih,premontiral,sprobal,dal 50 eur in zadeva dela.inverter je bil ok ,crknila pa je matrica oz elektronika na matrici katera pa nevem če se da menjati.l.p

Pyr0Beast ::

Najverjetneje kakšen hladni lot.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417619 (2956) KTr1sk
»

Garancija na počen ekran na laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
648771 (6617) Zheegec
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393783 (2751) solatko
»

počen plastičen rob zaslona prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
967853 (4672) 49106
»

Katastrofalni servisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677438 (4908) zcetrt

Več podobnih tem