» »

Adapter za eksterni Iomega ZIP-100

Adapter za eksterni Iomega ZIP-100

Pentium ::

Od znanca sem dobil ta eksterni pogon ZIP in ene trideset ZIP disket, vse naj bi prekopiral na DVD-je, nato pa enoto in diskete lahko obdržim. Problem je to, da zraven ZIP pogona ni bilo adapterja, tudi znanec ga ne najde.

Tako, da me zanima, če bi kdo imel tak adapter, pa na primer enoto fuč, bi adapter jaz lahko odkupil. Če ima kdo doma podoben adapter, ki bi pasal (ni mus da je original), ga enako, odkupim.

Še podatki o tem adapterju,

5V, 1000mA (1A), DC.

krneki0001 ::

Nekje si sposodi interni iomega zip. Deluje hitreje, pa priklopiš ga na ide kabel.

Na žalost sem vse svoje zip drive pometal stran, drugače bi ti šenkal enega internega.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Pentium:
za kaj bos rabil ZIP enoto? Ce se ne motim, ima ta model kapaciteto samo 100MB.

Pentium ::

V bistvu imam jaz doma eno interno ZIP enoto, a ima okvarjene glave in klika, tako, da nočem, da mi pokvari še te medije. Moj znanec je šel na dopust, meni pa je preprosto rekel, da naj to arhiviram na DVD-je (baje je nekaj slik, dokumentov, na parih so celo zelo pomembni podatki (sicer stari).

Kaj pa bi jo jaz rabil? Verjetno za kake arhive, ali pa za premikanje podatkov iz zelo starih mašim (to me čaka še letos, to so same 486-ke, od ene firme). Bolj zanesljivo, kot pa Nowell ormežje, BTW. Priklop pa ima preko LPT kabla.

Da bi si sposodil še interni pogon, pa trenutno ni preveč možnosti, saj je veliko informatikov na dopustu, pa tudi za nobenega ne morem 100% reči, da ZIP ima.

Drugače sem hotel le dobiti adapter od enega, ki bi ga sicer vrgel stran, tako pa bi se stvar lahko porabila.

benqx ::

Poglej ZS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25 najbolj zanič produktov IT industrije

Oddelek: Novice / Diski
345012 (2660) schurda
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537892 (6675) MrStein
»

Ne zazna zunanje iomega zip enote lpt vhod

Oddelek: Strojna oprema
142000 (1839) jahtba
»

kakšen je vaš sanjski comp?

Oddelek: Kaj kupiti
412505 (1843) pilatus9
»

Zip pogon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71264 (1166) noogy2noogy

Več podobnih tem