» »

Servis - po prevzetju zaznane napake

Servis - po prevzetju zaznane napake

lukamarti ::

Pozdravljeni,

zanima me, kaj storiti v primeru da računalnik pride s servisa z novimi napakami (npr. računalnik neseš na servis zaradi monitorja, ko ga prineseš domov ugotoviš da se računalnik ne polni več itd. pred servisom je deloval normalno, z baterijo zdržal dobro uro).

Zanima me kako je z garancijo samega servisa? Morajo mogoče hraniti kakšne podatke testov, ki naj bi jih opravili?

Prosim za nasvete kaj storiti. Računalnik je že na servisu en teden in še nič konkretnega od njih...zopet testirajo.

Hvala za odgovor!

solatko ::

Če je servis kvaliteten, boš domov dobil poštiman sistem, v primeru, da na testiranju kaj ne štima, bodo to popravili, se pa zgodi, da kakšen študent, ki zadevo testira, naredi to bolj na hitro in površno, tako, da dobiš nazaj računalnik, ki deluje slabše kot prej.
Lahko se zgodi, da ob razdiranju, pride do premika kake komponente, pojave kakšnega mrzlega lota in podobno.
Servis pač na napake opozoriš in po navadi, jih poštimajo.

Servis mora garantirat, za posege, ki jih je on opravil, se pa lahko zgodi, da se ob vračilu prenosnika, pojavi nova napaka, ki nima veze s servisnim posegom, če ne gre ravno za okvaro matične ali grafične, se to po navadi uredi na stroške servisa (dober glas in odnos do stranke), seveda pa je veliko odvisno od stranke same, ker nekatere niti nočejo zastopit, da nova okvara ni posledica posega.

Problem je namreč v tem, da ima vedno več ljudi, prenosnik kot glavni računalnik, nekateri prižganega tudi 24/7, za kar pa te naprave niso in nikoli ne bojo.

Pri vseh prenosnikih je največji problem gretje komponent, ki se ob stalnem delovanju, niti nimajo časa ohladit.

Za igre in poganjanje torrentov, je pač primeren namizni računalnik, prenosnik pa kot nadomestek za delo izven doma, šoli....
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Eh larifari. Prenosnik imaš lahko vklopljen in prižgan 24/7. Ne vem o kakšnem pregrevanju konstantno fantazirate. Pregreva se samo če mu zapreš dovod zraka na odprtini, ker ga imaš v naročju ali pa ker je prah zabasal dovod zraka. Sestra ima laptopa vklopljenega 24/7 že skoraj 4 leta pa še vedno dela. Sicer je vmes crknil adapter, to pa je tud to. Jezst sem imel netbooka vžganega 24/7 za ~2 leti pa je delal bp in se ni nič pregreval. Pregreva se lahko sasmo če gor laufaš LinX al pa ne vem goniš 3D simulacije 24/7. Pri normalni uporabi pa nikoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

RejZoR - In zato, ker tebi dva prenosnika delata 24/7, so sedaj prenosniki uporabni za nonstop laufanje. Na servisu dobimo mašine po enem do dveh letih, ki niso za drugo, kot za v reciklažo. Največ je pregorelih MB in grafik.
Praktično se tak prenosnik razpade, ko ga začneš razdirat, saj je vsa plastika fino pregreta in neelastična. Že samo ime pove, da je to za prenašanje in občasno delo, so manj občutljivi za prenose in manjše trke, kot stacionarci, vendar mnogo bolj problematični, kar se tiče konstantnega delovanja.

Res je, da so bolj praktični, zavzamejo manj prostora, vendar preko omejitev ne moreš. Večina prenosnikov, ki delujejo pod vsaj srednjo obremenitvijo 24/7, odpove v 2-3-eh letih.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Sorry sam večjega BS pa še ne. Nisem edini, ki ga tko furam, pa ni kr crknil brez razloga lol. Če ni zabasan s prahom je v večini primerov najslabši scenarij, da crkne adapter.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Za kak laptop sploh gre ? Firma model starost ? Kje ga imaš na servisu ?

#000000 ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam večjega BS pa še ne. Nisem edini, ki ga tko furam, pa ni kr crknil brez razloga lol. Če ni zabasan s prahom je v večini primerov najslabši scenarij, da crkne adapter.


Preber tole KLIK

RejZoR ::

In kaj naj s tem? Nikjer ne piše, da ga ne smeš imet priklopljenega 24/7. Samo piše, da pač škoduje bateriji in da lahko adapter crkne. Če je v 3 letih edini strošek en nov adapter, who really cares eh?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Pri vseh prenosnikih je največji problem gretje komponent, ki se ob stalnem delovanju, niti nimajo časa ohladit.


Solatko, pri vsem tvojem nakladanju je to še najhujše: gretje in ohlajanje elektronskih komponent v računalnikih jim škodi precej bolj kot stalno delovanje pri bolj-ali-manj konstatni temperaturi. Tako da prosim ne takih neumnosti okoli širit.

Prav nobenega razloga ni, zakaj ne bi mogli prenosniki brez težav delovati 24/7 v kolikor so komponente dovolj kvalitetne.

Prav tako nikakor ni razlaga za okvaro takoj po servisiranju - glede na nesposobnost vseh serviserjev, s katerimi sem imel čas biti v stiku, je precej bolj verjetno da so mu zašušmarili računalnik ker ga niso znali razdreti. Se mi je že zgodilo in v splošnem je to precej bolj verjetno kot umiranje komponent zaradi 24/7 delovanja.
To se misliši kvečjemu kot beden izgovor nesposobnega serviserja, ki je stranki uničil računalnik in zdaj noče poravnati svoje nesposobnosti. Kar verjetno tudi je ;)

@lukamarti: Načeloma je tako, da moraš take stvari pogledati takoj po servisu (ker kot sem rekel, pogosto kaj zašušmarijo). Če nimajo napisanega nič o napaki na prevzemnem listu in jim ti tam (novo) napako takoj pokažeš so jasno odgovorni za to, da jo popravijo.
Prvi korak je tako ta, da se vrneš tja nazaj in jim lepo razložiš kaj se je zgodilo. V določenih primerih je to dovolj (pri meni recimo je bilo to dovolj ko je FMC zabluzo sestavljanje prenosnika). V drugih se bodo po solatkotovo probali krivdo zvaliti na tebe in boš moral vztrajati ter čimprej zahtevati šefa/direktorja. Če še on ne bo posoben je čas da jim jebeš vse po spisku z inšpekcijami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Tukaj pomoje avtor bolj apelira na to, da je servis original delujočo baterijo zamenjal s pokvarjeno. Se da preveriti serijske številke?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Če je "branded" prenosnik potem so serijske številke skoraj gotovo zapisane v centralnem sistemu in se jih da preveriti.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Zato jezst vedno poslikam vse serijske preden pošljem zadevo na servis, da nato vidim, če so res zamenjali zadevo. Sicer je težko v notranosti naprave ampak pri bateriji bi lahko recimo. Oz se je sploh ne daje zraven če ni stvar reklamacije. Sej ima servis svoje adapterje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihec87 ::

solatko je izjavil:

RejZoR - In zato, ker tebi dva prenosnika delata 24/7, so sedaj prenosniki uporabni za nonstop laufanje. Na servisu dobimo mašine po enem do dveh letih, ki niso za drugo, kot za v reciklažo. Največ je pregorelih MB in grafik.
Praktično se tak prenosnik razpade, ko ga začneš razdirat, saj je vsa plastika fino pregreta in neelastična. Že samo ime pove, da je to za prenašanje in občasno delo, so manj občutljivi za prenose in manjše trke, kot stacionarci, vendar mnogo bolj problematični, kar se tiče konstantnega delovanja.

Res je, da so bolj praktični, zavzamejo manj prostora, vendar preko omejitev ne moreš. Večina prenosnikov, ki delujejo pod vsaj srednjo obremenitvijo 24/7, odpove v 2-3-eh letih.


Koliko teh crknjenih ima čisto zabite hladilnike po možnosti se še ventilator ne vrti več...

lukamarti ::

Tilen je izjavil:

Tukaj pomoje avtor bolj apelira na to, da je servis original delujočo baterijo zamenjal s pokvarjeno. Se da preveriti serijske številke?


Serijsko sem že iskal, amapk je ne najdem, vendar mislim da betarija ni zamenjana, ker imam prenosnik slikan od spodaj in se nalepka na bateriji ujema.

Vendar problem je v tem, da je pred servisom baterija delovala normalno (1h po napajanju, in nekaj dni, tudi tednov v mirovanju), sedaj pa je čez noč "crknila" in ko so jo na servisu testirali, je sedaj še slabša, v bistvu doma mi jo prenosnik ni zaznal, šele po namestitvi novih registrov (pred tem tudi zvočnikov sistem ni zaznal!) in po nekajkratnem poskusu polnjenja ter vstavljanju baterije v prenosnik jo je celo zaznal. Napolnila se je za dobrih 50%...sedaj po servisu in na njem pa se je, po besedah serviserja, napolnila le za nekaj %, potem spraznila, s trudom napolnila za nekaj 10%, zopet manj...in na koncu je bil odgovor da ta baterija sedaj ni več uporabna in da je potrebno novo.

Čudno mi je to skakanje, da se enkrat napolni za 3%, drugih za 45%, potem zopet samo 13%...potem spet več...manj... Razumel bi da bi se napolnila prvič za 95%, potem 70%...in potem 3%... Na koncu pa je najbolj zanimivo tudi to da sistem ni zaznal zvočnikov... (njihov razlog - testirali so HDMI izhod...). Na servisu je bil zaradi utripajočega monitorja (zamenjali so LCD inverter) in testiranja HDMI izhoda, ker občasno ni zaznaval.

Mavrik ::

Na koncu pa je najbolj zanimivo tudi to da sistem ni zaznal zvočnikov... (njihov razlog - testirali so HDMI izhod...).


Če misliš "ni zaznal zvočnikov" kot "ni bilo zvoka" potem je to normalno če so ti preklopili audio izhod na HDMI za testiranje.

Čudno mi je to skakanje, da se enkrat napolni za 3%, drugih za 45%, potem zopet samo 13%...potem spet več...manj...


To bi znalo tudi biti normalno, če je baterija pokvarjena in kalibracijska elektronika ne dohaja celic. Vprašanje je samo a so kaj na servisu naredili, da se je baterija pokvarila ali ne. 1h trajanja baterije se mi zdi malo in zgleda da si baterijo že imel degradirano. Koliko ti je držala ob nakupu? Kaj pravi diagnostika?
The truth is rarely pure and never simple.

lukamarti ::

Zvočnikov ni bilo zaznanih, tam kjer je možno vklopiti in izklopiti sistemske ikone, enako baterije. Za testiranje so uporabili svoj disk, ker so morali mojega zaradi podatkov o podejtju in osebah odstraniti in mi je bil izročen ko sem računalnik dal na servis (zakon o varstvu osebnih podatkov).

Ob nakupu baterija ni držala veliko več, mogoče 10 - 15minut...

#000000 ::

In kak laptop je to, ter kam si ga dal popravit ?

lukamarti ::

Mislim, da za to razpravo ni tako pomembno kakšen prenosnik je in kje je na servisu. Tudi sam sumim da so za napako krivi serviserji, verjetno se to lahko zgodi pri vsaki firmi prenosnika in pri vseh servisih... so pa nekateri res bolj na slabem glasu.

Problem je v tem ker ne vem kako jim dokazati da je to mogoče njihova napaka, ker drugi serviserji pravijo, da je mozno da je do napake prislo pri posredovanju na matični plošči...pa naj bo to zaradi malomarnosti ali pa ponesreci...

#000000 ::

No mene zanima čist tko za kak laptop gre. Kaka pa je bila napaka na monitorju, je bil razbit ali ni delal sploh. Ker ne zastopim zakaj bi zarad razbitega monitorja čarali po matični, če pa je bil monitor v defektu zaradi okvare na matični pa čist komot nastane tak problem kot ga imaš. Odvisno kaj so ti delali, če so ti menjali kak bga čip, je čisto možno da je bila plata pod čipom v takem stanju da je zadevo nemogoče popravit.
Zato te sprašujem kaka okvara, in kaj naj bi ti sploh počeli s plato.

lukamarti ::

Napaka na monitorju je bila taka, da je občasno slika začela migati oziroma zaslon je utripal, najbolj na temnih površinah (seveda cela slika samo če je bilo več temnea je bolj) ko pa si prestavil na belo podlago pa se je utripanje končalo... To je trajalo od nekaj sekund, tudi do nekaj minuti, ko pa sem monitor zaprl in ponovno odprl je bilo normalno. Nazadnje se je to pojavilo sredi avgusta, sedaj pa sem ga odnesel na servis zato, ker mi je pretekla garancija. Priložil sem jim tudi posnetek utripanja zaslona itd... Seveda so me takoj klicali da monitor dela normalno brez problema itd...pa čeprav je bilo povedano da to ne dela non stop ampak občasno in še to potem ko je računalnik več ur prižgan... No in tako so zamenjali LCD inverter (vsaj tako piše na zapisniku), pred časom, oz dobro leto nazaj ko sem jih kontaktiral pa so rekli da je potrebno zamenjati "flat" kabelj in mi zadevo razložili na primeru drsnih telefonov, da se pač to s časom razmaje... In da naj bi bilo potrebno menjati ta kabelj med matično in zaslonom...

svenica ::

solatko je izjavil:



Problem je namreč v tem, da ima vedno več ljudi, prenosnik kot glavni računalnik, nekateri prižganega tudi 24/7, za kar pa te naprave niso in nikoli ne bojo.

Pri vseh prenosnikih je največji problem gretje komponent, ki se ob stalnem delovanju, niti nimajo časa ohladit.

Za igre in poganjanje torrentov, je pač primeren namizni računalnik, prenosnik pa kot nadomestek za delo izven doma, šoli....


Say what???

Sam uporabljam prenosnik, ki je že slaba štiri leta prižgan 24/7. Na njem vsak dan več ur renderiram, vmes pa gledam film. Ne razumem, zakaj razni kvazi-majstri svojih 'nasvetov' raje ne zadržite zase. In ja, seveda, na koncu je za šalabajzerstvo nesposobnih serviserjev kriva stranka sama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

#000000 ::

Ejga šalabajzi, kok si plačal svoj laptop ?

svenica ::

Ejga pimpek, 615€. Ni ravno voda na tvoj mlin, ne?

#000000 ::

Ejga šalabajzi :) Kwa pa renderaš po par ur dnevno ?

aja: edit, kva češ se ogibat servisov na daleč sej tvoj lappy ne crkuje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

svenica ::

3D. Dobro, vsak dan ravno ne, 4-5 dni na teden pa ziher. Kaj ima to veze s to debato?
Hočem povedat, da se tudi za zmerno ceno da dobit kvaliteten prenosnik,
ki lahko laufa 24/7 pod težko obremenitvijo, brez kakršnegakoli strahu, da se bodo komponente 'stopile', lawl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Mavrik ::

Debata o laufanju 24/7 je sicer malo offtopic, dajmo raje pomagat človeku s servisom no.
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

unready - Vidim povprečno 10-15 prenosnikov na mesec, večina starih med 2 in 3 leta. Cenejši imajo v glavnem napake, ki bi jih bilo predrago popravljat, tisti boljši, pa imajo v glavnem sesute grafične kartice, kar pa je sicer drago, vendar zaradi cene samega prenosnika, še sprejemljivo.
3-5 mesečno jih roma v reciklažo.

Vem tudi za primere 4-5 let starih prenosnikov, ki delujejo 24/7, vendar nazahtevne zadeve in so na istem mestu že cel čas. Seveda imajo obvezno podlogo z hlajenjem.

Pa odloči se ali ti dela 24/7 ali ti dela nekaj ur 3-4x na teden.

Primirjeti delovanje namiznika in prenosnika je pa največja bedarija.
Delo krepa človeka

#000000 ::

No mogoče res ne bi bilo napak če bi zapisal za kateri točno model gre, ker nekateri modeli imajo prirojene napake ki se sčasooma pokažejo v raznoraznih oblikah, ali pa tudi ne.

lukamarti ::

Ali mi lahko posredujete kakšen konkreten nasvet za ta primer?

Jutri naj bi šel na servis po prenosnik in baterijo (ki jo moram plačati, ker je pač stara sedaj po testih čisto odpovedala).

solatko ::

Kupi baterijo na prostem trgu, boš dobil ceneje. Lahko so napake pri polnjenju baterije, zaradi tega, ker tvoj računalnik ni optimiziran za sistem, katerega imaš instaliran. Nekateri Sony računalniki v operacijskem sistemu w7, ne polnijo baterije, v Visti in XP pa je polnenje normalno.
Lahko je zastarel gonilnik chipset-a, zastarel bios....., takole na daljavo in brez znanih podrobnejših podatkov, je težko dati, kak dober nasvet.

Morda se bo s pravim SW še baterija zbudila.

Če bi napisal za kateri prenosnik gre, bi verjetno dobil več uporabnih informacij, saj nekateri določene tipe prenosnikov poznamo bolje in je velika razlika med njimi, tako, da tu ne moreš posploševati, enako je velika razlika v kvaliteti samih servisov (nekateri računalnike itak samo sprejmejo v popravilo, popravljajo se pa čisto drugje).
Zato so podatki zelo važni.
Delo krepa človeka

lukamarti ::

Vredu, se vdam, upam da bo to kaj bolj pomagalo...

Računalnik je bil na uradnem Toshibinem servisu, torej ASBIS. Prenosnik je Toshiba Satellite P300D-12D. Pred servisom je baterija delovala normalno, zdržala je dobro uro brez napajanja ob zmerni uporabi (internet, office). Na servisu je bil zaradi težav z monitorjem, občasno (nazadnje avgusta) je slika na zaslonu utripala, največja frekvenca utripanja je bila na temnih podlagah, ko si premaknil zaslon oziroma računalnik ponovno zagnal težav ni bilo več... Na listu ki sem ga dobil ob prevzemu piše, da so zamenjali LCD inverter. Očistili so tudi računalnik (ker naj bi bil zaprašen) in mi stestirali HDMI izhod, ker občasno ni deloval.

Ko sem prenosnik doma prvič zagnal ni zaznal baterije in tudi zvočnikov ne. Pri sistemskih ikonah, tam pri uri ni bilo zaznane ne baterije in ne zvočnikov. Ko sem hotel ročno vklopiti te sistemske ikone jih nisem mogel (v navodilih za win 7 piše: "Če nastavitve napajanja ni mogoče spremeniti, računalnik morda nima nameščenega akumulatorja. "). Po nekajkratnih poskusih se je ikona celo prikazala, vendar se baterija ni napolnila več kot do 55%. Sedaj ko so baterijo testirali še na servisu, se je stanje še poslabšalo in se napolni le za nekaj %, tako da so dejali da moram kupiti novo baterijo.

solatko ::

Tvoja Toshiba je stara okoli 5 let (ti ga imaš verjetno malo manj časa). To je model z AMD procesorjem, ki so za prenosnike prevroči. Napaka na monitorju je bila posledica slabih kontaktov priklopa na inverter, zato mi ni jasno zakaj so le tega menjali. Okvarjen inverter pomeni namreč to, da imaš stalne probleme s sliko in premiki ekrana to ne izboljšajo. Nekaj so pač morali menjat, da lahko računajo poseg v mašino. Ta tip računalnika je bil optimiziran, za poganjanje windows xp in vista, so pa pozneje dodelali gonilnike za w7. Posledično prihaja do problemov z napajanjem baterije (ki pa je realno tudi že preživela svoje).
To, da so se ti pričele pojavljati težave po tako dolgem času, je potrditev tega, da so Toshiba prenosniki zelo kvalitetni. Verjetno ga v tem času uporabe nisi kaj dosti vzdrževal (čiščenje, posodobitve......). Pri drugih firmah, prihaja pri teh procesorjih do težav že precej prej (pregrevanje in posledično odpovedovanje komponent).

Najprej na Toshibini uradni strani, z njihovim orodjem (vpišeš sn. prenosnika), posodobi vso potrebno programsko opremo, posodobi windows, če nimaš avtomatskega posodabljanja in zadeve bi se morale popravit.

V kolikor ne bo pomagalo to, poišči kakšnega neuradnega serviserja, kateremu ni interes, da kupiš nov prenosnik.
Delo krepa človeka

#000000 ::

Probaj polnit baterijo z ugasnjenim laptopom, in ko se nafila do konca prižgi laptop in poglej kaj ti kaže glede baterije.

mihec87 ::

solatko je izjavil:

Tvoja Toshiba je stara okoli 5 let (ti ga imaš verjetno malo manj časa). To je model z AMD procesorjem, ki so za prenosnike prevroči. Napaka na monitorju je bila posledica slabih kontaktov priklopa na inverter, zato mi ni jasno zakaj so le tega menjali. Okvarjen inverter pomeni namreč to, da imaš stalne probleme s sliko in premiki ekrana to ne izboljšajo. Nekaj so pač morali menjat, da lahko računajo poseg v mašino. Ta tip računalnika je bil optimiziran, za poganjanje windows xp in vista, so pa pozneje dodelali gonilnike za w7. Posledično prihaja do problemov z napajanjem baterije (ki pa je realno tudi že preživela svoje).
To, da so se ti pričele pojavljati težave po tako dolgem času, je potrditev tega, da so Toshiba prenosniki zelo kvalitetni. Verjetno ga v tem času uporabe nisi kaj dosti vzdrževal (čiščenje, posodobitve......). Pri drugih firmah, prihaja pri teh procesorjih do težav že precej prej (pregrevanje in posledično odpovedovanje komponent).

Najprej na Toshibini uradni strani, z njihovim orodjem (vpišeš sn. prenosnika), posodobi vso potrebno programsko opremo, posodobi windows, če nimaš avtomatskega posodabljanja in zadeve bi se morale popravit.

V kolikor ne bo pomagalo to, poišči kakšnega neuradnega serviserja, kateremu ni interes, da kupiš nov prenosnik.


Kaj pol se ugasnjen prenosnik ne polni ker ni gonilnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

lukamarti ::

solatko je izjavil:

Tvoja Toshiba je stara okoli 5 let (ti ga imaš verjetno malo manj časa). To je model z AMD procesorjem, ki so za prenosnike prevroči. Napaka na monitorju je bila posledica slabih kontaktov priklopa na inverter, zato mi ni jasno zakaj so le tega menjali. Okvarjen inverter pomeni namreč to, da imaš stalne probleme s sliko in premiki ekrana to ne izboljšajo. Nekaj so pač morali menjat, da lahko računajo poseg v mašino. Ta tip računalnika je bil optimiziran, za poganjanje windows xp in vista, so pa pozneje dodelali gonilnike za w7. Posledično prihaja do problemov z napajanjem baterije (ki pa je realno tudi že preživela svoje).
To, da so se ti pričele pojavljati težave po tako dolgem času, je potrditev tega, da so Toshiba prenosniki zelo kvalitetni. Verjetno ga v tem času uporabe nisi kaj dosti vzdrževal (čiščenje, posodobitve......). Pri drugih firmah, prihaja pri teh procesorjih do težav že precej prej (pregrevanje in posledično odpovedovanje komponent).

Najprej na Toshibini uradni strani, z njihovim orodjem (vpišeš sn. prenosnika), posodobi vso potrebno programsko opremo, posodobi windows, če nimaš avtomatskega posodabljanja in zadeve bi se morale popravit.

V kolikor ne bo pomagalo to, poišči kakšnega neuradnega serviserja, kateremu ni interes, da kupiš nov prenosnik.


Moja je stara 3 leta. Tudi sam ne vem zakaj so menjali inverter, verjetno bi morali oni bolj vedeti v čem je problem (poslal sem jim tudi video posnetek, ko je zaslon migal, ker to se je pojavljalo le občasno). Tudi gonilniki so bili najnovejši, windowsi original in redno posodobljen. Težave glede baterije so se pojavile prvi dan po servisu. Pred servisom baterija OK, ko sem ga prinesel s servisa in zagnal baterije ni zaznal...

Tako da sedaj ne morem sam nič sprobavat, računalnik je na servisu in od tam mi informacija, da potrebujem novo baterijo, ker je ta po testih še slabša kot je bila prej (napolni se le za kak procent).

Če naj bi bili gonilniki krivi za delovanje baterije (po servisnem posegu), zakaj potem po servisu računalnik ni zaznal zvočnikov?

18zimoni ::

Uporabljam prenosnik Lenovo B570.Računalnik je po dveh letih uporabe na gradbiščih in v vozilu v presenetljivo dobrem stanju.Prah in tresljaji so stalnica.Prenosnik dela 24/7.Z pregrevanjem nima za enkrat nobenih težav,ravno tako so vsi vijaki na svojem mestu,panti pokrova so trdi kot prvi dan.Glede na nekatera mnenja o znamki Lenovo in glede na cenovni razred (500eur) moram dodat da sem nad vzdržljivostjo prenosnika prijetno presenečen.

Lp

solatko ::

Elektronika nadzira polnenje tudi pri ugasnjenem računalniku, če je instaliran sistem, ki ga prenosnik ne podpira, tudi ugasnjen ne bo polnil. Kar nekaj Sony-ev, smo morali vrniti na Visto, ker na w7, polnenje baterije nikakor ni delovalo. Takoj ko si ga pržgal, se je pokazala ikona z prekrižano baterijo in opozorilo, da je baterija fuč. Z Visto so baterije tudi po več kot enem letu, še vedno na 95% kapacitete.

Lenovo prenosniki so pod znamko IBM, ki pa da dosti več na image, kot HP, tako da so tudi najcenejši, odlični. Lenovo ni imel nikoli problemov s pregrevanji, celo tisti z AMD-ji, so bili dosti hladnejši, kot konkurenca.

lukamarti - Če si imel kak znak na bateriji, poglej, da ti niso dali kakšno drugo (se zgodi, ko imajo več enakih računalnikov v popravilu). Za inverter jim pač moraš verjeti, čeprav menim, da ni bilo z njim nič narobe, če se je slika ob premiku displey-a, uredila. Bil je samo slab stik, ki nastane zaradi pogostega odpiranja in zapiranja, kontakti pa so taki, da nimajo varovalke in, če je bolj kratek kabel, jih rado potegne iz inverterja. Ker jih ne čisto, ob premiku ekrana, zopet dobi polni stik in je slika vredu. Ob okvari je slika vedno zanič, pa če računalnik postaviš na galvo.
Problem je, ker ne moreš vedet, kateri inverter je bil dejansko not in ti bo kadarkoli pokazal in dal zraven, takega, ki ne dela. Če bi ga vgradil, bi videl popolnoma drugo napako in ne tako, zaradi katere si ga tja sploh odnesel.

Se na servisih kar dogajajo tak lumparije, ki so posledica podcenjenih izvajalcev del. Dobro plačanemu serviserju, ne bi nikoli prišlo na misel, da bi stranko prinesel okoli.
Tako pa dva, tri kose na teden, na tak način, doma pa še kakšnemu sosedu zrihta mašino in je takoj še ena plača. Šefi pa tega tako ne vedo, tudi ujame se tak način golfanja bolj težko.
Delo krepa človeka

lukamarti ::

Baterijo mislim da pred tem niso menjali, no sedaj so jo zamenjali, ker mi je prekipelo in sem hotel ukrepati naprej... Ker da človek dobi račuanlnik v slabšem stanju kot pa ga je oddal....škoda besed. Ko sem ga prinesel domov, že drugič s servisa, pa s eni hotel prižgati, ko bi mogel stopiti v windows se je pokazal blue screen in računalnik se je ponovno resetiral... No, seveda sem ga takoj odnesel nazaj tam pa so nekaj preklopili v biosih in potem je prišel v windows... Upam da ne bom imel več kontakta s tem srvisom, no razen če se sedaj v parih mescih kaj poslabša. Dali so mi novo baterijo, ki je nisem želel plačati, zanjo nimam nič papirjov, ne garancije, baje je nova...torej nova komponenta brez vseh papirjev???

Tako da sedaj za naprej vem, vse serijske številke poslikat in popisat, in pred servisom zahtevati kakšen test in papirje v kakšnem stanju je računalnik, baterija... Potem pa še tes pri prevzetju... Drugače pa kot sem bral v njihovi knjigi pritožb in pohval nisem edini, očitno jim je "nategovanje" strank v veselje...

Hvala vsem za pomoč...

fosil ::

če je instaliran sistem, ki ga prenosnik ne podpira, tudi ugasnjen ne bo polnil

Tole pa ni logično.
Če na primer vzameš disk iz prenosnika, kar pomeni da nima nobenega OS-ja, mora še vedno polnit.
Tako je!

solatko ::

Če vzameš disk iz računalnika, ga krmili samo bios, zato naj bi funkcije delovale po defaultu. Če boš disk vzel ven in računalnik zagnal, bo ob ugasnitvi bios prevzel vse funkcije in bo polnenje normalno, ko pa boš disk s sistemom, ki ga računalnik ne podpira v celoti (recimo nedelovanje baterije), pa ob ugasnitvi ostanejo komande, razen če imaš zanič sistemsko baterijo, na MB.

Če ne bi bilo tako, bi imel veliko več problemov z zagonom OS, saj bi se morale vse informacije naložiti popolnoma na novo in bi ti sistem odpiralo precej dlje časa.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652044 (12010) Han
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518475 (14050) Zheegec
»

Nakup prenosnika ACER ali ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
387885 (7109) sasoz
»

MacBook-i so zakon (ali zakaj ne želite zamenjati svojega PC-ja)

Oddelek: Strojna oprema
203053 (2437) Zheegec
»

Trajanje prenosnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
131971 (1647) mmmato

Več podobnih tem