» »

Učenje slovenskega jezika

Učenje slovenskega jezika

cyber_killer ::

Zanima me ali se da kje dobiti kaksno literaturo (ucbenike, delovne zvezke, cd-je, tudi kasete) za ucenje slovenskega jezika za tujega bosanskega drzavljana.

Nekaj bi potreboval za osnovo za lazje opravljenje tecaja v Sloveniji.

Zimavc ::

Sam sem imel cd za reševanje nalog pri učenju. Imenoval se je SLOBES.

cyber_killer ::

Hvala.Bom pogledal kako zgleda.Upam da se bo se kdo najdel pa mi dal idejo kje dobiti taksno literaturo. Naj ponovim cisti zacetnik bi se rad naucil slovenskega jezika zaradi namena preselitve v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

Zimavc ::

Našel sem še eden cd Stavnica Viljenke Jalovec, samo ta ima osnove, ki smo se jih učili v prvem razredu osemletke. Za literatur, je pa najbolje da pogledaš na kakši spletne strani katere od OŠ na seznam potrebščin, pa dobiš naslov kakšnega dz al učbenika.

Mercier ::

Lektorati slovenskega jezika se izvajajo, IIRC izmenično, po večih univerzah po svetu, navadno za študente, ki so se že prej seznanili s katerim od slovanskih jezikov (Bosanec je navadno domač še s petimi južnoslovanskimi jeziki ;). Poleg tega pa se podmladek diaspore zbere še poleti v organizaciji FF in malo vadi jezik (če ni to že izumrlo).

Predvidevam, da neka literatura obstaja. Glede na vse jamranje o izumiranju lepe domače besede, ki ga poslušam že leta, bi bil zelo razočaran, če bi se izkazalo, da je literature malo. *

Torej, če vpišeš v guglna slovenistika, tuj jezik, slovenci po svetu ... bi moral priti vsaj do kakšnega kontakta, če ne do literature.

*
Malo sem žleht. Lahko pa poročaš ... in me razočaraš.

cyber_killer ::

Pa nicesar nisaem nasel kar bi mi prislo v pomoc. A res noben ne ve kje se da dobit karkoli za enga zacetnika?

madmitch ::

Jaz sewm se tujih jezikov največ naučil iz dnevnega časopisja in knjig. Je pa res, da bo rabil kakšno osnovo prej. Si vprašal v knjižnici, najprej lokalni, nato še v NUK?
Naredi mu še to uslugo, in ga sam nikar ne uči.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

cyber_killer ::

Pa za zacetek sem mislil tole http://goethe-verlag.com/book2/SL/SLBS/... potem kaksen ucbenik za prvi razred osnovne sole.

Mislite, da bi slovenski filmi prisli v pomoc, ce bi to gledal.

echo ::

obadva mu lahko pustita dolgoročne posledice na psihi.
madona ti bi dau tujcu gledat slovenske filme, ki jih še slovenci ne zastopmo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

Mercier ::

Jaz sem ravnokar v guglna vpisal slovenistika in dobil na prvi strani ustrezni oddelek FF in od njih na prvi strani povezavo na Center za slovenščino kot drugi/tuji jezik in en forum.

Kje si pa ti iskal?

pablic ::

Na filozofski fakulteti imajo en lep tečaj.

cyber_killer ::

Saj ni fora v razumevanju, ampak toliko da dobi en obcutek (glasovni).Na FF nisem najdel nic uporabnega.Seveda vem za te tecaje, ki so placljivi.To bo prislo kasneje v upostev.Sedaj bi rad kaj brezplacno, da bo ta tecaj hitro potekal.

Mercier ::

Pokličeš na Center, pošlješ pošto, postaviš temo na forumu ... pa jim poveš vic o Mujotu, ki bi se rad naučil slovensko?

cyber_killer ::

@Saša

Hvala lepa za vse informacije.Na tem linku http://www.centerslo.net/l3.asp?L1_ID=7... je literatura, katero je potrebo samo se nabaviti.

Ce pa ima se kdo kaksen cd oz.ve za kaksnega dobrega se priporocam

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359975 (2792) TheBlueOne
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11926492 (20417) m0LN4r
»

Znam angleško a je ne slišim

Oddelek: Šola
499569 (7675) Pebkac
»

2 tuji jezik obvezen v OŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857937 (5739) overlord_tm
»

Srednješolska slovenščina - književnost in pranje možganov... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1388069 (6449) root987

Več podobnih tem