» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

krneki0001 ::

CyberPunk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kolega je moral na banko, kjer je imel delodajalec svoj račun, prenest vse skupaj, da je lahko dobival plačo. Delodajalec je pač imel take zahteve in so bile zapisane v pogodbi. Zato pravim da je vse odvisno od delodajalca.

Tole je bilo v "svinčenih cajtih". Sigurno pred letom 2000?

Letos.

CyberPunk je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Pa verjemi da zaposleni na bankah tudi ne morejo ravno pri drugih bankah imet računa odprtega.

S tem se kot zaposleni v banki ne obremenjuješ, ker imaš to pri svoji banki itak zastonj. Vsaj bilo je tako.


Na videz je zastonj. Mesečno ti sicer ne računajo, ampak gre pa v bonitete in na koncu leta plačaš pri dohodnini za vse nazaj, tako da je isto, kot če bi plačeval čez leto.

cegu je izjavil:

Ce je v pogodbi se ne pomeni da je legalno.

Vem pa da imajo vecje firme pogodbe z bankami, kar je ponavadi v korist delavcem zaradi boljših obrestnih mer, brezplačnega vodenja, inp.

Ce bi me brez ugodnosti silili, se ne bi kar tako pustil.


Če hočeš službo, boš verjetno to naredil ali pa se posloviš od službe.

Zgodovina sprememb…

cegu ::

Kaj pa vem, se nisem nikoli imel tega problema. Dodajalci so mi vedno ponujali "ta pravo" banko, nikoli pa silili.

Najbrž bi vzel ce bi bila dobra sluzba:)

krneki0001 ::

Tudi mene je to mal presenetilo. Ampak očitno ima firma kako dobro pogodbo z banko in ima kakšne "odpustke". Recimo za plače jim ni treba plačat provizije za transakcije,....

cegu ::

metalc je izjavil:

Tukaj podrobno piše, katere račune je treba prijaviti davkariji in kako. Ja, gre tudi z eDavki kot lastni dokument NF-LD, samo obrazec je malo bolj komplicirano za izpolniti "elektronsko", ker se ga dobi samo v formatu PDF.



Tu piše globa od 200 do 1200EUR za fizične osebe, ki opravljako dejavnost.

Zna kdo razložiti kaj naj bi bila ta dejavnost?

Edit: oz. Kaj je primer osebe ki nima dejavnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

krneki0001 ::

fizična oseba z dejavnostjo je samostojni podjetnik.

cegu ::

Kaj pa potem tako nekateri strašite tako s temi prijavami. Kolikor vidim v tem dokumentu prijava ni obvezna za tiste, ki niso davcni zavezanci oz. obveza ni opredeljena.

Goody ::

@cegu, LOL....si prebral prvo točko?

cegu ::

Goody je izjavil:

@cegu, LOL....si prebral prvo točko?


Davčni zavezanci smo torej vsi? Mesam s pojmom zavezanec za DDV.

Goody ::

cegu je izjavil:

Goody je izjavil:

@cegu, LOL....si prebral prvo točko?


Davčni zavezanci smo torej vsi? Mesam s pojmom zavezanec za DDV.


Seveda smo, zavezanec za DDV je drugo.

Sicer so meni pred leti zatežili (no, niso dali nobene kazni, zahtevali so da naredim samoprijavo...) tudi za borzne trgovalne račune (v Nemčiji), ki jih pa sedaj ni treba prijavljat izgleda.

kixs ::

cegu je izjavil:

kixs je izjavil:

Lahko zamenjas "nase" bancne racune z N26? Da se placa gor nakazuje in imas en in edini bancni racun pri N26? So kaksne cake pri tem?


Nevem kako ja to gledajo Slovenci, ampak v Belgiji sem plačo dobival na Slovenski TRR. Zagovrjal bom, da DA, lahko pa se zalomi ker računovodje mislijo da ne.

V kolikor pa to storis, moras TRR sam prijaviti davčni upravi v državo kjer si davcni zavezanec, da ti lahko obračunajo davek, ker zaenkrat država se ne dobi avtomatsko obvestila od vseh EU bank, da si ti odprl nov TRR izven v RS v EU, zato da lahko od te banke zahtevajo izpis obdavčljivih dohodkov (in EU banka jih mora poslati). V kolikor jih ne, pa pac sam izpolnes dohodnino rocno.


Zaenkrat sem se vedno odprl TRR v državi, kjer sej delal, da si nisem nakopal nevšečnosti zaradi nevescih racunovodij.


Kaksen davek pa naj bi obracunali od bancnega racuna oz. stanja? Prihodek je le placa.

Mare2 ::

CyberPunk je izjavil:

Zanimivo, da varčevalnih in hranilnih ni potrebno prijavljati...


Lahko pojasniš to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

kixs je izjavil:


Kaksen davek pa naj bi obracunali od bancnega racuna oz. stanja? Prihodek je le placa.

Dobiček na obresti... Ki je sicer zadnja leta mizeren.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CyberPunk ::

Mare2 je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Zanimivo, da varčevalnih in hranilnih ni potrebno prijavljati...


Lahko pojasniš to?

Ne. Domnevam pa, da je kaksna fora, da najbrz nanje ni vec mozno direktno nakazovati denarja in zato ne spadajo v ta okvir.

kixs ::

Invictus je izjavil:

kixs je izjavil:


Kaksen davek pa naj bi obracunali od bancnega racuna oz. stanja? Prihodek je le placa.

Dobiček na obresti... Ki je sicer zadnja leta mizeren.


Kolk je pa meja za obdavcitev? Vem, da imam v spominu, da je bila kar visoka stevilka.

karafeka ::

Vse kar je nad 1000€ letno.

perci ::

Obdavceno je tudi vse, za kar ne znas pojasnit izvora. Torej, ce bos imel na racunu stanje 200k eur, te bo nekdo vprasal, kje si jih dobil in ali si za prihodek iz katerega ta denar izvira, placal ustrezno dohodnino. Ker si pac rezident RS.

St235 ::

Prav tako ti od plače zaračunajo dohodnino.

kixs ::

St235 je izjavil:

Prav tako ti od plače zaračunajo dohodnino.


Sam tega ti ne gredo gledat na bancni racun.

hammock ::

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

Prav tako ti od plače zaračunajo dohodnino.


Sam tega ti ne gredo gledat na bancni racun.


Zaenkrat. Cez dve leti zna biti drugace, potem pa naenkrat jebes jeza.

Fantje, ne se zajebavat s FURSom, ni vredno... Tudi jaz bi lahko bil tiho (racun + delo v tujini), pa raje vse prijavim. Poznam primere ljudi ki so poceli podobne stvari brez prijave, pa so jih dobili. Potem pa placas vse kar cesarju pripada + kazen.

Ne podpiram nase davcne politike, po moje je cisti rop, ampak zakon je zakon.

kixs ::

A je kdo rekel, da ne bi prijavil? Mi je samo cudno, da bi sli gledat podatke za dohodnino od place na bancni racun.

Invictus ::

hammock je izjavil:


Fantje, ne se zajebavat s FURSom, ni vredno... Tudi jaz bi lahko bil tiho (racun + delo v tujini), pa raje vse prijavim. Poznam primere ljudi ki so poceli podobne stvari brez prijave, pa so jih dobili. Potem pa placas vse kar cesarju pripada + kazen.

Ne podpiram nase davcne politike, po moje je cisti rop, ampak zakon je zakon.

To je davčna politika večine evropskih držav. Tako da naši nič ne sekajo ven. Beri malo kako se lotevajo davčnih neplačnikov po Evropi. Boš videl da je FURS še med bolj milimi.

kixs je izjavil:

A je kdo rekel, da ne bi prijavil? Mi je samo cudno, da bi sli gledat podatke za dohodnino od place na bancni racun.

Saj ne gredo.

Bolj problem so ostali dohodki poleg plače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

kixs je izjavil:

A je kdo rekel, da ne bi prijavil? Mi je samo cudno, da bi sli gledat podatke za dohodnino od place na bancni racun.

Ne vem, ce razumes. Vsak dohodek, ki ga kot rezident dosežeš kjerkoli, je obdavčen. Če država ne ve, kaj je vir dohodka (npr. lahko bi bil kapitalski dobiček) za neka sredstva, s katerimi razpolagaš (nepojasnjeno), ti bo za to obračunala dohodnino. In to po kazenski stopnji 70%.

Sicer pa država od drugih držav prejema tudi podatke o dohodkih (plači, honorarjih, obresti...). In seveda FURS raje obdavči po teh podatkih kot po stanju na računu - slednje je bistveno bolj komplicirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Invictus ::

perci je izjavil:

Če država ne ve, kaj je vir dohodka (npr. lahko bi bil kapitalski dobiček) za neka sredstva, s katerimi razpolagaš (nepojasnjeno), ti bo za to obračunala dohodnino. In to po kazenski stopnji 70%.

To ni dohodnina ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

Če država ne ve, kaj je vir dohodka (npr. lahko bi bil kapitalski dobiček) za neka sredstva, s katerimi razpolagaš (nepojasnjeno), ti bo za to obračunala dohodnino. In to po kazenski stopnji 70%.

To ni dohodnina ;).

Potejto, potato.

Gre za davek od nenapovedanih dohodkov, ki je po svojih vsebini dohodnina - temelji na rezidentstvu in na svetovnem dohodku. Zadevo določa 68.a člen ZDavP-2.

AndrejO ::

dohodnina == davek od dohodka
plača ⊆ dohodek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

perci, kdaj se prek DR-02 prijavljeni računi običajno pojavijo v e-davkih?

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

kixs je izjavil:


Kaksen davek pa naj bi obracunali od bancnega racuna oz. stanja? Prihodek je le placa.

Dobiček na obresti... Ki je sicer zadnja leta mizeren.

Obresti na TRR se ne štejejo v osnovo za obdavčitev.

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:


Obresti na TRR se ne štejejo v osnovo za obdavčitev.

Verjetno še nikoli nisi imel 1.000 EUR obresti. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

metalc ::

jype je izjavil:

perci, kdaj se prek DR-02 prijavljeni računi običajno pojavijo v e-davkih?


Sicer nisem perci, ampak pri meni (oddano prek eDavkov) so rabili kakšnih 10 dni po prijavi. Nobenega povratnega odziva ipd., samo pojavil se je med mojimi računi.

Mare2 ::

A je možno prijaviti račun, odprt pred dvemi leti v Avstriji, brez kazni, napišeš gor "samoprijava"?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

CyberPunk ::

metalc je izjavil:

jype je izjavil:

perci, kdaj se prek DR-02 prijavljeni računi običajno pojavijo v e-davkih?


Sicer nisem perci, ampak pri meni (oddano prek eDavkov) so rabili kakšnih 10 dni po prijavi. Nobenega povratnega odziva ipd., samo pojavil se je med mojimi računi.

Zanimivo, pri meni se je prikazal prvi delovni dan po oddaji vloge. S tem, da so pozabili vnesti ime banke. :))

St235 ::

Mare2 je izjavil:

A je možno prijaviti račun, odprt pred dvemi leti v Avstriji, brez kazni, napišeš gor "samoprijava"?

da, drugo vprašanje pa je seveda kaj je na računu

hammock ::

Mare2 je izjavil:

A je možno prijaviti račun, odprt pred dvemi leti v Avstriji, brez kazni, napišeš gor "samoprijava"?

Da, pri meni je slo skoz, sem pa napisal spremno pismo kjer sem priznal napako (ker nisem poznal zakona). Slo skoz brez komentarjev.

Mare2 ::

Kdaj se je to zgodilo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mat xxl ::

In kje to kot fizične osebe preverjate v Edavkih.

hammock ::

Mare2 je izjavil:

Kdaj se je to zgodilo?

Dva meseca nazaj sem prijavil 3 leta odprt racun.

jype ::

mat xxl> In kje to kot fizične osebe preverjate v Edavkih.

V tem naslovu popravi "tvojacifra" v številko uporabnika v edavkih, ki jo načeloma ves čas vidiš v naslovu.
https://edavki.durs.si/PersonalPortal/[...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mat xxl ::

Kako se prijaviš, ali rabiš certifikat ? Tvoja cifra mi niti ne da, kje zvem številko ali je to DŠ ?

Napiše le :

Prišlo je do nepričakovane napake. Poskusite znova in če se napaka ponovi, stopite v stik s tehnično podporo eDavki.

Na strežniku je prišlo do nepričakovane napake.

jype ::

Ni DŠ, moraš se registrirat in ja, rabiš certifikat.

mat xxl ::

Če si pa s.p. pol je pa na s.p. in FO isto ali ???

Apple ::

Ista davcna za fizicno osebo z dejavnostjo in fizicno osebo zasebnika.
LP, Apple

Mare2 ::

Baje bo v kratkem Avstrija pošiljala podatke o računih na FURS. A kdo ve, kdaj bo to?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Naj bi jih že od julija 2016.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

Baje bo v kratkem Avstrija pošiljala podatke o računih na FURS. A kdo ve, kdaj bo to?

S 1.1.2017 avtomatsko ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

mat xxl> Če si pa s.p. pol je pa na s.p. in FO isto ali ???

Ne, v edavkih imaš ločena subjekta. No, vsaj jaz, morda kdo nima.

perci ::

jype je izjavil:

perci, kdaj se prek DR-02 prijavljeni računi običajno pojavijo v e-davkih?

Ti, ne vem. Pomojem ni pravila. To mora na uradu itak nekdo ročno notri ukucat. Verjamem, da na uradu Ljublana traja kak dan dlje kot v Dravogradu.

Apple ::

jype je izjavil:

mat xxl> Če si pa s.p. pol je pa na s.p. in FO isto ali ???

Ne, v edavkih imaš ločena subjekta. No, vsaj jaz, morda kdo nima.


Isti certifikat, potem pa izbereš ali s.p. ali FO.
LP, Apple

BuDi79 ::

11 dni od prijave računa... še vedno "v obdelavi, poslan v glavno pisarno".
Jaz sem svoje delo naredil, nekdo na FURSu ga ni.

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

11 dni od prijave računa... še vedno "v obdelavi, poslan v glavno pisarno".
Jaz sem svoje delo naredil, nekdo na FURSu ga ni.


Po mojem so "slo-tech-ovci" zasuli FURS s temi prijavami. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c0ck4m0u53 ::

Jaz sem tudi danes fizično oddal prijavo Number 26 računa na FURS, sicer nisem ujel roka 8 dni, ampak upam, da ne mislijo komplicirati.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618007 (148) jeremenen
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312845 (6952) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816809 (10051) cegu

Več podobnih tem