» »

T5600 na prenizkem taktu?

T5600 na prenizkem taktu?

brankok ::

Pozdravljeni,

kolegica ima naslednji problem, ki ga žal ne znam rešiti. HP Compaq nx7400 z Intel T5600 DDR2-667 1GB je nekaj dni po enem letu začel delati naenkrat hudo počasi, ne glede na to kaj počneš z računalnikom (kolikor pač sploh lahko, ker zraven skoraj rodiš). Everest je pokazal da dela:
- takt procesorja na 997MHz (namesto na 1,833 GHz)
- CPU množitelj je 6x (namesto 11x)
- takt spomina na 332,5MHz (namesto na 667 MHz)
- napetost na procesorju je 1.06V
- baterija se ne uspe napolniti preko 30% (brez baterije in direktno na napajanju so vsi zgornji podatki še vedno isti)

Rezultat tega je, da test branja spomina v Everestu namesto cca. 4800 MB/s javi cca. 250 MB/s (Celeron 266MHz ima cca. 360MB/s). Koliko časa je prepoznaval USB kjuček? cca. 40 min :)

Razen tega, da dela na očitno vaaaaarčnem načinu, kako to zadevo spraviti nazaj v "normalno" delovanje?

Hvala in lp!

Valvoline ::

Če imaš gor xp si v nadzorno ploščo podmenu power options nastavi na ..always on.. S tem se izklopi intel speedstep tehnologija.Če je nastavljeno na ..minimal power managment.. intel speedstep je vklopčjen in se multiplikator samodejno spreminja po potrebi. Ponavadi je min 5 max okoli 10. Al pa speedstep izklopi direkt v biosu. samo ti bo potem precej hitreje spraznu baterijo.

brankok ::

Hvala za nasvet, vendar sem to že poskusil. Always on sem nastavil, pa ni bilo razlike. V nastavitvah BIOS-a pa so samo osnovne zadeve in nimam kaj nastavljati :(
Je možno ta "speedstep" kako drugače nastaviti?

Za baterijo pa ni problema, ker sedaj, kot sem v "primerjavi" napisal, deluje s hitrostjo Celerona iz preteklosti :) Glede na to, da se baterija sploh ne uspeva polniti (v cca. 24urah se je uspela napolniti iz 14% na 30%), sumim da mora biti nekaj narobe (mogoče nima niti smisla kar pišem) z elektriko v računalniku (napajalnik ali pa kak drug del računalnika) in da mogoče daje premalo napetosti procesorju??

Valvoline ::

Potem pa maš ziher v biosu zaklenjen multiplikator na 6. Ker drugače če si dal na .. always on.. bi mogu laufat na max. Pregledaj če si kaj v biosu spregledal. Mogoče je da se procesor pregreva ker potem tudi avomatsko zniža množilnik. A se suče ventilator gor na procu. Ponavad se sliš kolk tolk.

Valvoline ::

takt spomina je v redu ker je pač DDR2 oz double data rate pomeni 333,5x2 = 667mhz. Torej laufa po specifikaciji.

Valvoline ::

Potegni si program coretemp.
Pa poglej kakšno temperaturo bo proc pokazal
http://www.alcpu.com/CoreTemp/

Zgodovina sprememb…

brankok ::

Pogledal sem še enkrat. V BIOSu piše "Processor Stepping = 6", spreminjati žal ne gre. Vse kar je povezano s spreminjanjem je
- File->Restore Defaults ... ni razlike, ko to naredim
- System Configuration->Language
- System Configuration->Boot Options
- System Configuration->Device Configurations
- System Configuration->Built-in Device Options
- System Configuration->Port Options

Ventilator se komajda sliši. Temperaturo kaže tudi Everest in sicer naslednje vrednosti v stopinjah:
- osnovna plošča: 42
- procesor: 46
- CPU #1/Core #1: 47
- CPU #1/Core #2: 46
- disk: 35
Ostalo:
- napetost na CPU jedru: 1.06V
- obremenitev procesorja: 59%
- obremenitev CPU 1: 74%
- obremenitev CPU 2: 45%
- memory utilization: 33

Izgleda kot da je v BIOSu multiplikator res zaklenjen na 6. Obstaja kak programček za nastavljanje tega?

Valvoline ::

http://crystalmark.info/software/Crysta...
Dol ga potegni pa sprobaj če boš kaj naredu s tem programom.
Hm... Stepping ni mus da je množilnik.
Lahka da je pač serija teh procesorjev.
Tako k je moj MO stepping.(Na domačem pc-ju ne pa prenosnik) Če maš prog cpu-z poglej kaj ti piše o procesorju(če ne si ga DL tudi)

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Zakaj je pa proc tolk obremenjen ???

- napetost na CPU jedru: 1.06V
- obremenitev procesorja: 59%
- obremenitev CPU 1: 74%
- obremenitev CPU 2: 45%
- memory utilization: 33

Kakšn spyware al pa virus mogoče ???
Pa da to jebe ??

Valvoline ::

Tile intelčki tut če laufajo na 1ghz so prave zverine,zato se mi zdi da je virus al pa vohun :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi med igranjem računalnik zmrzne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111545 (838) flameir
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611908 (10620) wate
»

ugašanje in restartanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
235397 (5050) Cold1
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911456 (6577) blockhd
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353542 (2609) Bostjan99

Več podobnih tem