» »

Samsung F1, kateri so tahitri ?

Samsung F1, kateri so tahitri ?

MrStein ::

Koliko vem, niso vsi diski iz družine F1 z 333GB/plata.

Kateri torej so ?

Kolko vem, bi to naj bili modeli 640GB in 1TB.
Je tak ?
750GB pa ni.

Je 750GB opazno počasnejši ?
Katerega se splača kupit ?

Kaj pa drugi proizvajalci ?
Mislim, da ima WD model 6400AAKS z 300GB paltami, ki je kao primerljiv z F1 640GB.

Help ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

netanyahu ::

Samsung's Spinpoint F1 review (The Tech Report)

Given its use of 334GB platters, you would think Samsung would offer two additional F1 variants to accompany the terabyte model: a 334GB model using a single platter and a two-platter model with 668GB of capacity. And you would be wrong. Instead, Samsung is sticking to the industry-standard capacities embraced by its competitors, extending the F1 down to 750, 500, and 320GB. It's hard to see the rationale behind such a move. Those lower capacities leave a respective 250, 168, and 14GB of unused platter capacity on the table, which strikes us as unnecessarily wasteful.

Vsi imajo 334 GB / ploščo.

Planetarium ::

Single platter s kapaciteto 320GB ter dual platter s 640GB iz družine "tahitrih" diskov. Jih pa zaenkrat proizvajajo samo pri Samsungu ter Western digitalu. Prioriteta diskov naj bi bila hitrost kar je logično ter tišina. Kar je blo videnega iz testov naj bi biu SP po hitrosti nekje v sorazmerju z 750GB F1 od Samsunga ki si ga podau vendar je v primerjavi z 640GB edicijo ter F1 750 najtišji zaradi ene plate. Pri DPju pa je razlika v hitrosti recimo nekje boljša ( max 2MB/s ) nekje pa slabša (pri Win aplikacijah recimo WMC) vendar zanemarljiva. Če hočeš bolj podrobno pregledati detajle maš na na googlu veliko uporabnih stvari.

Zgodovina sprememb…

OChack ::

F1 čez mejo za 110E se splača
Int€l inside, IDIOT Outside

MrStein ::

Zato sem ravno zmeden. Na google sem našel kup testov (HDTune) kjer ima 750 GB model slabše prenose od 640 GB modela. Ali pa sem narobe gledal.
Ima kdo kake teste "pri roki" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Planetarium ::

HyperKiller ::

Če primerjam podatke od WD Velociraptorja in Samsungove F1 serije opazim, da so Samsungi večji, hitrejši in cenejši obenem.
Samsung link
WD link
V čem je trik?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

PrimozR ::

Večji in cenejši itak, hitrejši nemogoče. (Veloci)Raptor serija diskov se vrti z 10k obrati in je daleč najhitrejša serija desktop diskov. Zato so dražji. In imajo manj prostora. Hitrost pa res ne vme kje vidiš tukaj. Točnih podatkov ti itak ne bodo dali, za to glej internetne review-e. Sicer pa, WD ima 320 platterje, v uporabi v 320 in 640 diskih. WDjev Tera ima še vedno 250 giga plate. Je pa 640 z dvema 320 platkama neprimerno hitrejši od 320 z dvema 160 platkama, oboje SATA II, 16 oz. 8 MB cache-a.

 320

320


 640

640



Oboje na ICH8R.

Tim Burton ::

To je bla zdej pa velika buča da so F1 hitrej od Velociraptorja =)

PrimozR ::

Ja, kr ja :D

HyperKiller ::

Morda bi bili odgovori boljši, če bi pozornost posvetili vprašanjem.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

PrimozR ::

Če bi pozorno prebral moj odogovor, bi prebral, da so WDji dražji in manjši zaradi 10k rpm (pač ne mroe bit enako gost zapis pri takšnih obratih, vsaj ne še), hitrejši so pa WDji, prav zaradi tega in ne Seagate-i, kot si rekel ti. Kaj firme same pišejo, pozabi. 3 Gb/s je pa itak samo SATA II standard. Realne hitrosti ti pokaže HD Tach npr. Velociraptor je huda zadeva - 2,5 '', 300 giga in 10k rpm pa še tišji in hladnejši je od vsakega desktop diska trenutno. Samo precej dražji in manjši.

MrStein ::

A se lahko vrnemo na vprašanje, prosim ?
Torej a ima F1 750 enake plate kot 640 in 1T model ?
Z drugimi besedami, kateri je hitrejši (če nista enako).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aha, sem par testov zdaj našel in 750GB model definitivno ni enako hiter.
Doseže malo pod 100MB/s prenosa. Ima očitno 3x250GB plošče.

Reference:
http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=12047346
http://www.we-u.com/?p=132
http://www.silentpcreview.com/article843-page3.html

Mdetem ko 640 model doseže krepko čez 100 :
HDTune slika 1
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dami ::

Ne vem zakaj folk komplicira s temi 750gb. Če ne rabiš placa pol 320gb, če pa rabiš pa 1tb pa je mir. Sam mam 3 in nabrišejo 2 WDjeva EACS (green shit), da bi ju vrgu nekam najrajš.8-)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

Dami sej si videl razliko pri mojih 320 in 640. Vidiš, pol bo pa na NESTu letel s samo 80 MB/s namesto 100+ :P

kixs ::

Dami:

ce jih bos kam metal, jih vrzi meni ;)

lp

kmetek ::

320, 640 in 1tb novi platterji.

Dami ::

Dami sej si videl razliko pri mojih 320 in 640. Vidiš, pol bo pa na NESTu letel s samo 80 MB/s namesto 100+ :P

Ko mi je samsunge hashal je bralo prek 100mb/s, wdja pa sam okol 70-80. Prek mreže pa tak ni šlo vse skup več k 80 (tud zarad tega kr sn bil še na enem podswitchu ki je bil pol na večjega). Mogoč bom drug let spacal ločen server pa raid5.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

Ja sej itak, problem je v mrežni. Bi rabu server grade za 125 MB/s.

MrStein ::

Lahko da kdo kaki nasvet, kje Samsung diske kupit ?
ceneje.si poda solo.si kot najcenejšega. (v tujini je manj, samo tam treba prištet stroške prevoza, tak da je isto...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lasse007 ::

Samsung diske prodajajo tudi pri enaA, niso pa pri njih najcenejši. Poceni jih ima Elektronika.si.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

Volta ::

Jaz sem dobil 640GB varianto pri mimovrste za 80eur s poštnino vred, tako da se mi zdi kr dober nakup. Pa še takoj sem ga dobil naslednji dan.

borchi ::

kako se obnesejo samsungovi F1 640GB (dual plate) in 320GB (single plate) proti podobnim WD-jem?

grem jutri kupit v http://www.e-tec.at enega 640GB (dual plate) ali 320GB (single plate) (imam enega WD3200AAKS že doma in je ta single platter super hiter in super tih), odvisno kaj bodo imeli na zalogi. upam, da so samsungovi tudi tako tihi kot WD, če bodo imeli samo samsunge na zalogi...
l'jga

Volta ::

Samsung F1 640GB je blazno hiter, vsaj za moje pojme za ta denar. Malo pod 100MB/s branja zmore, dostopni časi pa so tam 12-14ms pri meni.

MrStein ::

Sumljivo nizke cene pri Elektronika.si.
Je to zanesjiva firma ?

A je to oni tip, čez katerega se eni ful pritožujejo ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Bivši DinoDJ.

MrStein ::

Sem že našel teme o tej trgovini ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616229 (11391) e-marko
»

Kateri diski imajo kapaciteto 1 plošče 320gb?

Oddelek: Kaj kupiti
51234 (1087) Dr_M
»

Manjši trdi diski samsung

Oddelek: Kaj kupiti
262176 (1374) Glodko
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493677 (1904) Deflector

Več podobnih tem