» »

Manjši trdi diski samsung

Manjši trdi diski samsung

dela ::

Cviljenje mojega WD mi že gre malce na živce, zato razmišljam o nakupu kakšnega cenejšega diska, ki bo precej tišji in (zaželjeno) tudi nekoliko hitrejši od sedanjega WD. Najbolj pomembna je tišina, potem cena, potem hitrost, nazadnje šele kapaciteta. Zanimajo me samsungi, ker znajo biti zelo tihi.

Zdaj, če prav razumem, večjo kot ima disk kapaciteto posameznega ploščka, hitrejši je (praviloma). In manj ploščkov kot ima, bolj tih je (praviloma).

Zanimata me ta dva:
HD161HJ
HD252KJ

Prvi ima 1 plošček s kapaciteto 160 GB, zato je verjetno tišji in 8 MB cache. Stane okoli 44 evrov.

Drugi stane 50 evrov, ima 16 MB cache, mi pa ni najbolj jasno, kako je s ploščami, ker ima kapaciteto 167 GB na ploščo in skupno kapaciteto 250 GB. Je možno, da omejijo gibanje glave na drugi plošči, da uporablja samo polovico? Na Samsungovi strani sem, recimo, videl tudi diske s 334 GB na ploščo in skupno kapaciteto samo 166 GB.

Kaj od tega bi kupili vi? Recimo, da je še možnost počakati na HD250HJ, ki ima eno ploščo po 250 GB, ta mi nekako še najbolj diši ...
  • spremenil: dela ()

bate ::

Na tvojem mestu bi gledal te nove s 320 GB ploščami, so baje hitrejši in novejši-najbrž tišji. WD3200aaks in samsungov hd322jj. WD je 65 €, samsunga pa pri nas še nisem zasledil.

GrimReaper ::

Tut WD-ja pomoje še ni pri nas, mora pa bit WD3200AAKS-00B3A0, ker oznako WD3200AAKS imajo tako novi kot stari diski. Sicer pa novega WD 320GB so zanalašč upočasnili da je tišji, samo okoli 16ms ima dostopni čas, WD6400AAKS je tisto pravo če rabiš hitrost.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jest10 ::

Tut WD-ja pomoje še ni pri nas, mora pa bit WD3200AAKS-00B3A0, ker oznako WD3200AAKS imajo tako novi kot stari diski. Sicer pa novega WD 320GB so zanalašč upočasnili da je tišji, samo okoli 16ms ima dostopni čas, WD6400AAKS je tisto pravo če rabiš hitrost.

Funtech naj bi imel tanove WDje. Vsaj tako se hvalijo:P

atomc ::

Res je ,Funtech jih ima, kupil 320gb disk.

kmetek ::

jaz prodajam wd 640, poglejte med oglase.

dela ::

Hvala za nasvete, res nisem vedel, da so 320GB/ploščo diski že tako poceni. WD3200AAKS je res mamljiv. Tukaj so testirali dva WD3200AAKS-00B3A0, eden ima 11 reber na dnu in je tišji, drugi pa 5 reber.

Atomc: koliko reber ima tvoj spodaj (če slučajno veš)?

Edit: narobe prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

bluefish ::

tudi jaz sem pri Funtechu kupil 320GB model. Pravzaprav je celo tišji od starega 80GB.

dela ::

11-rebrni ali 5-rebrni model? Glej zgornji link na SPCR.

bluefish ::

11

dela ::

Odlično! Potem praviš, da si zadovoljen? Si že testiral s HDtach?

bluefish ::

nak, bom sedaj.

bluefish ::


Edino dostopni čas se mi zdi malenkost visok.

jest10 ::


Edino dostopni čas se mi zdi malenkost visok.

Izklopiti moreš acoustic management.

bluefish ::

em, ni po default izklopljen?

jest10 ::

Ne. 320GB verzija ima vklopljenega, 640GB pa izklopljenega.

bluefish ::

jap, to je pa drugo. No, sicer se za tistih nekaj ms ne sekiram preveč, imam raje tišji sistem. Bom pa čisto iz "firbca" preizkusil zadevo.

GrimReaper ::

Kolker jest vem se pri WD3200AAKS-00B3A0 ne da nič narest da bi dobil nižji dostopni čas, neki o tem piše tukej:
http://www.anandtech.com/storage/showdo...

Pač so hoteli nardit tišji in hladnejši disk, čeprov če primerjaš številke s 640GB, ni take razlike, v hitrosti je pa velika.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

dela ::

Diski z eno ploščo so praviloma tišji od tistih z več ploščami, mogoče pa število plošč samo po sebi nekako vpliva tudi na dostopne čase. Ne vem.

WD3200AAKS-00B3A0 mi je pa fleten diskič, bere hitreje kot blondinka rumeni tisk :D. BlueFish, hvala za test.

trnvpeti ::

in kolk hitrejsi je 640g od 320g?

Glodko ::

Mene zanima koliko hitrejši so ti 640 oz. 320 G diski od mojega trenutnega Seagate 750G z 32 MB predpomnenja? Glasnost mi je vseeno, gre se za hitrost =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

Pesimist ::

Torej kiri 640GB disk nej kupim te? Pri elektronika.si gledam. Samsung ali WD. tisji mora bit pa cool :P

Ted ::

Jaz bi vzel samsunga, vsaj moj prejšnje generacije je zelo tih.
Mah...

novinec09 ::

Po moje z nobem od teh dveh ne moreš zgrešit!
Novi modeli Samsunga so dobri, za WDje pa se itaq že ve, da so dobri diski.
Jaz osebno bi se raje za WDja odločil, čeprav imam trenutno Samsunga v PCju (bo treba počasi nov disk kupit-ta 500GB je že poln :'( ).

Pesimist ::

Sem vzel WD ko ste ga zgoraj omenjali 640Gb. Neslisno. OMG nisem vedo da je to mozno 8-O .

Pa vista dela tolko bolse da se bi najreje razjokal od veselja. Mogoce tudi zarad 8gb rama, ceprav nena kaj dosti vec zajema kot prej :D

Dela kot da bi mel naspidirane win 3.1 >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

novinec09 ::

Saj sem ti rekel, da je boljše WDja.
Tudi sam ga bom šel 1dan iskat, ker imam še samo 4GB prostora na disku! ;((

Glodko ::

Koliko bi bil ta single platter, se pravi 320GB, hitrejši od Seagate 750GB z 32mb predpomnilnika? Zanima me samo hitrost ne glasnost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
443035 (1934) aleden
»

Kateri diski imajo kapaciteto 1 plošče 320gb?

Oddelek: Kaj kupiti
51241 (1094) Dr_M
»

Tih in zanesljiv trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
101431 (1073) McMallar
»

Samsung F1, kateri so tahitri ?

Oddelek: Strojna oprema
272268 (1706) MrStein
»

WD 320GB Platter HDD - se pri nas že dobijo?

Oddelek: Kaj kupiti
71189 (961) Tomson

Več podobnih tem