» »

Tipkovnica ne dela na A7N8X - zelo se mudi :/

Tipkovnica ne dela na A7N8X - zelo se mudi :/

Doman ::

Pozdravljeni!

Kupil sem plato A7N8X od Asusa, vse komponente vstavil v ohišje in jih povezal. Računalnik se prižge in na prvi strani, ki se pojavi na monitorju se zadeva ustavi.
Napiše mi ...

Pres [TAB] to show post screen; press [Alt] + [F2] to enter AWDFlash utility

Vse lepo in prav, vendar je tipkovnica mrtva. Sem probal 2 različni tipkovnici na PS/2, kakor tudi na USB priklop pa se zadeva ne odziva. Sicer pa ledice na tipkovnici zasvetijo v momentu, ko prižgem računalnik. Kasneje na tipkovnici ne sveti več nobena ledica, tudi če pritiskam Num Lock.

Ve kdo kaj bi bilo narobe, ker sem računalnik sestavil za teto iz Hrvaške, odpotujem pa tja že jutri, tako da bi rad to čim prej uštimal.

Dvomim pa, da bi šel priključek za tipkovnico, ker naj bi včeraj vse lepo delalo.

Lp, Doman
  • spremenil: Doman ()

solatko ::

V biosu imaš nastavljeno USB tipkovnico.

solatko ::

V biosu imaš nastavljeno USB tipkovnico. ali pa imaš celo odklopljeno, lahko je pa tudi plata zanič, asus je zadnje čase postala nekako čudno površna, poizkusi še quick flash biosa - jumper.

Doman ::

Če imam nastavljeno USB tipkovnico, zakaj mi potem ne dela z USB tipkovnico? Kako naj to odklopim če še v bios ne morem priti?

solatko ::

cler cmos - z jumperjem ali vzemi ven baterijo, da se ti bios na novo postavi.

Blinder ::

Mogoce pa ti jo je prodajalec zato prodal. Nekateri pac prodajajo pokvarjeno robo, tudi na tem forumu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Blinder - nikoli ne gredo samo porti za miš in tipkovnico, če mu pride do zagona, potem ni plata zanič, temveč nastavitve.

Doman ::

Sem resetiral bios, pa ne pomaga. Ima se kdo kako idejo?

dejansan ::

solatko - Blinder - nikoli ne gredo samo porti za miš in tipkovnico, če mu pride do zagona, potem ni plata zanič, temveč nastavitve.

tukaj si usekal mimo in to precej, na asus barebonu mi je prvo šla miš innato še tipkovnica

da pa je zadeva še boljša je bila usb tipkovnica po defoltu izklopljena v biosu
dejansan

solatko ::

Šel ti je kontroler i/o naprav, ne pa samo porti za miš in tipkovnico, ali kondenzatorji - menajva plate, menjava kondenzatorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

OmegaM ::

Jop, poglej ce so kondenzatorji napihnjeno, ce so se da v ecinoma porihtati, zamenjas pa bi bilo.

Ce ne pa ... smola bi rekel, terba poiskat drugo resitev.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna težava s novo pošiljko PCjev | Ali rabim bioenergetika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172394 (1780) solatko
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121535 (1256) nitramcek
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352260 (1929) bluefish
»

Mariborcani - nujno rabim pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101696 (1375) AndrejS
»

USB ali PS/2?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101315 (1135) andrej

Več podobnih tem