» »

2M hitrost interneta

2M hitrost interneta

Bahti ::

Pred kratkim sem pojačal hitrost interneta z 1M na 2M,ampak ne vidim razlike.Siolovci pravijo da je pri nih vse ok ampak test je pokazal sledeče.
Je to hitrost,ki bi mogla biti za 2M povezavo ali ni???

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 279.20Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.16Mb/s

Invictus ::

V bistvu imaš več kot 1Mb/s, tako da zgleda pri njih že dela. Samo bi moral imeti kaj več. Mogoče ti pa router ne zdrži ?

LP I.

Gwanaroth ::

S siola je najbolj relevanten test, da potegneš dol datoteko iz siolovega strežnika in potem vidiš dejansko hitrost.

http://file.siol.net/TEST_DOWNLOAD.zip

Potegni si to dol in povej s kakšno hitrostjo ti vleče.
Lights often keep secret hypnosis..

Bahti ::

Naredu TEST DOWNLOAD -139KB/s men se zdi to mal mal,kaj pravte?

PacificBlue ::

Mogoče prevelika oddaljenost od centrale?
I’m out.
:3

Bahti ::

Pojma nimam sam tega jim pa res ne bom plačeval

Volta ::

No, da še jaz potožim. Tudi mi imamo pri Siolu 2MB linijo, pa dosežem le maksimalno 75kb/s downloada. Na centralo sem povezan prek wirelesa, vendar ima napravica dober signal, pa tudi ruter je hiter.

dolenska ::

če nisi oddaljen 10km potlej potlej je to kar malce čudn
jaz imam na 5km maksimalne povezave 16M. naročeno imam tv in 2M. tv dela super internet mi pa dol meče 300KB/s
tako da zadeva bi mogla teb delat
mogoče pa imaš naštimano mrežno na 10Mb/s. moraš met na 100Mb/s

Costas181 ::

Okvirno je maksimalna oddaljenost od centrale 2,8 km, vendar to še ni zagotovilo za delovanje storitve. Tako za oddaljenost kot za hitrost so merodajne meritve, ki jih opravi Telekom Slovenije na dani lokaciji.
S Siol-ove strani!
Midi - verjetno je centrala bliže kot si misliš.
Volta, Bahti - vprašam, če so delali cesto (avtocesto) blizu vas?

Jinto ::

Siol dvokratno omejuje povezavo, na lokalni centrali in v centru. Na centrali so ti zgleda povišali sinhronizacijo, v centru pa še ni nastavljena na 2mbit(dela pa več kot 1mbit, ker je v centru omejitev nekoliko višja kot tista na centrali). Pokliči jih.

dolenska ::

ne nism nič bližje. zračna oddaljenost je 4200m od centrale. telekomovec je rekel da sem po kablu oddaljen 5km. imam pa kabel 0.8. telefon imamo pa 10 let.

zee ::

Siol Trio paket 1 M, dol pa leti z okrog 140-150 KB/s :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bahti ::

Zgleda da bo treba še mal bl tehnično službo gnjavt :)

Bahti ::

Jinto,uredil zadevo res mi niso odprl še povsod pipce, zgleda pa da ne vejo vsi tega v tehnični pomoči.Pravjo da bo,no pa počakmo.Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bahti ()

OChack ::

pr tušu uzameš paket 20 pa maš do 4 mega, če maš srečo ti dela z 4 mega če ne pa 1 mega, cena je ista
Int€l inside, IDIOT Outside

Volta ::

Od centrale sem oddaljen le dobrih 50m, dodano pa imamo 10db anteno, tako da tu ne vidim problema. Problem bi bil lahko v ruterju, ki bi moral biti priklopljen na centralo preko WAN porta, te nove centrale pa jih nimajo (marketinška finta), tako da ga imamo priklopljenega preko enega izmed LAN vtičev. Ko se centrala npr. resetira (npr. da to naredim ročno), deluje internet s polno hitrostjo, čez nekaj trenutkov pa spet po starem. Kakšna ideja ?

logout ::

Volta: najprej si razčisti pojme centrala, WAN, LAN ipd., nato si preberi, kako te stvari delujejo. Mogoče ti bo potem lažje povedati, kaj te žuli.

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449387085 (3643) dussan
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293161787 (13654) kixs
»

Amis 10MBps/768kBps

Oddelek: Omrežja in internet
101767 (1543) gpc17
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748839 (5965) VASkO
»

adsl siol problemi!!

Oddelek: Omrežja in internet
62151 (1957) mozetic8

Več podobnih tem