» »

adsl siol problemi!!

adsl siol problemi!!

mozetic8 ::

Pred kratkim smo tudi v nasem kraju "koncno" dobili ADSL. Vzel sem 1mb linijo s katero na zacetku ni bilo tezav, čez kaksen teden zadeva ni vec dobro delovala pingi skakali od 30-150 itd..
Kmalu potem se mi vzdignejo hitrost na 4mb/512, nato je z vsakim dnem slabse delovalo pingi na najdi.si 500-800, max download file.siol.. 150-170 kb/s. 1 teden po klicih enaka sitacija.
2 teden, mi uspe se zmenit da preverijo stanje centrale in ugotovijo da je res zelo zasedena in da bodo to odpravli (centralo dogradili) , sedaj res pingov nimam 30 vsake 5 sek pa skoci na 150 ampak download je se zmeri max 200kb/s. 1.5 mesec mam adsl pa se zmeri ne laufa tko kot bi moglo! kaj vi misliti v cem je tuki problem in komu pravzaprav sploh sitnarit da se zadeva uastima?

Sestrična ima enake probleme zivi 50 m od centrale pa ma 45 kb/s downloada, pa enake pinge..
S telekoma je prisu pa zmeru linijo do postaje pa pravi da je dobra da zmore 7mb..
Centrala ni priklopljena na optiko, ampak preko "zraka" nevem kako..

A sploh lahko kje pridem do podatka koliko ma pravzaprav siol zakupljene "sirine" propustnost od centrale dalje - kot mi je nekdo na telekomu reku da je mogoce..

Naj se omenim da sem bi 1, ki sem v mojem kraju (centrali) dobil ADSL! (lahko da je ADSL narocilo vec uporabnikov in zato hitrost pada!)

Sem malo siten, sam placujem 4mb pa mi ne deluje kot bi moralo, sestricna recimo da ma 500 pinga in samo 45kb/s DL sploh ni opazila in mislim da siol racuna na take uporabnike!

Hvala!
  • spremenilo: mozetic8 ()

ELEKTROLJUB ::

LED svetloba je prihodnost...

mozetic8 ::

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 470.40Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.46Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 470.35Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 956.77kb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 468.95Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.17Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 470.40Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.26Mb/s


Ravnokar testiru :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mozetic8 ()

Nejk0 ::

Jaz bi na tvojem mestu enostavno napisal dopis, v katerem bi zagrozil, da bom v primeru, da ne poskrbijo, da boš oskrbljen s hitrostjo, ki jo plačuješ, plačal samo račun v znesku cene realne hitrosti. Torej iz teh testov zgoraj je razvidno, da imaš cca. 1Mbit/s downloada, tako da bi jaz enostavno napisal novo položnico z istim sklicem vendar z različno vsoto. Če komu kaj ni prav, naj pride pa k tebi domov izmeriti, da je hitrost precej manjša od tiste, ki naj bi ti bila zagotovljena. 25% obljubljene hitrosti je absolutno premalo. Skratka - ne boj se buniti in uveljavljati svojih pravic.

Še to: jaz sem točno to storil v primeru svojega kabelskega dostopa pri Telemachu. Enostavno so mi poslali novo položnico. Finta je bila edino v tem, da sem bil celo jaz kriv. :) Namreč naročil sem preklop na višjo hitrost (512k -> 1M), meni doma pa download vseeno nikoli ni šel čez 65kB/s. Zato sem bil prepričan, da me še vedno niso preklopili. No, na koncu (tik preden je prišel tehnik) sem zadevo še enkrat preveril in ugotovil, da je bil problem v mojem 'wshaperju' na Linuxu. Kljub temu so mi poslali novo položnico in so "priznali napako", čeprav z njihove strani v resnici ni bilo nič narobe.

Upam, da ti uspe.

LP,
--
A life without music is a life in error.

mozetic8 ::

jah sej to vem, sej tudi ze skoz tezim..sam point ni v tem da jaz ceno zbijem grem na 1mb paket pa je..sam pol UL 256..(ki mi zaenkrat normalno deluje)...

Internet uporabljam 24h/24h tak da bi mi res prav prisla 4 mb pa da bi vse delalo..

Danes sem klicu povedal za tezave, pac omenil da ze skoraj 2 meseca tezim njim po tel.. pa jih obvescam o napaki, rad bi vedel o vzroku napake ne pa , da jih obvescam pa gre teden mimo pa znova klicem pa obvescam. Mi sporoči, da obljubi da bo probal napako dobiti in DA ME V VSAKEM PRIMERU NAZAJ POKLICE! kar se seveda ni zgodilo.. To je tudi razlog za moj post!

Malo sem po forumu iskal in nekdo je povedal da je imel podoben problem in da so bili nekateri porti na centrali zanič.. Bom jutri probal Telekom poklicat :)

Zal v mojem kraju nimam nobene alternative za interenet, kar je pomoje tudi razlog za to da se ne stvar resuje tako hitro kot bi se morala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mozetic8 ()

pia2001slo ::

Kolikor je meni znano v pogodbi piše da Siol zagotavlja hitrost do (v tvojem primeru 4Mb/s)..nikjer ni napisana minimalna zagotovljena hitrost za določen paket tako da se nimaš kam pritožit..mogoče je pa del tvojega bandwitha dobil kdo ki ima zveze

lp
Jolly

mozetic8 ::

Danes sem na telekom poklicu, pa so mi sporocili da se nekaj na zvezi dogaja ni mi znal tocno povedati kaj samo da so danes povezavo popravljali: in res povezava dopoldne ni delovala, takoj kot sem upal sem se conectal in res dol mi je vleklo 380 kb/s sem reku super, po 30 min samo 330 cez 1h samo se 270 kb/s...

Po popravljeni povezavi sedaj zgleda tako...

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 469.65Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 640.06kb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 467.46Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 571.27kb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Iskanje vmesnih naprav . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 469.65Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 347.24kb/s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375447 (51058) Tero
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748599 (5725) VASkO
»

kako hitra je internetna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
183092 (2915) OmegaBlue
»

TRIERA testiranje

Oddelek: Omrežja in internet
91151 (1010) Baja
»

Telemach Novo mesto

Oddelek: Omrežja in internet
61712 (1554) korenje_ver2

Več podobnih tem