» »

cudno obnasanje racunalnika - kriva plosca?

cudno obnasanje racunalnika - kriva plosca?

enota13 ::

pozdrav vsem.

na desktop racunalniku se mi je pojavila tale napaka, vendar to niti ni relevantno, razen tega, da se je to zgodilo potem, ko sem v racunalnik priklopil se en disk. nato sem enostavno naredil cist install xp-jev na novo priklopljen disk (zdaj sistem laufa na tem, novo priklopljenem), vendar se je po tem racunalnik smesno obnasal:
nekaj blue screenov + procesor vcasih laufa na 100% + ko prikljucim externi hdd preko usb-ja, ga ne zazna + masina vcasih enostavno mrkne, tako da niti mis ne laufa. skratka, delovanje je nezanesljivo.

racunalnik je sicer star cca 7,8 let, baterija je na plati ze nekaj casa svoh. v bistvu boste rekli, zamenjaj vse skupaj. ja. ampak vseeno bi rad vedel, a je mozno, da je kaj narobe z napajalnikom. sumil sem kontroler, ker mam ide in raid, na obeh sem ze poskusil priklopit diska, raid je sedaj sklopljen in je nekoliko bolje pa vendar je racunalnik "bolan". nisem se poizkusil odvzeti diska, diska sta mislim da zdrava, vsaj testi kazejo tako. ce pa bi moral izbirati ali je kriva plata ali procesor, je verjetno prej defekt na plati, drzi?
ce je kdo imel podobne reakcije na racunalniku, kaj je bilo krivo?

aja se spec.: abit kr7a-raid + procesor amd 1.33 (nikoli navit) + 1.2gb spomina + 2x po 40gb hdd, ena izi graficna radeon9550, 300w napajalnik
verjetno statisticno najvec racunal crkne poleti + da po mojem tudi njih ze podnebje jebe

hvala za entuziasticne odgovore, glede na to, da bo treba verjetno kej zamenjat.

lp

dragana ::

Če z enim diskom dela še vedno normalno, je najbrž problem v napajalniku.

Vuli ::

probaj tako ja, sklopi en disk in cd rom itf, take stvari, ki jih ne rabiš. Tako boš malo moči prišparal napajalniku.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507186 (5193) Icematxyz
»

Domači file server

Oddelek: Kaj kupiti
443740 (2548) sandi9
»

Intel Matrix zanič ? (test v reviji Monitor)

Oddelek: Strojna oprema
202191 (1461) _Dejan_
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413759 (9363) matrix2
»

WD HDD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
241398 (958) Tjulenj

Več podobnih tem