» »

Problem pri obnovljeni bateriji

Problem pri obnovljeni bateriji

Pentium ::

Nedolgo nazaj sem dal obnovit baterijo (zamenjati celice) enemu staremu prenosniku, IBM Thinkpad A21m. Celice mi je zamenjal znancev prijatelj in baterija sedaj nekaj drži, ampak premalo, ker drži le 20 minut. Zato sem si dol potegnil programček BatteryMon, da bi preveril samo polnenje in praznenje. Po manjšem raziskovanju sem ugotovil, da je vrednost v Current Capacity na 800 mAh, Design Capacity (vrednost, ko je bila baterija nova) pa 3400 mAh. Da bi baterija držala nekaj ur, bi bilo potrebno spremenit vrednost Current Capacity na 3400 mAH. Zanima me, če obstaja kak program, ki bi "resetiral" baterijo, ali pa vsaj spremenil vrednost Current Capacity na novo vrednost.

Sicer sem našel nekaj, ampak je zato treba sestavit manjše vezje, za kar pa nimam pravega znanja. Malo sem razočaran, ker sem dal za celice 50 EUR, baterija pa mi zdrži malenkost več kot prej.

Ve kdo za kak tak programček, ali za kakšno drugo rešitev?

EDIT: Typo
  • spremenil: Pentium ()

Phoebus ::

Jap, v nekaterih baterijah (v bistvu večini) je vezje ki si zapomne kaj je "min" in kaj "max" in ga je ob obnovi baterije treba resetirati. Poišči "battery learning" program za svoj notebook. kar nekaj ur bo trajalo da bo praznil in polnil ampak na koncu bo kul.

Pentium ::

In ta battery learning software bi bil...kaj?

A mora biti prav za ta model, obstaja kakšen freeware ali kakšen program?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447516 (595) FireSnake
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784829 (23535) d0rK
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549618 (5987) jb_j
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404217 (3451) jest10
»

Brezkontaktni dinamo za kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
455559 (4855) SplitCookie

Več podobnih tem