» »

boot xp-jev se ustavi po nekaj zacetnih korakih zagona

boot xp-jev se ustavi po nekaj zacetnih korakih zagona

enota13 ::

po neuspesnem iskanju na razlicnih forumih moram povprasati bolj konkretno glede te tezave:

1. gre za prenosnik (oz. dva razlicna, beri naprej)
2. torej zagon xp-jev se ustavi ze v prvih sekundah nalaganja sistema, torej zelo kmalu po bios-ovem zaslonu. s poskusom zagona v safe mode, se windowsi ustavijo tukaj:
 tocka zaustavitve zagona v xp-je; oba prenosnika sta bila popolnoma zamrznjena, ventilator za hlajenje pa je deloval s polno mocjo, neprestano. pomagal je le pritisk na gumb za izklop

tocka zaustavitve zagona v xp-je; oba prenosnika sta bila popolnoma zamrznjena, ventilator za hlajenje pa je deloval s polno mocjo, neprestano. pomagal je le pritisk na gumb za izklop


problem postane zanimiv z naslednjim: do najmanjse podrobnosti enaka situacija se mi je zgodila pri obeh prenosnikih, hp in acer-jevem. hp-ja sem poslal na servis in zamenjali so mi celotno drobovje. sklep bi bil, da bi bilo potrebno podobno narediti z acerjem. vendar se mi zdi neverjetno cudno, da se lahko strojna napaka odraza na razlicnih prenosnikih na popolnoma enak nacin. sumim windowse, morda neupraviceno.

aha, pozabil sem povedati, da je bilo na obeh prenosnikih nakajrat zelo malo prostora na disku - disk cleanup se je vec krat oglasal. ali je mozno da windowsi kaj zameckajo v zagonskih, sistemskih datotekah, ce se ob morebitnem nenadnem izpadu soocajo se s prostorsko stisko ?

pri hp-ju sem poskusal boot-at z windows cd-ja in zagnat recovery, vendar ni nic pomagalo (ce se prav spomnim so bile dolocene datoteke celo prekopirane). pognal sem celo setup(clean install), vendar mi diska ni zaznalo. v biosu je bil disk lepo viden. ceprav je bil disk neposkodovan (testiran z razlicnimi diagnosticnimi orodji). z njega sem prekopiral s pomocjo nekega diskcopy programa celotno particijo na drug disk. vsi podatki so bili uporabni, med kopiranjem ni prislo do kakrsnegakoli opozorila, da bi bilo z diskom kaj narobe.

v cem je problem ?
in se to- na desktop racunalnikih nisem se videl, da bi se boot xp-jev ustavil na tocki, kot je prikazano zgoraj na sliki.

zaenkrat hvala.
  • spremenilo: enota13 ()

ne_kdo ::

si poskusil že z drugim cd-jem. mogoče je da je cd poškodovan ali pa kaj. poskusi dobit drug boot xp cd pa poskusi s tem. ker to prvič vidim da bi pri boot xp-jih kaj takega delalo. ker do zdaj sem inštaliral že xy krat xp-je pa zmeraj se mi je pokazalo modro okno kjer je nalagalo drajverje in potem tako dalje do instalacije.

lp

enota13 ::

ne_kdo: saj nisem napisal, da mi ne bere cd-ja. napisal sem, da mi ni zaznalo diska = hdd-ja. recovery in setup je startal normalno z boot cd-ja. problematicna je slika, ki sem jo pripopal gor. tu nekje je izhodisce problema, ne pa boot cd.

CoolBits ::

Jp problem s slike se mi je že zgodil... rešitev je pa taka:
Zaženeš s cd-ja od windows in greš v recovery konzolo izbereš svojo inštalacijo windows in vpišeš geslo (če imaš)
pol pa:
cd windows\system32\config enter
dir enter

tako vidiš vsebino mape in notri bi morala bit datoteka system_bak ali nekaj podobnega poleg datoteke system

torej zbrišeš datoteko system:
del system enter
pol pa preimenuješ backup datoteko:
rename system_bak system enter

To je to... če je to ta napaka kot na sliki :) Upam da pomaga.

Pyr0Beast ::

rami nekaj matrajo, drugače pa je lahko drobovje isto ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

enota13 ::

CoolBits: bom stestiral. sporocim rezultate.

enota13 ::

a je mozno, da prihaja v datoteki c:\windows\system32\config\system do pregledovanja cd pogona-enote? in da ce ta ne deluje, vse skupaj zmrzne? ceprav, ce ne dela, bi to moglo biti kakor da je ni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP - lsass.exe

Oddelek: Operacijski sistemi
92761 (1577) Rauf
»

Windowsi se mi ne zaženejo????

Oddelek: Programska oprema
311578 (1179) sonceeek
»

Win. could not start...... wtf. \windows\system32\config\system

Oddelek: Operacijski sistemi
82398 (2311) Tovaris Stalin
»

Windows XP - težave z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
62697 (2539) SebaR
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131549 (1297) Lith

Več podobnih tem