» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

bluefish ::

matic93 je izjavil:

Ti dve zvočni sta mi malce predragi. Je dejansko toliko razlike, da se splača doplačati npr. za Asus xonar DX?
Gledal sem namreč Club 3D Theatron 7.1 DD za 36EUR in pa Sound Blaster X-Fi Extreme Audio za 44EUR. Bi bili ti dve zvočni dovolj dobri? Katera se vam zdi boljša?
Čakaj, imaš denar za take zvočnike, ne pa za spodobno zvočno kartico?

__Devil__ ::

Vsaka zvočna z optičnim priključkom bo dobra.

umetnic ::

@Uros!no:

evo sem šel poiskat med račune...ecotec-computer.com piše na računu...sem pa šel sedaj preverit še na njihovo stran in mi ni čisto jasno, kako so sedaj lahko toliko dražji...kolikor se spomnim sem tedaj pred nakupom, pregledal več avstrisjkih online trgovin in najnižje cene so se vrtele okoli 200 eur...209 če sem natančen...sedaj pa vidim, da je vsaj pri Ecotecu šla cena precej gor...8-O Očitno so se šli nekaj podobnega kot mimovrste svoj čas..z najnižjimi cenami za določene izdelke ipd...da so si pridobili maso kupcev....

škoda...sem mislil, da bom komu koristil s tem podatkom....zvočniki so res fajn...:8)8-)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

Uros!no ::

Zgleda da so se globalno podražli. Hvala vseeno.

biggie33 ::

živjo! jaz bi si tudi kupil te zvočnike in sem našel to stran, http://www.pixmania-pro.co.uk/uk/uk/557.... Ker bi prvič kupoval prek spleta me zanima koliko bi bila končna cena(stroški pošiljanja...) in na kaj moram paziti pri plačilu?

kmetek ::

kaj maš to stran, to je samo za nadaljno prodajo?

bluefish ::

Ja, bo držalo. Pravi link za fizične osebe je: http://www.pixmania.si/si/uk/59184/art/...

3furious ::

Pred pol leta me je prišla poštnina okoli 10€ (ista stran, isti zvočniki)
In the age of information, ignorance is a choice.

__Devil__ ::

ista stran

Drugače je tudi nemška stran.

matic93 ::

No nekaj časa nazaj sem kupil zvočno kartico Club 3D Theatron Agrippa in sem zelo zadovoljen. Nekaj težav imam samo pri surround soundu v igrah. Zanima me, kako je pri vas ko poženete neko igro...kaj piše na zvočnikih pod Effect? Imate na voljo še vedno tiste DD PLII efekte ali dobite "pravi" prostorski zvok?

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Ko gledam filme prek "DIGITAL" na Z-5500 je odlična kvaliteta, sedaj pa me zanima, ali je na kak način v takšno kvaliteto pretvoriti tuti glasbo? Torej, da igra v DIGITAL kot DVD filmi. :)

PL II Music mi nekako ni najbolj všeč. Je pa tudi dobro. :D
Imam pa povezano preko optike na ASUS P6T plati.

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

dwinxp ::

Ta 5.1 zvocni sistem je zares dober ko se tice gledanja filmov. Ce imate film, ki vam podpira DTS ali Dolby Digital potem res lahko uzivate z njimi... To je vse vredu in prav... Ampak kot tukaj berem bi radi nekateri poslusali tudi najbolj kakovostno glasbo na tem sistemu... To pa ne gre najbolj skupaj razen pod 1 pogojem, ki ga bom napisal potem spodaj. Namrec zvocniki bodo zelo lepo producirali zvok kar se tice nizkih frekvenc se pravi 30Hz->100Hz ter frekvence visjega reda npr. od nekje 800Hz, 1kHz naprej... (naprej mislim do nase slusne meje ki je okoli 16-20kHz, odvisno od posameznika)... problem bo nastal pri frekvencah med nekje 150Hz pa do 800Hz... tam manjka tem zvocnikom "karakter" namrec sub ne more producirati teh zvokov kajti bi odmevalo na vse konce in kraje... medtem kot to pocnejo tisti manjsi "sateliti" vendar za tako nalogo so premajhni... namrec za uspesno produciranje teh frekvenc bi potrebovali zvocnike kakih 20cm ali 16cm premera. Tako bi pridobili se tisti dodaten "kick" ki ga rabimo pri teh frekvencah. Ampak kot sem prej napisal ena varjanta se vedno obstaja za poslusati zares kvalitetno glasbo na tem sistemu... Lahko recemo da izkoristimo kar sistem ponuja ze iz samega zacetka prostorski zvok... torej poiscemo si glasbo ki je kodirana v DTS ter to predvajamo na tem sistemu... ponavadi so to kaksni koncerti... ampak zadeva pricara vzdusje zares na nivoju.

Tako da na zgornje vprasanje ali se da poslusati glasbo v "DIGITAL" mode ... kot to pise na zaslonu :D ... da se... vendar je potrebno dobiti ustrezno kodirano glasbo... se pravi v DTS obliki...

Ce pa kdo si isce sistem, ki bo z njim pretezno glasbo poslusal ter je zelo zahteven glede tega... potem naj si raje omisli en posebej ojacevalec recimo kako Yamaho ali Maranz... ter ene solidne zvocnike, kake 2 ali 3 komponentne... recimo 20ka (za produkcijo nizkih frekvenc) ter en mid zvocnik kakega 8cm ali 10cm premera + ene dobre visokotnce... pac ene solidne trosistemske zvocnike.

Lp

__Devil__ ::

Hvala za odgovor!

Bi mogoče vedel kje bi se dalo dobiti takšno kodirano glasbo v DTS?

Mimogrede.. 320 Kbps je največja hvaliteta za glasbo? To me zanima zato, ker sem enkrat opazil ~900 kbps kvaliteto glasbe in se mi ni zdela kaj več kot 320 kbps.

dwinxp ::

MP3 je max 320kbps
FLAC je ponavadi cez 1000kbps
DTS je okoli 800kbps

tolk za obcutek :D

Kar sem gledal se je dalo dobiti kaj na Partisu ali Blinku... pac torrenti...

dwinxp ::

Aja... pa fora da obcutis razliko med kakim Flacom ali pa mp3-jem na 320kbps mores ze imeti zares zares dober akusticni sistem. Namrec mp3 ti reze nam "ne slisne" frekvence proc ter tako pridobiva na kompresiji... pac manjsi file. Vendar ce je mp3 narejen zelo dobro iz kakega originalnega cd-ja kodiran na 320kbps ... je razlika skoraj ne opazna... Mogoce bi jo edino obcutil... ce bi imel kak zares dober sub ki bi produciral tudi frekvence okoli 10-20Hz... potem recimo bi ta udarec obcutil (slisal bolj tezko je prenizka frekvenca)... medtem kot pri mp3-ju tega udarca ne bi blo... Pac ce poslusas bolj na glas glasbo ima recimo FLAC tako vecjo dinamiko... Ma kot sem rekel je razlika zelo tezko opazna ce je narejen mp3 tako kot se spodobi seveda na 320kbps :D

__Devil__ ::

Kar sem gledal se je dalo dobiti kaj na Partisu ali Blinku... pac torrenti...

Kak LINK na ZS mogoče? Hvala!

Tolko da sprobam malo ekserimentirat, iz firbca pač :P

Key Quest ::

dwinxp je izjavil:

Aja... pa fora da obcutis razliko med kakim Flacom ali pa mp3-jem na 320kbps mores ze imeti zares zares dober akusticni sistem. Namrec mp3 ti reze nam "ne slisne" frekvence proc ter tako pridobiva na kompresiji... pac manjsi file. Vendar ce je mp3 narejen zelo dobro iz kakega originalnega cd-ja kodiran na 320kbps ... je razlika skoraj ne opazna... Mogoce bi jo edino obcutil... ce bi imel kak zares dober sub ki bi produciral tudi frekvence okoli 10-20Hz... potem recimo bi ta udarec obcutil (slisal bolj tezko je prenizka frekvenca)... medtem kot pri mp3-ju tega udarca ne bi blo... Pac ce poslusas bolj na glas glasbo ima recimo FLAC tako vecjo dinamiko... Ma kot sem rekel je razlika zelo tezko opazna ce je narejen mp3 tako kot se spodobi seveda na 320kbps :D


Lol, ne. Pri mp3 kompresiji se porezejo viske frekvence, nizke, pa pri 320kbps (ali V0) ostanejo ravno take kot so pri izvornem, lossless formatu. Pa razliko bo trenirano uho obcutilo ze na slusalkah srednjega cenovnega razreda.

ZaLoMaT ::

Tudi sam sem kupil te Logitech Z-5500 zvočnike,zaenkrat navdušen!

Sedaj pa me zanima, s čim jih je najbolje povezati na PS3 oz. TV ?

DeeJay ::

optika

kmetek ::

Obstajajo kaki podobni zvočniki kot Z 5500, ki jih lahko direktno priklopiš na XTREAMERja? Pa da so do 200EUR? :)

B-Stard ::

Ja

kmetek ::

In to so?

LordTado ::

Kako so kej trenutno tile zvočniki?
Sam kupujem nekaj in razmišljam o teh z5500...
Ali so še vedno top ali je kaj drugega na sceni že?

__Devil__ ::

Za moje pojme so še vedno top :)

EvilDare ::

Sam jih imam že 6 let in za enkrat še ne razmišljam o menjavi, ker za okoli 350EUR še nisem našel boljših. Ko se pokvarijo pa ne vem kaj kupiti. HI-FI 5.1 komponente, ki bodo igrali podobno glasno lahko pa samo sanjam za tak denar.

sasoe ::

jaz pa kupujem kako poceni varianto?? 2.1 ???

ZaLoMaT ::

Kje bi lahko dobil "kable" za zvočnike, saj so mi priloženi nažalost prekratki? :(

LordTado ::

KAko pa prklopit tele zvočnike na creative xtream gamer?

Ima namreš digitalni izhod ampak činč varianto.A se kaki adapter dobi?

Janac ::

da,ali je že znan naslednik tega zvočniškega sistema ?

__Devil__ ::

Komaj čakam naslednji model:D

Ciklamen ::

Bi bilo dobro da jih kupim sedaj ko so "samo" 300EUR na mimovrste :D
- End of the Post ->

3man ::

Naslednik je znan! Bojim se, da ne bo vreden nasledstva...
Trenutna cena z5500 se ne bo ponovila kmalu, če sploh.

Janac ::

kateri pa je
ta naslednik ?

__Devil__ ::

Tudi mene zanima :)

Nwanko ::

Tudi mene...

kozorogec ::

Lep pozdrav vsem!

Nameravam kupiti nove zvočnike,odločam pa se med: Logitech Z-5500,ter Pioneer CS-7070.
Kar se tiče cene,ni vidne razlike.Na mimovrste oboje dobim za 300EUR.
Zanima me,kateri zvočniki,so po vašem mnenju/izkušnjah boljši. Za katere bi se vi odločili.
Zvočniki se bodo uporabljali za:manjše zabave do 20 ljudi,filme,glazbo,igrice.
Zelo pomembno je,da zvočniki lahko igrajo zelo glasno,ter tudi pri višjih glasnostih ne
izgubijo kvalitete zvoka.Drugače cena 300EUR ni zadnja.Denar ni omejitev za nakup zvočnikov,
tako da,če poznate kakšne druge boljše zvočnike,prilepite link,ne glede na ceno.
Se pa med tema dvema zvočnikoma bolj zanimam za Pioneer,zanimajo pa me tudi kakšni studijski monitor
zvočniki.

Hvala,

Lp,

Grega

Janac ::

am pr pioneer zvočnikih moraš kupiti še primeren ojačevalec.Drugače so za zabave veliko boljši te pioneer zvočniki ker imajo logitechovi preveč basa.

kozorogec ::

Janac 123,kakšen ojačevalec bi bil najbolj primeren,koliko močen?

Lp

dmk ::

raje kupi logitech. tu dobiš 5 zvočnikov ki jih lahko razporediš po prostorih na več mest + subwoofer.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Janac ::

logitecovih se ne splača kupovat,itak da lohka na ojačevalec več zvočnikov (suroound).za ojačevalec lahko uporabiš stari glasbeni stolp,le če je dovolj močen če ne pa avtoradi.

Ciklamen ::

Spodoben ojačevalec te pride 160+EUR, potem so tu zvočniki, ki te stanejo od 250+EUR dalje (neki spodobni zvočniki). Če imaš denar jasno ni ovira, vendar za tiste ki nimamo tako globoke denarnice in vseeno uživamo ob dobrem zvoku je Logitech edina logična izbira :)
- End of the Post ->

Ted ::

Ne drži. Onkyo kompleti dajo od sebe boljši zvok, poleg tega dobiš za isto oz. celo nižjo ceno pravi AV receiver s priključki.

Tukaj jih je cel kup:

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
Mah...

Janac ::

3man je izjavil:

Naslednik je znan! Bojim se, da ne bo vreden nasledstva...
Trenutna cena z5500 se ne bo ponovila kmalu, če sploh.


kdo je ta naslednik ?
posim za odgovor.

lp jan.

3man ::

Logitech Z906, 500W RMS, nova konzola.
pomoje višja cena sledi...

__Devil__ ::

Se najdejo kje kake informacije o teh zvočnikah? In seveda slike :D
Pomoje bom jih kupil ko pridejo :)

Janac ::

3man je izjavil:

Logitech Z906, 500W RMS, nova konzola.
pomoje višja cena sledi...


kdai pridejo ven ?
približna cena ?
pa ista vpr. kot: _devil_ ;)
najdu sm datum izida : april 2011 :)

tle jih že majo :)
http://www.techdepot.com/pro/product.as...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

3man ::

Jaz pa dvomim, da bodo boljši od z5500, če sklepam po analogiji trenutnih zamenjav zvočnikov iz generacije z5500.
Pustimo se presenetiti.

__Devil__ ::

Eh ni slike. Niso zanimivi :D.

3man ::

Nič posebnega niso za videt. NE me prosit za sliko.

__Devil__ ::

Zakaj ne? o.0 sliko? xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384743 (1159) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626877 (14133) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018172 (10508) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310542 (9817) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455198 (3513) jRk0

Več podobnih tem